Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatok viselkedése  (Megtekintve 50602 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #45 Dátum: 2017. Január 17. - 02:04:30 »

Ma 15-20 madárból kb. 3-4 széncinege,2-3 barátcinege,néhány süvöltő,zöldike, szürkebegy,csíz. Korábbi években 20-25 cinke és egy-két pintyféle volt a vendégem. Fényképezni próbáltam,de a telefon nem bírt a spektívvel hangolódni. Ördög Két etetőm van, plusz a szalonna. Most tettem a szotyihoz egy kis magkeveréket a szalonnához egy cinkegolyót. A verebeket a konyhai hulladékkal lakatom jól illetve bejárnak a szomszédasszony tyúkóljába.


Szia Batya!

Orulok hogy, kedved telik a teli madaraszatban!
Emlekszem “ano-dacuma” versengtunk hogy egy-egy suvoltot ki lat meg eloszor!  Persze akkor meg , a fenyorigo meg a csonttollu is elofordult a vonulo madarak repertualjaban.
Amit hianyolok: az a kenderike, es a tengelice (az utobbi volt a stiglincc) nameg a zoldike (rutyu)volt hivom is, csizbol is, de ez mar mind a multe!
-Ha a csiz hivo szavat szamtalanszor meghallom az itteni vadaszatom soran akaratlanul valaszolok neki, csak ugy a szammal. Szamtalanszor le is all, egy-egy kozeli fara, - megszakitva az O altala oly fontos  utat, es elbeszelget velem .
Erdekes dolgok ezek, mert hog y en tortenetesen a medvek utan jarok, de az a kis madar Magyarul beszel  velem!?
Persze egyesek szerint : “az ornitológia nem az erősséged....” spongya ra!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #46 Dátum: 2017. Január 17. - 07:03:50 »

Úgy nőttem fel,hogy mindig volt a kertben madáretető. Ugyanezt adom tovább a gyerekemnek is. Reggelente,de napközben is kedves elfoglaltságom a kosztosok megfigyelése. Van olyan jó,mint vadászni... Stoel  Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #47 Dátum: 2017. Január 17. - 07:24:00 »

Úgy nőttem fel,hogy mindig volt a kertben madáretető. Ugyanezt adom tovább a gyerekemnek is. Reggelente,de napközben is kedves elfoglaltságom a kosztosok megfigyelése. Van olyan jó,mint vadászni... Stoel  Mosolyog

Szintén zenész!  Igen

Most néztem, hogy az egyik 120 literes hordó, ami színültig volt napraforgóval, kifogyóban van. Pedig én csak a fagyok beálltával kezdem mindig az etetést Idén csak a két nagy ládaetetőben van szotyi, a műanyag flakonokat kiselejteztem, mert rengeteget pazaroltak belőlük.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #48 Dátum: 2017. Január 17. - 08:41:43 »

Úgy nőttem fel,hogy mindig volt a kertben madáretető. Ugyanezt adom tovább a gyerekemnek is. Reggelente,de napközben is kedves elfoglaltságom a kosztosok megfigyelése. Van olyan jó,mint vadászni... Stoel  Mosolyog

 Igen  Igen  Igen
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
erdész2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #49 Dátum: 2017. Január 17. - 10:41:31 »



Hallod e erdesz2,-  bemutatkozasnak nem volt rossz! 


Elnézést kérek,hogy ha megsértettelek,de egyáltalán nem volt szándékomban,ezért(is) használtam az ikonokat.

A hozzászólásod többi részével nem foglalkozom,mert az úgy érzem,hogy más irányba tévedt.

További jó madarászást kívánok,mert úgy látom,hogy Te is szereted a madarakat.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #50 Dátum: 2017. Január 19. - 15:01:40 »

3 napja kevertem a szotyihoz a vegyes aprómagvakat. Azóta totális lett a pinty-túlerő. Az előbb állomány számlálást tartottam,25-30 madár 3-4 cinke,a többi zöldike és fenyőpinty, fele-felében. Érdekes,hogy a verebek nem tudnak labdába rúgni,pedig létszámban ők lennének a nyerők. Jönnek-mennek. Igaz ők elvannak a szomszédasszony tyúkjaival.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #51 Dátum: 2017. Január 19. - 15:52:28 »

3 napja kevertem a szotyihoz a vegyes aprómagvakat. Azóta totális lett a pinty-túlerő. Az előbb állomány számlálást tartottam,25-30 madár 3-4 cinke,a többi zöldike és fenyőpinty, fele-felében. Érdekes,hogy a verebek nem tudnak labdába rúgni,pedig létszámban ők lennének a nyerők. Jönnek-mennek. Igaz ők elvannak a szomszédasszony tyúkjaival.

Nekem meg az egyetlen kék cinkémet elkapta a kutya. Szomorú
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #52 Dátum: 2017. Január 19. - 18:35:34 »

Nekem meg az egyetlen kék cinkémet elkapta a kutya. Szomorú

Beteg lehetett? Bár néha tudnak elképesztően vigyázatlanok lenni.

Anno - talán húsz éve is megvan - az udvarunkban sertepertéltem, mellettem (mivel volt nálam légpuska) a fekete kandúrunk. Tőlünk olyan 6-8 méterre lehetett az oszlopra szerelt madáretető, jó 1,5 méter magasan. Odaszállt egy magányos kékcinke. Ha nem a saját szememmel látom, soha el nem hiszem, olyan jelenet következett, amit csak rajzfilmben tudnak visszaadni: Esküszöm, hogy a macska farkavége még ott volt mellettem, amikor az eleje már fent az etetőből kimarkolta a cinkét... Hiába rohantam, próbáltam elvenni tőle, esély nem volt rá.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #53 Dátum: 2017. Január 19. - 19:58:12 »

Beteg lehetett? Bár néha tudnak elképesztően vigyázatlanok lenni.

Anno - talán húsz éve is megvan - az udvarunkban sertepertéltem, mellettem (mivel volt nálam légpuska) a fekete kandúrunk. Tőlünk olyan 6-8 méterre lehetett az oszlopra szerelt madáretető, jó 1,5 méter magasan. Odaszállt egy magányos kékcinke. Ha nem a saját szememmel látom, soha el nem hiszem, olyan jelenet következett, amit csak rajzfilmben tudnak visszaadni: Esküszöm, hogy a macska farkavége még ott volt mellettem, amikor az eleje már fent az etetőből kimarkolta a cinkét... Hiába rohantam, próbáltam elvenni tőle, esély nem volt rá.
Lőni tudsz....., fegyver is volt nálad...... Vigyorog Ördög Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #54 Dátum: 2017. Január 20. - 09:21:05 »

A cinkék a legbátrabbak,vagy a legéhesebbek. A fa alatt a macska, a fán egy karvaly ők meg a két predátort heccelik...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #55 Dátum: 2017. Január 20. - 17:44:43 »

Hideg lehet máshol is,mert délelőtt már a fenyőrigók is megjelentek a szomszéd fákon. A varjak is helyezkednek és bármilyen bőséges volt a reggeli feltöltés (pedig a karvaly egy órás posztolása alatt nem jutottak a maghoz kismadárkáim) az etetők bizony majdnem üresek. A bolti cinkegolyóhoz nem nagyon nyúlnak.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #56 Dátum: 2017. Január 20. - 18:43:30 »

(pedig a karvaly egy órás posztolása alatt nem jutottak a maghoz kismadárkáim) 
 
Nalam is nagy riadalom tamad ha egy-egy ragadozo megjelenik, mint ez a kissolyom (marlin) is:



Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #57 Dátum: 2017. Január 21. - 10:21:12 »

Hideg lehet máshol is,mert délelőtt már a fenyőrigók is megjelentek a szomszéd fákon.

Én ezen az őszön/télen nagyon korán láttam fenyőrigókat, meg is lepődtem rajtuk. Néhány napja az itatóra is jár egy:


Egyébként azt figyeltük meg, hogy minél hidegebb van, annál nagyobb az itató forgalma...

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #58 Dátum: 2017. Január 21. - 11:37:26 »

Én ezen az őszön/télen nagyon korán láttam fenyőrigókat, meg is lepődtem rajtuk. Néhány napja az itatóra is jár egy:


Egyébként azt figyeltük meg, hogy minél hidegebb van, annál nagyobb az itató forgalma...


Mióta kemény fagyok vannak újra,én is kitettem az itatót.Szkeptikus voltam,mert elsőre nem volt keletje. Arra gondoltam,hogy falusias környezetben az udvar állatainak itatóját használják,ezért nem kell nekik a felkínált víz. Most látom ,hogy bizony szívesen isznak a tálkából. A kertemben nincsenek fák (egy diófa a kert végén és egy meggyfa a kert elején) ezért látom ritkábban a rigókat. A pintyek és a cinkék a szomszédom meggyfáját használják beülőfának,onnan járnak a melléképületemnél elhelyezett etetőkre. Ma 7-10-ig kiürítették az este feltöltött etetőket.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #59 Dátum: 2017. Január 21. - 17:15:18 »

Sűrűn látogatják ilyenkor az itatót. Ma egyébként is nagy forgalom volt nálunk, még jó, hogy kíváncsiságból ránéztem délelőtt a reggel alaposan feltöltött etetőre, alig volt már benne valami.   Csodalk Az első meggyvágót is ma láttam, épp ebben az etetőben.
Az utcára tegnap reggel raktam ki egy harmadik ládát (látom már el is repedt az egyik léc rajta), szemlátomást jó ötlet volt:


Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: