Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177009 alkalommal)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #780 Dátum: 2018. Február 12. - 19:42:04 »

Sajnos meghalt egy ember és ez nem a közelkelet!/politika Nem/
A felelősség mindig abban az ujjban és fejben van amelyik meghúzza a billentyűt./ravaszt/
Asszem a vadász elég szarul érezheti magát. De ebből nekünk kell tanulni hozhatnak akármilyen szabályokat!
 Emelem

A középső kijelentésed túlságosan merev!
Somogyba kerülve láttam olyan felkészítetlen hajtási helyszíneket,emilyenekért az első munkahelyemen már a hajtási szándékért is azonnal elbocsátottak volna!
Mielőtt még rám ugranak az ugróatléták,kijelentésemet több,mint 300 balesetmentes hajtásirányítói múltamra alapozom.
Lehet,hogy a puskás éppen olyan áldozat,mint az elhunyt.
Nem jártam más tanfolyamra,mint mostanában szokás,csak az idősebbek beleneveltek a feladat végrehajtásába,mint egy frontkatonát.
Azzal foglalkoztunkhónapokig,hogy tökéletesen elő legyen készítve a terület,nem számított,hány cm a hajtókutya marmagassága.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #781 Dátum: 2018. Február 12. - 19:47:07 »

Mielőtt még rám ugranak az ugróatléták,kijelentésemet több,mint 300 balesetmentes hajtásirányítói múltamra alapozom.
Lehet,hogy a puskás éppen olyan áldozat,mint az elhunyt.

Szerintem meg KURVÁRA nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #782 Dátum: 2018. Február 12. - 19:57:17 »

Uraim,

miért kell ÍTÉLKEZNI LÁTATLANBAN? Mi van, ha a puskás disznóra adta le a lövést, ami mögött volt a hajtó? Tudom, extrémnek hangzik, de mi alapján zárjuk ki itt és most ezt a lehetőséget? Lehet, hogy spontán elbaszta a puskás, de mi, innen monitor előtt ezt HONNAN TUDJUK????

Várjuk meg, míg lesz biztos információ, ne lincseljük meg közfelkiáltással.
Naplózva
Coachman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115



« Új üzenet #783 Dátum: 2018. Február 12. - 20:07:12 »

A hírekben említettek elszíneződő alkohol szondát is sajnos. Most az esti hírekben.
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #784 Dátum: 2018. Február 12. - 20:38:52 »

A középső kijelentésed túlságosan merev!
Somogyba kerülve láttam olyan felkészítetlen hajtási helyszíneket,emilyenekért az első munkahelyemen már a hajtási szándékért is azonnal elbocsátottak volna!
Mielőtt még rám ugranak az ugróatléták,kijelentésemet több,mint 300 balesetmentes hajtásirányítói múltamra alapozom.
Lehet,hogy a puskás éppen olyan áldozat,mint az elhunyt.
Nem jártam más tanfolyamra,mint mostanában szokás,csak az idősebbek beleneveltek a feladat végrehajtásába,mint egy frontkatonát.
Azzal foglalkoztunkhónapokig,hogy tökéletesen elő legyen készítve a terület,nem számított,hány cm a hajtókutya marmagassága.
Mindig van egy bokor vagy valami takarás amitől amiről nem tudni mi van mögötte.
"Lehet,hogy a puskás éppen olyan áldozat,mint az elhunyt."
De a puskás döntése volt a lövés! Talán több info birtokában reálisan tudjuk megítélni a történteket amin sajnos változtatni már nem lehet.
 Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #785 Dátum: 2018. Február 12. - 20:48:12 »

Van mögöttem néhány tucat hajtésnap, vadászként.
Nem tartom magam megfontolatlannak, kapzsinak se viszketős ujjunak, még is kerültem meredek helyzetbe amiből tragédia is lehetett volna.
Rohanó rudliból lőttem rá egy ünőre mielőtt beugrott volna a bokrok közé, ágakat törve esett el, néhány másodperc mulva négykézláb mászik ki egy barnaruhás ember, hogy ne bántsam ő csak gombát szed. Rohanó kondát követtem a puskával, valami gyanús lett, megállítottam a mozgást, faágat húzó cigány asszony volt a célkeresztben.
Hegyoldalról rohant lefelé a konda az előttem keresztbe húzódó vizmosáson keresztül, kettőt letartóztattam aztán egy hajtó feje jelent meg a távcsőben. A mi a NKA-dat keresel itt kérdésemre a válasz, eltévedtem volt. Aztán, ha a legutóbbi partiumi vadászatunk jut eszembe, még most is lever a hideg veríték.
Veszélyes üzem ez a hajtás/terelés, a legnagyobb körültekintéssel is adódhatnak meredek szituációk.
Aki ezt nem tudja elfogadni esetleg megérteni, inkább hagyja ki.
Aztán arról nem is beszélve, hogy ez egy hajtásvezetőnek, rémálom.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #786 Dátum: 2018. Február 12. - 20:56:28 »

Uraim,

miért kell ÍTÉLKEZNI LÁTATLANBAN? Mi van, ha a puskás disznóra adta le a lövést, ami mögött volt a hajtó? Tudom, extrémnek hangzik, de mi alapján zárjuk ki itt és most ezt a lehetőséget? Lehet, hogy spontán elbaszta a puskás, de mi, innen monitor előtt ezt HONNAN TUDJUK????

Várjuk meg, míg lesz biztos információ, ne lincseljük meg közfelkiáltással.

 Emelem
Én ügy tanultam, hogy lövést a hajtók felé - ha már közelednek, nem adunk le, legyen az a sarlós agyarú világ rekord kanja. Lehetnek szervezési hibák, vagy más tényezők, de a lövés leadása az én felelősségem, meg akkor is ha megbotlottan,  vagy a bokorág akadt az elsütő billentyűbe. És nem utolsó sorban, az a legalapvetőbb szabály, amit be kell, vagy be kéne tartani, hogy CSAK biztosan azonosított célra adunk le lövést.
Naplózva

Üdv Chris
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #787 Dátum: 2018. Február 12. - 21:03:41 »

Van mögöttem néhány tucat hajtésnap, vadászként.
Nem tartom magam megfontolatlannak, kapzsinak se viszketős ujjunak, még is kerültem meredek helyzetbe amiből tragédia is lehetett volna.
Rohanó rudliból lőttem rá egy ünőre mielőtt beugrott volna a bokrok közé, ágakat törve esett el, néhány másodperc mulva négykézláb mászik ki egy barnaruhás ember, hogy ne bántsam ő csak gombát szed. Rohanó kondát követtem a puskával, valami gyanús lett, megállítottam a mozgást, faágat húzó cigány asszony volt a célkeresztben.
Hegyoldalról rohant lefelé a konda az előttem keresztbe húzódó vizmosáson keresztül, kettőt letartóztattam aztán egy hajtó feje jelent meg a távcsőben. A mi a NKA-dat keresel itt kérdésemre a válasz, eltévedtem volt. Aztán, ha a legutóbbi partiumi vadászatunk jut eszembe, még most is lever a hideg veríték.
Veszélyes üzem ez a hajtás/terelés, a legnagyobb körültekintéssel is adódhatnak meredek szituációk.
Aki ezt nem tudja elfogadni esetleg megérteni, inkább hagyja ki.
Aztán arról nem is beszélve, hogy ez egy hajtásvezetőnek, rémálom.
 Emelem

Igen
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #788 Dátum: 2018. Február 12. - 21:16:29 »

Van mögöttem néhány tucat hajtésnap, vadászként.
Nem tartom magam megfontolatlannak, kapzsinak se viszketős ujjunak, még is kerültem meredek helyzetbe amiből tragédia is lehetett volna.
Rohanó rudliból lőttem rá egy ünőre mielőtt beugrott volna a bokrok közé, ágakat törve esett el, néhány másodperc mulva négykézláb mászik ki egy barnaruhás ember, hogy ne bántsam ő csak gombát szed. Rohanó kondát követtem a puskával, valami gyanús lett, megállítottam a mozgást, faágat húzó cigány asszony volt a célkeresztben.
Hegyoldalról rohant lefelé a konda az előttem keresztbe húzódó vizmosáson keresztül, kettőt letartóztattam aztán egy hajtó feje jelent meg a távcsőben. A mi a NKA-dat keresel itt kérdésemre a válasz, eltévedtem volt. Aztán, ha a legutóbbi partiumi vadászatunk jut eszembe, még most is lever a hideg veríték.
Veszélyes üzem ez a hajtás/terelés, a legnagyobb körültekintéssel is adódhatnak meredek szituációk.
Aki ezt nem tudja elfogadni esetleg megérteni, inkább hagyja ki.
Aztán arról nem is beszélve, hogy ez egy hajtásvezetőnek, rémálom.
 Emelem

Ennyi...
Hajtósorban mentem. Három süldő visszatört, a mellettem lévő vízmosáson robogtak felém, mögöttem tíz méterrel bukkant ki belőle a legközelebbi. Nem akartam a vízmosásba lőni, követtem a puskával. Amikor felért és húztam volna a ravaszt, a disznó mögött ott állt az egyik hajtó aki kivált a sorból és lemaradt...
A disznóhajtás veszélyes üzem. A hajtóknak is tisztában kell vele lenni, hogy a sort tartani kell és folyamatos hangjelzéseket adni. Ha a puskás azt látja, hallja, hogy elhaladt előtte a hajtóvonal, rálőhet a visszatörőre. A hajtás mivoltából adódik, hogy nem csak úgy adhatunk le lövést, ha kilométerekre ellátunk. ezért van a lőirány kijelölés, az eligazítás. A citált baleset akár úgy is bekövetkezhetett, hogy a puskás semmi hibát nem vétett és szerencsétlen hajtó hibázott...de ezt ugyanúgy nem tudhatjuk a rendelkezésre álló kevés információból mint a puskás felelősségét.
Ha tényleg piás volt, akkor viszont a körülményektől függetlenül szét kellene rúgni a seggét.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #789 Dátum: 2018. Február 12. - 21:33:11 »

Szerintem meg KURVÁRA nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kedves vadász75!
 Hátrább az agarakkal,kurucos vehemencia nélkül nyugodtan beszélgessünk a kérdésről!
Ami az erdészeti üzemi térképen 1 mm,az a terepen 10 méter. Ilyen nyiladékrendszer van az üzemtervezett erdőkben. Az erdősítésekben vannak rosszul sikerült sávok. Ezeket kiváltottuk,vagy főnöki beleegyezés nélkül úgy módosítottuk (a cél érdekében szárzúzóval lezúztuk,hogy hajtási nyiladékot csináljunk. A szárzúzó előtt göhler ollóval lecsíptük a 9 sorban három szál csemetéket,és jó messzire bevittük a sűrűbe,hogy a műszaki vezető ne vegye észre.Mikor kijött megnézni a frissen készített lőnyiladékot,megállapította,hogy itt tényleg nem volt csemete.Egyszer azért kivertük a biztosítékot,mert egy nagy területű sűrűségben olyan indokkal csináltunk lőnyiladékot,hogy a majdani termelési munkákhoz kell valamilyen készletezési hely.Ránk hozta az erdőfelügyelőt,aki egy jól sikerült cserkelés után szentesítette az új feltáró utat.

Ezeken a lőnyiladékokon állítottunk hajtási leseket.Talpdeszka 2m magasságban ,ülésdeszka csak bőgéskor van. A puskások ott álltak és egymást látva tudták,merre szabad lőni,a sűrűségbe meg nem is tudott belátni. A hajtóvonalat a lőnyiladékok előtt 30 méterre megállítottuk,mi flanké-k előre mentünk,ezzel is jelezve a vendégeknek,hogy most tilos a lövés,majd a lőnyiladék érkezési szélén felsorakoztak a hajtók,megkérdezték a vendégeket mit lőttek,majd kihúzták a nyiladék szélére,ha csak sebzés volt,akkor megjelöltük szalaggal a beváltás helyét az utánkeresők számára.Ezután felsorakoztattuk a hajtókat a nyiladék másik oldalára,ha mindenki jelezte,hogy meg van az eddigi szomszédja,akkor kiadtuk a parancsot a tovább idulásra.
Somogyban hetelve dolgoztam,egy alkalommal a kerületemben "lovaskocsi utak" mellett spray-vel készített mindenféle kriksz-krakszokat láttam.Felhívtam a szomszéd kerületvezetőt ,árulja már el,hogy mik akarnak ezek lenni.
-Hajtóvadászatot csináltunk a hétvégén,csak neked elfelejtettünk szólni.
Aztán ezek a hieroglifák minden évben szaporodtak,sokszor máshova fújogattak,volt olyan hely ,ahol ha nem figyelte a leállított vendég a frissességét,akkor minden irány tilos lőirány volt számára.
Ugye van különbség a két verzió biztonsági foka között.
Az elsőnél a nyiladékok évente három.négyszer kaszálva,nemhogy bokor legyen ,a másodiknál lovaskocsinak alkalmas út,bokrokkal,keskenységemiatt kapkodásra kényszeríti a vendéget.
Ezért írtam információ hiányában,hogy lehet,a vendég éppoly áldozat,mint az elhunyt.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #790 Dátum: 2018. Február 12. - 21:51:07 »

Elírtad, csak vadasz...(én is)
Kedves vadász75!

Aztán ezek a hieroglifák minden évben szaporodtak,sokszor máshova fújogattak,volt olyan hely ,ahol ha nem figyelte a leállított vendég a frissességét,akkor minden irány tilos lőirány volt számára.

Az elsőnél a nyiladékok évente három.négyszer kaszálva,nemhogy bokor legyen ,a másodiknál lovaskocsinak alkalmas út,bokrokkal,keskenységemiatt kapkodásra kényszeríti a vendéget.
Ezért írtam információ hiányában,hogy lehet,a vendég éppoly áldozat,mint az elhunyt.
Az áldozat oldalról, az élők okoskodhatnak, ők már nem, ezért nem tudok ezzel egyet érteni.
A máshova fújogattak, tilos irány, keskenység, kényszer a kapkodásra  csak mosdatás!!!!
De belátom, van igazság abban amit írsz, de az ÁLDOZAT az, aki nem megy haza a szeretteihez.     Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #791 Dátum: 2018. Február 12. - 21:55:02 »

Ennyi...
Hajtósorban mentem. Három süldő visszatört, a mellettem lévő vízmosáson robogtak felém, mögöttem tíz méterrel bukkant ki belőle a legközelebbi. Nem akartam a vízmosásba lőni, követtem a puskával. Amikor felért és húztam volna a ravaszt, a disznó mögött ott állt az egyik hajtó aki kivált a sorból és lemaradt...
A disznóhajtás veszélyes üzem. A hajtóknak is tisztában kell vele lenni, hogy a sort tartani kell és folyamatos hangjelzéseket adni. Ha a puskás azt látja, hallja, hogy elhaladt előtte a hajtóvonal, rálőhet a visszatörőre. A hajtás mivoltából adódik, hogy nem csak úgy adhatunk le lövést, ha kilométerekre ellátunk. ezért van a lőirány kijelölés, az eligazítás. A citált baleset akár úgy is bekövetkezhetett, hogy a puskás semmi hibát nem vétett és szerencsétlen hajtó hibázott...de ezt ugyanúgy nem tudhatjuk a rendelkezésre álló kevés információból mint a puskás felelősségét.
Ha tényleg piás volt, akkor viszont a körülményektől függetlenül szét kellene rúgni a seggét.
Nekem egyszer ugrott le a kalap a fejemről. Az előbb leírt legjobb lőnyiladékon történt,hogy a hajtók nem győződtek meg a szomszédjuk jelenlétéről,kiadtam az indulási parancsot,de még pár pillanatig ott maradtam a nyiladékszélen,meggyőződni arról,gy minden rendben van. Egyszer csak egy fekete ruhás fazon guggolva fut át a nyiladékon a hajtók után. Még jó,hogy a vendégek látták,hogy ott vizel,a távolabbiak meg nem lőttek a másik puskások elé.
Géza!
Pedig micsoda értékes kocakampót tehettél volna a trófeafalra!
Egyszer az egyik vendég mesélte,hogy jártolyan helyen,ahol az eligazítás vége ígyhangzott:
-Und endlich, wenn kommt eine zigeune lleute mit nylon tasche, bitte auch siessen!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #792 Dátum: 2018. Február 12. - 22:06:13 »

Elírtad, csak vadasz...(én is)Az áldozat oldalról, az élők okoskodhatnak, ők már nem, ezért nem tudok ezzel egyet érteni.
A máshova fújogattak, tilos irány, keskenység, kényszer a kapkodásra  csak mosdatás!!!!
De belátom, van igazság abban amit írsz, de az ÁLDOZAT az, aki nem megy haza a szeretteihez.     Emelem
Az áldozattal kapcsolatban tökéletesen igazad van,csak szemléltetni akartam a két módszer közötti különbséget.
Annak ellenére,hogy tökéletesen felkészítettük a területet,emberi hülyeség végett lehetett volna ott is tragédia,Ha normál módon a többiek után megy,nincs gond,de fekete ruhában guggolva futó alakot lehet disznónak nézni és akkor gamma over,ahogy az egyik barátom  mondja.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #793 Dátum: 2018. Február 12. - 22:09:57 »

Elírtad, csak vadasz...(én is)Az áldozat oldalról, az élők okoskodhatnak, ők már nem, ezért nem tudok ezzel egyet érteni.
A máshova fújogattak, tilos irány, keskenység, kényszer a kapkodásra  csak mosdatás!!!!
De belátom, van igazság abban amit írsz, de az ÁLDOZAT az, aki nem megy haza a szeretteihez.     Emelem
Mész haza ebben a sötét, havasesős éjszakában és egy villanyoszlop mögül elédlép egy gyalogos, fekete ruhában. A szembejövő lámpája elvakít, elütöd, meghal.
Azonnal elkezdik a fejedet követelni mert nem voltál elég körültekintő, nem az út és látásviszonyoknak megfelelő sebességgel vezettél stb.
Ki az áldozat? Csak a gyalogos?
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #794 Dátum: 2018. Február 12. - 22:15:27 »

Mész haza ebben a sötét, havasesős éjszakában és egy villanyoszlop mögül elédlép egy gyalogos, fekete ruhában. A szembejövő lámpája elvakít, elütöd, meghal.
Azonnal elkezdik a fejedet követelni mert nem voltál elég körültekintő, nem az út és látásviszonyoknak megfelelő sebességgel vezettél stb.
Ki az áldozat? Csak a gyalogos?
Egyik sem áldozat...
Az áldozatok azok akik akiket itt hagyott.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: