Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 176285 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #810 Dátum: 2018. Február 13. - 14:12:36 »

Ez sajnos így igaz. Látva a helyzeteket komolyan csodálkozom, hogy ilyen "kevés" balest történik társasvadászatokon. Amikor hallod itt is ott is sivítva zúgni a gellert kapott lövedèket, vagy részt kitudja hova.....
Sokszor valóban a vaszerencsén múlik.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3500



« Új üzenet #811 Dátum: 2018. Február 13. - 14:14:52 »

 Végigkövettem a hozzászólásokat a hír megjelenésétől. Nekem az a véleményem, hogy ne prejudikáljunk, mert gyakorlatilag szinte semmit nem tudunk. Csak a szikár tények a biztosak, valaki valakit lelőtt. A médiának nem hiszek. Még az volt (már nem tudom melyik) a legtisztességesebb, aki egyszerűen, kommentár nélkül közölte a hírt, mert a többi az már keményen láttatott, sejtetett stb... vérmérséklete, vagy a megrendelő kívánsága szerint. Arra meg aztán igazán semmi szükség, hogy netán összevesszünk egymással, mert senki nem tud többet az estről a másiknál. Lehetett így is, meg lehetett amúgy is. Egyik legkedvesebb vadászati módom a disznóhajtás. Minden évben alig várom, mégis a nap legszebb pillanata, amikor hazaérek.
Egyébként is az elmúlt kb két hét meglehetősen puskaporos itt a fórumon. Nem tudom mi lehet az oka, hogy ilyen farfekvéses a nép. Gyerekek, van bőven, aki csesztessen minket, legalább egymást hagyjuk békében.

                                          Isten áldásával!   Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #812 Dátum: 2018. Február 13. - 14:18:09 »

Egyre kevésbé éreztem komfortosan magam és az a korábbi érzés, hogy "hú de várom mikor lesz már", fokozatosan átalakult abba az irányba, hogy legyünk túl rajta baj nélkül.

Volt vadászmesterünk szokta mondani:
"Számomra a disznóhajtás legszebb pillanata, amikor azt mondom: Elnök úr, jelentem a vadászatot balesetmentesen befejeztük..."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #813 Dátum: 2018. Február 13. - 14:51:21 »

Urak,

kicsit más, de kapcsolódik: nem vagyok jogász, csak vélelmezni merem, hogy talán személyiségi jogi akadálya lehet(?) az oka annak, hogy a vadászbalesetekről sosem keletkezik olyan utólagos tájékoztatás, amiből az égvilágon mindenki tanulhatna? Nyilván kicsit sántít a hasonlat, mint mindegyik, de pl. a repülésben (légitársaság szintű, és kisgépes is) és ejtőernyőzésben minden baleset után keletkezik egy vizsgálati jegyzőkönyv, amit legtöbbször kérés nélkül nyilvánosságra hoznak (letölthető a hatóság honlapján), és ami név nélkül leírja az összes körülményt és történést, ami a baleset kialakulásában szerepet játszhatott a törvényes vizsgálat megállapításai alapján.

Nagyon utópisztikus elvárás volna pl. a Kamara (vagy ki?) felé, ha már büszkén feladatuknak vallják a szakmai felügyelet, hogy utólag mindig összeállítsanak egy ilyen tájékoztató anyagot a tanulságokat levonandó, a hasonló esetek elkerülésének szándékával és a személyiségi jogok tiszteletben tartásával? Vagy csak szimplán teljesen felesleges volna, mert pont ugyanazok ívelnék elegánsan a kukába elolvasás helyett, akik morgolódva legyintgetnek, ha a reggeli eligazítást "megint" megtoldják egy balesetvédelmi oktatással? Bocs, ha nagyon idealisztikusra sikerült a kérdésem...
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #814 Dátum: 2018. Február 13. - 15:32:39 »

Urak,

kicsit más, de kapcsolódik: nem vagyok jogász, csak vélelmezni merem, hogy talán személyiségi jogi akadálya lehet(?) az oka annak, hogy a vadászbalesetekről sosem keletkezik olyan utólagos tájékoztatás, amiből az égvilágon mindenki tanulhatna? Nyilván kicsit sántít a hasonlat, mint mindegyik, de pl. a repülésben (légitársaság szintű, és kisgépes is) és ejtőernyőzésben minden baleset után keletkezik egy vizsgálati jegyzőkönyv, amit legtöbbször kérés nélkül nyilvánosságra hoznak (letölthető a hatóság honlapján), és ami név nélkül leírja az összes körülményt és történést, ami a baleset kialakulásában szerepet játszhatott a törvényes vizsgálat megállapításai alapján.

Nagyon utópisztikus elvárás volna pl. a Kamara (vagy ki?) felé, ha már büszkén feladatuknak vallják a szakmai felügyelet, hogy utólag mindig összeállítsanak egy ilyen tájékoztató anyagot a tanulságokat levonandó, a hasonló esetek elkerülésének szándékával és a személyiségi jogok tiszteletben tartásával? Vagy csak szimplán teljesen felesleges volna, mert pont ugyanazok ívelnék elegánsan a kukába elolvasás helyett, akik morgolódva legyintgetnek, ha a reggeli eligazítást "megint" megtoldják egy balesetvédelmi oktatással? Bocs, ha nagyon idealisztikusra sikerült a kérdésem...

Szia!

Ha a rendőrség által készített helyszíni szemlére, vagy az általuk a vizsgálat során felvett jegyzőkönyvre gondolsz, akkor ott van pár jogi buktató. Jogszabály szabályozza, hogy harmadik személy mikor tekinthet be a személyes adatot vagy védett adatot tartalmazó iratba, ugyanakkor ha ezeket az adatokat lesatírozzák, akkor gondolom lehetséges lenne, hogy megismerjük ezeket az eseteket. Vagy akár a jogerős bírósági ítéletet, szintén letakarva a résztvevők neveivel, adataival (csak azért írtam az ítéletet, mert nem az érdekel, hogy milyen büntetést szabnak ki rá, hanem az ítéletben az eljáró bíró részletesen ismerteti az eset körülményeit).
Jó ötleltnek tartanám, de ismerve "felsőbb szerveinket", nem hiszem, hogy lenne ebből valami. Pláne hogy az iratot kormányrendeletben meghatározott költségtérítés ellenében fogják kiadni, azaz fizetni kell érte.  Emelem
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #815 Dátum: 2018. Február 13. - 15:54:00 »

Urak!

Amennyiben valóban olyan lövés történt, amely a vakszerencse, de inkább "vakbalszerencse" folytán balesetnek tekinthető, elnézést kérnék mindenkitől, akit sommás véleménnyel esetleg elitéltem, vagy megbántottam.

 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #816 Dátum: 2018. Február 13. - 15:57:42 »

Urak!

Amennyiben valóban olyan lövés történt, amely a vakszerencse, de inkább "vakbalszerencse" folytán balesetnek tekinthető, elnézést kérnék mindenkitől, akit sommás véleménnyel esetleg elitéltem, vagy megbántottam.

 Emelem

 Ölel
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #817 Dátum: 2018. Február 13. - 16:02:24 »

Szia!

Ha a rendőrség által készített helyszíni szemlére, vagy az általuk a vizsgálat során felvett jegyzőkönyvre gondolsz, akkor ott van pár jogi buktató. Jogszabály szabályozza, hogy harmadik személy mikor tekinthet be a személyes adatot vagy védett adatot tartalmazó iratba, ugyanakkor ha ezeket az adatokat lesatírozzák, akkor gondolom lehetséges lenne, hogy megismerjük ezeket az eseteket. Vagy akár a jogerős bírósági ítéletet, szintén letakarva a résztvevők neveivel, adataival (csak azért írtam az ítéletet, mert nem az érdekel, hogy milyen büntetést szabnak ki rá, hanem az ítéletben az eljáró bíró részletesen ismerteti az eset körülményeit).
Jó ötleltnek tartanám, de ismerve "felsőbb szerveinket", nem hiszem, hogy lenne ebből valami. Pláne hogy az iratot kormányrendeletben meghatározott költségtérítés ellenében fogják kiadni, azaz fizetni kell érte.  Emelem

Én is így gondoltam, ezért szúrtam be, hogy a személyiségi jogok tiszteletben tartásával. Senkit nem az érdekelne szerintem, kit hogyan hívtak, hanem hogy az egyes "beosztásokban" (A lövő, A felvezető, A hajtó, stb.) mit kellett/lehetett volna másképp csinálni. Gondolom/remélem, tán belátná a Hatóság, hogy a Kamarának érdemes volna betekintést biztosítani, ha annak baleset megelőzési célzata volna egy ilyen szakmai oknyomozás ill. összefoglaló anyag formájában...   Egyébként megint csak fogalmam sincs, az ilyen eseteknél a bírósági tárgyalás automatikusan zárt-e, azaz nem mehet be senki "az utcáról", akit megint csak nem a bulvárkodás, hanem a tanulság kedvéért szeretné tudni a szakmai részleteket?
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #818 Dátum: 2018. Február 13. - 16:04:12 »

Olvasva a véleményeket, sokat gondolkoztam azon van-e értelme írnom is bármit.
Hát nem nagyon........
Fizetett hajtásaim nagy részén szar helyre voltam leállítva, és max nyeltem egyet, hogy ezt megint beszoptam... lövés nélkül próbáltam gyönyörködni a táj szépségeiben....

 Emelem
Attila !
Láttak mikor szentségeltél a kihúzott hely miatt , aztán mégis csak te lőttél desznyót! Vigyorog
Szóval szavad sem lehet , mert bár horkolsz este , de napközben azért volt pár jó hajtásod! Vigyorog
 Wave
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #819 Dátum: 2018. Február 13. - 16:30:28 »

Attila !
Láttak mikor szentségeltél a kihúzott hely miatt , aztán mégis csak te lőttél desznyót! Vigyorog
Szóval szavad sem lehet , mert bár horkolsz este , de napközben azért volt pár jó hajtásod! Vigyorog
 Wave

Zolikám,
ha Margittára gondolsz, egy dolog miatt szentségeltem csak, a kísérőm azzal a hülyeséggel akasztott hasba, hogy szigorúan nem engedett patront tenni sem a puskába, sem a tárba, hogy ezt a helyi törvények nem engedik meg, csak a lőállásba......
Majd amikor - már levegőt is csak a seggemen véve - közeledtünk a lőálláshoz, akkor elkezdett rángatni,meg sziszegni, hogy töltsek már be, mert a lőállás alatt van egy kisebb konda (amiből te, a kondát pont megfelelő sebességgel feléd ijeszetve, jó szokásod szerint kicsipegetted a neked járó penzumot, egy vagy két turkács formájában... Röhög) aminek a hóban csak fel-fel barnálló hátsó fertályait csodálhattam "már teli, de minek?" állapotban levő kézi lőfegyveremmel..
Hogy egészen pontosak legyünk.. Kacsint
Hogy a hajtás legvégén egy visszatőrő, nálam is dagadtabb kanocska úgy döntött, hogy erre már nem lehet veszély, mert úgy hitte, ha Rzolin túlért, akkor jegyet vett a halhatalanságba..... hát egy turkács is tévedhet egyszer. Kacsint

 Emelem

(de hidd el, sajnos sok üresjáratom volt ám, sokkal több, mint nem... 15-ödik disznóhajtáson veszítettem el a szüzességémet, ami fegyelembe véve, hogy 15 alkalomból csak egyszer bénáztam, egyébként meg nem láttam semmit, nem hinném, hogy a legjobb arány itt a fórumon...)
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #820 Dátum: 2018. Február 13. - 16:34:31 »

Zolikám,
ha Margittára gondolsz, egy dolog miatt szentségeltem csak, a kísérőm azzal a hülyeséggel akasztott hasba, hogy szigorúan nem engedett patront tenni sem a puskába, sem a tárba, hogy ezt a helyi törvények nem engedik meg, csak a lőállásba......
Majd amikor - már levegőt is csak a seggemen véve - közeledtünk a lőálláshoz, akkor elkezdett rángatni,meg sziszegni, hogy töltsek már be, mert a lőállás alatt van egy kisebb konda (amiből te, a kondát pont megfelelő sebességgel feléd ijeszetve, jó szokásod szerint kicsipegetted a neked járó penzumot, egy vagy két turkács formájában... Röhög) aminek a hóban csak fel-fel barnálló hátsó fertályait csodálhattam "már teli, de minek?" állapotban levő kézi lőfegyveremmel..
Hogy egészen pontosak legyünk.. Kacsint
Hogy a hajtás legvégén egy visszatőrő, nálam is dagadtabb kanocska úgy döntött, hogy erre már nem lehet veszély, mert úgy hitte, ha Rzolin túlért, akkor jegyet vett a halhatalanságba..... hát egy turkács is tévedhet egyszer. Kacsint

 Emelem

de hidd el, sajnos sok üresjáratom volt ám, sokkal több, mint nem... 15-ödik disznóhajtáson veszítettem el a szüzességémet, ami fegyelembe véve, hogy 15 alkalomból csak egyszer bénáztam, egyébként meg nem láttam semmit, nem hinném, hogy a legjobb arány itt a fórumon...)
De megvolt és ez a lényeg!
 Piál Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #821 Dátum: 2018. Február 13. - 17:16:19 »

... 15-ödik disznóhajtáson veszítettem el a szüzességémet


Hol vannak ilyen fa@a hajtások  ?   Ördög
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #822 Dátum: 2018. Február 13. - 17:24:27 »


Hol vannak ilyen fa@a hajtások  ?   Ördög
A Blue Oyster Hunting and Pleasure Club szervezi...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #823 Dátum: 2018. Február 13. - 17:36:58 »

A Blue Oyster Hunting and Pleasure Club szervezi...

Hány ember kellett hogy lefogja ? Mert úgy tudom Ő sem olyan ........  Ördög   
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #824 Dátum: 2018. Február 13. - 17:39:25 »

Hány ember kellett hogy lefogja ? Mert úgy tudom Ő sem olyan ........  Ördög   
Csak lassú...már nagyon lassú... Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: