Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177064 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #945 Dátum: 2019. Február 26. - 22:09:38 »

Éjfél után kel a hold, sötét van mint a rosseb, mi a retkes lófaszt kell ilyenkor az erdőn kódorogni.
Ja, a biztonságos infrával, mert az megvéd...vagy mégsem...



Még világosban történt a baleset. Legyen neki könnyű a föld...
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #946 Dátum: 2019. Február 26. - 23:08:49 »


Még világosban történt a baleset. Legyen neki könnyű a föld...
Az első hírekben még estét írtak. Most már délutánt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Szmöre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #947 Dátum: 2019. Február 27. - 06:15:34 »

A gyanúsított rendőr - ezért folytatja az eljárást a nyomozó ügyészség .  Nem szól szám   

Ha valaki esetleg többet tud az esetről megírhatná .

 Jó reggelt!

  Elvileg fegyver ürítése közben sült el a puska, többet egyenlőre nem mondhatok! Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #948 Dátum: 2019. Február 27. - 06:46:02 »

Jó reggelt!

  Elvileg fegyver ürítése közben sült el a puska, többet egyenlőre nem mondhatok! Emelem

Köszönjük ! Ha publikus akkor lesvadászat volt vagy cserkeltek vagy hogyan történhetett ez ?

Részvétem az áldozat családjának . Nyugodjon békében  !      Emelem
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #949 Dátum: 2019. Február 27. - 13:00:01 »



http://magasles.reblog.hu/post-025

 Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #950 Dátum: 2019. Február 27. - 13:37:52 »

Az első hírekben még estét írtak. Most már délutánt.
Aztán lett belőle hétfő este... Valamiért nagy a ködösítés.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #951 Dátum: 2019. Február 27. - 13:44:06 »

Aztán lett belőle hétfő este... Valamiért nagy a ködösítés.

Inkább csak a szenzációhajhászás, a lényeg hogy valamin csámcsogni, meg naugyézni lehessen.  Fejvakarás
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #952 Dátum: 2019. Február 27. - 13:53:44 »

Nem a konkrét eset, inkább a véletlen elsülés és a baleset apropóján kérdezném általánosságban, sorry, ha nem ez a megfelelő hely: csak nekem van tele a tököm a puska hordásának sajnos egyre inkább elterjedt módjával, mikor a kurva laza stüszi válláról úgy lóg a puska csővel előrefelé, hogy ő még nagyon menő módon ugyanazzal a kézzel rá is tudjon könyökölni a szíj meg a fa találkozására, mint egy bárpultra? Eközben pont leszarja mindegyik, hogy ahogy forgolódik, körülötte mindenki belelát a puskacsőbe (ha nem még lejjebb mutat a cső), de az is látszik, hogy ha bárki rájuk szólna, még ő volna vérig sértődve, „hogy az úgy ugyan miért ne volna biztonságos??!!”, meg „hogy ő márpedig mióta úgy hordja már, oszt nem vót baj még soha!”. Még azt is pont leszarom, hogy nyitva van-e a zárdugattyúja, egyrészt, mert az ilyennek legtöbbször pont nincs is nyitva, másrészt meg ne kelljen már nekem ezen gondolkodnom és imádkoznom minden alkalommal, amikor keresztülhúzza rajtam (is) a puskacsövet. De ugyanígy hordják a puskát a standra való felvezetés közben a lejtőn egymás mögött csúszkálva-botladozva, gondolom fontos, hogy mindenki lássa, hogy a Ző puskája milyen fajin (különben ha óvni akarná pl. egy eleséstől, vinné inkább tokban !), sőt cserkelés közben a vadásztató mögött bármilyen terepen lépkedve is, pedig az a puska azért már jó eséllyel valóban töltve is van.

Míg nem aztán egyszer csak megint jön egy újsághír...  Tasli  Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #953 Dátum: 2019. Február 27. - 13:54:41 »

Inkább csak a szenzációhajhászás, a lényeg hogy valamin csámcsogni, meg naugyézni lehessen.  Fejvakarás
Kösz a kritikát Doki...
Megjelent az első cikkben, hogy kedd este, aztán lett belőle kedd délután ami átváltozott hétfő estére. A sajtó már feltalálta az időgépet csak még nem tudja.
Naugyehogyugye... Wave
(Egyébként megkérdeztem egy barátomat aki arrafelé vadászik és ezek az Ő szavai voltak. Pedig elég "mindenlébenkanál" szóval ha Ő nem tudja, mi történt akkor ott tényleg nagy kuss van)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #954 Dátum: 2019. Február 27. - 13:59:37 »

Nem a konkrét eset, inkább a véletlen elsülés és a baleset apropóján kérdezném általánosságban, sorry, ha nem ez a megfelelő hely: csak nekem van tele a tököm a puska hordásának sajnos egyre inkább elterjedt módjával, mikor a kurva laza stüszi válláról úgy lóg a puska csővel előrefelé, hogy ő még nagyon menő módon ugyanazzal a kézzel rá is tudjon könyökölni a szíj meg a fa találkozására, mint egy bárpultra? Eközben pont leszarja mindegyik, hogy ahogy forgolódik, körülötte mindenki belelát a puskacsőbe (ha nem még lejjebb mutat a cső), de az is látszik, hogy ha bárki rájuk szólna, még ő volna vérig sértődve, „hogy az úgy ugyan miért ne volna biztonságos??!!”, meg „hogy ő márpedig mióta úgy hordja már, oszt nem vót baj még soha!”. Még azt is pont leszarom, hogy nyitva van-e a zárdugattyúja, egyrészt, mert az ilyennek legtöbbször pont nincs is nyitva, másrészt meg ne kelljen már nekem ezen gondolkodnom és imádkoznom minden alkalommal, amikor keresztülhúzza rajtam (is) a puskacsövet. De ugyanígy hordják a puskát a standra való felvezetés közben a lejtőn egymás mögött csúszkálva-botladozva, gondolom fontos, hogy mindenki lássa, hogy a Ző puskája milyen fajin (különben ha óvni akarná pl. egy eleséstől, vinné inkább tokban !), sőt cserkelés közben a vadásztató mögött bármilyen terepen lépkedve is, pedig az a puska azért már jó eséllyel valóban töltve is van.

Míg nem aztán egyszer csak megint jön egy újsághír...  Tasli  Vállat von
Én mindig "katonásan", tehát csővel hátra/felfelé viszem a puskát. Rohadtul irritál a "vadászos" hordmód ahol majd' vízszintesen, csővel előre tartja a stüszi a fegyverét és állandóan bele lehet látni a csőtorkolatba. Mivel elég bunkó vagyok, a vendéget is meg szoktam kérni, hogy ezt mellőzze.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #955 Dátum: 2019. Február 27. - 14:08:49 »

Nem a konkrét eset, inkább a véletlen elsülés és a baleset apropóján kérdezném általánosságban, sorry, ha nem ez a megfelelő hely: csak nekem van tele a tököm a puska hordásának sajnos egyre inkább elterjedt módjával, mikor a kurva laza stüszi válláról úgy lóg a puska csővel előrefelé, hogy ő még nagyon menő módon ugyanazzal a kézzel rá is tudjon könyökölni a szíj meg a fa találkozására, mint egy bárpultra? Eközben pont leszarja mindegyik, hogy ahogy forgolódik, körülötte mindenki belelát a puskacsőbe (ha nem még lejjebb mutat a cső), de az is látszik, hogy ha bárki rájuk szólna, még ő volna vérig sértődve, „hogy az úgy ugyan miért ne volna biztonságos??!!”, meg „hogy ő márpedig mióta úgy hordja már, oszt nem vót baj még soha!”. Még azt is pont leszarom, hogy nyitva van-e a zárdugattyúja, egyrészt, mert az ilyennek legtöbbször pont nincs is nyitva, másrészt meg ne kelljen már nekem ezen gondolkodnom és imádkoznom minden alkalommal, amikor keresztülhúzza rajtam (is) a puskacsövet. De ugyanígy hordják a puskát a standra való felvezetés közben a lejtőn egymás mögött csúszkálva-botladozva, gondolom fontos, hogy mindenki lássa, hogy a Ző puskája milyen fajin (különben ha óvni akarná pl. egy eleséstől, vinné inkább tokban !), sőt cserkelés közben a vadásztató mögött bármilyen terepen lépkedve is, pedig az a puska azért már jó eséllyel valóban töltve is van.

Míg nem aztán egyszer csak megint jön egy újsághír...  Tasli  Vállat von

Az hagyján de kibiztosítva teszik /tisztelet a kivételnek/ mert mivan ha hirtelen kell lőni... Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Nálunk társasvadászaton járkálnak a könyöklővel, gyülekezéskor se nyitja ki, aki rájuk szól azt megmorogják, hajtásban pedig nemegyszer fordul-céloz és NEM TUD lőni mert biztosítva /véletlen!!!/ van a fegyver és olyankor szentségel, hogy EEE vóót zárva a puskám! Mikor kérdem Tőle hogy az mit jelent? mert annak egészen a lövés előtti pillanatig BIZTOSÍTVA KELL lennie még le is b@sznak...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #956 Dátum: 2019. Február 27. - 14:13:59 »

Nem a konkrét eset, inkább a véletlen elsülés és a baleset apropóján kérdezném általánosságban, sorry, ha nem ez a megfelelő hely: csak nekem van tele a tököm a puska hordásának sajnos egyre inkább elterjedt módjával, mikor a kurva laza stüszi válláról úgy lóg a puska csővel előrefelé, hogy ő még nagyon menő módon ugyanazzal a kézzel rá is tudjon könyökölni a szíj meg a fa találkozására, mint egy bárpultra? Eközben pont leszarja mindegyik, hogy ahogy forgolódik, körülötte mindenki belelát a puskacsőbe (ha nem még lejjebb mutat a cső), de az is látszik, hogy ha bárki rájuk szólna, még ő volna vérig sértődve, „hogy az úgy ugyan miért ne volna biztonságos??!!”, meg „hogy ő márpedig mióta úgy hordja már, oszt nem vót baj még soha!”. Még azt is pont leszarom, hogy nyitva van-e a zárdugattyúja, egyrészt, mert az ilyennek legtöbbször pont nincs is nyitva, másrészt meg ne kelljen már nekem ezen gondolkodnom és imádkoznom minden alkalommal, amikor keresztülhúzza rajtam (is) a puskacsövet. De ugyanígy hordják a puskát a standra való felvezetés közben a lejtőn egymás mögött csúszkálva-botladozva, gondolom fontos, hogy mindenki lássa, hogy a Ző puskája milyen fajin (különben ha óvni akarná pl. egy eleséstől, vinné inkább tokban !), sőt cserkelés közben a vadásztató mögött bármilyen terepen lépkedve is, pedig az a puska azért már jó eséllyel valóban töltve is van.

Míg nem aztán egyszer csak megint jön egy újsághír...  Tasli  Vállat von
Valakinek volt itt egy sztorija, hogy beült mellé a vendég csőre töltött fegyverrel, és amikor rászólt, nem volt hajlandó kinyitni a puskát. Erre kiszállt, megkerülte a kocsit, elvette az embertől a lőcsöt, kilőtte a csőből a lőszert a domboldalba, majd visszaadta a vendégnek, hogy most már mehetünk. Amikor meg felé lógott a cső a mögötte jövő vendég válláról, előre engedte, és nem vezette amíg meg nem igazította a puskát.

Ezeket egy kísérőnek fel kell vállalnia szerintem, a vendégnek meg el kell fogadnia. Nincs tagságom, csak vendégként vadászok, de nem töltöm meg a fegyvert, amíg a vezető nem mondja, és mindenben igyekszem követni az utasításokat. Ha nagyon nem tetszik legfeljebb nem megyek vissza, de ez vendégként kötelező viselkedés szerintem.

 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #957 Dátum: 2019. Február 27. - 14:14:58 »

Én mindig "katonásan", tehát csővel hátra/felfelé viszem a puskát. Rohadtul irritál a "vadászos" hordmód ahol majd' vízszintesen, csővel előre tartja a stüszi a fegyverét és állandóan bele lehet látni a csőtorkolatba. Mivel elég bunkó vagyok, a vendéget is meg szoktam kérni, hogy ezt mellőzze.

Lehet, hogy gyenge kifogás, én azért nem szoktam megemlíteni ezt se halkan se hangosan egy "tömegben", mert utóbb sajnos már majdnem több embert látok így hordani a puskáját hajtás előtt-közben-után, mint ahányan szabályosan hordják, nem kérdés, hogy a hülyeség frontján összezárva minimum kollektíven lehülyéznének, hisz ők volnának többen. A szervezőnek meg vélhetően megint hiába szólnék, mert ő meg pont azért nem fog rászólni a fizetősökre.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #958 Dátum: 2019. Február 27. - 14:58:34 »

Én mindig "katonásan", tehát csővel hátra/felfelé viszem a puskát. Rohadtul irritál a "vadászos" hordmód ahol majd' vízszintesen, csővel előre tartja a stüszi a fegyverét és állandóan bele lehet látni a csőtorkolatba. Mivel elég bunkó vagyok, a vendéget is meg szoktam kérni, hogy ezt mellőzze.

Aki vót' katona...
Én is így viszem, eszembe sem jut másként.

Egyébként hallottam már én is, hogy fordítva vadászias. Még vadásziasabb, amikor markolja erősen a renitens a csővéget. Már úgy fölülről, ahogy illik...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 27. - 16:51:10 írta Boar » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #959 Dátum: 2019. Február 27. - 15:06:59 »

A szomszédban, Szlovákiában meg ez a tradicionális hordmódja a puskának. Rád is szólnak - vadászok vagyunk nem katonák -  ha nem úgy viseled. Igaz a cső majdnem párhuzamos a karokkal. Tehát gyakorlatilag úgy áll, mint amikor "szíjjra" vesszük, csak elől.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: