Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 176813 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #855 Dátum: 2018. Február 14. - 08:42:55 »

 Röhög ...bocs, a röhögésért itt most...Stefi faintosan ráéreztél a kérdéssel... Kacsint ...bocs télleg' most a vigyorért...csak eszembe jutott egy réges-régi cikk Kitti' vadászlapjából...a vadászunk is hasonló faszányos helyjegyet nyert a konektororrú hajtásra. Aznap még egy egér sem pezsdítette vérét a hótsüket helyen, de mivel a február igen enyhe volt akkor és ott kellemes napsugarával, így vadászunk felsőruháitól megszabadulva napozásba kezdett... Röhög na, mindegy...csípem az olyan embert, aki mindenben képes a jót megfogni... Kacsint

Kezdem kapizsgálni mit nem ért huszlavika és mások vagy mit ért félre . 

Én pofon egyszerűen csak arra gondoltam hogy hol rendeznek olyan hajtást ahol a férfiember elveszítheti a szüzességét .  Röhög    Bár már egyre kevésbé érdekel .   Ördög
Na meg hogy ott csak a 15. nekifutásra veszejti el azt valaki  :Mosolyog  az még nekem is sikerülne .  Röhög

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #856 Dátum: 2018. Február 14. - 08:57:31 »

Kezdem kapizsgálni mit nem ért huszlavika és mások vagy mit ért félre . 

Én pofon egyszerűen csak arra gondoltam hogy hol rendeznek olyan hajtást ahol a férfiember elveszítheti a szüzességét .  Röhög    Bár már egyre kevésbé érdekel .   Ördög
Na meg hogy ott csak a 15. nekifutásra veszejti el azt valaki  :Mosolyog  az még nekem is sikerülne .  Röhög


Meg hát ahhoz is kell némi empátia a hétköznapi élet minden terén, hogy az ember ha máshonnan nem, a tágabb szövegösszefüggésből ráérezzen, mikor okos dolog valamit egy minimum vitatható pontértékű poén érdekében félreérteni, és mikor nem. Attól még persze itt mindenki pont azt ír, amit akar.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #857 Dátum: 2018. Február 14. - 09:11:43 »

Meg hát ahhoz is kell némi empátia a hétköznapi élet minden terén, hogy az ember ha máshonnan nem, a tágabb szövegösszefüggésből ráérezzen, mikor okos dolog valamit egy minimum vitatható pontértékű poén érdekében félreérteni, és mikor nem. Attól még persze itt mindenki pont azt ír, amit akar.
Másrészről viszont az ne nagyon sértődjön meg ha rajta poénkodnak, aki szintén minden lehetőséget megragad arra, hogy másokon viccelődjön.
Mert a szívatás az társasjáték... Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #858 Dátum: 2018. Február 14. - 11:20:18 »

Másrészről viszont az ne nagyon sértődjön meg ha rajta poénkodnak, aki szintén minden lehetőséget megragad arra, hogy másokon viccelődjön.
Mert a szívatás az társasjáték... Emelem

Szerintem érti ő a viccet, csak nem szereti  ÖrdögStoel )
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #859 Dátum: 2018. Február 15. - 10:52:32 »

http://vadaszinfo.eu/halalos-fejloves-vegzett-a-hajos-felsovagasi-vadaskert-hajtojaval-erdozugas-magazin/

"Ugyan hogy és min tud a lövedék egy homokos talajú erdőben, tél lévén aljnövényzet nélkül, fás területen úgy gellert kapni, hogy az egy 170 centiméter magas embert éppen fejen találjon?"    Azért ez elég érdekes okfejtés nem? Szerintem bármin kaphat egy lövedék gurulatot, és az utána arra megy amerre akar!

"A vadász azt sem rejtette véka alá: Hajós négy-öt évente egy-egy halálos vadászbalesetével kerül az országos híradások sodrába. Ez vagy azért lehet, mert sok a vadász, intenzív a vadásztatás, ezért nagyobb az esély a balesetre, vagy mert ezt valamiféle rendszerhiba generálja."

Gálos Csabust kérdezem:  Gyulajon -ahol évente azért van egy-két vadászat - hány évente fordul elő halálok kimenetelű vadászbaleset, vagy egyáltalán baleset?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #860 Dátum: 2018. Február 15. - 11:13:02 »

http://vadaszinfo.eu/halalos-fejloves-vegzett-a-hajos-felsovagasi-vadaskert-hajtojaval-erdozugas-magazin/

"Ugyan hogy és min tud a lövedék egy homokos talajú erdőben, tél lévén aljnövényzet nélkül, fás területen úgy gellert kapni, hogy az egy 170 centiméter magas embert éppen fejen találjon?"    Azért ez elég érdekes okfejtés nem? Szerintem bármin kaphat egy lövedék gurulatot, és az utána arra megy amerre akar!

"A vadász azt sem rejtette véka alá: Hajós négy-öt évente egy-egy halálos vadászbalesetével kerül az országos híradások sodrába. Ez vagy azért lehet, mert sok a vadász, intenzív a vadásztatás, ezért nagyobb az esély a balesetre, vagy mert ezt valamiféle rendszerhiba generálja."

Gálos Csabust kérdezem:  Gyulajon -ahol évente azért van egy-két vadászat - hány évente fordul elő halálok kimenetelű vadászbaleset, vagy egyáltalán baleset?

Egyik szavával üti a másikat...
Ha nem gurulatot kapott a lövedék, egy sík területen mi a fenére lőtt, hogy az a 170 centi magas embert homlokon lőtte? Nincs szó a hírekben arról, amit már felvetettem, hogy a hajtó le is hajolhatott a sűrűben.
Gurulatot nem csak a fagyott talajon kaphat a lövedék hanem fán, gyökéren is.
Lehet, nem követem a híreket de valahogy nem emlékszem, hogy Hajóson 4-5 évente történik halálos baleset. Az utolsó, amire emlékszem az szegény Genáhl Mátyás volt akit nem hajtáson lőttek agyon hanem a niva ajtót lőtte keresztül a német vadász, de ez valamikor a kilencvenes évek végén történt.
Sajnos a vadászati sajtó is csak a bulvármédia híreit ollózza össze.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #861 Dátum: 2018. Február 15. - 13:13:32 »

Hivatalosan nem megerősített információ szerint az előzetes helyszíni szemle során az állapítható meg, hogy a lövedék legkevesebb 5 alkalommal változtatta meg a repülési irányát.
Ha ez tényleg így történt, akkor ez egy nagyon balszerencsés eset. A végén vagy megtudjuk mi történt, vagy nem  Vállat von

Én ezt az ötszöri irányváltást nem igazán tudom/akarom elhinni (nem gáloscsabusnak, hanem az eredeti forrásnak!), sem a fizika, sem a valószínűségszámítás alapján. Még akkor se, ha "az élet produkálja a legfurább dolgokat". Vállat von

Ezzel persze akaratlanul is visszajutok a másik témához, amivel itt erőlködtem a napokban, hogy még csak normális tájékoztatást sem fogunk róla kapni valószínűleg soha. Érdekes volna pl. tudni (ez meg nyilván még egy hivatalos anyagból sem derülne ki), milyen szintű kapcsolatokkal rendelkezett a lövő (ha már olyan qrvára 12 fős VIP hajtást sejtet az Erdőjáró linkje mögötti cikk), mert hogy már az előzetes szemlén (!) ennyire ügyesen meg is találták min az öt (!) irányváltás helyét,... hát, erről rögtön a nagy klasszikus jut eszembe:

Öreg székely kijön a Csillagok háborúja vetítéséről. Megáll a mozi előtt, lassan hátratolja a kucsmáját, és így szól: Hát én ezt nem hiszem el!
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #862 Dátum: 2018. Február 15. - 13:34:41 »

Én ezt az ötszöri irányváltást nem igazán tudom/akarom elhinni (nem gáloscsabusnak, hanem az eredeti forrásnak!), sem a fizika, sem a valószínűségszámítás alapján. Még akkor se, ha "az élet produkálja a legfurább dolgokat". Vállat von

Ezzel persze akaratlanul is visszajutok a másik témához, amivel itt erőlködtem a napokban, hogy még csak normális tájékoztatást sem fogunk róla kapni valószínűleg soha. Érdekes volna pl. tudni (ez meg nyilván még egy hivatalos anyagból sem derülne ki), milyen szintű kapcsolatokkal rendelkezett a lövő (ha már olyan qrvára 12 fős VIP hajtást sejtet az Erdőjáró linkje mögötti cikk), mert hogy már az előzetes szemlén (!) ennyire ügyesen meg is találták min az öt (!) irányváltás helyét,... hát, erről rögtön a nagy klasszikus jut eszembe:

Öreg székely kijön a Csillagok háborúja vetítéséről. Megáll a mozi előtt, lassan hátratolja a kucsmáját, és így szól: Hát én ezt nem hiszem el!

Ebben sok igazság van, szerintem előbb-utóbb kiderül, hogy a hajtó vagy valamelyik disznó volt a hibás. Esetleg a túl sűrűn telepített akácos, ami miatt pattogott a lövedék.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3605


« Új üzenet #863 Dátum: 2018. Február 15. - 13:37:47 »

Én ezt az ötszöri irányváltást nem igazán tudom/akarom elhinni

Bármi lehet, meg annak az ellenkezője is.

Azt viszont a saját szememmel láttam, hogy egy 9,3-as kugli disznóhibázás után keresztülvert egy csuklónyi kőrist, utána elnyírt még kettő - három ujjnyit (valamennyit itt is eltérülve, azon amelyiket a szélén találta), utána átment még egy csuklónyi kőrisen, majd a mögötte lévő juhar tövét csesztára találva vett egy 20-30 fokos balos kanyart, és utána is még elnyírt ezt-azt.

Szóval nem kizárt.
Egyébként meg mikor találják meg az irányváltoztatás helyét, ha nem a helyszíni szemlén?
Ezt egy hónap múlva már hiába helyszínelik...
 Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #864 Dátum: 2018. Február 15. - 14:06:57 »

Idézet
A rutinosabb, képzettek hajtók közül többen felismerték a veszélyt, ezért a baj elkerülése érdekében kicsit lemaradva, a kockázatos szélek helyett középre húzódtak.
Az elején bátorkodtam valamit említeni a hajtósor tartásáról meg a kommunikációról.
Vagyis az áldozatban volt annyi becsület, hogy tartotta a helyét, a többiek otthagyták a fenébe így nem vagy nem ott észlelte a puskás a hajtósor szélét ezért nyugodt lélekkel adott le lövést a biztonságosnak vélt irányba.
Persze ez is csak találgatás de azért benne van, hogy elmész egy fizetős hajtásra, leállítanak a helyedre, jelölve vannak a lőirányok, betartod az eligazításon elhangzottakat és ha mégis megvan a baj, rögtön mindenki a Te fejedet akarja venni.
Ha normális ember volt az elkövető, az egész életére rányomja bélyegét ami történt. Ha normális. Mert ismerek több olyan embert is, aki halálos balesetet okozott és a következő hétvégén már vadászott.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #865 Dátum: 2018. Február 15. - 14:18:49 »

Bármi lehet, meg annak az ellenkezője is.

Azt viszont a saját szememmel láttam, hogy egy 9,3-as kugli disznóhibázás után keresztülvert egy csuklónyi kőrist, utána elnyírt még kettő - három ujjnyit (valamennyit itt is eltérülve, azon amelyiket a szélén találta), utána átment még egy csuklónyi kőrisen, majd a mögötte lévő juhar tövét csesztára találva vett egy 20-30 fokos balos kanyart, és utána is még elnyírt ezt-azt.

Szóval nem kizárt.
Egyébként meg mikor találják meg az irányváltoztatás helyét, ha nem a helyszíni szemlén?
Ezt egy hónap múlva már hiába helyszínelik...
 Vállat von
Íjászversenyeken, ahol azért elég gyakran előfordulnak hibázások és a vessző útja a lassabb sebesség miatt lekövethető, gyakran látni egész meghökkentő röppályákat. Velem is előfordult, hogy minden szabályt betartottam és mégis megfektettem az előttünk járó csapatot. Ők végeztek a célnál az értékeléssel, jelezték nekünk akik már a lőállásban vártunk, hogy kezdhetjük a lövést és elindultak a következő célhoz. a lővonalra merőlegesen, enyhén lefelé tartva mentek tovább, ahogy eltűntek a szemünk elől, beálltam a karóhoz , céloztam és faszán elhibáztam a célt. Nagy csattanás aztán balról kopogás ahogy a bodzák tetejét verte a vessző majd kiáltás és hangos káromkodás az előző csapat felől. Annyi történt, hogy alacsonyat lőttem és a gyertyán-ami elé a vesszőfogó volt téve-kilógó gyökereit találtam el, két egymást követő csusza után az eredeti irányhoz képest merőlegesen ment tovább a vessző-épp az előző csapat feje fölé. Nem találtam el senkit de a csoki ott is, nálam is igencsak kéretőzött kifelé...
A versenyt a nagymúltú MTVE szervezte Gödöllőn, ők építették a pályát, nem lehet azt mondani, hogy rutintalan csapat volt. Én is betartottam a játékszabályokat és mégis, kis balszerencsével nagyon komoly baleset is lehetett volna belőle.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #866 Dátum: 2018. Február 15. - 15:05:26 »

hamár Boar megemlítette Genáhl Mátyást
https://library.hungaricana.hu/hu/view/BacsKiskunMegyeiNepujsag_1999_01/?pg=334&layout=s&query=gen%C3%A1hl




Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #867 Dátum: 2018. Február 15. - 15:09:00 »

Rá kell keresni a nevére, és akkor megtaláljátok a korabeli "FÓRUMOT", akarom mondani BLOGOT.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #868 Dátum: 2018. Február 15. - 15:38:07 »

Ha valakit érdekel, netán el akarja menteni könyvjelzőként, a Magyar Vadászlap 1991-től, pdf-ben:

http://epa.oszk.hu/02300/02327
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #869 Dátum: 2018. Február 22. - 11:12:13 »

Ki hitte volna?
A szervezésről még nem igazán tudni szinte semmit, de a felelősségben valóban többen is kell, hogy osztozzanak. Már csak azért is, mert nem hiszem, hogy a belsőzsebben tartott laposüvegből lett volna ittas reggel! 

http://vadaszinfo.eu/tobb-felelose-is-lehet-a-hajosi-vadaszbalesetnek-erdozugas-magazin/
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: