Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177020 alkalommal)
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #660 Dátum: 2017. December 03. - 11:41:12 »

Nem kő lebaszni senkit, a technika ellen menni nem egyszerű.Ezek ezen nőttek fel, a vérükben van.Most hőkamera köll hónap szagelemző és így tovább.Ahogy má nekünk is kell a világítópont a variábel a minden .... Észt etikát, erkölcsöt adni nem lehet  azt nevelni kell.


...az idén meg tavaly ,,vizsgázott" puskás fa..oknak a nagyobbik! része már nyíltan beszél róla, hogy Őneki' milyen éjjellátója van, meg, hogy az oldható szerelékeiken hogy cserélgetik a sima céltávcsövet az éjjellátós szarjaikkal...ha leba..om őket keményen, akkor meg simán a képembe mondják, hogy enélkül ők már ki sem mennének, meg, hogy ha lenne rá nekem, én is megvenném.Ja, mer nekik van csilli-villi új Landcruiser meg Isuzu meg mittomén. Meg szép zöld vadászruha az elitjéből, nehogy ki legyenek nézve. Meg az az ,,erőltetett" vadászias viselkedés, ahogy megjelennek. Nem tudja az igénytelenje, hogy attól még ő nem lesz VADÁSZ soha!Volt egy nagyobb földtulajdonos is a társaságunkba, aki beírta magát két-három lesnyi területre ,,éjszakai cserkelésre", ná ő is friss vizsgás volt, de mán' volt neki nem titkolva mindene, oszt mikor lebasztam még megsértődött. De már nincs közöttünk, és amíg én itt leszek nem is lesz! Itt tartunk, hogy az ,,új generáció" nagyobbik része ezt a vonalat húzza! És még nekik áll följebb, mert a legtöbbnek átlag felletti az anyagi helyzete. Na én durván össze is vesztem néhány köcs...el az utóbbi időkben. Kerülnek is...De hosszútávon szaporodik az ilyen igénytelenje, úgy látom én nagy bosszúságomra...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #661 Dátum: 2017. December 03. - 12:24:16 »

...az idén meg tavaly ,,vizsgázott" puskás fa..oknak a nagyobbik! része már nyíltan beszél róla, hogy Őneki' milyen éjjellátója van, meg, hogy az oldható szerelékeiken hogy cserélgetik a sima céltávcsövet az éjjellátós szarjaikkal...ha leba..om őket keményen, akkor meg simán a képembe mondják, hogy enélkül ők már ki sem mennének, meg, hogy ha lenne rá nekem, én is megvenném.Ja, mer nekik van csilli-villi új Landcruiser meg Isuzu meg mittomén. Meg szép zöld vadászruha az elitjéből, nehogy ki legyenek nézve. Meg az az ,,erőltetett" vadászias viselkedés, ahogy megjelennek. Nem tudja az igénytelenje, hogy attól még ő nem lesz VADÁSZ soha!Volt egy nagyobb földtulajdonos is a társaságunkba, aki beírta magát két-három lesnyi területre ,,éjszakai cserkelésre", ná ő is friss vizsgás volt, de mán' volt neki nem titkolva mindene, oszt mikor lebasztam még megsértődött. De már nincs közöttünk, és amíg én itt leszek nem is lesz! Itt tartunk, hogy az ,,új generáció" nagyobbik része ezt a vonalat húzza! És még nekik áll följebb, mert a legtöbbnek átlag felletti az anyagi helyzete. Na én durván össze is vesztem néhány köcs...el az utóbbi időkben. Kerülnek is...De hosszútávon szaporodik az ilyen igénytelenje, úgy látom én nagy bosszúságomra...
Csak azt szeretném kérdezni, mennyi nálatok a tagdíj.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #662 Dátum: 2017. December 03. - 13:18:25 »

Csak azt szeretném kérdezni, mennyi nálatok a tagdíj.


 :eplb Igen
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #663 Dátum: 2017. December 03. - 14:16:18 »

Ahogy má nekünk is kell a világítópont

Kell a rossebnek...

.... Észt etikát, erkölcsöt adni nem lehet  azt nevelni kell.

De törvényt lehet "adni" és betartatni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #664 Dátum: 2017. December 03. - 15:52:32 »

Észt etikát, erkölcsöt adni nem lehet  azt nevelni kell.

Egy biztos. Ha engedik, attól csak rosszabb lesz. Az ilyen ügyekben a törvény csak arra jó, hogy visszafogja az ösztönállatokat egy időre. Amíg ennek van valamilyen hatása rendezni kellene a sorainkat, hogy mire a fájdalomcsillapító hatása elmúlik, a betegséget legyőzze az immunrendszer. Na de most mindkét dologban egyre szarabbul állunk. Undormány képmutatás van, a vadászati kultúra a vad védelme csak arra jó ezeknek a nyomorultaknak, hogy megadják a saját egojuknak az elitizmus érzését. Mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül veszi fel az ábrázatuk az áhítatos nézést egy vadászati rendezvényen, mert az úgy megadja azt az öntudatot, hogy "Micsoda galamb lelkem van! Én egy jó ember vagyok!"
Aztán este kimegy, átveri a vadásztársait, lemészárolja a vadat, megszegi a törvényt, kiposztolja magát a Facebookra, bezsebel 600 lájkot, mert senkit nem érdekel hogy lőtte, csak a kép a lényeg, és ezt ezek az idióták pontosan tudják, aztán a következő hétvégén megint kezdődik minden előröl. Ezzel a barmok igazolva látják önnön magukat, hiszen kapják a lájkokat, a szájukba adják a szánalmas érveket mint amilyen a "haladni kell a korral" stb.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #665 Dátum: 2017. December 03. - 17:40:20 »

...300/ év Vegeza. Nem kevés bizony, de összedugtuk a kobakunkat és inkább vagyunk kevesebben vadászemberek, mint hogy lenne kevesebb és minden műmájert fel kéne vennünk emiatt. Sokat melózunk és kivétel nélkül majd minden tag mindíg ott van, kiveszi a részét a munkákból, segítjük egymást, ahogy tudjuk, magunknak csináljuk, és hála jó Istennek a földtulajok nagyon nagy részével igen jó a kapcsolatunk, nem is tett tönkre minket a vadkár. A tagdíjat is évi három részletbe fizetjük. Nekem is van földem, igaz nem sok (20ha), és tőzsgyökeres helyiként jó kapcsolatom van a nagyobb helyi földtulajokkal is...szerencsére közöttünk nem dívík az ,,új divat", de a szomszéd területeken már nagyobb a ,,lazaság" ez ügyben...s amerre csak jártam vadászvendégeskedni, majd mindenütt találkoztam az újmódi ,,puskásokkal", illetve van falumbeli, nem is egy, akik máshol tagok és szar.a a szabályokra, tiszteletre, etikára a fent említett ,,módszerekkel" élnek, vállvonogatva, pökhendien...
Így már értelek!
Főleg ha nem is kell semmit eladnotok.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #666 Dátum: 2017. December 03. - 19:42:39 »

Az etikátlan viselkedés nem csak a fiatalokra jellemző. Van olyan társaság ahol 30-60-ig mind csinálja.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #667 Dátum: 2017. December 03. - 20:06:31 »

Az etikátlan viselkedés nem csak a fiatalokra jellemző. Van olyan társaság ahol 30-60-ig mind csinálja.

 Igen  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #668 Dátum: 2017. December 03. - 20:19:21 »

Az etikátlan viselkedés nem csak a fiatalokra jellemző. Van olyan társaság ahol 30-60-ig mind csinálja.
És nem csak a gazdagokra!
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
kovacszs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63



« Új üzenet #669 Dátum: 2017. December 04. - 08:39:46 »

...az idén meg tavaly ,,vizsgázott" puskás fa..oknak a nagyobbik! része már nyíltan beszél róla, hogy Őneki' milyen éjjellátója van......

Nem látok ok-okozat összefüggést a kettő között... Nekem például nincs és nem is lesz.
Persze általánosítani könnyebb. Természetesen tudom, hogy van olyan aki része ennek a halmaznak, de véleményem szerint a birtoklók zöme nem innen kerül ki..... Stoel
 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #670 Dátum: 2017. December 04. - 13:47:18 »


Undormány képmutatás van, a vadászati kultúra a vad védelme csak arra jó ezeknek a nyomorultaknak, hogy megadják a saját egojuknak az elitizmus érzését. Mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül veszi fel az ábrázatuk az áhítatos nézést egy vadászati rendezvényen, mert az úgy megadja azt az öntudatot, hogy "Micsoda galamb lelkem van! Én egy jó ember vagyok!"


Tökéletes diagnózis.  Igen
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #671 Dátum: 2017. December 04. - 18:29:43 »

Sajnos pedig a tapasztalat azt mutatja, hogy aki nem nőtt bele már 30-40 éve a vadászatba azoknak túlnyomó többsége nyíltan használja az éjjellátót és a hőkamerát. Minden nappal egyre több vendég puskáján ott az előtét csatlakozója.
Elenyésző azoknak a száma akik valóban érdeklődnek a természet iránt...és nem csak a lövöldözés és a felsőbbrendűség érzése kell nekik.
El kell fogadni, hogy ez a jelen és a jövő.
És nincs ezzel semmi gond...akinek nem tetszik az léphet.
Nem muszáj így vadászni, de valakiknek csak így megy.
Eszembe jut gyakran a néhai Urr Antal, Tonka...aki kergette napokig azt az egy kant.
Hányan tudnák utána csinálni?
Jó ha felismerik a nyomot...vagy a vadat...
Persze mindig vannak kivételek és hiheti magáról mindenki, hogy ő az...



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #672 Dátum: 2017. December 04. - 20:50:04 »


El kell fogadni, hogy ez a jelen és a jövő.


F@szt kell... Emelem
Szerintem.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #673 Dátum: 2017. December 04. - 22:31:51 »

F@szt kell... Emelem
Szerintem.
Igen Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #674 Dátum: 2017. December 04. - 22:45:53 »

F@szt kell... Emelem
Szerintem.

+1
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: