Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatok viselkedése  (Megtekintve 50589 alkalommal)
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Dátum: 2009. Január 06. - 22:07:13 »

Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #1 Dátum: 2010. Június 03. - 22:31:29 »

Hmmmm....!! Mosolyog

Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #2 Dátum: 2013. Május 20. - 17:38:35 »

Urbanizáció a szakma szemével:
http://erdo-mezo.hu/2013/04/19/ozonenetwork-tv-vadallatok-urbanizacioja-video/#more-2674
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #3 Dátum: 2013. Május 30. - 22:21:04 »

Szarkák urbanizációja és ezt már a laikusok is észrevesz

http://huntingpress.eu/magazin/atvettek_a_szarkak_az_uralmat
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #4 Dátum: 2014. Február 12. - 10:16:07 »

A szarkákról kaptam ma egy érdekes információt. Győrben az AUDI-ban dolgozik egy ismerősöm. Ő és munkatársai is látták, hogy a vetési varjú csapatok amik több ezresek és ott van beszálló fáik az AUDI mellett mindig van beteg, legyengült példány. Ezek a varjak nem tudnak elszállni. A szarkák csapatosan megtámadják és végeznek vele. A parlagi galamboknál is láttak hasonlót már többször is. Az élő legyengült galambot támadták meg és ölték meg a nagy köztéri lámpákon ahova melegedni jártnak és már nem tudott elrepülni.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #5 Dátum: 2014. Február 13. - 19:50:19 »

A szarkákról kaptam ma egy érdekes információt. Győrben az AUDI-ban dolgozik egy ismerősöm. Ő és munkatársai is látták, hogy a vetési varjú csapatok amik több ezresek és ott van beszálló fáik az AUDI mellett mindig van beteg, legyengült példány. Ezek a varjak nem tudnak elszállni. A szarkák csapatosan megtámadják és végeznek vele. A parlagi galamboknál is láttak hasonlót már többször is. Az élő legyengült galambot támadták meg és ölték meg a nagy köztéri lámpákon ahova melegedni jártnak és már nem tudott elrepülni.

Nem véletlen mondják, hogy a szarka okos madár. Az enyém lett volna ilyen bátor, akkor nem hajtották volna el a balkániak...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #6 Dátum: 2016. December 19. - 15:45:46 »

Azon fórumtársakat kérdezném, akik működtetnek madáretetőt, hogy mik az idei tapasztalatok?
Nálunk a viszonylagos hideg idő ellenére az etetőt csak verebek keresik meg, még egy cinkét se láttam.
Az erdőben ugyanez a helyzet. 4 év óta most van először, hogy a madaras szóróm nem működik, mivel a madarak nem működtetik.
Igaz, tavaszhoz képest új helyre került, de énekesmadaraknak itt is kellene lenniük.
Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #7 Dátum: 2016. December 19. - 16:16:31 »

Én is keveslem a cinkéket itt Pécelen.Irigykedve zavarom el a verebeket mondván,nem nektek van kitéve!Pedig szerintem nincs több veréb,mint eddig.Azért egy-két széncinegét látni.Ennél enyhébb télen is nagyobb volt a forgalom.Talán majd ha lesz hó? Vállat von
 A balkáni gerléket is nagyon keveslem.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #8 Dátum: 2016. December 19. - 16:28:57 »

Azon fórumtársakat kérdezném, akik működtetnek madáretetőt, hogy mik az idei tapasztalatok?
Nálunk a viszonylagos hideg idő ellenére az etetőt csak verebek keresik meg, még egy cinkét se láttam.
Az erdőben ugyanez a helyzet. 4 év óta most van először, hogy a madaras szóróm nem működik, mivel a madarak nem működtetik.
Igaz, tavaszhoz képest új helyre került, de énekesmadaraknak itt is kellene lenniük.

Nagy néha látok 1-1-t....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9 Dátum: 2016. December 19. - 16:49:34 »

Azon fórumtársakat kérdezném, akik működtetnek madáretetőt, hogy mik az idei tapasztalatok?
Nálunk a viszonylagos hideg idő ellenére az etetőt csak verebek keresik meg, még egy cinkét se láttam.
Az erdőben ugyanez a helyzet. 4 év óta most van először, hogy a madaras szóróm nem működik, mivel a madarak nem működtetik.
Igaz, tavaszhoz képest új helyre került, de énekesmadaraknak itt is kellene lenniük.
Múlt héten akartam ugyanezt jelezni,de valahogy elsikkadt. A karvalynak tudtam be az óvatos forgalmat eddig. 4-5 jobb esetben 7-8 madarat látok csak az etetőben. Az elmúlt években ezeknek duplája volt az átlag...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #10 Dátum: 2016. December 19. - 17:24:26 »

Múlt héten akartam ugyanezt jelezni,de valahogy elsikkadt. A karvalynak tudtam be az óvatos forgalmat eddig. 4-5 jobb esetben 7-8 madarat látok csak az etetőben. Az elmúlt években ezeknek duplája volt az átlag...
Cinkőke vagy úgy egészében? Negyven-ötven balkánit telelek ki ez átlagos, szénből is átlagos kékhez még nincs elég hideg, hó (ne is legyen). 
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #11 Dátum: 2016. December 19. - 17:26:25 »

Cinkőke vagy úgy egészében? Negyven-ötven balkánit telelek ki ez átlagos, szénből is átlagos kékhez még nincs elég hideg, hó (ne is legyen). 
A csúszkát kihagytam még neki is meleg van(brrrrrrr nekem annál hidegebb).
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12 Dátum: 2016. December 19. - 17:43:27 »

Cinkőke vagy úgy egészében? Negyven-ötven balkánit telelek ki ez átlagos, szénből is átlagos kékhez még nincs elég hideg, hó (ne is legyen). 
Cinkéim vannak mindig. Széncinegék,ritkán egy-egy kék. Idén viszont tényleg kevés eddig.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #13 Dátum: 2016. December 19. - 18:00:48 »

Én nem panaszkodom. Járnak cinkék elég szépen, pláne az udvar hátsó részéhez közelebbi etetőre. Naponta elfogy ott 1,5-2 liter szotyi. Mellette még egy nagy etetőm van kint, és 6 cinkegolyó, meg vagy 8-10 fürtös köles-szál. Ez utóbbit a verebek nagyon szeretik. És tettem ki dróthálós etetőket is ipari töpörtyűvel, azokon viszont még csak elvétve látni egy-egy cinkét. A szotyi jobban kell nekik.
A másik falurészen lakó barátaim és a szomszéd faluban lakó apám szerint viszont náluk szinte semmi mozgás nincs az etetőkön...  Vállat von
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 19. - 18:37:17 írta Voldi » Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #14 Dátum: 2016. December 19. - 18:25:56 »

Nálam sincs semmi. Azt hittem későn kezdtem etetni, azért nem jár hozzám senki.
Az eddigi teleken rengeteg madaram volt.
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: