Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177077 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #420 Dátum: 2015. December 11. - 11:16:17 »

Ha meg rászólsz, megsértődik!

És oda a Negró!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #421 Dátum: 2015. December 11. - 11:59:46 »

Mi a baj?

Ausztriában nem létezik hivatásos vadász? Aki történetesen Magyaroszágon vadászik, mint vendégvadász?

Én nem értek valamit?  Fejvakarás

Igen jók ezek a szövegkörnyezetből kiragadott félmondatok, mindent bele lehet érteni!

Biztos létezik, de akkor rendbe kéne tenni a T. cikkírónak hogy:
osztrák hivatásos vadász vendégségben okozta a balesetet,
a médiát pedig nem úgy ismerem, hogy ez már nem lenne egy rögtön szenzációkeltő szalaghír.
egyszer arra sugall, hogy hivatásos, egyszer pedig arra, hogy vendég.


Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #422 Dátum: 2015. December 11. - 12:02:03 »

Engem érdekelne!

Csak amit magam láttam:  FÉG Gv, Izs 18, Zastava. Bár valószínűleg nem ezek egyike volt  az osztráknál.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #423 Dátum: 2015. December 11. - 12:03:50 »

És oda a Negró!   Röhög

Vaze, azért meg kell dolgozni!  Ördög
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #424 Dátum: 2015. December 11. - 12:11:11 »

Biztos létezik, de akkor rendbe kéne tenni a T. cikkírónak hogy:
osztrák hivatásos vadász vendégségben okozta a balesetet,

Lassan és figyelmesen olvasd el a kép tartalmát, amit linkeltem a helyi lapból.

Egyértelműen leírja.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #425 Dátum: 2015. December 11. - 12:13:51 »

Csak amit magam láttam:  FÉG Gv, Izs 18, Zastava. Bár valószínűleg nem ezek egyike volt  az osztráknál.

köszönöm!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #426 Dátum: 2015. December 11. - 12:25:27 »

Engem érdekelne!

Ütőszeg törésnél bármelyik lőhet.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #427 Dátum: 2015. December 11. - 14:45:02 »

köszönöm!

A Zastava a sajátom volt. Másztam lefelé a lesről,természetesen töltött,de elzárt puskával. Az utolsó fok eltört alattam (pedig vagy harminc kilóval ezelőtt történt) el ugyan nem estem,de a puskát agytalppal a földhöz vertem.El is sült annak rendje módja szerint. Azóta csak ürített puskával közlekedem.

A FÉG a legjobb cimborámé,akivel együtt kezdtük a vadászatot. Kicsit hebrencs a kolléga. Vagyis csak akkor ha elkapja a vadászláz. Akkor is abban nyilvánul meg,hogy valami általam ismeretlen okból mihamarabb minél közelebb akar kerülni a kiszemelt vadhoz. Ez történt az ominózus esetben is. Nyargalt a kos felé és a vizmosásban landolt. Szerencsére a puska megelőzte és előre mutatott a csöve. Többször volt azonban úgy is, hogy ő ért le hamarabb,de szerencsére a puskája néma maradt.

Az Izs pedig egy vendégé volt. Hasonló volta helyzet a zalai balesethez. Jó meredek és csúszós helyen kibillent az egyensúlyából,a puskát pedig egy fához ütötte, úgy sült el.. Itt sem történt hálistennek semmi az ijedségen kívül. No meg a tapasztalat.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #428 Dátum: 2015. December 11. - 15:03:55 »

A Zastava a sajátom volt. Másztam lefelé a lesről,természetesen töltött,de elzárt puskával. Az utolsó fok eltört alattam (pedig vagy harminc kilóval ezelőtt történt) el ugyan nem estem,de a puskát agytalppal a földhöz vertem.El is sült annak rendje módja szerint. Azóta csak ürített puskával közlekedem.

A FÉG a legjobb cimborámé,akivel együtt kezdtük a vadászatot. Kicsit hebrencs a kolléga. Vagyis csak akkor ha elkapja a vadászláz. Akkor is abban nyilvánul meg,hogy valami általam ismeretlen okból mihamarabb minél közelebb akar kerülni a kiszemelt vadhoz. Ez történt az ominózus esetben is. Nyargalt a kos felé és a vizmosásban landolt. Szerencsére a puska megelőzte és előre mutatott a csöve. Többször volt azonban úgy is, hogy ő ért le hamarabb,de szerencsére a puskája néma maradt.

Az Izs pedig egy vendégé volt. Hasonló volta helyzet a zalai balesethez. Jó meredek és csúszós helyen kibillent az egyensúlyából,a puskát pedig egy fához ütötte, úgy sült el.. Itt sem történt hálistennek semmi az ijedségen kívül. No meg a tapasztalat.

Ugye erre mondják azt, hogy ha a több, balesetet okozó tényezőből igyekszünk minél többet kizárni, annál kisebb az esélye, hogy ha mégis "véletlenül" elsül a puska, azzal valakiben kárt teszünk. Alapjában véve én is elég szétszórt vagyok, de a puskát inkább ötször leellenőrzöm, minthogy egyszer kibiztosítva felejtsem. Meg szerencsére még jó korán az elején, élesben megkaptam a leckét, amikor a golyós véletlenül elsült a kezemben és csak azért nem történt baj, mert a cső biztonságos irányban volt... Oda kell figyelni, nemcsak magunkra, másokra is és szólni kell!!!
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #429 Dátum: 2015. December 11. - 16:59:37 »

Csak amit magam láttam:  FÉG Gv, Izs 18, Zastava. Bár valószínűleg nem ezek egyike volt  az osztráknál.

A FÉG Gv hogyan sülhet el mikor a zárdugattyú közé megy be az elzáró.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #430 Dátum: 2015. December 12. - 18:36:16 »

A Zastava a sajátom volt. Másztam lefelé a lesről,természetesen töltött,de elzárt puskával. Az utolsó fok eltört alattam (pedig vagy harminc kilóval ezelőtt történt) el ugyan nem estem,de a puskát agytalppal a földhöz vertem.El is sült annak rendje módja szerint. Azóta csak ürített puskával közlekedem.


Hú, mit kaptam én pár éve, amikor alapszabályként találtam megemlíteni, hogy lesen töltünk, lesen ürítünk!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #431 Dátum: 2015. December 13. - 09:17:38 »

A FÉG Gv hogyan sülhet el mikor a zárdugattyú közé megy be az elzáró.

Ezt inkább a puskától kérdezd meg.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #432 Dátum: 2015. December 13. - 09:52:00 »

Ezt inkább a puskától kérdezd meg.

Megkérdeztem a GV-met, és azt válaszolta, hogy kérdezzem attól aki ezt mondta! Röhög Röhög Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #433 Dátum: 2015. December 13. - 10:24:15 »

A FÉG Gv hogyan sülhet el mikor a zárdugattyú közé megy be az elzáró.
 

Azért ne felejtsük el hogy , Fég Gv -ből többféle varáció is létezik ( biztosításilag)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #434 Dátum: 2015. December 13. - 10:38:39 »

A FÉG Gv hogyan sülhet el mikor a zárdugattyú közé megy be az elzáró.

Az enyémnek tusanyak-tolókája van, az hol biztosít?  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: