Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177034 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #915 Dátum: 2018. Június 03. - 11:39:42 »

Basszus...lehet, hogy segíteni akart a társának és lelapult, lekapcsolta a lámpát, nehogy elijessze a "disznókat"... Vállat von
Nyugodjon békében! Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #916 Dátum: 2018. Június 03. - 12:51:57 »

Na, hogy véget vehessünk a fingreszelésnek, tájékoztatlak benneteket a múlt heti vadászbaleset tudomásunkra jutott részleteiről:

Jani Barátunk egy barátja meghívására ment Bokodra vadászni.  A vendéglátójával egy magaslesre ültek fel.  A lővilág határán Jani lőtt egy borjút, ezért mind a ketten lementek a lesről, és elkezdtek zsigerelni.  Az biztos, hogy Jánoson volt fejlámpa!  Kis idő múlva egy másik magaslesen ülő helybeli vadász telefonált, hogy feléjük mennek a disznók a gabonában.  János maradt zsigerelni, a vendéglátó pedig visszamászott a lesre.  Ahogy felment lőtt is, és ekkor érte Barátunkat a hátán a lövés.  Annyi ideje még volt, hogy felhívta a fiát,  és elmondta neki, hogy   "meglőttek"!  Ma egy társasági összejövetelen vadásztársaim - akik régóta vadásztak vele együtt- elmesélték, hogy egy olyan vadász volt aki 4-5 lámpát hurcolt magával, és már szürkületben is csak lámpával ment vadászni, még a lesig is!  Nem érdekelte soha, hogy akivel volt morgott, hogy elzavarja a vadat.  Dr. Bende János egy igazi törvénytisztelő
 jó Vadász és Barát volt! Szomorú

Akkor a fő dolgok igazak amit írtam.

A két vadász egy lesen ült. Lőttek egy őzet az idősebbik lement zsigerelni a fiatalabb utolsó lő világnál úgy 21.00 után lőtte meg az idősebb még hívta telefonon hogy meglőttél a mentők mire kiértek elvérzett.
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #917 Dátum: 2018. Június 03. - 14:17:19 »

Nyugodjék békében !

Lévén nem az elhunytról teszünk említést, okulni viszont mindenképp érdemes, így még kevésbé tudom felfogni, (ahogy az első "fél-hír" alapján nem kicsit hitetlenkedve feltettem az akkor még inkább spekulatívnak tűnő kérdést) miszerint:

"... leszáll valaki mellőlem a lesről, végignézem, amint feljebb megy vagy 100 m-t, elkezd zsigerelni, majd 3/5/10/20 perc után egyszer csak disznónak nézem és odalövök?.. Vagy mi?..."

Nem hogy csak végignézem a lesről, hogy odamegy, hanem személyesen odakísérem, majd visszamegyek a lesre, és odalövök, ahova az imént én elkísértem a vendéget, otthagytam zsigerelni és ahonnan épp visszaértem???...

Nem tudom, meddig illik várni további információkra, hogy ne legyen itt főbenjáró bűn bármi véleményt is mondani az esetről, de baromira nem látom, mit tudna felhozni a lövő a mentségére. Szerintem a kicsit közhelyes "Mindenki hibázhat" c. magyarázat ide már borzasztóan kevés, erősebb jelzőket meg inkább ne keressünk...  Vállat von  Fejvakarás
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #918 Dátum: 2018. Június 03. - 14:49:55 »

Nem tudom, meddig illik várni további információkra, hogy ne legyen itt főbenjáró bűn bármi véleményt is mondani az esetről

Szerintem aki akart az már okult belőle, tovább ne csámcsogjunk rajta. Örüljünk, hogy nem velünk történt.  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #919 Dátum: 2018. Június 09. - 20:57:48 »

Tegnap eltemettük a vadász-balesetben elhunyt  Vadászbarátunkat. 

Nyugodjék békében!   Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #920 Dátum: 2018. November 02. - 16:17:14 »

Ez megint miafene.
https://www.google.hu/amp/s/index.hu/belfold/2018/11/02/hatba_lotte_tarsat_a_vadasz_mezoorson/amp
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #921 Dátum: 2018. November 02. - 19:00:07 »

http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/vadaszat_kozben_meglottek_egy_58_eves_nemet_ferfit_mezoorsnel_-_fotok/2578261/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #922 Dátum: 2018. November 03. - 15:28:52 »

https://index.hu/belfold/2018/11/03/vadaszbaleset_enying_loves/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #923 Dátum: 2018. November 25. - 18:50:22 »

https://index.hu/belfold/2018/11/25/gellert_kapott_sorettol_serult_meg_ket_hajto/
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #924 Dátum: 2019. Január 23. - 12:57:04 »


Erről tud valaki bővebbet ?  Lelki szemeimmel látom hogy a fémkeresős " műkedvelő régész " a csipogóval a fülén mélyen lehajolva dolgát végzi  Ördög  és a vadász odapörkölt Vadász nem kellő körültekintéssel .                 Emelem

https://www.kemma.hu/kek-hirek/helyi-kek-hirek/vadasz-lott-meg-egy-ferfit-oroszlanyban-1377778/
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #925 Dátum: 2019. Január 23. - 13:11:11 »

Nyilván tilosban járt a faszkalap de a vadászt fogják megbüntetni.
Ilyen amatőr kincskereső barommal én is találkoztam már, az szerencsére fejlámpával nyomta a bluest...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #926 Dátum: 2019. Január 23. - 14:52:24 »

Sajnos nálunk is vannak, hiába szólsz, Nekik áll feljebb, holott azért azt tudni kellene hogy csak a földtulajdonos írásos engedélyével kereshet...
Ráhívtam egyre a rendőrt egyszer, de csak annyi történt, hogy megkérték távozzon. Persze már majdnem sötét volt mire odaértek, addigra mindent elzavart.  Fejvakarás
Van egy csóka, biciklivel járja a legjobb erdőnket egy hatalmas keresőtávcsővel, madarakat figyel /állítólag/, elmagyaráztuk Neki már többen többször, a vadőr is beszélget vele, hogy nem jó amit csinál, mert mi itt vadászunk, olyankor pár napig nem jön, aztán kezdődik elölről... Sokszor egész nap kajtat fel-alá, egy olyan helyen ahol vendég a disznó és a szarvas, de ha nincs zavarás szinte mindig ott van. Ezekkel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #927 Dátum: 2019. Január 23. - 15:10:42 »

Sajnos nálunk is vannak, hiába szólsz, Nekik áll feljebb, holott azért azt tudni kellene hogy csak a földtulajdonos írásos engedélyével kereshet...

Vagy azzal sem...
Amelyik sötétben jön ki és lámpát sem használ annyira bújkál, az meg nyilván tilosban jár.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #928 Dátum: 2019. Január 23. - 15:55:00 »

Ezekkel egyszerűen nem lehet mit kezdeni. Vállat von

 Emelem


Azért lehet !  Én egyszer 10 méterre bevártam a krumplitolvajokat - hiába jeleztek zseblámpával ( véletlenül nem vettem észre ) véletlenül az egyik pont vizelni kezdett izgalmában . Véletlenül pont rálőttem egy rókára  Röhög  és ijedten vettem észre hogy valakik rohannak a les másik oldalán . Erős lámpával megvilágítva csodálkozva láttam hogy az ember futtában is tud vizelni .  Ördög Röhög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #929 Dátum: 2019. Január 23. - 16:13:40 »


Azért lehet !  Én egyszer 10 méterre bevártam a krumplitolvajokat - hiába jeleztek zseblámpával ( véletlenül nem vettem észre ) véletlenül az egyik pont vizelni kezdett izgalmában . Véletlenül pont rálőttem egy rókára  Röhög  és ijedten vettem észre hogy valakik rohannak a les másik oldalán . Erős lámpával megvilágítva csodálkozva láttam hogy az ember futtában is tud vizelni .  Ördög Röhög
Legalább a krumplit összeszedted? Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: