Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 176903 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #630 Dátum: 2017. November 30. - 16:35:59 »

Annyi itt a mellébeszélés, hogy már mindent el tudok képzelni.  Először mászott fel a lesre, és úgy lőtte meg a társát!  A létrafokokat a TV-ben kitakarták, mert állítólag véres volt.  Most lejött a lesről és megbotlott, így lőtte le 90 méterről.  Szerintem meg disznónak nézte, vagy szándékosan lőtt!  Fejvakarás Vállat von  Szerintem ez nem fog már kiderülni.

Mán bocsi, de miközben a mellébeszélést szidod bőszen, azért a ferdítés jól megy neked is, így házon belül.  Röhög

Egyrészt nem a TV-ben volt kitakarva, hanem a (talán) első leközlő, a police.hu oldalon lévő galériában, lásd második kép.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,258.msg330647.html#msg330647

Másrészt nem emlékszem, hogy olyanról lett volna szó (itt legalább is), hogy ő mászott fel először. Olyanról már inkább, hogy az áldozat ment fel elsőként, emez meg ahogy mászott volna utána a lesre (netán szíjon, vállon lévő fegyverrel), elsült a fegyvere. Ennek sokkal nagyobb az esélye (karnyújtásnyiról), azaz talán hihetőbb forgatókönyv, mint 90 m-ről, elesés közben véletlenül eltalálni a másikat.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,258.msg330716.html#msg330716

Ettől még persze nem állítom, hogy amit beidéztem, az nem lehet szintén spekuláció, csak ha már nem szereted a mellébeszélést, akkor...  Vállat von
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #631 Dátum: 2017. November 30. - 17:54:23 »

Mán bocsi, de miközben a mellébeszélést szidod bőszen, azért a ferdítés jól megy neked is, így házon belül.  Röhög

Egyrészt nem a TV-ben volt kitakarva, hanem a (talán) első leközlő, a police.hu oldalon lévő galériában, lásd második kép.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,258.msg330647.html#msg330647

Másrészt nem emlékszem, hogy olyanról lett volna szó (itt legalább is), hogy ő mászott fel először. Olyanról már inkább, hogy az áldozat ment fel elsőként, emez meg ahogy mászott volna utána a lesre (netán szíjon, vállon lévő fegyverrel), elsült a fegyvere. Ennek sokkal nagyobb az esélye (karnyújtásnyiról), azaz talán hihetőbb forgatókönyv, mint 90 m-ről, elesés közben véletlenül eltalálni a másikat.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,258.msg330716.html#msg330716

Ettől még persze nem állítom, hogy amit beidéztem, az nem lehet szintén spekuláció, csak ha már nem szereted a mellébeszélést, akkor...  Vállat von


Mán bocsi, de miközben a mellébeszélést szidod bőszen, azért a ferdítés jól megy neked is, így házon belül.  Röhög

Egyrészt nem a TV-ben volt kitakarva, hanem a (talán) első leközlő, a police.hu oldalon lévő galériában, lásd második kép.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,258.msg330647.html#msg330647

Másrészt nem emlékszem, hogy olyanról lett volna szó (itt legalább is), hogy ő mászott fel először. Olyanról már inkább, hogy az áldozat ment fel elsőként, emez meg ahogy mászott volna utána a lesre (netán szíjon, vállon lévő fegyverrel), elsült a fegyvere. Ennek sokkal nagyobb az esélye (karnyújtásnyiról), azaz talán hihetőbb forgatókönyv, mint 90 m-ről, elesés közben véletlenül eltalálni a másikat.

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,258.msg330716.html#msg330716

Ettől még persze nem állítom, hogy amit beidéztem, az nem lehet szintén spekuláció, csak ha már nem szereted a mellébeszélést, akkor...  Vállat von

Nem ferdítettem semmit!  Valamelyik TV hiradóban is mutatták ugyan ezeket a képeket!
Az elsőnek, meg nem arra vonatkozott, hogy ki mászott fel elsőnek, hanem az első híradásokra!

De végül is mindegy.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #632 Dátum: 2017. November 30. - 18:38:15 »

A létra (gondolom) azért volt véres, mert a keresztül lőtt manust valahogyan csak lehozták onnan.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #633 Dátum: 2017. November 30. - 19:12:45 »

A létra (gondolom) azért volt véres, mert a keresztül lőtt manust valahogyan csak lehozták onnan.

Nyilván, így értelemszerűen őt a lesen érte a találat, vagy alulról a létráról (közvetlen közelről), vagy a hihetetlenebb, hogy 90 m-rel odébbról, elesés közben.
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #634 Dátum: 2017. November 30. - 19:33:43 »

Nem tudom kiderül-e illetve nyilvánosságra kerül-e az igazság, de néhány hozzászólás alapján olyan érzésem van, mintha valami hülye tréfa sült volna el rosszul  Fejvakarás
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #635 Dátum: 2017. December 01. - 05:56:05 »

Nem tudom kiderül-e illetve nyilvánosságra kerül-e az igazság, de néhány hozzászólás alapján olyan érzésem van, mintha valami hülye tréfa sült volna el rosszul  Fejvakarás

Ahogy hallottam nem tréfa volt. Célzott lövés volt, elnézte.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #636 Dátum: 2017. December 01. - 08:20:49 »

Ahogy hallottam nem tréfa volt. Célzott lövés volt, elnézte.
Akkor már olyan sötét volt mint a néger valagában. Mi a rossebre adott le célzott lövést? És mivel célzott? Megcsillant két szem a lámpafényben és odalőtt nekik? Azt a böszme osb lest akkor is kellett volna látni... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #637 Dátum: 2017. December 01. - 08:25:24 »

Ahogy hallottam nem tréfa volt. Célzott lövés volt, elnézte.

Valami azt súgja hogy éjjellátó vagy más kütyü lehetett a dologban .  Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #638 Dátum: 2017. December 01. - 08:41:15 »

Valami azt súgja hogy éjjellátó vagy más kütyü lehetett a dologban .  Fejvakarás Vállat von
Aha...a híres biztonságos éjjellátó amit kötelezővé kellene tenni mert anélkül már balesetveszélyes a vadászat... Fejvakarás
Az bassza meg a kurva anyját aki megengedte ezeknek a szaroknak a használatát meg az árusítását... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #639 Dátum: 2017. December 01. - 08:51:45 »

Elnézett célzott lövéssel levarta a cimbit a lesről?  :Mosolyog

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #640 Dátum: 2017. December 01. - 08:53:29 »

Aha...a híres biztonságos éjjellátó amit kötelezővé kellene tenni mert anélkül már balesetveszélyes a vadászat... Fejvakarás
Az bassza meg a kurva anyját aki megengedte ezeknek a szaroknak a használatát meg az árusítását... Nem
Akiben ilyenkor felmerül a gyanú,hogy az ellenzőknek savanyú a szőlő,akkor arra csak azt tudom mondani,hogy egy Photon árát nem nehéz kiköhögni. Nem állítom,hogy nem volt még bennem dilemma: mert több helyre is csak azért hívtak,mivel úgy gondolták,hogy anyagi helyzetem megengedi (sőt inkább evidenssé teszi) hogy ilyen távcsövem legyen. Hát nem. Nem is lesz soha. Bár én félig-meddig WWF-es vagyok. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #641 Dátum: 2017. December 01. - 16:28:55 »

Aha...a híres biztonságos éjjellátó amit kötelezővé kellene tenni mert anélkül már balesetveszélyes a vadászat... Fejvakarás
Az bassza meg a kurva anyját aki megengedte ezeknek a szaroknak a használatát meg az árusítását... Nem

Kedves Ferenc!

Nem az éjjellátók védelmére. De láttál Te már közelről olasz vadászt? Fényes nappal agyonlövik ezek (jobb esetben) egymást. Mikor a rigó ugrál a bokron ezek meg a bokor két oldaláról tűz alá veszik. De ne menjünk bele ezekbe az etnikai dolgokba.  Ördög
Különben nem éjjellátóval történt az eset. Állítólag valami meleget érzékelő dolog volt. A les valami lapba volt, ezek meg felűről érkeztek. Tehát egy magasságba voltak.
Ezt csak pletykaszinten hallottam, nem 100%.
 Emelem
Naplózva
Glück Balázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 327


« Új üzenet #642 Dátum: 2017. December 01. - 18:21:28 »

Ahogy hallottam nem tréfa volt. Célzott lövés volt, elnézte.

A lesdeszkán átment a lövedék, majd három részre szakadt. Tüdő szív....
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #643 Dátum: 2017. December 01. - 21:26:58 »

Kedves Ferenc!
Ha be akarok mutatkozni, majd megteszem...
Nem az éjjellátók védelmére. De láttál Te már közelről olasz vadászt? Fényes nappal agyonlövik ezek (jobb esetben) egymást. Mikor a rigó ugrál a bokron ezek meg a bokor két oldaláról tűz alá veszik. De ne menjünk bele ezekbe az etnikai dolgokba.  Ördög
Különben nem éjjellátóval történt az eset. Állítólag valami meleget érzékelő dolog volt. A les valami lapba volt, ezek meg felűről érkeztek. Tehát egy magasságba voltak.
Ezt csak pletykaszinten hallottam, nem 100%.
 Emelem

Kérdésedre válaszolva igen, láttam már olasz vadászt. Kísértem is néhányat. Volt köztük ilyen is, olyan is. Volt, akit legszívesebben lerúgtam volna a lesről de akadt köztük abszolút normális vadászember is-mint ahogy hazai vagy németajkú vendégek közt is volt industrial grade barom.
Nem ezen múlik.
Nagyjából pont leszarom, hogy éjjellátót vagy hőkamerát használt a csávó(hőkamerát használt. A puskán is, legalábbis három különböző forrásból ezt hallottam). A gond az, hogy olyankor vadászott amikor arra a körülmények abszolút alkalmatlanok voltak és ezt a technikai eszközök tették lehetővé. Hallgatjuk az álságos dumát a biztonságról meg a beazonosíthatóságról de erre olyankor van szükség amikor valójában ki se kellene menni vadászni. Normális fényviszonyok mellett nem az éjjellátó fogja megmondani, kire emeled a puskát, sötétben meg ott a lámpa...ha ez a nyomorult síszer lámpát használt volna, egyrészt sanszos, hogy nem adja le a lövést mert normálisan beazonosíthatja amit célbavett, másrészt az áldozatnak is lett volna sansza jelezni, leugrani a lesről, áriákat énekelni vagy ijedtében teleszarni a gatyáját, mindegy, bármelyik opció jobb lett volna mint az, hogy üldögél békésen a sötétben aztán egyszer csak nincs tovább...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #644 Dátum: 2017. December 01. - 21:50:06 »

A két talján kísérő nélkül volt kint vadászni?  Vagy tagok voltak a területen? :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: