Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177087 alkalommal)
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #975 Dátum: 2019. Február 28. - 15:35:02 »

Töltött fegyvert, csőrehúzva, tűz kész állapotban csomagtartóba, rendőr létére.... Csak nekem magas ez mint tyúknak az ABC?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #976 Dátum: 2019. Február 28. - 16:35:17 »

Okoskodhatunk itt, meg gyárthatjuk a különböző elméleteket, de hogy mi történ(hetet)t valójában, azt csak az az egy ember tudja, akinek egyikünk sem szeretne a bőrében lenni.
Vagy még ő sem...

De egy ilyen eset sajnos - ha tetszik, ha nem, ha bevalljuk, ha nem - mindegyikünk paklijában benne van.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #977 Dátum: 2019. Február 28. - 16:48:32 »

Töltött fegyvert, csőrehúzva, tűz kész állapotban csomagtartóba, rendőr létére.... Csak nekem magas ez mint tyúknak az ABC?

Igazad is van vagyis lehetne ha nem emberből lennénk . Aki fegyvert vesz a kezébe de aki kormánykereket annak is van egy téglája a börtönben (képletesen) elég egyszer téveszteni - sajnos !   Nem szól szám

Akinek még nem volt alkalma hibázni vagy még nem hibázott az könnyen mondja hogy Ő aztán soha , én meg már hibáztam is és láttam is másokat hibázni úgy hogy empátiával gondolok az áldozatra a családjára és az "elkövetőre" is .   Nem szól szám  Atyánk ""táborilelkészünk" engedelmével János evangéliumából 8( 1-11)  "Az vesse rá az első követ .............."   És ez nem jelenti hogy bűntettlenül meg kell úszni mert az nem lehet de ne úgy legyen hogy az lesz a következő aki a legbiztosabb abban hogy én aztán soha .   Emelem
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #978 Dátum: 2019. Február 28. - 17:34:32 »

Igazad is van vagyis lehetne ha nem emberből lennénk . Aki fegyvert vesz a kezébe de aki kormánykereket annak is van egy téglája a börtönben (képletesen) elég egyszer téveszteni - sajnos !   Nem szól szám

Akinek még nem volt alkalma hibázni vagy még nem hibázott az könnyen mondja hogy Ő aztán soha , én meg már hibáztam is és láttam is másokat hibázni úgy hogy empátiával gondolok az áldozatra a családjára és az "elkövetőre" is .   Nem szól szám  Atyánk ""táborilelkészünk" engedelmével János evangéliumából 8( 1-11)  "Az vesse rá az első követ .............."   És ez nem jelenti hogy bűntettlenül meg kell úszni mert az nem lehet de ne úgy legyen hogy az lesz a következő aki a legbiztosabb abban hogy én aztán soha .   Emelem



Magam sem vagyok az a követ dobáló fajta.... De annyi "véletlennek" kellett egybeesnie az eddig leírtak alapján, hogy én személy szerint egy kicsit sokallom. Vagy (mivel nem ismerem/jük a baleset okozóját, ezért csak feltételezhető) egyszerűen a hanyag fegyverkezelés, sietség és nemtörődömség is lehetett a baleset kiváltó oka.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #979 Dátum: 2019. Február 28. - 17:54:19 »


Magam sem vagyok az a követ dobáló fajta.... De annyi "véletlennek" kellett egybeesnie az eddig leírtak alapján, hogy én személy szerint egy kicsit sokallom. Vagy (mivel nem ismerem/jük a baleset okozóját, ezért csak feltételezhető) egyszerűen a hanyag fegyverkezelés, sietség és nemtörődömség is lehetett a baleset kiváltó oka.

Szinte minden balesetnél több véletlennek kell egybeesnie van olyan megközelítés is hogy a baleset a véletlenek találkozása és mégis megtörténik . A felsorolásodnál még sokkal több körülmény is lehetett ami miatt elmaradt a legfontosabb - az ürítés és töltetlenség ellenőrzése , fesztelenítés  . Ennél még az un. " hangos ürítés " is sokkal jobb . ( Aki volt katona vagy más módon megtapasztalta az tudja miről beszélek . )
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #980 Dátum: 2019. Február 28. - 19:30:50 »

Szinte minden balesetnél több véletlennek kell egybeesnie van olyan megközelítés is hogy a baleset a véletlenek találkozása és mégis megtörténik . A felsorolásodnál még sokkal több körülmény is lehetett ami miatt elmaradt a legfontosabb - az ürítés és töltetlenség ellenőrzése, fesztelenítés  . Ennél még az un. " hangos ürítés " is sokkal jobb . ( Aki volt katona vagy más módon megtapasztalta az tudja miről beszélek . )

Valamelyik média azt írta, már kiürítette a fegyverét, egy "megmaradt" lövedék okozta a balesetet, miközben a fegyvert a csomagtartóba akarta rakni.

Lehet, hogy kivette a tárat belőle (vagy kiürítette azt), de elfelejtkezett arról, hogy az utolsó lövés után még rögtön ráismételt, és egy még a csövön volt. Kicsit mint Zámbó Jimmy anno. És csomagtartóba rakás közben gondolta, feszteleníti a már üres(nek gondolt)fegyvert...

Persze ez mind csak spekuláció, de az eset is csak erősíti azt a közhelyet, hogy "Minden vadászbaleset "töltetlen" fegyverrel történik!". Legalábbis azt hiszi a gazdája, hogy töltetlen, és/vagy veszélytelen (lásd pl. a könyöklős jampec puska hordást visszább). És nyilván mindenkit sajnálni kell a történetben, de pont azért kell mindig előre odafigyelni a fegyverre, hogy utólag ne kelljen sajnálkozni. Én soha az életben nem húzom el a billentyűt fesztelenítésként úgy, hogy ne felemelt zárdugattyúval tegyem és lassan engedjem le közben a zárdugattyút, hogy ne is csettenjen az ütőszeg. Akár így történt a baj, akár nem.
Naplózva
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #981 Dátum: 2019. Február 28. - 20:14:22 »

Szinte minden balesetnél több véletlennek kell egybeesnie van olyan megközelítés is hogy a baleset a véletlenek találkozása és mégis megtörténik . A felsorolásodnál még sokkal több körülmény is lehetett ami miatt elmaradt a legfontosabb - az ürítés és töltetlenség ellenőrzése , fesztelenítés  . Ennél még az un. " hangos ürítés " is sokkal jobb . ( Aki volt katona vagy más módon megtapasztalta az tudja miről beszélek . )


Nyilván sokkal több tényező van ami közrejátszhat egy ilyen baleset bekövetkezéséhez vezetve, én csak néhányat kiragadtam. Nekem viszont még mindig az nem fér a fejembe, hogy tud ilyen hi át véteni egy olyan ember aki nap mint nap fegyverrel dolgozik. Nálunk is volt már hangos ürítés, de szerencsére minden második szökőévben fordul csak elő, hogy a P9RC vagy a KGP csövön marad.(Bár az is kétséges, hogy miért is lett csőre húzva) De ez más lapra tartozik, elnézést az OFF-ért. A lényeg, hogy a fegyver töltöttségét illetően csak saját meggyőződés ami részben megnyugvást adhat. Pl külföldi vendégnél is mindig kértem, hogy mutassa is, ne csak mondja.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #982 Dátum: 2019. Február 28. - 20:26:56 »


Nyilván sokkal több tényező van ami közrejátszhat egy ilyen baleset bekövetkezéséhez vezetve, én csak néhányat kiragadtam. Nekem viszont még mindig az nem fér a fejembe, hogy tud ilyen hi át véteni egy olyan ember aki nap mint nap fegyverrel dolgozik. Nálunk is volt már hangos ürítés, de szerencsére minden második szökőévben fordul csak elő, hogy a P9RC vagy a KGP csövön marad.(Bár az is kétséges, hogy miért is lett csőre húzva) De ez más lapra tartozik, elnézést az OFF-ért. A lényeg, hogy a fegyver töltöttségét illetően csak saját meggyőződés ami részben megnyugvást adhat. Pl külföldi vendégnél is mindig kértem, hogy mutassa is, ne csak mondja.

Talán éppen az az ok, hogy mindennap fegyverrel dolgozik. Sajnos amikor automatizmussá, napi rutinná válik a fegyverkezelés, a figyelem könnyebben lanyhul. Főleg, ha van ami elterelje. Például egy sikeres vadászat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #983 Dátum: 2019. Március 01. - 14:59:22 »

Talán éppen az az ok, hogy mindennap fegyverrel dolgozik. Sajnos amikor automatizmussá, napi rutinná válik a fegyverkezelés, a figyelem könnyebben lanyhul. Főleg, ha van ami elterelje. Például egy sikeres vadászat.


Igazad lehet, de akinek napi rutin, az ahogy a mondás is tartja: Csukott szemmel is. Viszont az is sokmindenre válszt adna, hogy már a tokban volt a fegyver mikor elsült, épp bele tette volna a fegyvert, csak még nem is volt a környéken a tok. Az autó hátsó részén van- e lövedék ütötte lyuk...stb. De igazából kár is spekulálni, mert minden cikk mást ír pl a kocsiban ült, tokba akarta tenni...stb
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #984 Dátum: 2019. Március 01. - 15:00:51 »

https://www.sonline.hu/kek-hirek/helyi-kek-hirek/nyomozo-lotte-le-a-vadasztarsat-1450255/
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #985 Dátum: 2019. Március 01. - 15:19:26 »

Talán éppen az az ok, hogy mindennap fegyverrel dolgozik. Sajnos amikor automatizmussá, napi rutinná válik a fegyverkezelés, a figyelem könnyebben lanyhul. Főleg, ha van ami elterelje. Például egy sikeres vadászat.

Nem minden hivatásos (rendőr, katona, fegyőr,...) dolgozik napi szinten fegyverrel.  Van akinek egy évben csak egyszer-kétszer van a kezében kötelező lövészeten.  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #986 Dátum: 2019. Március 02. - 09:17:23 »


Lassan összeáll a kép . Új puska ,  jó lövés , nagy öröm , kitárazás , egy a tárban vagy a csőben marad , fesztelenítés rossz irányba tartott csővel , tragédia .  ( Talán így volt . ) Egy biztos a legfontosabb szabály hogy fegyvert soha semmilyen körülmények között nem tartunk ember ........... stb. irányába nem volt betartva .
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #987 Dátum: 2019. Március 03. - 08:29:01 »

Lassan összeáll a kép . Új puska ,  jó lövés , nagy öröm , kitárazás , egy a tárban vagy a csőben marad , fesztelenítés rossz irányba tartott csővel , tragédia .  ( Talán így volt . ) Egy biztos a legfontosabb szabály hogy fegyvert soha semmilyen körülmények között nem tartunk ember ........... stb. irányába nem volt betartva .
Vagy zsigerelést befejezve arrébb lépett, felegyenesedett. ?
Legyen neki könnyű a föld!
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #988 Dátum: 2019. Május 29. - 09:32:15 »

Nesze neked "biztonságos" hőkamera:

https://www.kisalfold.hu/komarom/vadaszat_kozben_lotte_le_tarsat_egy_ferfi_a_bakonyban_-_fotok/2598703/
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #989 Dátum: 2019. Május 29. - 10:11:15 »


Ez se így történt az tuti . Látott is az valamit a hőkamerában mert ha csak úgy "belenyúl" a ravaszba akkor nagyon kevés az esély hogy egy 91 méterre akár hol lévő embert eltaláljon. Na meg az a titokzatos "segítő"  ????   Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: