Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177084 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #315 Dátum: 2013. április 30. - 14:00:40 »

Turizotya!
A statisztikák szerint a baleseteket (általában a baleseteket) leginkább a nagyon kezdők, és a magukat már nagyon profinak gondoló emberek okozzák.
28 évesen még nagyon sok lövés áll előtted...........
Soha nem mondd, hogy soha, azonban abban teljesen igazad van, még ha az ember néha "ki is hagy" néha, de ha alapszinten beépült, hogy fegyvercső soha nem nézhet ember felé(!!), akkor sokkal kisebb a baleset lehetősége. Ebben tényleg igazad van.  Igen
 Emelem
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #316 Dátum: 2013. április 30. - 14:07:20 »

Kicsit keveredni látom a baleset és a véletlen fogalmát.
A véletlen bármikor bekövetkezhet, azért hívják véletlennek.
A baleset meg jelen esetben akkor, ha a véletlenhez még valami bónusz párosul.
Figyelmetlenség, nagyarc, tapasztalatlanság, stb.

Az, hogy Tézével még nem történt véletlen, az is a véletlennek köszönhető.
Adja Allah, hogy soha ne süljön el a puskája csőre töltés közben, vagy ne történjen vele semmi hasonló.
Ha mg mégis (ugye, véletlen...), akkor meg van benne annyi figyelem és rutin, hogy ez sem okozhat balesetet, vagy kárt.


 Effendi Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #317 Dátum: 2013. április 30. - 14:27:26 »

Azt látom, hogy az agyad tekervényeinél csak a turbánod tekervényesebb......

De most odafigyelek, és nem keverem az okosságot és a bölcsességet a tekervényességgel! Kacsint
Így jó lesz?  Vigyorog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #318 Dátum: 2013. április 30. - 15:11:34 »



Én mégis ki merem jelenteni, hogy nem fog elsülni, hála isten apám már kölökkoromban kellő alaposságal,
és céltudatosan belém nevelte a fegyver biztonságot! De most nem is ez a lényeg.


Minden tiszteletem Édesapádé, mert beléd nevelte, hogy úgy kezeld a fegyvered, hogy ha majd véletlen elsül, ne okozz balesetet.
Higgy nekem, el fog sülni.

Egy időben sokat forgolódtam lőtéren, és az összes régebb óta lövő kolléga kezében sült már el akarata ellenére a fegyvere. A golyófogó nem felesleges találmány.  Ördög
Én csak a célmegvilágító lámpát "lőttem agyon" légpuskával, illetve kispuskával a lőlap mellé csörrentettem, de sporttárs, aki pedig azóta több olimpián is részt vett, a saját ujjáról lőtte le a körmöt légpuskával.

Ezek lőtéri példák.

Vadász példának meg annyi, hogy valaki átadta a fegyverét egy esti les erejéig (engedéllyel rendelkező) vadásztársának, aki a les végeztével nem ürítette ki azt, hanem visszaadta a gazdájának töltve (hiba 1). Az bízott vadásztársában (hiba 2.) és nem ellenőrizte le a fegyver töltetlenségét, hanem biztonságos irányba tartva elsütéssel fesztelenítette azt. A durranásra persze mindenki betojt, de baj nem történt, mert a biztonsági szabályok egy részének betartása megelőzte a bajt.

Fegyvermesteri vagy katonai példát is tudnék mondani, de szerintem ennyi elég.  Kacsint

Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #319 Dátum: 2013. április 30. - 15:21:35 »

Azt látom, hogy az agyad tekervényeinél csak a turbánod tekervényesebb......

De most odafigyelek, és nem keverem az okosságot és a bölcsességet a tekervényességgel! Kacsint
Így jó lesz?  Vigyorog


Na, jó, így legalább nem kerülsz a Blikk címlapjára...
Még jó, hogy vigyázok rád... Nyihi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #320 Dátum: 2013. április 30. - 17:42:02 »

Bár ne történt volna! Türelmetlenül
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #321 Dátum: 2013. április 30. - 18:19:10 »

"Stílusos, öreg vadász mesélte nekem, hogy meglőtték belülről kispuskával a NIVA tetejét. Akkor tilos volt Long Rifle-al vadászni, de azért kivitték. 
"Sanyikám, részegek voltunk, mint a csacsi, hála istennek nem lett baj!"
Szerintem a kezdők nagyságrendekkel kevesebb balesetet okoznak, mint ezek a "régi öregek", csak valahogy olyankor mindig megindul a "szerecsenmosdatás", "veled is megtörténhetett volna, nem kell felfújni, stb"
Ugyanaz az öreg mesélte nekem, nem szégyellte, sőt büszke volt rá, a "sebes álltában" elhibázott bakra kétszer rárepetált, és a harmadik lövésre, 250 méterről futtában karikára lőtte!
"Sanyikám, a vadőr a kalapját a földhöz vágta úgy gratulált röhögve!"
"Este a vadászház tornácán borozgattunk, mikor a szemközti oldalban megláttuk a teheneket, kettőt kilőttünk közülük, de másnap nem találtuk, az a kevés vér is elapadt! Hasba lőttem, hát hasba lőttem!"
Én meg nem mentem többet vele, igaz én már sok emberrel nem mentem másodszor vadászni!
 Hány
Naplózva
Hazelwood
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233



« Új üzenet #322 Dátum: 2013. április 30. - 19:49:22 »

Nekem azt tanították, hogy két fajta vadász és fegyver van. Az egyiknek volt már vétlen lövése, a másiknak meg lesz.
Én azt gondoltam, hogy velem nem fordulhat elő, hisz 18 éves korom óta fegyverrel bánó nyugodt és megfontolt ember vagyok.
22 év után egy társas vadászaton egy hibás bock-kal csípő magasságban elengedtem 36 gramm ólmot vizszintesen. Az Isten óvott meg attól, hogy nem a társaim irányában.
Fütyült a fejem felett 300 WinMag-ból kilőtt mag disznóhajtáson, lőttek a lábam mellé söréttel, szóval azóta tudom, hogy nincs elegendő óvatosság, elegendő józanság, és tudom, hogy ebben a kérdésben szabad a nagy arcot kicsire cserélni. Nagyon kicsire!!!  Ördög
Naplózva

A városi élet egy aberráció!
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #323 Dátum: 2013. április 30. - 22:39:30 »

 
lőttek a lábam mellé söréttel, szóval azóta tudom, hogy nincs elegendő óvatosság, elegendő józanság, és tudom, hogy ebben a kérdésben szabad a nagy arcot kicsire cserélni. Nagyon kicsire!!!  
 

Ebben a helyzetben nem létezik 99% ,mert abba valaki bele halhat..
« Utoljára szerkesztve: 2013. Május 01. - 05:14:54 írta Sakac » Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #324 Dátum: 2013. Május 10. - 11:32:18 »

Minden tiszteletem Édesapádé, mert beléd nevelte, hogy úgy kezeld a fegyvered, hogy ha majd véletlen elsül, ne okozz balesetet.
Higgy nekem, el fog sülni.

Egy időben sokat forgolódtam lőtéren, és az összes régebb óta lövő kolléga kezében sült már el akarata ellenére a fegyvere. A golyófogó nem felesleges találmány.  Ördög
Én csak a célmegvilágító lámpát "lőttem agyon" légpuskával, illetve kispuskával a lőlap mellé csörrentettem, de sporttárs, aki pedig azóta több olimpián is részt vett, a saját ujjáról lőtte le a körmöt légpuskával.

Ezek lőtéri példák.

Vadász példának meg annyi, hogy valaki átadta a fegyverét egy esti les erejéig (engedéllyel rendelkező) vadásztársának, aki a les végeztével nem ürítette ki azt, hanem visszaadta a gazdájának töltve (hiba 1). Az bízott vadásztársában (hiba 2.) és nem ellenőrizte le a fegyver töltetlenségét, hanem biztonságos irányba tartva elsütéssel fesztelenítette azt. A durranásra persze mindenki betojt, de baj nem történt, mert a biztonsági szabályok egy részének betartása megelőzte a bajt.

Fegyvermesteri vagy katonai példát is tudnék mondani, de szerintem ennyi elég.  Kacsint



Így igaz ! Nekem is volt vétlen lövésem kb 30 év fegyverkezelés után . Máig nem tudom a pontos okot de gyanítom hogy a ZKK -n előrenyomva hagytam vagy véletlenül előrenyomtam a snellert a töltést megelőzően . Mivel a cső a földre mutatott és természetesen nem ember vagy autó irányába így csak egy kellemetlen durranás és szégyenkezés lett a következmény. Én is úgy tartom hogy egyetlen szabály megszegésével még ritkán történik tragédia ahhoz mát több kell. Legtipikusabb példa a töltve maradt fegyver esete amit ha nem fordítunk rossz irányba és a következő kézbevételnél elvégezzük a töltetlenség ellenőrzését, nem okoz bajt.                  Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #325 Dátum: 2013. Június 06. - 13:21:05 »

http://www.beol.hu/bekes/kek-hirek-bulvar/devavanyai-tragedia-vademelesi-javaslat-az-orosz-vadasz-ellen-500717
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #326 Dátum: 2013. Október 21. - 23:33:00 »

Húúúú b+!
http://vadaszapro.net/hirek/122/megserult-egy-vadasz
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #327 Dátum: 2013. Október 22. - 01:43:18 »

Mindez április 26.-án. Egy oldallal hátrébb itt is volt szó róla...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #328 Dátum: 2013. Október 22. - 12:05:57 »

Sehol nem írtam, hogy most történt!
A kép miatt tettem fel. De ha zavar töröljed.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #329 Dátum: 2013. Október 22. - 19:52:44 »

 Fejvakarás Vállat von
 
Szavazás ?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: