Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Elöltöltők  (Megtekintve 61445 alkalommal)
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #30 Dátum: 2009. Január 04. - 18:50:26 »

A Börzsöny nagy szerelmem nekem is. Majd az összes nyarat 14-22 éves koromig Kismaroson töltettem. Épp novemberben töltöttem el egy hétvégét Királyházán a vadászházban családommal (egyelőre nem vadásztam ott, de ami késik nem múlik)
Üdv
SC
Ha legközelebb Márianosztrán jártok szívesen megnézném hogy "köhögnek" ezek a fegyverek! Wave
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. Január 04. - 19:12:01 »

Semmi akadálya. Tavaszra szervezünk egy hasonló dzsemborit, hasonló célokkal + megfejelve a játékot egy futó disznót imitáló mozgó céllal.
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #32 Dátum: 2009. Január 11. - 11:00:01 »

Uraim!

Ajánlom figyelmetekbe a magyar elöltöltő-fegyveres lövészek által szerkesztett ingyenes Füstölgő eMagazin ehavi számát:

Füstölgő eMagazin 2009. január:
http://www.kapszli.hu/emagazin.php

Olvashattok benne többek közt egy részletes beszámolót a nosztrai lövészetről.

Aki esetleg személyesen is belekóstolna a lőporfüstbe, azt szívesen látjuk - előzetes e-mailes bejelentkezés alapján - a márianosztrai lőtéren feb. 21-én.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #33 Dátum: 2009. Január 14. - 12:43:46 »

Hölgyeim, Uraim!

Jó hírek elöltöltő-fegyveres vadászat ügyben. Ma beszéltem az OMVK-val, és támogatják testületileg a hagyományos vadászati módok közé történő felvételt, a szükséges jogszabályi változásokat pedig beemelik a módosítási javaslataik közé. Ismét egy kicsi de fontos lépés előre.

Üdv
SC
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #34 Dátum: 2009. Január 14. - 14:32:48 »

Hölgyeim, Uraim!

Jó hírek elöltöltő-fegyveres vadászat ügyben. Ma beszéltem az OMVK-val, és támogatják testületileg a hagyományos vadászati módok közé történő felvételt, a szükséges jogszabályi változásokat pedig beemelik a módosítási javaslataik közé. Ismét egy kicsi de fontos lépés előre.

Üdv
SC
Igen Valami elkezdődött! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Január 14. - 15:18:52 »

Hölgyeim, Uraim!

Jó hírek elöltöltő-fegyveres vadászat ügyben. Ma beszéltem az OMVK-val, és támogatják testületileg a hagyományos vadászati módok közé történő felvételt, a szükséges jogszabályi változásokat pedig beemelik a módosítási javaslataik közé. Ismét egy kicsi de fontos lépés előre.

Üdv
SC

Az a baj, hogy a Kamara a Vtv. módosítását viszonylag könnyen át tudja vinni, de a fegyveres jogszabályokét már csak igen nehezen. Márpedig ahhoz, hogy zavartalanul lehessen a füstölgőkkel vadászni, azt is kell...

Az ezerszer elátkozott 253/2004. Korm. rendelet módosítását már nem tudom mióta akarják elérni, de eddig soha semmi nem lett belőle, az IRM keményebb dió.

Azért szurkolunk! Igen Wave
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Január 14. - 15:44:01 »

Nem lesz egyszerű meló, de legalább megy előre a buli. Mi megteszünk mindent, a többi mehet a sors kezébe!  Kacsint
4 pont van ami el kell érni:

Ftv.-en belül:
- lőpor és csappantyús tartása magánszemély számára is
- elöltöltő fegyver használható legyen vadászterületen is
Vtv-n belül:
- ne lőszer, hanem lövedék torkolati energiája legyen meghatározva
- legyen felsorolva az elöltöltő-fegyver a vadászati eszközök közt.

Nem is olyan bonyolult  Bion  Bion

Üdv
SC
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Január 14. - 15:46:37 »



Nem is olyan bonyolult  Bion  Bion


Nem. De egy cementeszsák sem bonyolult... viszont megemelni...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Január 19. - 17:20:14 »

"- lőpor és csappantyús tartása magánszemély számára is"

No ha ez meglesz, akkor azt úgy hívják utántöltés.
Kérdés mikorra lesz érdemi döntés ebben.  Kacsint
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Március 07. - 11:30:10 »

"- lőpor és csappantyús tartása magánszemély számára is....  "   Igen  Csappantyút a népnek  Mosolyog
    más.. A Remington 44"-es revolvernek  25 m-en kb 3cm magaslövése van !!!-,szórása tíz forintos nagyságú  Igen
Ez kb hány méteren lő pontot 454-es gomblövedékkel ?  A töltet  18 grain svájci púder 21 gr gríz ,kence pedig Szekér-zsír,de legutóbb otthon maradt és szépen pakolta SZŐLŐZSÍRRAL  is   gyozo jobb mint a semmi ,jobb mint egy láncgyújtás .
 Legközelebb  márc.15-én lesz lövészet Tótkomlóson és ki lesz próbálva az ötven méteres pályán is kiváncsiságból,mert erre vonatkozó röppálya programok nincsenek .Ki kell tapogatni .
Ha 18-al töltök vezuvitot és svájci lőport akkor mennyit változik a kettő közt a találat pont magasságban ?  üdv.
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #40 Dátum: 2009. Március 09. - 00:49:26 »

"Ha 18-al töltök vezuvitot és svájci lőport akkor mennyit változik a kettő közt a találat pont magasságban ? "

Majd meglátod !  Nyihi
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #41 Dátum: 2009. Március 09. - 15:32:57 »

"Ha 18-al töltök vezuvitot és svájci lőport akkor mennyit változik a kettő közt a találat pont magasságban ? "

Majd meglátod !  Nyihi
Fejvakarás   :Mosolyog   Ezzel nem javult a szürke állományom ,de sebaj , egyszer jó idő lesz egy kis örömlövészetre ,addig is jó lett volna tudni . 
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #42 Dátum: 2009. Június 29. - 10:36:06 »

 Hagyományörző Elöltöltős Tali !!!! Nagy Déli Cowboy Találkozó. Tótkomlós, 2009. 07. 3-4-5.
Ne hagyjátok ki ,a Fehovára elmentetek Szomorú de erre máskor is eljöttök ,-NEM UGYANAZ !!! ennek bukéja van Kaja pia barátok lövöldözés.jó hangulat,- mi kell még???? hát gyönyörű fegyverek.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #43 Dátum: 2009. Június 29. - 10:41:59 »

Hagyományörző Elöltöltős Tali !!!! Nagy Déli Cowboy Találkozó. Tótkomlós, 2009. 07. 3-4-5.
Ne hagyjátok ki ,a Fehovára elmentetek Szomorú de erre máskor is eljöttök ,-NEM UGYANAZ !!! ennek bukéja van Kaja pia barátok lövöldözés.jó hangulat,- mi kell még???? hát gyönyörű fegyverek.


Ahol "lövöldözés" lesz, oda én biztos nem megyek...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #44 Dátum: 2009. Június 29. - 20:30:33 »

"Kaja pia barátok lövöldözés.jó hangulat,- mi kell még?"  Punci!
Naplózva
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: