Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 176798 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #690 Dátum: 2017. December 05. - 11:31:04 »

De kicsit vicces lenne ha a fizetővendéget megkérném, hogy vegye le.

Ha megkérnéd, az tényleg vicces lenne. Határozott utasítással vetesd le vele!
Az adott területen a vadászatvezető élet és halál ura. Tisztán emlékszem, hogy ezzel a mondattal kezdődött a vadásztanfolyam, ahol a vizsgát megszereztem.    
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #691 Dátum: 2017. December 05. - 11:42:02 »

Nna álljon meg a menet...félreértés ne essék...nem mellette vagyok.
Csak nem látom a lehetőségét annak, hogy ez a dolog változna jó irányba.
Egyre több a segédeszköz.
Komoly intézkedés meg nincs és szerintem nem is várható.
Vagy el tudjátok képzelni, hogy saját magukat büntessék?
Lehet, hogy félre értettél bennünket , teljesen látható, hogy ellene vagy, Bocs.... Emelem
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #692 Dátum: 2017. December 05. - 11:46:33 »

Ha megkérnéd, az tényleg vicces lenne. Határozott utasítással vetesd le vele!
Az adott területen a vadászatvezető élet és halál ura. Tisztán emlékszem, hogy ezzel a mondattal kezdődött a vadásztanfolyam, ahol a vizsgát megszereztem.   
Jajj, Lajos a vadászatvezető én vagyok, csak az összes jelenlévő tag a munkáltatóm, a vadászmester meg a közvetlen főnököm, na ebben a helyzetben mond nekik," kussssssss a pofátoknak az van amit én mondok"  hidd el, hogy ilyenkor nehéz, nagyon nehéz..........
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #693 Dátum: 2017. December 05. - 11:49:22 »

Lemaradt, hogy a banda a fizető vendég pénzén akar vadászni , neki sem mondhatok semmit mert akkor nincs fizetés.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #694 Dátum: 2017. December 05. - 12:06:11 »

Ha megkérnéd, az tényleg vicces lenne. Határozott utasítással vetesd le vele!
    

Tudathasadásos vagyok a dologban !   Nem szól szám

Sajnos ezt kell hogy jelöljem !   Fejvakarás   Te majd adsz neki "munkát-kenyeret" ?  Már írtam hogy sajnos de ez a valóság .  Másrészt !:  Feltételezem hogy igaz a mendemonda az olasz vadászok ügyében a "hőkamerás céltávcsőről és azzal tévedésből meglőtt társról" - na azt már én is túlzásnak tartom hogy azzal cserkeljen lépten-nyomon használja valaki . Ba@a az anyját ha annyira mindenáron használni akarja tegye fel a lesen de amikor lejön onnét legyen vége a vadászatnak. Csak találgatok a meglévő információimból . Mondván hogy annak a szegény elhunyt olasz vadásznak mindegy , megjátsszák  ha tudják hogy elesett a társa és baleset történt . Így a szerencsétlen hivatásost nem vonják felelősségre . Emberileg sajnálom de mindenki okulására jobb lenne ha kiderülne az igazság (Ha egyáltalán ez az igazság ) és többé ilyen marhaságot nem engedne meg senki . 
Naplózva
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #695 Dátum: 2017. December 05. - 12:32:00 »

http://birosag.hu/szakmai-informaciok/altalanos-sajtokozlemeny/tatabanyai-torvenyszek-hazi-orizetben-magaslesen-ulo

Szóval látótávolság 10-15m de 90m-ről érkezett a lövés...

Az új törvénymódosításban meg azzal érvelnek, hogy nagyobb lesz a biztonság... hát itt van rá az ékes példa.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #696 Dátum: 2017. December 05. - 12:47:09 »

http://birosag.hu/szakmai-informaciok/altalanos-sajtokozlemeny/tatabanyai-torvenyszek-hazi-orizetben-magaslesen-ulo

Szóval látótávolság 10-15m de 90m-ről érkezett a lövés...

Az új törvénymódosításban meg azzal érvelnek, hogy nagyobb lesz a biztonság... hát itt van rá az ékes példa.

" A.B. és B.J. elhagyták a számukra kijelölt vadászlest anélkül, hogy erre a gyanúsított engedélyt kért volna vagy a vadászat befejezéséről jelzést kapott volna. A.B. és B.J. a vadászterületen sétára indultak, "

Na most a vadászterületen való puskasétáltatást cserkelésnek  hívják tehát nem sétára indultak és nem csak A.B. hanem B.J. is megszegte a szabályokat . Talán jobb lenne ha már így is úgy is szabályszegés van akkor az igazság derülne ki .
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #697 Dátum: 2017. December 05. - 12:54:35 »


Hangsúlyozom, NEM az éjjellátót vagy hőkamerát akarom védeni, de ennek a puskásnak a leírás alapján kurvára mindegy volt, hogy éjjellátó/hőkamera volt-e a puskáján, vagy nem. Ennek csak idő kérdése volt, ahogy korábban említette valaki a beidézett facebook szövegben, hogy mikor állnak össze a csillagok, és juttatják lövéshez. Itt meg még sajnos partner is volt hozzá (a vadásztató). Kíváncsi volnék - bár kétlem -, hogy aki vele volt, az valami helyi ember lehetett (területismerettel), mert különben gondolom kellett volna legyen annyi esze, hogy rászól, tudván, hogy a les közelében járnak...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #698 Dátum: 2017. December 05. - 13:11:24 »

Jajj, Lajos a vadászatvezető én vagyok, csak az összes jelenlévő tag a munkáltatóm, a vadászmester meg a közvetlen főnököm, na ebben a helyzetben mond nekik," kussssssss a pofátoknak az van amit én mondok"  hidd el, hogy ilyenkor nehéz, nagyon nehéz..........

Évekig voltam könyvvizsgáló. Abból is annyi volt a piacon, mint a nyúlszar.
De soha nem történt olyan, hogy jóváhagyó záradékot adtam volna, amikor korlátozó, vagy elutasító záradékot kellett.
Hóttra nem érdekelt, hogy tetszik az ügyfélnek, vagy nem, jövőre én leszek-e ott, vagy sem, van egy szakmai mérce, ami alá nem megyünk. Önmagunk miatt sem, meg a megbízónk miatt sem, mert ha megtesszük, attól a pillanattól nem szakemberek vagyunk, hanem ócska kurvák.

Századszor ismétlem: a civil kurázsi hiányzik a legjobban ebből a népből, "magával kötve, mint a kéve, sunyít, vagy parancsot követ".
Ma megalkuszunk, hogy jó, lője meg a rókát hőkamerával. Holnap a disznót. Holnapután a gím tarvadat. Azután nyugodtan a bikát is. Mert tökéletesen lehet bírálni ezzel a szutyokkal sötétben is.

 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #699 Dátum: 2017. December 05. - 13:52:39 »

Évekig voltam könyvvizsgáló. Abból is annyi volt a piacon, mint a nyúlszar.
De soha nem történt olyan, hogy jóváhagyó záradékot adtam volna, amikor korlátozó, vagy elutasító záradékot kellett.
Hóttra nem érdekelt, hogy tetszik az ügyfélnek, vagy nem, jövőre én leszek-e ott, vagy sem, van egy szakmai mérce, ami alá nem megyünk. Önmagunk miatt sem, meg a megbízónk miatt sem, mert ha megtesszük, attól a pillanattól nem szakemberek vagyunk, hanem ócska kurvák.

Századszor ismétlem: a civil kurázsi hiányzik a legjobban ebből a népből, "magával kötve, mint a kéve, sunyít, vagy parancsot követ".
Ma megalkuszunk, hogy jó, lője meg a rókát hőkamerával. Holnap a disznót. Holnapután a gím tarvadat. Azután nyugodtan a bikát is. Mert tökéletesen lehet bírálni ezzel a szutyokkal sötétben is.

 

Lajos, nagyrészt igazad van, csak az a probléma /lásd a múltheti balesetet/, hogy nem rókát, nem disznót, nem gím tarvadat és nem bikát akart az olasz lőni hanem olyan élőlényt, ami hőt termel, és itt van a törvényhozók qrva nagy tévedése, amikor a biztonságra hivatkoznak.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9985



« Új üzenet #700 Dátum: 2017. December 05. - 14:14:40 »

... hogy nem rókát, nem disznót, nem gím tarvadat és nem bikát akart az olasz lőni hanem olyan élőlényt, ami hőt termel,... 

Látod, ez tényleg kimaradt a gondolatmenetemből!   Vigyorog
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #701 Dátum: 2017. December 05. - 15:07:03 »

Nekem- a sok közül- az talán a legfurcsább, hogy az egyik verzió szerint a lesen ülő vadász abban a magasságban volt, mint a domb ahonnan/ ahová (?  Fejvakarás ) lőttek és ezt nem tudta a hivatásos vadász. Hát ez úgy marhaság, ahogy van. A hivatásos vadász, főleg ha régóta azon a területen van, úgy ismeri a terepet, mint a tenyerét. Azok, akikkel volt szerencsém együtt vadászni még azt is tudták hány éves a kapitány... Nehéz elképzelni ezt a verziót.  Vállat von
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #702 Dátum: 2017. December 05. - 15:18:57 »

Arról sem esik túl sok szó, hogy tiltott eszközzel vadászott. Vagy csak az én figyelmemet kerülte el?
Naplózva
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #703 Dátum: 2017. December 05. - 16:17:26 »

Arról sem esik túl sok szó, hogy tiltott eszközzel vadászott. Vagy csak az én figyelmemet kerülte el?

"A.B. úgy adott le célzott lövést 19 óra 43 perc körüli időben, hogy a sötét, ködös erdő területen a lecsökkent, mintegy 10-15 méteres látótávolság miatt pontosan nem tudta felmérni, hogy mit is vett célba. Ekkor A.B. mintegy 90 méterre tartózkodott attól a magaslestől, amin M.C. sértett foglalt helyet, akit a gyanúsított lövése a háta bal oldalán talált el, mely olyan súlyos tüdősérülést okozott nála, hogy a fellépő légzéselégtelenség miatt rövid időn belül a helyszínen életét vesztette."

Amennyiben a látótávolság 10-15m, és valaki mégis lead egy lövést, ami a 90m-re lévő vadásztársát találja el a háta bal oldalán... az nekem igencsak célzott lövésnek tűnik. Viszont ha csak 15m-ig látni a ködben, akkor lennie kellett valamiféle eszköznek ami lehetővé tette, hogy sűrű ködben 90m-re "célba lőjön" a "tisztelt" delikvens.

Ill. ahogy "Stefi" is írta, itt a legalapvetőbb biztonsági előírásokat sem tartották be. Mert amennyiben valamiről nem tudom minden kétséget kizáróan eldönteni, hogy az pl. egy disznó és nem Bözsinéni a bokorban, akkor arra nem teszek lövést és pont.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #704 Dátum: 2017. December 05. - 16:42:19 »

Bocs, ha félreérthető volt. Számomra elég nyilvánvaló, hogy azzal vadászott, csak akkor ez miért nem szerepel a vádpontok között?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: