Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177024 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2009. Január 02. - 19:10:29 »

Most hallottam a tv-ben, hogy 20.000 Ft alatt szabálysértés a lopás, és a rendőrség el sem jár az ügyben, hanem lepasszolja a helyi jegyzőnek! (javul a rendőrség eredményességi statisztikája)
Az meg, ha megtalálja a tettest  Bion kiszabhat egy pénzbírságot, amit a vagyontalan elkövető "természetesen" nem fizet be, de este, mivel megszomjazik, elmegy betörni! Szomorú
"Igazságszolgáltatás 2009"
OFF-ON

1) Már másfél éve 20.000- Ft a szabs. értékhatár.

2) Épp ezért a rendőrség nem lepasszolja, hanem el sem járhat hatáskör hiányában.

3) Az eredményességi statisztikája a rendőrségnek mindezek matt nem javulhat, mert az csak a bűncselekményekre vonatkozik. Azt pedig az 1) pontban tisztáztuk, hogy minősítő körülmény hiányában a lopás 20.000 alatt nem az.

4) A pénzbírságot be nem fizetés esetén elzárásra változtatják át, ez kötelező.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #16 Dátum: 2009. Január 02. - 19:11:42 »

Tisztelettel hívom fel a figyelmet egy régi mondásra: aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul. Turban
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2009. Január 02. - 19:17:41 »

1) Már másfél éve 20.000- Ft a szabs. értékhatár.

2) Épp ezért a rendőrség nem lepasszolja, hanem el sem járhat hatáskör hiányában.

3) Az eredményességi statisztikája a rendőrségnek mindezek matt nem javulhat, mert az csak a bűncselekményekre vonatkozik. Azt pedig az 1) pontban tisztáztuk, hogy minősítő körülmény hiányában a lopás 20.000 alatt nem az.

4) A pénzbírságot be nem fizetés esetén elzárásra változtatják át, ez kötelező.

Kedves Viktor!
Ugye Te is érzed, hogy ez játék a szavakkal! Én nem vonom kétségbe azt a tényt, hogy Te értesz jobban a joghoz, kettőnk közül, de az, hogy egyesek MINDEN ESTE ELMENNEK LOPNI, sőt már nappal sem félnek, az az ilyen "jog" miatt van! Ha Te véded a "mundér becsületét' az tiszteletre méltó! Sajnos lassan már mundér sincs, nemhogy becsülete! A rendőrök egymást lövöldözik  Bion ,  úgy látszik az könnyebb!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2009. Január 02. - 19:24:11 »

Kedves Viktor!
Ugye Te is érzed, hogy ez játék a szavakkal! Én nem vonom kétségbe azt a tényt, hogy Te értesz jobban a joghoz, kettőnk közül, de az, hogy egyesek MINDEN ESTE ELMENNEK LOPNI, sőt már nappal sem félnek, az az ilyen "jog" miatt van! Ha Te véded a "mundér becsületét' az tiszteletre méltó! Sajnos lassan már mundér sincs, nemhogy becsülete! A rendőrök egymást lövöldözik  Bion ,  úgy látszik az könnyebb!


Kedves Sanyooo!

Meghajolok a tapasztalatod előtt. Úgy tűnik, kettőnk közül Te jóval behatóbban foglalkoztál mind elméletben, mind pedig a gyakorlatban a hazai bűnözéssel. A példáid mindennaposak (rendőr még sosem lőtt meg rendőrt a történelem folyamán), az elkövetői magatartásokra vonatkozó hozzászólásaid pedig hosszas - részben tudományos - megfigyeléseken alapulnak, szoros összhangban a már idézett statisztikákkal.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #19 Dátum: 2009. Január 02. - 19:31:49 »

Kedves Sanyooo!

Meghajolok a tapasztalatod előtt. Úgy tűnik, kettőnk közül Te jóval behatóbban foglalkoztál mind elméletben, mind pedig a gyakorlatban a hazai bűnözéssel. A példáid mindennaposak (rendőr még sosem lőtt meg rendőrt a történelem folyamán), az elkövetői magatartásokra vonatkozó hozzászólásaid pedig hosszas - részben tudományos - megfigyeléseken alapulnak, szoros összhangban a már idézett statisztikákkal.

Kedves Viktor!
Milyen bűnözésről beszélsz, az nem bűncselekmény, hanem szabálysértés?
Ennyire gyenge a hazai jogászképzés, nem is tudtam?  Fejvakarás
 :ALC    Ne húzd már fel magad, na, ezért nem érdemes!  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2009. Január 02. - 19:35:27 »

Kedves Viktor!
Milyen bűnözésről beszélsz, az nem bűncselekmény, hanem szabálysértés?
Ennyire gyenge a hazai jogászképzés, nem is tudtam?  Fejvakarás
 :ALC    Ne húzd már fel magad, na, ezért nem érdemes!  Wave

Dehogy húzom. Én csak szakmai vitákba szoktam magam belelovalni, ennek pedig jelenleg egy mákszemnyi esélye sincs... Vigyorog

Mellesleg ha a rendőr meglövi a társát, az foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége. 1978., azaz a Btk. hatályba lépése óta kétféle elkövetői körhöz tapad szinte az összes jogeset. Rendőrök és vadászok.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2009. Január 02. - 19:41:47 »

Dehogy húzom. Én csak szakmai vitákba szoktam magam belelovalni, ennek pedig jelenleg egy mákszemnyi esélye sincs... Vigyorog

Mellesleg ha a rendőr meglövi a társát, az foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége. 1978., azaz a Btk. hatályba lépése óta kétféle elkövetői körhöz tapad szinte az összes jogeset. Rendőrök és vadászok.

Ugye nem? Na, megnyugodtam! Huhh!
De tudod néha elgondolkozom azon, a pasaréti jogalkotók miért csodálkoznak azon, ha az egyszerű ember a maga kezébe veszi az "igazságszolgáltatást"? Most még ez nem "tömeges", de ha így megy tovább, esetleg az lesz! És akkor talán az is megfordul az "egyszerű ember" fejében, hogy mi a frászért tartja ő el az "államot"? Nem gondolsz Te is néha erre? Juj, már megint OFF-olok Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2009. Január 02. - 19:43:06 »

Nem gondolsz Te is néha erre?

Nem.  Vállat von
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2009. Január 02. - 19:45:57 »

Nem.  Vállat von

Boldog Ember vagy!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2009. Január 02. - 19:50:45 »

Boldog Ember vagy!

Csak elfoglalt Sanyooo... csak elfoglalt... Kacsint
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #25 Dátum: 2009. Január 02. - 20:21:11 »

Történt egyszer, hogy egy faluszéli erdészháznál "bulit" tartottak a helybeli fiatalok.
Ennek során szétszórtak mindent, a kerítést egy helyen letaposták, majd - biztos ami biztos - keresztülfektettek rajta egy leslétrát is, hogy könnyebb legyen bejárni az udvarra.
Másnap reggel a favágói értesítették a kollégát, hogy jöjjön már ki.

Ott aludt még két srác, + mindenhol szemét, hányás, és minden szétszórva.
Mondta a srácoknak, hogy két lehetőség van: vagy elintézik itt és most, vagy hívja a rendőröket. Inkább a rendőröket választották.
Kijöttek a rendőrök, és már az autóból úgy szálltak ki, hogy -Ja csak ennyi? Mi gyerekkorunkban sokkal durvább bulikat tartottunk! (mondta ezt a rendőr fennhangon!!!).
Ezután kezdődött a szájhúzogatás, hogy egyáltalán felvegyenek-e jegyzőkönyvet, mert úgyis 20000Ft alatti lesz és csak fölöslegesen dolgoznak(!!!).
Ekkor hívott engem a kolléga. Mondtam, hogy legyen csak jegyzőkönyv. Erre a rendőrök tessék-lássék csináltak valamit, aztán a kollégának a fél napja elment mire összehoztak egy jegyzőkönyvet (persze előtte "véletlenül" várnia is kellett pár órát...).
Utána a másik fél napja elment mire rendet raktak, megjavították a kerítést, stb.

Azóta sem történt gyakorlatilag semmi, megkerestek, hogy írjam meg a kárértéket. Az persze nem érte el a 20000Ft-ot mivel nem törtek össze annyi értékűt.
Viszont a takarítás, szemétszedés, kerítésjavítás költsége (mertugye azt nem csinálták meg sem a fiatalok sem a vállalkozó "lób@szás fejébe'") valahogy ebbe a 20000Ft-ba nem számítódik bele. Hogy miért - ha megfeszülök se értem a logikáját.

Ezek szerint ha én bemegyek huszadmagammal valakinek a kertjébe, ott leülünk szalonnátsütni, de közben vigyázunk, hogy 20000Ft-nál többérő tököt ne tapossunk ki (esetleg közben - csak hobbiból - szétszórjuk a szépen összerakott 10m3 téli tüzelőjét), akkor nem tud velünk mit kezdeni, mert gyakorlatilag 20000Ft alatti a rongálás értéke?

Szerintetek azokban a gyerekekben mi jött le mindebből? Jót buliztunk, kijöttek ugyan a rendőrök de azok is az erdészt b@szogatták, hogy mit ugrál.

Csodálkozunk hogy itt tart ez az ország? És hogy senkinek sincs semmi tekintélye?

Nagyon nagy baj ez, ez a jogba bújtatott struccpolitika. És előbb utóbb ez nagyon nagyot fog robbanni. Szerintem közel van az az idő, mikor egyes vidékeken meg fogják unni ezt az emberek, és elintézik helyben.
Aztán a nagytudású észosztók egyszer csak arra eszmélnek hogy mittudomisén hol a falu szélén 12 tolvajnak/uzsorásnak/megélhetési bűnözőnek a talpa alatt fúj a szél.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 02. - 20:29:49 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #26 Dátum: 2009. Január 02. - 20:36:05 »

Sajnos oda értünk,hogy az erdőben nem a fatolvaj szalad el,hanem Én forditom el a fejem.
Tavaly volt olyan,hogy beszóltam a rendőrségre.Én hülye.Kétszer kellett elmennem a harmadik faluba tanuskodni és nem lett belőle semmi.Arról nem is beszélve,hogy kezdtem magam úgy érezni mintha Én lennék a gyanusitott.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #27 Dátum: 2009. Január 02. - 22:26:20 »

Uraim!
Illetve: Viktor és Sanyooo!
Legközelebb kaptok egy hét eltiltást, a rosseb egye meg. Már unom, hogy állandóan megtaláljátok egymást, mindig ugyanabban a témában és oldalakon keresztül megy egymás cseszegetése. Nem akarok a vita témájában állást foglalni (sajnos már megtettem, ennek köszönhető az ismeretségem Viktorral), de oldalakat törölgetni sem akarok... Kalapal
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2009. Január 02. - 22:32:42 »

Uraim!
Illetve: Viktor és Sanyooo!
Legközelebb kaptok egy hét eltiltást, a rosseb egye meg. Már unom, hogy állandóan megtaláljátok egymást, mindig ugyanabban a témában és oldalakon keresztül megy egymás cseszegetése. Nem akarok a vita témájában állást foglalni (sajnos már megtettem, ennek köszönhető az ismeretségem Viktorral), de oldalakat törölgetni sem akarok... Kalapal

 Bion  Wave
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Január 14. - 16:17:55 »

A hétvégén Tolna megyében hajtásban egy disznó súlyosan megsebesitett egy embert.
Több verzió forog közszájon arról hogy mi történt pontosan, egyes vélemények szerint hajtó volt, mások szerint a hajtásban sörétessel részt vevő helyi vadász. Arról is megoszlanak a vélemények hogy sebzett vagy egészséges disznó volt-e a támadó. Egy dolog biztos: mentőhelikopter vitte el a sérültet.

Esetleg pontosabb infóval rendelkezik valaki az esetről? A helyi médiában egy szó sincs róla.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: