Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177001 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #795 Dátum: 2018. Február 12. - 22:15:58 »

Mész haza ebben a sötét, havasesős éjszakában és egy villanyoszlop mögül elédlép egy gyalogos, fekete ruhában. A szembejövő lámpája elvakít, elütöd, meghal.
Azonnal elkezdik a fejedet követelni mert nem voltál elég körültekintő, nem az út és látásviszonyoknak megfelelő sebességgel vezettél stb.
Ki az áldozat? Csak a gyalogos?
Ebben a mostani balesetben két család az áldozat! A felelősséget majd a hivatalos szervek megállapítják. De ez időbe fog telni és talán nem is kerül a nyilvánosság elé.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #796 Dátum: 2018. Február 13. - 07:46:58 »

Elmesélek egy rövid történetet.

Kollégám barátja vett egy új autót. Össze is törte az első hónapban.
Az asszony baráti társaságban szidta, mint a bokrot.
Mondja neki a kollégám:
- Figyelj, ez bárkivel előfordulhat!
- Laci, te mióta vezetsz?
- 30 éve.
- Hányszor karamboloztál?
- Egyszer sem.
- Na ugye!
- De csak én tudom, hogy mekkora szerencsém volt!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #797 Dátum: 2018. Február 13. - 08:07:35 »

Van mögöttem néhány tucat hajtésnap, vadászként.
Nem tartom magam megfontolatlannak, kapzsinak se viszketős ujjunak, még is kerültem meredek helyzetbe amiből tragédia is lehetett volna.
Rohanó rudliból lőttem rá egy ünőre mielőtt beugrott volna a bokrok közé, ágakat törve esett el, néhány másodperc mulva négykézláb mászik ki egy barnaruhás ember, hogy ne bántsam ő csak gombát szed. Rohanó kondát követtem a puskával, valami gyanús lett, megállítottam a mozgást, faágat húzó cigány asszony volt a célkeresztben.
Hegyoldalról rohant lefelé a konda az előttem keresztbe húzódó vizmosáson keresztül, kettőt letartóztattam aztán egy hajtó feje jelent meg a távcsőben. A mi a NKA-dat keresel itt kérdésemre a válasz, eltévedtem volt. Aztán, ha a legutóbbi partiumi vadászatunk jut eszembe, még most is lever a hideg veríték.
Veszélyes üzem ez a hajtás/terelés, a legnagyobb körültekintéssel is adódhatnak meredek szituációk.
Aki ezt nem tudja elfogadni esetleg megérteni, inkább hagyja ki.
Aztán arról nem is beszélve, hogy ez egy hajtásvezetőnek, rémálom.
 Emelem

Igen  Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #798 Dátum: 2018. Február 13. - 08:24:43 »

Uraim,

miért kell ÍTÉLKEZNI LÁTATLANBAN? Mi van, ha a puskás disznóra adta le a lövést, ami mögött volt a hajtó? Tudom, extrémnek hangzik, de mi alapján zárjuk ki itt és most ezt a lehetőséget? Lehet, hogy spontán elbaszta a puskás, de mi, innen monitor előtt ezt HONNAN TUDJUK????

Várjuk meg, míg lesz biztos információ, ne lincseljük meg közfelkiáltással.

Grófom ! Ritka eset hogy a disznó olyan magas hogy arra célozva egy embert fejlövés érjen . Kerti hajtást meg el se tudok képzelni "stoki" magasított lőállás nélkül . Olyan sűrűbe ahol már a szép sárga mellény sem látszik tahóság belőni . Egyéb iránt meg nem csodálom hogy sok - minden feltétellel rendelkező vadásznak herótja van a vadászatvezetéstől . Munkámból kifolyólag is és vadászként is láttam balesetes és eltusolt balesetes vadászatokat .  Egységes tapasztalatom hogy a lövő (szándékosan nem tettest írtam) különösen ügyvéd tanácsadójával minden szalmaszálba kapaszkodik . Akkor aztán előkerül a hajtástérkép a  lőirányok az eligazítás  a hazudozás , tagadás  stb .  Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #799 Dátum: 2018. Február 13. - 09:30:11 »

Olvasva a véleményeket, sokat gondolkoztam azon van-e értelme írnom is bármit.
Hát nem nagyon........
Talán annyit, hogy aki puskával rendelkező ember létére (vadászt szándékosan nem írok) bárminemű fölmentést talál annak, aki úri passziója során, pár száz, vagy kétszázez forint kifizetett részvételi díj ellenében úgy érzi, hogy fel van arra hatalmazva, hogy Istent játsszon, azt még légpuska közelébe sem engedném.
Fizetett hajtásaim nagy részén szar helyre voltam leállítva, és max nyeltem egyet, hogy ezt megint beszoptam... lövés nélkül próbáltam gyönyörködni a táj szépségeiben....

 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #800 Dátum: 2018. Február 13. - 09:58:21 »

Olvasva a véleményeket, sokat gondolkoztam azon van-e értelme írnom is bármit.
Hát nem nagyon........
Talán annyit, hogy aki puskával rendelkező ember létére (vadászt szándékosan nem írok) bárminemű fölmentést talál annak, aki úri passziója során, pár száz, vagy kétszázez forint kifizetett részvételi díj ellenében úgy érzi, hogy fel van arra hatalmazva, hogy Istent játsszon, azt még légpuska közelébe sem engedném.
Fizetett hajtásaim nagy részén szar helyre voltam leállítva, és max nyeltem egyet, hogy ezt megint beszoptam... lövés nélkül próbáltam gyönyörködni a táj szépségeiben....

 Emelem
Feltételezem, a "baleset"-kifejezésnél épp beteg voltál...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #801 Dátum: 2018. Február 13. - 10:00:26 »

Szerintem mielőtt mindenki a másik torkának ugrik várjuk meg mi lesz a vége.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #802 Dátum: 2018. Február 13. - 10:11:06 »

Feltételezem, a "baleset"-kifejezésnél épp beteg voltál...

Nem, Ferikém......
A baleset az, ha a lövedék a meglőtt vad egy erős csontjában mondjuk 90 fokot elfordulva a lőiránytól teljesen eltérülve halálra sebzi a hajtót.
Akkor is megbasszák nyomorultat, de az én olvasatomban az a baleset...

De felesleges vitatkozni, ezen a fórumon messze nem vagyunk azonos súlycsoportban, a véleményünket pedig - ennyire már ismerjük egymást - egyikőnk sem fogja megváltoztatni.

 Emelem

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #803 Dátum: 2018. Február 13. - 11:24:28 »

Hivatalosan nem megerősített információ szerint az előzetes helyszíni szemle során
az állapítható meg, hogy a lövedék legkevesebb 5 alkalommal változtatta meg a
repülési irányát.
Ha ez tényleg így történt, akkor ez egy nagyon balszerencsés eset.
A végén vagy megtudjuk mi történt, vagy nem  Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #804 Dátum: 2018. Február 13. - 11:30:15 »

Grófom ! Ritka eset hogy a disznó olyan magas hogy arra célozva egy embert fejlövés érjen . Kerti hajtást meg el se tudok képzelni "stoki" magasított lőállás nélkül . Olyan sűrűbe ahol már a szép sárga mellény sem látszik tahóság belőni . Egyéb iránt meg nem csodálom hogy sok - minden feltétellel rendelkező vadásznak herótja van a vadászatvezetéstől . Munkámból kifolyólag is és vadászként is láttam balesetes és eltusolt balesetes vadászatokat .  Egységes tapasztalatom hogy a lövő (szándékosan nem tettest írtam) különösen ügyvéd tanácsadójával minden szalmaszálba kapaszkodik . Akkor aztán előkerül a hajtástérkép a  lőirányok az eligazítás  a hazudozás , tagadás  stb .  Emelem

Huszlavika leírta,de te is láthattad már azt a videót,amit nekünk mutattak az első fegyverismereti oktatás elején. A disznót szépen oldalba lövik,aztán a mögötte levő fák egyikéről, viszonylag magasról lesodor egy ágat a gellert kapott lövedék.
Ettől függetlenül bárhogyan is lehetett,felesleges rajta egymást basztatni,úgyis mindenki jobban tudja. Mindenkinek volt már ilyen sztorija,mindenki hibázhat,a fegyver veszélyes üzem. Nem csak újgazdagok lövik fejbe egymást,előfordult ez minden korban, és politikai rendszerben.
(Idén fordult elő velem egy banális eset,aztán ez a topik rólam is szólhatna...Először vadásztam kutyával,nagyon figyeltem rá egy sűrű nádasban. A nádas egy folyamatosan mélyülő gödörben volt,velem szemben leállók a gödör partján még elég messze, a lövések szögével sincs baj... Aztán egyszer csak leérek a gödör aljára,ahonnan felreppen egy kakas,én pedig kiduplázok rá...Szerencsém volt,mert a lövés szöge innen már nem volt jó,könnyen baj lehetett volna,csak hálistennek a lövések irányában nem állt senki. Lefőttem egy perc alatt,utána már nem is vadásztam,csak kutyáztam. Mentségem csak annyi,hogy nem ismertem a helyet,nem tudtam,hogy ilyen mély a gödör. Ugyanakkor az eligazításban elhangzottakat mégsem tartottam be,mert arra a laposan szálló kakasra,onnan már nem kellett volna rálőni. Kenhetném még a vadászatvezetőre is,mert nem hangzott el az előre ne lőj,de egyedül én voltam olyan terepviszonyok között,hogy ez indokolt lett volna,a többiek nem voltak olyan mélyen és magas nádban. 6 éve vadászok,nem viszket az ujjam,nem vagyok kapkodós típus,de egy új szituáció így is megszívatott. )
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #805 Dátum: 2018. Február 13. - 11:35:27 »

Nem, Ferikém......
A baleset az, ha a lövedék a meglőtt vad egy erős csontjában mondjuk 90 fokot elfordulva a lőiránytól teljesen eltérülve halálra sebzi a hajtót.
Akkor is megbasszák nyomorultat, de az én olvasatomban az a baleset...
Mivel se Te, se én nem voltunk ott és a rendelkezésre álló információk elég szűkösek, csak annyit kérdezek, honnan tudod, hogy nem így történt? Nem tudod. Én sem. Ezért nem tartom helyesnek, ha azonnal elítéljük a lövést leadót.
De felesleges vitatkozni, ezen a fórumon messze nem vagyunk azonos súlycsoportban, a véleményünket pedig - ennyire már ismerjük egymást - egyikőnk sem fogja megváltoztatni.

 Emelem
Nem veszem fel a kesztyűt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #806 Dátum: 2018. Február 13. - 11:36:44 »

Grófom ! Ritka eset hogy a disznó olyan magas hogy arra célozva egy embert fejlövés érjen .

Egy álló embert. Egy bokrok alatt bújkálónál más a szitu.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #807 Dátum: 2018. Február 13. - 13:41:07 »

Egy álló embert. Egy bokrok alatt bújkálónál más a szitu.
És akkor még mindig ott van a terep adottság, mint változó tényező.
Meg egy csomó minden....

Nagyon sok hajtásnapon voltam szervező, vadászatvezető, lebonyolító, stb.
Sokan kérdezték tőlem, hogy miért vagyok feszült, vagy ideges?
Mikor minden rendben van....
Hát ezért, mert a legszebb nap is egy pillanat alatt elromolhat.
És ehhez mégcsak olyan nagyon hibáznia sem kell senkinek.
Sok múlik a szerencsén.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #808 Dátum: 2018. Február 13. - 13:48:45 »

És akkor még mindig ott van a terep adottság, mint változó tényező.
Meg egy csomó minden....

Nagyon sok hajtásnapon voltam szervező, vadászatvezető, lebonyolító, stb.
Sokan kérdezték tőlem, hogy miért vagyok feszült, vagy ideges?
Mikor minden rendben van....
Hát ezért, mert a legszebb nap is egy pillanat alatt elromolhat.
És ehhez mégcsak olyan nagyon hibáznia sem kell senkinek.
Sok múlik a szerencsén.
Lajos fogalmazta ezt meg annakidején pontosan, mindnyájunknak van egy téglája a börtön falában...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #809 Dátum: 2018. Február 13. - 14:00:24 »

És akkor még mindig ott van a terep adottság, mint változó tényező.
Meg egy csomó minden....

Nagyon sok hajtásnapon voltam szervező, vadászatvezető, lebonyolító, stb.
Sokan kérdezték tőlem, hogy miért vagyok feszült, vagy ideges?
Mikor minden rendben van....
Hát ezért, mert a legszebb nap is egy pillanat alatt elromolhat.
És ehhez mégcsak olyan nagyon hibáznia sem kell senkinek.
Sok múlik a szerencsén.

Ilyesmiken gondolkodtam a társas vadászatokkal kapcsolatban. Egyre kevésbé éreztem komfortosan magam és az a korábbi érzés, hogy "hú de várom mikor lesz már", fokozatosan átalakult abba az irányba, hogy legyünk túl rajta baj nélkül. Nem is olyan régen még kiröhögtem volna bárkit, aki azt mondja, hogy ez előfordul majd velem valaha.  Fejvakarás Alig vártam azt az időt, mikor Atti már betölti a 16-ot és eljöhet velem, aztán mikor bekövetkezett idén ősszel, örültem, hogy nem akart jönni.
Lehet, hogy anitiszociális vagyok  :Mosolyog, de egyre kevésbé bízom másokban vadászat terén.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: