Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 176684 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16586



« Új üzenet #825 Dátum: 2018. Február 13. - 17:43:25 »

Hány ember kellett hogy lefogja ? Mert úgy tudom Ő sem olyan ........  Ördög   
Meglepetésszexről nem hallottál még? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #826 Dátum: 2018. Február 13. - 18:52:08 »

Urak,

kicsit más, de kapcsolódik: nem vagyok jogász, csak vélelmezni merem, hogy talán személyiségi jogi akadálya lehet(?) az oka annak, hogy a vadászbalesetekről sosem keletkezik olyan utólagos tájékoztatás, amiből az égvilágon mindenki tanulhatna? Nyilván kicsit sántít a hasonlat, mint mindegyik, de pl. a repülésben (légitársaság szintű, és kisgépes is) és ejtőernyőzésben minden baleset után keletkezik egy vizsgálati jegyzőkönyv, amit legtöbbször kérés nélkül nyilvánosságra hoznak (letölthető a hatóság honlapján), és ami név nélkül leírja az összes körülményt és történést, ami a baleset kialakulásában szerepet játszhatott a törvényes vizsgálat megállapításai alapján.

Nagyon utópisztikus elvárás volna pl. a Kamara (vagy ki?) felé, ha már büszkén feladatuknak vallják a szakmai felügyelet, hogy utólag mindig összeállítsanak egy ilyen tájékoztató anyagot a tanulságokat levonandó, a hasonló esetek elkerülésének szándékával és a személyiségi jogok tiszteletben tartásával? Vagy csak szimplán teljesen felesleges volna, mert pont ugyanazok ívelnék elegánsan a kukába elolvasás helyett, akik morgolódva legyintgetnek, ha a reggeli eligazítást "megint" megtoldják egy balesetvédelmi oktatással? Bocs, ha nagyon idealisztikusra sikerült a kérdésem...
Az ejtőernyős baleset és a vadászbaleset között hatalmas különbség van.
Az egyik sportbaleset, a másik foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés, büncselekmény.
Hidd el, ha a haver megpiszkálja valaki ernyőjét és meghal, onnan se fog semmi kiszivárogni.
Max a mendemonda.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #827 Dátum: 2018. Február 13. - 19:01:00 »

Az ejtőernyős baleset és a vadászbaleset között hatalmas különbség van. Az egyik sportbaleset, a másik foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés, bűncselekmény. Hidd el, ha a haver megpiszkálja valaki ernyőjét és meghal, onnan se fog semmi kiszivárogni. Max a mendemonda.

És a repülőgép balesetek?  Vállat von
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #828 Dátum: 2018. Február 13. - 19:38:34 »

És a repülőgép balesetek?  Vállat von
Tudsz olyan hazai légi eseményt az utóbbi időkből, ami igazoltan büncselekmény miatt következett be?
Mert ha igen, vizsgáljuk meg a nyilvános jegyzőkönyvet.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #829 Dátum: 2018. Február 13. - 19:47:47 »

Szerencsére az utóbbi 10-15 -éve tériszonyom van ez kilőve, vadászni meg csak egyedül szeretek, csak munka, kényszer.
Boar meg megoldja az életet, munkát stb egy bicajjal, tömegközlekedéssel, de vadászni, lőni kötelező, szerintem a kettő nincs pariban......
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #830 Dátum: 2018. Február 13. - 20:02:11 »

Tudsz olyan hazai légi eseményt az utóbbi időkből, ami igazoltan bűncselekmény miatt következett be? Mert ha igen, vizsgáljuk meg a nyilvános jegyzőkönyvet.

Nem hazai, európai: Germanwings 9525

https://www.bea.aero/uploads/tx_elydbrapports/BEA2015-0125.en-LR.pdf

Visszább már kérdeztem, csak nem reglát rá senki hozzáértőbb: ennek a vadászbalesetnek majd vajon nyilvános lesz a tárgyalása, vagy zárt? Mert ha nyilvános, oda beülve elég pontosan meg lehet tudni a részleteket. Természetesen csak elméleti lehetőségként kérdem vagy mondom, de bármely ilyen eset szakmai tanulságait akkor is azt gondolom, mindenképp hasznos volna valahogy tényszerűen megtudni a köznek.

 Vállat von  Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #831 Dátum: 2018. Február 13. - 20:16:33 »


Hol vannak ilyen fa@a hajtások  ?   Ördög

Bizony Stefikém, 20-25 évvel ezelőtt szerveztek ám ilyeneket is......
Na persze nagyhatalmú helyi rendőrkapitányok számára, akik kegyeit keresték a helyi egyesületek, szervezetek, az ilyenek minden bizonnyal ismeretlenek voltak, de az olyan mindenfajta külső segítség, hátszél nélkül vadásszá próbáló nevelődni kezdőcskék számára, akik bérkilövőként kezdték pályafutásukat, s akiket a magadfajta vérprofi öreg iszapszemű ráják csak szívatnivaló megcsapolandó pénztárcájú hülye bohócoknak tartottak, azok számára sok ilyet szerveztek ám...... Ördög Ördög Ördög

Nem is lettem a ti fogalmaitok szerint vadász, germán faszságokat majmoló aztán végképp nem.
A búr gyerek is elcsodálkozott, amikor visszautasítottam a töretnek hívott valamit, és megkértem, hogy nagyon gyorsan szedje ki azt a fűcsomót az antilopjaim szájából...
Ja, és egyáltalán nem szégyenlem, hogy saját tehetségemből úgy vadásztam, ahogy én akartam, és nem kellett senkit majmolnom, hogy megfeleljek.
A nagy vízen túl soha senki nem akart rám erőszakolni semmit a vadászat folyamán sem...
Gyönyörűeket vadásztam farmerben, és Carthart melós bakancsban.
És soha senki nem nézett hülyének, és nem nézett le, mint itthon a magadfajta öreg bennfentes csocseszek....... 25 éve.

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #832 Dátum: 2018. Február 13. - 20:21:21 »

A Blue Oyster Hunting and Pleasure Club szervezi...

Mérhetetlenül vicces humorbonbonodat csak azért nem eszem most meg, mert lehet, mégis felvennéd azt a bizonyos kesztyűt.
Természetesen, ha akartok humorizáljatok még amennyit akartok, akár rajtam is, én innentől köszönöm, ebből az értelmes diskurzusból kiszálltam.
 Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #833 Dátum: 2018. Február 13. - 20:22:14 »

Bizony Stefikém, 20-25 évvel ezelőtt szerveztek ám ilyeneket is......
Na persze nagyhatalmú helyi rendőrkapitányok számára, akik kegyeit keresték a helyi egyesületek, szervezetek, az ilyenek minden bizonnyal ismeretlenek voltak, de az olyan mindenfajta külső segítség, hátszél nélkül vadásszá próbáló nevelődni kezdőcskék számára, akik bérkilövőként kezdték pályafutásukat, s akiket a magadfajta vérprofi öreg iszapszemű ráják csak szívatnivaló megcsapolandó pénztárcájú hülye bohócoknak tartottak, azok számára sok ilyet szerveztek ám...... Ördög Ördög Ördög

Nem is lettem a ti fogalmaitok szerint vadász, germán faszságokat majmoló aztán végképp nem.
A búr gyerek is elcsodálkozott, amikor visszautasítottam a töretnek hívott valamit, és megkértem, hogy nagyon gyorsan szedje ki azt a fűcsomót az antilopjaim szájából...
Ja, és egyáltalán nem szégyenlem, hogy saját tehetségemből úgy vadásztam, ahogy én akartam, és nem kellett senkit majmolnom, hogy megfeleljek.
A nagy vízen túl soha senki nem akart rám erőszakolni semmit a vadászat folyamán sem...
Gyönyörűeket vadásztam farmerben, és Carthart melós bakancsban.
És soha senki nem nézett hülyének, és nem nézett le, mint itthon a magadfajta öreg bennfentes csocseszek....... 25 éve.

 Emelem
Vigyorog Igen
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #834 Dátum: 2018. Február 13. - 20:24:58 »

Nem hazai, európai: Germanwings 9525

https://www.bea.aero/uploads/tx_elydbrapports/BEA2015-0125.en-LR.pdf

Visszább már kérdeztem, csak nem reglát rá senki hozzáértőbb: ennek a vadászbalesetnek majd vajon nyilvános lesz a tárgyalása, vagy zárt? Mert ha nyilvános, oda beülve elég pontosan meg lehet tudni a részleteket. Természetesen csak elméleti lehetőségként kérdem vagy mondom, de bármely ilyen eset szakmai tanulságait akkor is azt gondolom, mindenképp hasznos volna valahogy tényszerűen megtudni a köznek.

 Vállat von  Wave

Nagyjából amiről beszéltek azt úgy hívták hogy esettanulmány . ( Ha még ez létezik )  Nem a jogi végeredmény közzététele a lényeg hanem az esemény és az ahhoz vezető okok körülménye feltárása és a további ilyenek megelőzése . Például a kamara szakértők bevonásával évente feldolgozhatná a legjellemzőbb baleseteket vagy más eseményeket ( ütközés , vadkárper ,stb . )
   Emelem
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #835 Dátum: 2018. Február 13. - 20:27:08 »

Nem hazai, európai: Germanwings 9525

https://www.bea.aero/uploads/tx_elydbrapports/BEA2015-0125.en-LR.pdf

Visszább már kérdeztem, csak nem reglát rá senki hozzáértőbb: ennek a vadászbalesetnek majd vajon nyilvános lesz a tárgyalása, vagy zárt? Mert ha nyilvános, oda beülve elég pontosan meg lehet tudni a részleteket. Természetesen csak elméleti lehetőségként kérdem vagy mondom, de bármely ilyen eset szakmai tanulságait akkor is azt gondolom, mindenképp hasznos volna valahogy tényszerűen megtudni a köznek.

 Vállat von  Wave

Ezt így előre eldönteni, még a nyomozati szakaszban nem lehet. Felmerülhet olyan tény ami alapján a bíró kizárhatja a nyilvánosságot a tárgyalásról. De a védőügyvéd is kérvényezheti a zártkörű tárgyalást. Kellő indokokkal alátámasztva. A bíró megvizsgálja a tényeket aztán dönt, elfogadja vagy nem.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #836 Dátum: 2018. Február 13. - 20:29:43 »

Nagyjából amiről beszéltek azt úgy hívták hogy esettanulmány . ( Ha még ez létezik )  Nem a jogi végeredmény közzététele a lényeg hanem az esemény és az ahhoz vezető okok körülménye feltárása és a további ilyenek megelőzése . Például a kamara szakértők bevonásával évente feldolgozhatná a legjellemzőbb baleseteket vagy más eseményeket ( ütközés , vadkárper ,stb . )
   Emelem
Stefi !
Ne adj illen tippeket, mert amit most csinálnak az 14000 ha meg dolgozni is kellene akkor felemelik a duplájára a díjat! Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #837 Dátum: 2018. Február 13. - 20:31:09 »

Bizony Stefikém, 20-25 évvel ezelőtt szerveztek ám ilyeneket is......
Na persze nagyhatalmú helyi rendőrkapitányok számára, akik kegyeit keresték a helyi egyesületek, szervezetek, az ilyenek minden bizonnyal ismeretlenek voltak, de az olyan mindenfajta külső segítség, hátszél nélkül vadásszá próbáló nevelődni kezdőcskék számára, akik bérkilövőként kezdték pályafutásukat, s akiket a magadfajta vérprofi öreg iszapszemű ráják csak szívatnivaló megcsapolandó pénztárcájú hülye bohócoknak tartottak, azok számára sok ilyet szerveztek ám...... Ördög Ördög Ördög

Nem is lettem a ti fogalmaitok szerint vadász, germán faszságokat majmoló aztán végképp nem.
A búr gyerek is elcsodálkozott, amikor visszautasítottam a töretnek hívott valamit, és megkértem, hogy nagyon gyorsan szedje ki azt a fűcsomót az antilopjaim szájából...
Ja, és egyáltalán nem szégyenlem, hogy saját tehetségemből úgy vadásztam, ahogy én akartam, és nem kellett senkit majmolnom, hogy megfeleljek.
A nagy vízen túl soha senki nem akart rám erőszakolni semmit a vadászat folyamán sem...
Gyönyörűeket vadásztam farmerben, és Carthart melós bakancsban.
És soha senki nem nézett hülyének, és nem nézett le, mint itthon a magadfajta öreg bennfentes csocseszek....... 25 éve.

 Emelem

  Fejvakarás   Ez hogy jön ide ?  Honnét tudod hogy én milyen lépcsőket jártam végig mire puskás vadász lettem  ? Egyáltalán ezt mire írtad ? Ja csak úgy ellenszenvből ?    Tasli
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #838 Dátum: 2018. Február 13. - 20:31:18 »

Nagyjából amiről beszéltek azt úgy hívták hogy esettanulmány . ( Ha még ez létezik )  Nem a jogi végeredmény közzététele a lényeg hanem az esemény és az ahhoz vezető okok körülménye feltárása és a további ilyenek megelőzése . Például a kamara szakértők bevonásával évente feldolgozhatná a legjellemzőbb baleseteket vagy más eseményeket ( ütközés , vadkárper ,stb . )
   Emelem

Biztos vagyok benne, hogy létezik. A törvényalkotóknak mindenkép. Egyes tényállások megváltoztatása végett, ha szükséges. De ezt szerintem Te jobban tudod!
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #839 Dátum: 2018. Február 13. - 20:39:57 »

Tudsz olyan hazai légi eseményt az utóbbi időkből, ami igazoltan büncselekmény miatt következett be? Mert ha igen, vizsgáljuk meg a nyilvános jegyzőkönyvet.

Meg hát ahogy már bátorkodtam volt említeni visszamenőleg ma többször is, nem XY vagy ZW neveket várnék leírva, beazonosíthatóan, mert pont nem ez volna a cél, hanem egy név nélküli esetleírást v. -tanulmányt, amiből akár a Kamara, akár a kibocsátó bármelyik Hatóság kicenzúrázhatna minden személyes jellegű adatot, de az esetből tanulhatna mindenki. Mibe ütközne ez ebben a formában?  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 [56] 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: