Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177072 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #1095 Dátum: 2022. Február 22. - 07:06:10 »

Örök "kedvencem"  Fejvakarás, ami a szlovákoknál meg cseheknél tejlesen "hagyományos" hord mód, és sajnos nálunk is egyre inkább látom terjedni utóbb az az, amikor a laza csávó a válláról lógatja szíjon a puskát, csővel közel vízszintesen előre, és még a kezét is, mint a bárpultra, kurva elegánsan felteszi keresztben pihentetni a kisagyra a szíj elé, hogy még inkább lefelé húzza a puskacsövet.
Igen
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #1096 Dátum: 2022. Február 22. - 08:49:58 »

Örök "kedvencem"  Fejvakarás, ami a szlovákoknál meg cseheknél tejlesen "hagyományos" hord mód, és sajnos nálunk is egyre inkább látom terjedni utóbb az az, amikor a laza csávó a válláról lógatja szíjon a puskát, csővel közel vízszintesen előre, és még a kezét is, mint a bárpultra, kurva elegánsan felteszi keresztben pihentetni a kisagyra a szíj elé, hogy még inkább lefelé húzza a puskacsövet. És úgy forog, mesél, gesztikulál, sztorizgat a hajtásra váró tömeg kellős közepén, hogy lehetőleg minden körben álló bele tudjon nézni a puska csövébe. Meg persze cserkelés közben is ilyen "kényelmesen" hordja a puskát, folyamatosan keresztülhúzogatva az elöl menő kísérőn, így bújik át bokrok alatt, stb...
De ha óvatosan rászólsz, hogy "tán nem kéne így", akkor minél több hasonszőrű haverja van hallótávban, annál biztosabb lehetsz benne, hogy elküld az anyádba, mert "nehogy mán te mondd meg, hogy ő hogyan hordja a puskáját..."   Vállat von

Az ilyenre nem óvatosan kell rászólni!
A legegyszerűbb: kérlek tedd le a puskát, mára befejezted a vadászatot. Ez így kultúrált és érthető.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1097 Dátum: 2022. Február 22. - 09:05:03 »

Örök "kedvencem"  Fejvakarás, ami a szlovákoknál meg cseheknél tejlesen "hagyományos" hord mód, és sajnos nálunk is egyre inkább látom terjedni utóbb az az, amikor a laza csávó a válláról lógatja szíjon a puskát, csővel közel vízszintesen előre, és még a kezét is, mint a bárpultra, kurva elegánsan felteszi keresztben pihentetni a kisagyra a szíj elé, hogy még inkább lefelé húzza a puskacsövet. És úgy forog, mesél, gesztikulál, sztorizgat a hajtásra váró tömeg kellős közepén, hogy lehetőleg minden körben álló bele tudjon nézni a puska csövébe. Meg persze cserkelés közben is ilyen "kényelmesen" hordja a puskát, folyamatosan keresztülhúzogatva az elöl menő kísérőn, így bújik át bokrok alatt, stb...
De ha óvatosan rászólsz, hogy "tán nem kéne így", akkor minél több hasonszőrű haverja van hallótávban, annál biztosabb lehetsz benne, hogy elküld az anyádba, mert "nehogy mán te mondd meg, hogy ő hogyan hordja a puskáját..."   Vállat von
Szerintük ez különbözteti meg a vadászt a katonától.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1098 Dátum: 2022. Február 22. - 09:13:42 »

Szerintük ez különbözteti meg a vadászt a katonától.

Én is így viszem a puskát, egyszerűen azért, mert sokkal kényelmesebb. Mivel általában egyedül vagyok, senkit nem veszélyeztetek
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1099 Dátum: 2022. Február 22. - 09:33:11 »

Én is így viszem a puskát, egyszerűen azért, mert sokkal kényelmesebb. Mivel általában egyedül vagyok, senkit nem veszélyeztetek

 Igen  Szintén zenész.  De csak ha magam vagyok.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1100 Dátum: 2022. Február 22. - 10:43:43 »

Igen  Szintén zenész.  De csak ha magam vagyok.
Milyen szögen áll a puska a talajhoz képest? Hova fog az a lövedék leesni, ha elmegy egy lövés?

Ez a viselési mód SZERÉNY VÉLEMÉNYEM SZERINT csak nyitott zárdugattyúval elfogadható.

Nyugodtan szavazzatok le.

 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1101 Dátum: 2022. Február 22. - 14:50:42 »

Milyen szögen áll a puska a talajhoz képest? Hova fog az a lövedék leesni, ha elmegy egy lövés?

Ez a viselési mód SZERÉNY VÉLEMÉNYEM SZERINT csak nyitott zárdugattyúval elfogadható.

Nyugodtan szavazzatok le.

 Emelem
Teljes nyugalomban szavazlak le😁
A biztonság nagyon fontos. Ez vitán felül áll.
Semmilyen alkalommal sem hordanám ilyen módon a puskámat, ha nem kizárólag magamban vadásznék.
De amikor egyedül vagyok (szerencsére az esetek döntő hányadában így van), akkor mindig így viselem.
Egyszerűen azért, mert:
1. Sokkal kényelmesebbnek érzem hosszabb időn át így hordani a puskát,
2. Mindig a látómezőmben van a csőszáj, így szinte lehetetlen, hogy bármi belekerüljön, ami nem oda való.
De akinél "elmegy egy lövés" mert nem képes elzárva tartani a fegyverét, az még biztonságosabb, ha otthon is hagyja a szekrényében...
Abból végképp nem lehet baj😉
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
szili76
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 78


« Új üzenet #1102 Dátum: 2022. Február 22. - 15:12:00 »

Teljes nyugalomban szavazlak le😁
A biztonság nagyon fontos. Ez vitán felül áll.
Semmilyen alkalommal sem hordanám ilyen módon a puskámat, ha nem kizárólag magamban vadásznék.
De amikor egyedül vagyok (szerencsére az esetek döntő hányadában így van), akkor mindig így viselem.
Egyszerűen azért, mert:
1. Sokkal kényelmesebbnek érzem hosszabb időn át így hordani a puskát,
2. Mindig a látómezőmben van a csőszáj, így szinte lehetetlen, hogy bármi belekerüljön, ami nem oda való.
De akinél "elmegy egy lövés" mert nem képes elzárva tartani a fegyverét, az még biztonságosabb, ha otthon is hagyja a szekrényében...
Abból végképp nem lehet baj😉

https://index.hu/belfold/2021/09/01/ujfeherto-vadaszbaleset-levegobe-lott--eltalalta-meghalt-vademeles-ugyeszseg/
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1103 Dátum: 2022. Február 22. - 15:40:09 »

Teljes nyugalomban szavazlak le😁
A biztonság nagyon fontos. Ez vitán felül áll.
Semmilyen alkalommal sem hordanám ilyen módon a puskámat, ha nem kizárólag magamban vadásznék.
De amikor egyedül vagyok (szerencsére az esetek döntő hányadában így van), akkor mindig így viselem.
Egyszerűen azért, mert:
1. Sokkal kényelmesebbnek érzem hosszabb időn át így hordani a puskát,
2. Mindig a látómezőmben van a csőszáj, így szinte lehetetlen, hogy bármi belekerüljön, ami nem oda való.
De akinél "elmegy egy lövés" mert nem képes elzárva tartani a fegyverét, az még biztonságosabb, ha otthon is hagyja a szekrényében...
Abból végképp nem lehet baj😉

Nagyon jól összeszedted Mosolyog.
Ha azon kezdünk polemizálni, hogy milyen szögben áll a puska a vállamon, ha elmegy a lövés, akkor az régen rossz. Miért menne el? Ebből az aspektusból villámgyorsan eljutunk oda, hogy ha otthon maradok és nem nyitom ki a fegyverszekrényt, az sokkal biztonságosabb.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1104 Dátum: 2022. Február 22. - 16:15:45 »

Nagyon jól összeszedted Mosolyog.
Ha azon kezdünk polemizálni, hogy milyen szögben áll a puska a vállamon, ha elmegy a lövés, akkor az régen rossz. Miért menne el? Ebből az aspektusból villámgyorsan eljutunk oda, hogy ha otthon maradok és nem nyitom ki a fegyverszekrényt, az sokkal biztonságosabb.
Kevés biztonságosabb dolog van a szekrényben lévő töltetlen fegyvernél Mosolyog

Kevés ritkább dolog van a fatális véletlennél.

 Emelem
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1105 Dátum: 2022. Február 22. - 16:18:25 »

Teljes nyugalomban szavazlak le😁
A biztonság nagyon fontos. Ez vitán felül áll.
Semmilyen alkalommal sem hordanám ilyen módon a puskámat, ha nem kizárólag magamban vadásznék.
De amikor egyedül vagyok (szerencsére az esetek döntő hányadában így van), akkor mindig így viselem.
Egyszerűen azért, mert:
1. Sokkal kényelmesebbnek érzem hosszabb időn át így hordani a puskát,
2. Mindig a látómezőmben van a csőszáj, így szinte lehetetlen, hogy bármi belekerüljön, ami nem oda való.
De akinél "elmegy egy lövés" mert nem képes elzárva tartani a fegyverét, az még biztonságosabb, ha otthon is hagyja a szekrényében...
Abból végképp nem lehet baj😉
Tudtam, hogy rád számíthatok Csaba Mosolyog

Minden fórumtársnak és minden vadásznak kívánom, hogy én legyek beszari és feleslegesen óvatos. Értetek ezt is vállalom!

 Emelem
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1106 Dátum: 2022. Február 22. - 16:57:13 »

Tudtam, hogy rád számíthatok Csaba Mosolyog

Minden fórumtársnak és minden vadásznak kívánom, hogy én legyek beszari és feleslegesen óvatos. Értetek ezt is vállalom!

 Emelem

Ez igazi gentlemanus vagy  ÖrdögIgen

Az az igazság, hogy azért nem értem az aggódást a szlovák fegyverviselési módi miatt, mert minimálisnál is kisebb a valószínűsége bármilyen balesetnek, ha egyedül vadászom. Elég óvatos duhaj vagyok, pl e miatt évek óta nem járok társasvadászatra (költségmentes disznóhajtásokra sem !, az apróvad pedig annyira nem hoz lázba, már sörétes fegyverem sincsen) mert kezdtem úgy érezni, hogy egy társasvadászaton lassan tényleg  sikerként könyvelhetem el, ha életben maradtam.
Szóval van bennem para rendesen, de ennek ellenére sem érzem, hogy felelőtlenség lenne egy cserkelés során ha az említett módon van a vállamon a fegyver. Azt már meg sem merem említeni, hogy az igazi dzsungelben kézbe fogva viszem, nem a hátamon. Ha egyedül vagyok a cső előre néz, ha kísérővel, akkor pedig hátra.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1107 Dátum: 2022. Május 24. - 10:19:21 »

Bár nem baleset, de ide teszem!
https://74nullanulla.hu/videok/2022/05/23/brutalis-emberoles-somogyban-vadaszpuskaval-lotte-fejbe-sajat-apjat-a-18-eves-fiatal-video.html?fbclid=IwAR3-k4f8k-E_azFpmkpEExwV2W46SQuRth9xpguId2JuCX4c9yBAMA9844Q
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1108 Dátum: 2022. Május 24. - 12:20:46 »

Nesze neked pszichológia vizsgálat!...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1109 Dátum: 2022. Május 24. - 14:29:26 »

Nesze neked pszichológia vizsgálat!...

Másik cikk mintha azt írta volna, hogy a 18 éves srác a saját apja (aki hivatásos vadász) fegyverével lőtte fejbe az apját. Tehát nem biztos, hogy neki volt engedélye, de lehet tévedek...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: