Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177013 alkalommal)
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #720 Dátum: 2017. December 13. - 07:28:53 »



Itt is merész 3:20 nál
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #721 Dátum: 2017. December 13. - 10:42:19 »



Itt is merész 3:20 nál

Nem merész az, hanem ökör. Vissza is nézett rá elég szépen, akinek a feje fölött ellőtt. Ha jól láttam mondott is valamit. Én már a film elején is nagyon drukkoltam hátha ellövi a vezetéket a beutalt. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #722 Dátum: 2017. December 13. - 10:50:02 »

Minap mondta valaki nem hiszi, hogy bárki is feltenne magáról kompromittáló videót a netre. Na itt a példa!  Ennyi ökröt! Annyi eszük nincs, hogy utólag töröljék a filmet, ha már a vadászatszervező nem fújta le az egész vadászatot az első életveszélyes lövésnél!
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #723 Dátum: 2017. December 13. - 11:28:15 »

És a kalapszalag vagy egyéb láthatósági bizbasz már nem kötelező?
Ez romániában történt. A film nívójából ezt bármelyik hardcore f&h néző levehette de a primitív "wild hunting srl" logó és a feltöltő egyéb videói is mutatják.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #724 Dátum: 2017. December 13. - 14:45:18 »

Nem is úgy tanulták ezek a puskaforgatást, mint mondjuk én. Apámmal meg a kutyával hármasban bokrásztunk. Egyszer mikor állt a kutya, odaadta a Bühagot, hogy lőheted,ha kakas. Hát lőttem is, csak izgalmamban nem bírtam kivárni, hogy szépen felkeljen. Nagy csinosan, egyenesen, zu oda neki. Kaptam hamar két akkora pofont, azt sem tudtam melyik univerzumban vagyok. Ellenben egy életre megtanultam hova, merre lehet lőni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #725 Dátum: 2017. December 13. - 16:41:47 »

Nem is úgy tanulták ezek a puskaforgatást, mint mondjuk én. Apámmal meg a kutyával hármasban bokrásztunk. Egyszer mikor állt a kutya, odaadta a Bühagot, hogy lőheted,ha kakas. Hát lőttem is, csak izgalmamban nem bírtam kivárni, hogy szépen felkeljen. Nagy csinosan, egyenesen, zu oda neki. Kaptam hamar két akkora pofont, azt sem tudtam melyik univerzumban vagyok. Ellenben egy életre megtanultam hova, merre lehet lőni.

Szerintem megint csak oda lyukadunk ki, ami nem csak a vadászatra igaz, hogy tanulni csak úgy lehet, hogy ha tanítanak. Személyesen, türelemmel, apránként. Nem csak könyvből, nem internetről, nem csak turnusokba szervezett tanfolyamokon, hanem "élesben" személyes tapasztalatot szerezve, a létra aljáról indulva. Erre pedig egyre kevesebb időt szánnak az emberek. Ez meglátszik a legalapvetőbb hétköznapi dolgokon is, pl. tömegközlekedés, köszönés az üzletbe belépéskor, stb.


Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #726 Dátum: 2017. December 13. - 17:11:38 »

Szerintem megint csak oda lyukadunk ki, ami nem csak a vadászatra igaz, hogy tanulni csak úgy lehet, hogy ha tanítanak. Személyesen, türelemmel, apránként. Nem csak könyvből, nem internetről, nem csak turnusokba

Ez lenne ideális, de sokunknak ez nem adatott meg.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #727 Dátum: 2017. December 13. - 17:28:15 »

Ez lenne ideális, de sokunknak ez nem adatott meg.

Igen, ez elég utópisztikus, de lehetne rá törekedni. Elég jellemző manapság, hogy mindenki leszar mindenkit. Még ha hülyeséget is csinál, inkább nem szólnak bele, "ő dolga". Nem sokkal kerülne többe, ha odajönnének az emberhez és elmondanák, mit miért csinált rosszul, stb.
Ezek ilyen pár perces dolgok. Ha nem mindenki csak rohanna egyik helyről a másikra, hanem beszélgetnének is, abból is sokat lehet tanulni. Ha jól emlékszem Balázs blogján volt egy cikk erről, hogy elindulna egy kezdeményezés, a gyerekek tapasztalatszerzését segítve. Ilyesmire gondolok.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #728 Dátum: 2017. December 13. - 18:24:28 »

Ha nem mindenki csak rohanna egyik helyről a másikra, hanem beszélgetnének is,

Következő életemben nem akarok rohanni, de addig sajnos muszáj! Szomorú
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #729 Dátum: 2017. December 13. - 18:52:20 »

Minap mondta valaki nem hiszi, hogy bárki is feltenne magáról kompromittáló videót a netre. Na itt a példa!  Ennyi ökröt! Annyi eszük nincs, hogy utólag töröljék a filmet, ha már a vadászatszervező nem fújta le az egész vadászatot az első életveszélyes lövésnél!

Én voltam és belátom tévedtem.
Naplózva
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #730 Dátum: 2017. December 13. - 18:57:20 »

Következő életemben nem akarok rohanni, de addig sajnos muszáj! Szomorú

Ismerős,  főleg így év vége felé.
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #731 Dátum: 2017. December 13. - 19:02:54 »

Igen, ez elég utópisztikus, de lehetne rá törekedni. Elég jellemző manapság, hogy mindenki leszar mindenkit. Még ha hülyeséget is csinál, inkább nem szólnak bele, "ő dolga". Nem sokkal kerülne többe, ha odajönnének az emberhez és elmondanák, mit miért csinált rosszul, stb.
Ezek ilyen pár perces dolgok. Ha nem mindenki csak rohanna egyik helyről a másikra, hanem beszélgetnének is, abból is sokat lehet tanulni. Ha jól emlékszem Balázs blogján volt egy cikk erről, hogy elindulna egy kezdeményezés, a gyerekek tapasztalatszerzését segítve. Ilyesmire gondolok.

Szia András! Emelem

Ez a segítés, nevelés nagyon jól működött egy időben a vadásztársaságok nagy részénél, amikor még volt az un. tagjelöltség.  Hogy máshol hogyan történt, azt nem tudom, de nálunk nagyon jól. Mi tagjelöltet csak akkor fogadtunk, ha volt üres hely, és nem áltattuk hosszú évekig.  Egyetlen igaz feltétele volt a tagfelvételnek, hogy illeszkedjen be a vadásztársaság életébe, érje el, hogy a tagság nagyrésze elfogadja, és megszavazza felvételét. Ha valaki láthatóan "nemvált be" azt nem hitegettük, hanem eltanácsoltuk.
Mind ehhez azért egy nagyon lényeges dolog is tartozott. Akkor csak annak lehetett fegyvere aki tagja volt egy társaságnak. (A bérkilövők csak késöbb alakultak!)   Mindenkinek érdeke volt, hogy jó vadász váljon a tagjelöltünkből. Személyszerint én is sok fiatal, vagy kezdő vadászt irányítottam a vadászat ösvényére, lett közöttük jópár elismert jó vadász,  volt aki gyengébb lett, de a normális elvárásnak mindegyik megfelelt.   Aztán eljött az az idő, mikor a tagság már nem volt alapfeltétel, bárki tehetett vadászvizsgát, vehetett fegyvert tagság nélkül.  Fejvakarás A hivatalos tagjelöltséget központilag eltörölték. Attól kezdve igen csak más lett a "leányzó fekvése"!
Rövid időn belül  vadásztársaságok a tagfelvételeket nem az elvárható viselkedéshez, vagy a vadászati tájékozottsághoz kötötték, hanem a belépési díjhoz, ami azért elenyésző töredéke sem volt a maiaknak. Egyre több új belépő kérte ki magának, hogy őt ne tagítgassa, ne magyarázzon neki senki, ő ugyan olyan vadász mint bár ki a társaságban!  Igazából  ettől kezdve már én is csak akkor segítettem valakinek, ha megkért, és valóban láttam az érdeklődést, a tanulni vágyást benne.  Ma, amikor nagyon sok ember alső vadja a bika, vagy más trófeás vad, amikor évek telnek el anélkül, hogy egy vadász akár egyetlen dúvadat, vagy más apróvadat is lőjön,  már nagyon kevés embernek van igazi igénye valamit is elsajátítani ebből az életformából. Itt már kő keményen a pénz dominál, nem a vadászat igazi öröme, a lényeg, hanem a dicsekvés a minnél több és nagyobb trófeával.  Sokakat nem érdekel, hogy pár hektáros vadaskertben vadászik, hogy úgy vezetik rá a "kikötött" vadra, hogy a vadászatról sz@rt sem tud, mert a falon lévő trófea nem beszél a származási helyéről.

Andris!
Azt hiszem, aki valóban többet igényel, aki ténylegesen tanulni akar a vadászatról, az eddig is, ezután is megtalálja a módját, hogy egy mentor szárnyai alá fogadja. Az tény, hogy ez tagsági viszony nélkül igen nehéz, mert a vendéghívás már a legtöbb helyen keményen korlátozott!  

Sok évtizednyi vadászmúlt, sok olvasás, tanulás ( nem utolsó sorban  szakmai végzettség)  után is elmondhatom, hogy nekem a klf. vadászati portálok, fórumok, maga az internet  nagyon nagyon sok új ismeretet adtak/adnak, olyan naprakész információkat szerezhetek amit másképen sehogy.  
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #732 Dátum: 2017. December 14. - 22:07:24 »

Az elmúlt 60 év tagfelvételi szokásait áthelyeztük a Csevegőbe.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #733 Dátum: 2017. December 19. - 10:51:02 »

http://www.karpatinfo.net/cikk/kekfeny/2563393-halalos-vadaszbaleset-karpataljan-fotok
Ismét egy "biztonságos" éjjellátós baromállat lőtte le a másik vadászt...
Mennél több ilyen kretén szabadul rá az erdőre, annál több lesz a baleset. Aztán a végén Gézának lesz igaza és betiltják az éjszakai vadászatot. Akkor meg a rabsicok járnak jól...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
rem223
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #734 Dátum: 2017. December 19. - 14:12:24 »

Olvastátok a fa@bukon a közvvélemény kutatást az infŕáról-?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: