Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177066 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #345 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 17:13:10 »

FONTOR BIZTONSÁGI VISSZAHÍVÁS A REMINGTONNÁL!!!!!!!!!!

http://magnumvadasz.hu/s/main.php?gr=&op=news_look&lang=&id=20140815201207
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #346 Dátum: 2014. Október 14. - 22:49:26 »

Sziasztok,

Nem találtam megfelelő(bb) topicot így ide írom a kérdésemet, de ha elkerülte a figyelmem a megfelelő hely (biztonságos fegyverkezelés, biztonság szavakra kerestem) akkor kérem a moderátort hogy nyugodtan tegye át a helyére a kérdést.

Szóval a téma/kérdés: sörtétes fegyver biztonságos összezárása vadászat közben. Vadász

Amiket személyesen hallottam variációk (skeet oktató, versenyző, vadászmester, lőoktató, lőkiképző, lövészetvezető, fegyvermester stb szájából):

- csőtorkolat iránya lefelé mutat összezárás elején és végén is (45 fok), csövet zárni a tushoz (bal kézzel)
-    -//-       -//-              -//-                   -//-                         , de tust zárni a csőhöz (jobb kézzel)
- csőtorkolat zárás előtt lefelé, zárt állapot végére előre mutat de csak jól belátható 300-500m szabad terület esetén
- csőtorkolat zárás előtt lefelé mutat, de zárt állapot végére 45 fokban felfelé mert így nincs gurulat veszély sem és az esetleg lehulló sörét már nem (nagyon) veszélyes

Szerintetek.....?  Nem szól szám

Üdv
-b-

« Utoljára szerkesztve: 2014. Október 15. - 05:53:28 írta Sakac » Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #347 Dátum: 2014. Október 15. - 08:30:53 »

Szerintem:

"csőtorkolat iránya lefelé mutat összezárás elején és végén is (45 fok), csövet zárni a tushoz (bal kézzel)"

Ha belegondolsz, ehhez a cső végének összezárás előtt szinte a hátad mögé kell mutatnia, hogy öszezárva meglegyen a 45 fok. Pláne bockpuskánál.

"csőtorkolat iránya lefelé mutat összezárás elején és végén is (45 fok), de tust zárni a csőhöz (jobb kézzel)"

Én így tanultam/hallottam mindenhol, meg így is kényelmes és biztonságos.

"csőtorkolat zárás előtt lefelé, zárt állapot végére előre mutat de csak jól belátható 300-500m szabad terület esetén"

Agyrém! És bozótos, fedett területen? És ha egyszer - mikor már jól megszoktad ezt a módszert - elnézed a 300-500 m-es szabad területet?
Életveszélyes!

"csőtorkolat zárás előtt lefelé mutat, de zárt állapot végére 45 fokban felfelé mert így nincs gurulat veszély sem és az esetleg lehulló sörét már nem (nagyon) veszélyes"

Szerintem így nem lehet összecsukni.
Illetve össze lehet, csak a töltények hullanak ki útközben.
Arról nem beszélve, hogy ugyanolyan veszélyes, mint az előző pontban írt variáció.


De ezeket szerintem némi józan ésszel, és gondolkodással magától is ki tudja találni az ember gyereke.

Magyarán egy kis gondolkodással elkerülhető, hogy az ember hülye kérdéseket tegyen föl...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #348 Dátum: 2014. Október 15. - 08:54:04 »

Sziasztok,


Szóval a téma/kérdés: sörtétes fegyver biztonságos összezárása vadászat közben. Vadász

[




XY sportlövő csapat nevelt fácánra vadászott . Volt akinek annyira jól ment hogy ezt demonstrálja is megtört bock sportfegyverrel haladt a hajtásban és mikor a fácán felröppent akkor HAJTOTTA fel a csövet és legtöbbször szépen zuhant is a fácán !  Taps Taps Taps 
Ugye milyen parádés mutatvány  Tasli Tasli Tasli. Csakhogy az egyik ilyen csőemelés olyan jól sikerült hogy záráskor majdnem vízszintesen csőhelyzetben elsült a sportfegyver -sportos elsütőszerkezete . Következmény a szomszédos 15 méterre lévő vadásztárs vádlijába 93 db sörétszem - műtétek sorozata - eljárás -tagadás - szakértők - stb.                 Emelem
Naplózva
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #349 Dátum: 2014. Október 15. - 17:51:42 »

Szia Kama,

először is köszönöm, hogy időt és energiát szántál a válaszra.

amit írtál azzal én magam is maximálisan egyetértek, én magam is azt az eljárást alkalmazom és tartom a legbiztonságosabbnak.

a "tust a csőhöz" vagy "csőt a tushoz" zárás szerintem több mindenkit megsozt (legalább is nagyon nagy számban látom mind a kettőt használni) még ha a az utóbbit nem is pontosan írtam le.

amit a hülye kérdésről írtál azzal viszont nem tudok egyetérteni. szerintem nincs hülye kérdés, főleg nem ha fegyverbiztonságról beszélünk, és azt gondolom, hogy józan és sincs ha erről a témáról van szó, pont a "józan (aparaszti) ész" "logikus, hogy így van" az ami a vadászbalesetek okozója sok esetben, meg a "töltewtlen puskáké" is.
a véleményedre/véleményetekre voltam kíváncsi azzal kapcsolatban amit (ismétlem) skeet oktató, versenyző, vadászmester, lőoktató, lőkiképző, lövészetvezető, fegyvermester stb szájából hallottam. utoljára éppen egy skeet lőtéren, vadász, fegyvermester és löveészetvezető csukatta felfelé fel a sörétrest velem...

ha nem engedjük meg a forumon hogy hülyeségeket, evidens dolgokat IS kérdezzenek akik most kezdik vagy csak valamiben bizonytalanok (és itt nem a visszaolvasásra lusta kérdésekről beszélek) akkor ezzel elvesszük a kedvét azoknak akiknek nincs meg az a szaktudása, tapasztalata, képzettsége ami itt (szerecsére) sok forumtársnak és nem fogják merni megkérdezni, és lehet hogy rosszul is fogják csinálni....


aki nem hivatásos vadász itt a forumon (vagy fegyvermester, stb) annak általában van saját más szakmája, szakterülete ahol  - ahogy én is - naponta találkoziuk, hülye kérdésekkel, gyakornokoktól, kezdőktől, más kollegáktól, érdeklődőktől stb stb de én veled ellentétben azt gondolom, hogy erre nem az az adekvát válasz, hogy lehülyézem a kérdést - és így áttételesen a kérdezőt - hanem, hogy válaszolok neki, vagy megmondom hol találja a választ, ne adj' Isten migiscsak utánanézek magam is mielőtt válaszolok.... már ha ez a feladat, a cél,. ha egy forumon mindenki tudja a tutit, mindenki mindig aszerint is cselekszik, akkor kérdéseknek nem nagyon van helye max egymást tudjuk halálra dícsérni oda-vissza.

akkor nem kellene vadászbaleset, amire nem vagyunk büszkék stb stb topic csak dicsőségfal meg gratuláció átvevő al-topic...

üdv
-b-


Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #350 Dátum: 2014. Október 15. - 19:23:43 »

Igazad van, de:

Ha jól meggondolod a négy lehetőséget, akkor csak a "cső lefelé áll, tus a csőhöz csukódik" variáció a biztonságos - amellett, hogy kényelmesen kivitelezhető is.

Ha a cső mozdul (azt csukod a tushoz), akkor könnyebb elfelejteni, hogy éppen merre áll a vége.
Abból meg nem szokott jó kisülni...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balazs_Kevin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #351 Dátum: 2014. Október 16. - 07:49:21 »

így van Kama, én is ezt gondolom (bár pont most olvastam a vicc topikban a hány forumtag kell egy villanykörte kicseréléséhez.... tényleg vicces/komikus) és remélem lesznek majd olyanok akik a forumon keresve megtalálják ezt a rövid eszmecserét (aminek biztosan nem az általános társalgóban lenne a helye) és végig gondolják, alkalmazzák amit te (is) leírtál

emellett akkor is csodálkozom (hogy ha igaz hogy nem az én bénázásomról van szó) hogy nincs kifejezetten ilyen topik egy ilyen kiterjedt témákkal nagyon mélyen és szakszerűen foglalkozó szakfórumon...

Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #352 Dátum: 2014. November 16. - 13:17:08 »

http://hvg.hu/itthon/20141116_Meglott_egy_ferfit_egy_facanvadasz_Konyar?s=hk
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #353 Dátum: 2015. Február 16. - 12:39:49 »

http://www.sonline.hu/somogy/kek-hirek-bulvar/vadaszbaleset-a-somi-erdoben-meglotte-az-asszonyt-mert-megbotlott-596384
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #354 Dátum: 2015. Február 16. - 14:10:59 »

Ezeket a híreket mindig érdekesnek találom, no meg fenntartással fogadom. Kíváncsi leszek a fejleményekre, mert ugye ezek a hírek mindig változnak...
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #355 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 18:25:28 »

Kedves Vadásztársak!
Az alábbi linken egy a vadászbalesetekkel kapcsolatos kérdőív található, mely egy készülő szakdolgozat alapját jelentené.
Kérem, hogy aki csak tudja töltse ki! Mindössze 10-12 perc.
Köszönettel:
Norbi

http://goo.gl/forms/8OknXCI0Zo
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #356 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 19:03:27 »

Jelentem megvolt !
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #357 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 19:45:16 »

Elküldve! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #358 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 20:46:52 »

Elment.
Naplózva
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #359 Dátum: 2015. Augusztus 11. - 20:55:03 »

Kitöltve! Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Oldalak: 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: