Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Állatok viselkedése  (Megtekintve 50587 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #30 Dátum: 2017. Január 16. - 10:28:31 »

Nálam még most sem volt egyetlen cinke sem.

A nagy hidegben jöttek, meg vörösbegy is, de inkább csak a  veréb meg a gerle a napi vendég. Anyunál (kb 2 km) viszont szépen van szén- és kék cinke is. 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #31 Dátum: 2017. Január 16. - 10:43:53 »

Az tényleg hozzátartozik a valósághoz,hogy a cinkék száma fele a korábban megszokottnak. A többi téli vendég viszont megszaporodott...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
erdész2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #32 Dátum: 2017. Január 16. - 11:30:18 »

Az énekesmadarak létszáma azóta drasztikusan lecsökkent nálam(fészkelők és vonulók is) amióta a feketerigók látványosan elszaporodtak.Lassan minden bokorban,odúban feketerigó fészkel és télen is itt eszi a fene őket....,pedig kilószám eszik a tiszafa termését,de az sem fog ki rajtuk... Kacsint
15-20 évvel ezelőtt alig láttam itt feketerigót,pedig az élőhely ugyanez volt.Akkor még örültem kellemes tavaszi énekének,de most már nem lehet semmilyen gyümölcsöt,szőlőt termeszteni a kertben mert mindent megesznek....már féléretten  Sam6
A túlszaporodott rigóállomány az élőhely túlzott zavarásával,táplálék konkurenciájával elűzi a többi madárkát.Sőt egyesek szerint már városi környezetben fészekrablást(tojásevést) is megfigyeltek nála Meglepődött Rozsdafarkú fészkében már én is láttam feketerigót tevékenykedni,de bizonyíték még nincs.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #33 Dátum: 2017. Január 16. - 12:01:32 »

Az énekesmadarak létszáma azóta drasztikusan lecsökkent nálam(fészkelők és vonulók is) amióta a feketerigók látványosan elszaporodtak.Lassan minden bokorban,odúban feketerigó fészkel és télen is itt eszi a fene őket....,pedig kilószám eszik a tiszafa termését,de az sem fog ki rajtuk... Kacsint
15-20 évvel ezelőtt alig láttam itt feketerigót,pedig az élőhely ugyanez volt.Akkor még örültem kellemes tavaszi énekének,de most már nem lehet semmilyen gyümölcsöt,szőlőt termeszteni a kertben mert mindent megesznek....már féléretten  Sam6
A túlszaporodott rigóállomány az élőhely túlzott zavarásával,táplálék konkurenciájával elűzi a többi madárkát.Sőt egyesek szerint már városi környezetben fészekrablást(tojásevést) is megfigyeltek nála Meglepődött Rozsdafarkú fészkében már én is láttam feketerigót tevékenykedni,de bizonyíték még nincs.
Én a "madárbarát óvodák" ténykedése mellett sem mennék el szó nélkül...Füstölt szalonna lóg minden fáról. OOO Rííí
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #34 Dátum: 2017. Január 16. - 12:11:13 »

Az énekesmadarak létszáma azóta drasztikusan lecsökkent nálam(fészkelők és vonulók is) amióta a feketerigók látványosan elszaporodtak.Lassan minden bokorban,odúban feketerigó fészkel és télen is itt eszi a fene őket....,pedig kilószám eszik a tiszafa termését,de az sem fog ki rajtuk... Kacsint
15-20 évvel ezelőtt alig láttam itt feketerigót,pedig az élőhely ugyanez volt.Akkor még örültem kellemes tavaszi énekének,de most már nem lehet semmilyen gyümölcsöt,szőlőt termeszteni a kertben mert mindent megesznek....már féléretten  Sam6
A túlszaporodott rigóállomány az élőhely túlzott zavarásával,táplálék konkurenciájával elűzi a többi madárkát.Sőt egyesek szerint már városi környezetben fészekrablást(tojásevést) is megfigyeltek nála Meglepődött Rozsdafarkú fészkében már én is láttam feketerigót tevékenykedni,de bizonyíték még nincs.
Szerintem a tiszafának csak a termése nem mérgező  Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #35 Dátum: 2017. Január 16. - 12:37:42 »

A cinkék tényleg érthetetlenek:

Minden évben már októberben kikerül a kókuszdió-etető. 15-20-an támadják reggel, délben és szürkületkor. Órát és étkezést lehet hozzájuk igazítani, naponta elfogy az etető egy-maréknyi kapacitása. Mind szén, néha elvétve 1-1 kékcinke is. Amint az első fagy bejön, mintha sohasem lettek volna. Két hét - három hét, mire újra kell tölteni az etetőt. Gondolom ilyenkor jelennek meg a többi etetőben a magok  Fejvakarás. Hála=0  Kacsint

És mindez ismétlődik évről évre már kb. 6 éve ...
(a novemberben felvásárolt szotyikészlet zöme a pincében telel, akarom mondani nyaral a következő októberig)
Naplózva
erdész2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #36 Dátum: 2017. Január 16. - 12:54:21 »

Szerintem a tiszafának csak a termése nem mérgező  Emelem

Így van! Csak a termésben benne van a mag is ami viszont mérgező,de valószínűleg olyan gyorsan átcsusszan rajtuk,hogy nem oldódik ki a méreganyag.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #37 Dátum: 2017. Január 16. - 15:17:57 »

Így van! Csak a termésben benne van a mag is ami viszont mérgező,de valószínűleg olyan gyorsan átcsusszan rajtuk,hogy nem oldódik ki a méreganyag.

Nagyszerű... Nem szól szám :Mosolyog

Van kettő tiszafám is, és nem tudtam, hogy mérgező...
Ez most nekem jól jött.

 Wave
Naplózva

Üdv End
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #38 Dátum: 2017. Január 16. - 15:42:42 »

Az énekesmadarak létszáma azóta drasztikusan lecsökkent nálam(fészkelők és vonulók is) amióta a feketerigók látványosan elszaporodtak.Lassan minden bokorban,odúban feketerigó fészkel és télen is itt eszi a fene őket....,pedig kilószám eszik a tiszafa termését,de az sem fog ki rajtuk... Kacsint
15-20 évvel ezelőtt alig láttam itt feketerigót,pedig az élőhely ugyanez volt.Akkor még örültem kellemes tavaszi énekének,de most már nem lehet semmilyen gyümölcsöt,szőlőt termeszteni a kertben mert mindent megesznek....már féléretten  Sam6
A túlszaporodott rigóállomány az élőhely túlzott zavarásával,táplálék konkurenciájával elűzi a többi madárkát.Sőt egyesek szerint már városi környezetben fészekrablást(tojásevést) is megfigyeltek nála Meglepődött Rozsdafarkú fészkében már én is láttam feketerigót tevékenykedni,de bizonyíték még nincs.
Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #39 Dátum: 2017. Január 16. - 15:49:17 »

 Nem jönnek a cinkéim.2-3 széncigenét látok,sok verebet.A zord idő beálltával néhány stiglic/ tengelic/ látogatja az etetőket,  és egy vörösbegyet látok.Viszont nálunk is sok a feketerigó
Oly természetesnek veszem a jelenlétüket,hogy eszembe sem jutott,hogy közük van a "létszámcsökkenéshez.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #40 Dátum: 2017. Január 16. - 18:50:12 »

Én nem panaszkodom, elég tűrhetően járnak a cinkék, köztük egy-egy kék illetve barát is. Két-három alkalommal láttam tengelicet, illetve néhány zöldike rendszeres vendég még. Mezei veréb - rengeteg. Próbálok minél több helyen etetni, hogy jusson mindenkinek hely. A múltkori jóslatomat, hogy egy olyan hálós etető jól feltöltve akár hónapokig elég lehet, ünnepélyesen visszavonom, a hétvégén hármat is fel kellett töltenem újra, köztük egy csontra ki volt fogyva. Sajna ezek a kertben vannak, nem tudtam megfigyelni, mik járnak rájuk. Eddig csak cinkéket és verebeket láttam, az utcaira időnként jár egy szép fakopáncs is.
A két tojó rozsdafarkú mellé pár napja megjelent egy hím, illetve van egy vörösbegyünk. Feketerigó mutatóban a kert végében - néha...




A képek minőségéért elnézést, fény sem volt sok, és ablakon keresztül készültek.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #41 Dátum: 2017. Január 16. - 18:55:43 »

Az énekesmadarak létszáma azóta drasztikusan lecsökkent nálam(fészkelők és vonulók is) amióta a feketerigók látványosan elszaporodtak.Lassan minden bokorban,odúban feketerigó fészkel és télen is itt eszi a fene őket....,pedig kilószám eszik a tiszafa termését,de az sem fog ki rajtuk... Kacsint
15-20 évvel ezelőtt alig láttam itt feketerigót,pedig az élőhely ugyanez volt.Akkor még örültem kellemes tavaszi énekének,de most már nem lehet semmilyen gyümölcsöt,szőlőt termeszteni a kertben mert mindent megesznek....már féléretten  Sam6
A túlszaporodott rigóállomány az élőhely túlzott zavarásával,táplálék konkurenciájával elűzi a többi madárkát.Sőt egyesek szerint már városi környezetben fészekrablást(tojásevést) is megfigyeltek nála Meglepődött Rozsdafarkú fészkében már én is láttam feketerigót tevékenykedni,de bizonyíték még nincs.

Biztos vagy benne hogy feketerigo , nem seregely.
Egyepkent az enekesek visszacsalogatasahoz ajanlom egy hasonlo rendszeru etetot mint amit mar lattunk elobb. Aval a kulombseggel hogy csak akkora a halo lukbosege  amekkora egy kisebb mag.

Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
erdész2
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


WWW
« Új üzenet #42 Dátum: 2017. Január 16. - 20:01:08 »


Biztos vagy benne hogy feketerigo , nem seregely.

Látom az ornitológia nem az erősséged.... Okos

Erről jut eszembe: -a fiam 3 éves lehetett amikor Badacsony környékén töltöttük a nyár végét és a seregélyek nagy csapatokban látogatták az érésben lévő szőlőket.A gyerkőc tág szemekkel nézte a seregélyek repülését és egyszer csak megkérdezi: hát ezek meg milyen fecskék?-. Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #43 Dátum: 2017. Január 16. - 20:53:27 »

Ma 15-20 madárból kb. 3-4 széncinege,2-3 barátcinege,néhány süvöltő,zöldike, szürkebegy,csíz. Korábbi években 20-25 cinke és egy-két pintyféle volt a vendégem. Fényképezni próbáltam,de a telefon nem bírt a spektívvel hangolódni. Ördög Két etetőm van, plusz a szalonna. Most tettem a szotyihoz egy kis magkeveréket a szalonnához egy cinkegolyót. A verebeket a konyhai hulladékkal lakatom jól illetve bejárnak a szomszédasszony tyúkóljába.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #44 Dátum: 2017. Január 17. - 00:46:15 »

Látom az ornitológia nem az erősséged.... Okos

Erről jut eszembe: -a fiam 3 éves lehetett amikor Badacsony környékén töltöttük a nyár végét és a seregélyek nagy csapatokban látogatták az érésben lévő szőlőket.A gyerkőc tág szemekkel nézte a seregélyek repülését és egyszer csak megkérdezi: hát ezek meg milyen fecskék?-. Wave


Hallod e erdesz2,-  bemutatkozasnak nem volt rossz! 

Es az ikonokat is eleg batran kezeled!  Okos

En ugyan nem banom, en is eleg sokszor hasznalom oket mivel : hamar ott vannak miert ne hasznaljuk, viszont minden egyes ikont ha szoveggel ertelmezunk, - marpedig ugy kell -  “Látom az ornitológia nem az erősséged.... “Okos “  “

Egyaltalan nem tartom magma “okosnak”,  legalabbis nem ugy ahogy te, es ez az ikon azt ertelmezi. Vagyis, amirol en koztudatot akarok, - a harom eves fiadnak lehet hogy a seregej elmegy fecske gyanant de hedd el (a multamat, es az eveket ami a valamat hozza ) legfeljebb csak a kifutoinasom lehetnel, vagyis  az ikon amit hasznaltal, szamomra lenezo, es egyben megalazo (ha nem ismered azeket a szavakat nyugottan atugorhatsz rajtuk) lenyegileg: ismeretlenul ne hasznald oket. Legalabbis ne velem szemben. 

Mindattol eltekintve kellemes forumozast kivanok es mitobb vadaszbaratot! A legfontosabb hogy elfogadtasd magad. Teljesen mindegy hogy , milyen poziciot valasztassz , vagyis a hozzaszolasaid alapjan a forumozok milyen pozicioba skatulaznak be, a lenyeg a lenyeg, nem pedig a velt vagy kitalalt karakteralkotas!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: