Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177011 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #840 Dátum: 2018. Február 13. - 20:49:19 »

Meg hát ahogy már bátorkodtam volt említeni visszamenőleg ma többször is, nem XY vagy ZW neveket várnék leírva, beazonosíthatóan, mert pont nem ez volna a cél, hanem egy név nélküli esetleírást v. -tanulmányt, amiből akár a Kamara, akár a kibocsátó bármelyik Hatóság kicenzúrázhatna minden személyes jellegű adatot, de az esetből tanulhatna mindenki. Mibe ütközne ez ebben a formában?  Vállat von
A legtöbben nem hinnék el. De ha csak dátumot vagy megyét írsz már nem titok.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #841 Dátum: 2018. Február 13. - 20:51:06 »

 Fejvakarás   Ez hogy jön ide ?  Honnét tudod hogy én milyen lépcsőket jártam végig mire puskás vadász lettem  ? Egyáltalán ezt mire írtad ? Ja csak úgy ellenszenvből ?    Tasli

Semmilyen ellenszenv nincs. Tudhatnád, hogy nagyon sok mindenben egyetértünk, ezt megbeszéltük számtalanszor.

De, ha komolyan írtad, hogy hogy lehet az, hogy éveken keresztül fizettem be, és jártam olyan hajtásokra, ahol csak szívtam és fizettem, szívtam és fizettem, aztán fizettem és szívtam, hogy legyen kis változatosság is, akkor tényleg fogalmad sincs, hogy nagyon sok ember hogyan próbált meg vadász lenni, de legalább is vadászni.

Más szintről ez teljesen máshogy nézett ki.....
Én a saját lehetőségeim szerint próbáltam vadászni.
A 620-as Slaviám sokáig vezetett az élősúlyban mért vadak tekintetében, a 300as magnum előtt.
Ezt az arányt csak az első disznóm változtatta meg. Ha ezt elmondtam volna egy komoly vadásznak, estig röhögött volna.
Semmi esélyem nem volt területes vadász lenni nagyon sokáig.

Ezek szerint erről sokotoknak fogalmatok sem lenne?? Nehezen hiszem.....

 Emelem
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #842 Dátum: 2018. Február 13. - 20:58:14 »

Semmilyen ellenszenv nincs. Tudhatnád, hogy nagyon sok mindenben egyetértünk, ezt megbeszéltük számtalanszor.

De, ha komolyan írtad, hogy hogy lehet az, hogy éveken keresztül fizettem be, és jártam olyan hajtásokra, ahol csak szívtam és fizettem, szívtam és fizettem, aztán fizettem és szívtam, hogy legyen kis változatosság is, akkor tényleg fogalmad sincs, hogy nagyon sok ember hogyan próbált meg vadász lenni, de legalább is vadászni.

Más szintről ez teljesen máshogy nézett ki.....
Én a saját lehetőségeim szerint próbáltam vadászni.
A 620-as Slaviám sokáig vezetett az élősúlyban mért vadak tekintetében, a 300as magnum előtt.
Ezt az arányt csak az első disznóm változtatta meg. Ha ezt elmondtam volna egy komoly vadásznak, estig röhögött volna.
Semmi esélyem nem volt területes vadász lenni nagyon sokáig.

Ezek szerint erről sokotoknak fogalmatok sem lenne?? Nehezen hiszem.....

 Emelem
Szóval aki Slaviával jár hajtásba az ne csodálkozzon hová állítják! Ördög Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #843 Dátum: 2018. Február 13. - 21:01:29 »

Semmilyen ellenszenv nincs. Tudhatnád, hogy nagyon sok mindenben egyetértünk, ezt megbeszéltük számtalanszor.

De, ha komolyan írtad, hogy hogy lehet az, hogy éveken keresztül fizettem be, és jártam olyan hajtásokra, ahol csak szívtam és fizettem, szívtam és fizettem, aztán fizettem és szívtam, hogy legyen kis változatosság is, akkor tényleg fogalmad sincs, hogy nagyon sok ember hogyan próbált meg vadász lenni, de legalább is vadászni.

Más szintről ez teljesen máshogy nézett ki.....
Én a saját lehetőségeim szerint próbáltam vadászni.
A 620-as Slaviám sokáig vezetett az élősúlyban mért vadak tekintetében, a 300as magnum előtt.
Ezt az arányt csak az első disznóm változtatta meg. Ha ezt elmondtam volna egy komoly vadásznak, estig röhögött volna.
Semmi esélyem nem volt területes vadász lenni nagyon sokáig.

Ezek szerint erről sokotoknak fogalmatok sem lenne?? Nehezen hiszem.....

 Emelem

A humorérzékeddel és a sértődékenységeddel van baj ! (szerintem )
Te dobta fel a pöttyöst .  Röhög
Csak mondom . Hajtó gyerekként kezdtem a 12- 13 évesen nyúlhajtásban . (hálózás  Angyal ) Aztán kb 20 évig évi sok alkalommal hajtó voltam és minden vadászattal kapcsolódó dologban részvevő .  Majd 38  évesen puskás vadász lettem és a szomszédos társasághoz jártam vaddisznóhajtásba ................ Meglepődött  Igen  de nem elállónak hanem a hajtásba - igaz puskával de akkor ott az ment puskával aki vállalta hogy végigtolja kökényest és ezért kutyákat tartottam és hívtak is minden hova . Igaz sokan kérdezték hogy Te ott ? :Mosolyog  Én pedig azt jobban szerettem mint ha elálló lehettem VOLNA . A germán fa@ságok és pátoszos igazvadászkodások jó részét én se szeretem ezt láthattad a hozzászólásaimban is , viszont elfogadom hogy ez van és az általam kísért vendégeknek meg is adtam vele a tiszteletet .      Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #844 Dátum: 2018. Február 13. - 21:16:36 »

A legtöbben nem hinnék el. De ha csak dátumot vagy megyét írsz már nem titok.

Nem biztos, hogy jól értelek: egy megtörtént esetről készült hivatalos "baleseti leíráson" (vagy hívjuk aminek akarjuk) mit lehetne nem elhinni? Az általad leírt "nem hiszem - embernél" azért fejben már "egynél több a baj", nem?..
A nem hivatalos csatornákon már kiszivárgott személyes jellegű adatokat "visszaszívni" enélkül sem tudod, egy ilyen leírás azokhoz pont nem tenne hozzá további személyes adatokat, viszont az elkerülhetetlenül kialakuló "jólinformáltak" létszámához képest sokkal többeknek szolgálhatna szakmai okulásként.

Nem tudom, mennyire tekinthető reprezentatívnak az itteni minta, de tulajdonképp ha már itt is mindenki rögtön azt sorolja, miért nem lehetne v. kellene, akkor vélhetően pont ennyi (de lehet még kevesebb) támogatásra találna szélesebb szakmai körökben is a dolog, úgyhogy lehet tök feleslegesen példálózok egy máshol egyébként évtizedek óta teljesen jól működő dologról, akármennyire is tanulságos. Vagy még az is lehet, hogy csak nem pont nekem kellett volna leírni?...  :Mosolyog  Kacsint
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #845 Dátum: 2018. Február 13. - 21:18:31 »

A legtöbben nem hinnék el. De ha csak dátumot vagy megyét írsz már nem titok.

Ja, és ki mondta, hogy kellene bele írni dátumot vagy megyét?
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #846 Dátum: 2018. Február 13. - 21:48:31 »

Ja, és ki mondta, hogy kellene bele írni dátumot vagy megyét?

Természetesen szükség lenne minden esettanulmányra , de némelyik olyan hihetetlen hogy konkrét megnevezések nélkül szinte el sem hinnék.
Aki meg konkrétan okulási célból olvasná és nem bulvár célból az kezdje a biztonságos fegyverkezelés fejezettel. A többit meg hozza az élet, meg saját tapasztalat.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #847 Dátum: 2018. Február 13. - 21:51:15 »

De ha csak dátumot vagy megyét írsz már nem titok.

Egyébként meg röpke guglizással egy konkrét példa az ellenkezőjére annak, amitől tartasz (elnézést a germanofóboktól). A neveken kívül MINDEN konkrétumot leír publikusan, helyszín, időpont, történések. Amiről meg én próbálom a borsót a falra hányni, abba ezek pont nem is kellenének, hisz pont nem a személyek, hanem az elkövetett hibák beazonosítása volna a célja.

http://polizeibote.at/2017/10/22/jagdunfall-in-st-peter-am-hart/
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #848 Dátum: 2018. Február 13. - 21:56:11 »

Egyébként meg röpke guglizással egy konkrét példa az ellenkezőjére annak, amitől tartasz (elnézést a germanofóboktól). A neveken kívül MINDEN konkrétumot leír publikusan, helyszín, időpont, történések. Amiről meg én próbálom a borsót a falra hányni, abba ezek pont nem is kellenének, hisz pont nem a személyek, hanem az elkövetett hibák beazonosítása volna a célja.

http://polizeibote.at/2017/10/22/jagdunfall-in-st-peter-am-hart/
Irok egy privit.
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #849 Dátum: 2018. Február 13. - 21:56:24 »

Még szebb példa: Wild und Hund online (és nyomtatott is) vadász magazin cikke

https://wildundhund.de/286-jvg-jagdunfall-auf-einer-treibjagd/

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #850 Dátum: 2018. Február 13. - 22:00:37 »

Irok egy privit.
 Emelem

OK, én meg nem erőlködöm tovább e témában (jó eséllyel) feleslegesen...  Emelem
Naplózva
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #851 Dátum: 2018. Február 13. - 22:06:55 »

Vadász-balesetek konkrét leírása:

dr.Bakóczi Antal
Vadászszenvedély vadászati fegyelem

Az iró azt hiszem bíró volt, nem egy mai mű, de a leírt esetek konkrét baleseteket mutat be. Tanulságos kőnyv.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #852 Dátum: 2018. Február 13. - 22:13:32 »

Vadász-balesetek konkrét leírása:

dr.Bakóczi Antal
Vadászszenvedély vadászati fegyelem

Az iró azt hiszem bíró volt, nem egy mai mű, de a leírt esetek konkrét baleseteket mutat be. Tanulságos könyv.

Itt van a polcomon.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #853 Dátum: 2018. Február 14. - 07:39:25 »


Természetesen szükség lenne minden esettanulmányra , de némelyik olyan hihetetlen hogy konkrét megnevezések nélkül szinte el sem hinnék.


Sanyi és a Titanic.

"Nem hiszem el. Sós vízbe..."

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #854 Dátum: 2018. Február 14. - 08:18:47 »



Nem is lettem a ti fogalmaitok szerint vadász, germán faszságokat majmoló aztán végképp nem.
A búr gyerek is elcsodálkozott, amikor visszautasítottam a töretnek hívott valamit, és megkértem, hogy nagyon gyorsan szedje ki azt a fűcsomót az antilopjaim szájából...
Ja, és egyáltalán nem szégyenlem, hogy saját tehetségemből úgy vadásztam, ahogy én akartam, és nem kellett senkit majmolnom, hogy megfeleljek.
A nagy vízen túl soha senki nem akart rám erőszakolni semmit a vadászat folyamán sem...
Gyönyörűeket vadásztam farmerben, és Carthart melós bakancsban.
És soha senki nem nézett hülyének, és nem nézett le, mint itthon a magadfajta öreg bennfentes csocseszek....... 25 éve.

 Emelem
Büszke lehetsz rá, hogy a vadászatban is igazi self made man vagy. De ez még nem ok arra, hogy kigúnyold azokat, akiknek volt-legalábbis a vadászatban-gyerekszobája...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: