Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177040 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1065 Dátum: 2020. Május 21. - 14:57:08 »

https://magyarnemzet.hu/belfold/veletlenul-elsult-vadaszpuska-olt-8144477/

Gondolom akkor eredetileg - kizárásos alapon remélve -, feszteleníteni akart volna a csávó? Mert azért se töltöttséget, se biztosítottságot nem a billentyűvel szokás "még egyszer" ellenőrizni, hanem a zárdugattyúval meg a biztosító ellenőrzésével, szerintem...  Fejvakarás
Akármit is csinált, nyilván azt a verziót adja elő, ami(az ügyvédje szerint) a legenyhébb elbírálás alá esik.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1066 Dátum: 2020. Május 21. - 15:17:46 »

Az optimális cél 150-300 méterre ?  OOO
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1067 Dátum: 2020. Május 21. - 16:53:48 »

Akármit is csinált, nyilván azt a verziót adja elő, ami(az ügyvédje szerint) a legenyhébb elbírálás alá esik.

Nyilván védekezik majd foggal-körömmel, és nem is akarom lerántani róla a keresztvizet, de sajnos borzasztó sok ilyen ketyegő bomba van a fegyvertartók között, akik egészen egy ilyen balesetig pont minimum fokhegyről veszik a biztonsági előírásokat. Lehet közhelyes mondás, de ilyenkor értik meg csak sokan, hogy "Minden vadászbaleset töltetlen fegyverrel történik !", meg "Nincs baj, amíg nincs baj !"

Másrészt meg épp az ilyenek szoktak tömegben ó pláne kurva lazák lenni, mikor mondjuk hajtás reggelén a fínyes (nem akarok rasszista lenni, de rendszerint ...... típusú)  puskájuk lóg a vállukról természetesen csővel minimum 45°-ban hanyagul előre, hogy az alkarjuk kurva menő módon a szíj meg a cső találkozásán pihenjen (ahogy az kezd sajnos egyre inkább átterjedni a szlovákoktól hozzánk, köszönet érte Csejtei kispajtás szomszédjáró ripacs félóráinak is, meg azoknak, akik csak onnan tanulnak vadászni). És ha ilyenkor rá mersz szólni, hogy "Nem lehetne, hogy ne kelljen már itt körben mindenkinek ötödszörre is végignézni a huzagolást a csövedben, miközben fennhangon sztorizgatsz és közben forogsz a puskával körbe-körbe, csővel előre? És innen a csővel szembe állva még az se érdekel, hogy a puskád hátulján épp nyitva van-e a zárdugattyúd!", akkor minimum úgy néz rád, mintha Te jöttél volna másik bolygóról, vagy visszakérdez - esetleg a hülye haverjaival kórusban, nyilván hasonló tartásban -, hogy "Miért, há mos mi a baj ezzel??!!"

Jó pár évvel ezelőtt egy apa lőtte így mellbe a saját fiát (tán itt valahol az Alföldön?), mikor a pincében (vagy alagsori kazánházban) vadászat után el akarta tenni az "üres" puskát a szekrénybe, a fia meg beállt a pince lejáróba valamiért. Oszt az ember feszteleníteni akarta az "üres" puskát kb. 45°-ban. A billentyűvel. Ő úgy emlékezett gondolom, hogy ki van ürítve. Hát tévedett.

Sose értettem, mitől érez valaki olthatatlan ingert, hogy egyszer csak a kurva billentyű elhúzásával ellenőrizzen valamit, amit másképp is lehet ellenőrizni. Nem is fogom megérteni soha. Na de mindegy is...  Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1068 Dátum: 2020. Május 21. - 17:28:17 »

Igen, a legtöbb ilyen eset figyelmetlenségből, vagy nemtörődömségből adódik.
Még gyerek koromban hallottam az öregektől, de talán valamelyik vadászírónk könyvében is olvastam, hogy minden fegyver egyszer az életben magától is elsül.
Talán meséltem, hogy a nyolcvanas évek elején kétszer is elsült a golyós puskám. Szerencsére egyéni vadászaton, de én is járhattam volna úgy mint ez a szerencsétlen/felelőtlen vadásztárs.  Több napig kint voltam vadászni, szinte folyamatosan esett az eső.  Utolsó hajnalban úgy döntöttem, hogy nem próbálkozok tovább a disznókkal, lövök Karácsonyra egy sutát. Akkor egy 7,62x54R puskám volt,aminek a biztosítója a zárdugattyút akadályozta meg, hogy ne tudjon előre menni. Mindég úgy töltöttem, és töltök be most is, hogy amikor a zárdugattyút előre tolom, benyomom a biztosítót, és csak utána fordítom le a fogantyút.  Becserkeltem egy sutát, levettem a vállamról a puskát, és kibiztosítottam. Abban a pillanatban el is ment a lövés. Mondanom sem kell, nekem is felfelé állt a puskacső.  Az első gondolatom az volt, hogy biztosan belenyúltam.  A suta nem ugrott meg, ezért újratöltöttem. Ahogy a zárdugattyút ráfordítottam elment a második lövés is. Visszaérve a vadászházba szétszedtem a puskát, de minden rendben működött!  Összeraktam, meghúztam a csavarokat, ismét elsült.  A lényeg, a sok napi ázástól a tus megduzzadt, az elsütő szerkezethez hozzáért, ez okozta a bajt.  Zsebkéssel egy kicsit kifaragtam, és minden megoldódott!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1069 Dátum: 2020. Május 21. - 18:03:44 »

OK, de ez valami milliós vadi új puska volt, amit épp kipróbálni vittek ki. Tudom, nyilván írnak elég hülyeséget az újságírók vadász-szakmailag, de a hírnek ez a része nem az a kategória, amiben vadász-szakmailag okom volna kételkedni, még ha kicsit esetleg bulváros is. Azt meg nem feltételezem, hogy az is az esőtől sült volna el...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1070 Dátum: 2020. Május 21. - 21:36:17 »

Nem akarom védeni a csávót,inkább sajnálom.
Az én eseteim kb50 év alatt.
Fagyott föld esetén az égbe, egyébként a föld felé ürítek. (lehet hogy ez nem jó)
22-250 Sako, új puska az ég felé biztosító előre, a lövés elmegy. Száz kísérlet, fegyvermester nem reprodukálható.
Marlin X7L, kicsapta a szél a kb 7 méteres zártles ajtaját , bebiztosított puska leesett, semmi. Fegyvermester, nincs probléma,még a szar Delta is kibírta. Néhány hét mulva cserkelés, pisilés, a fának támasztot bebiztosított puska eldől és a lövés elmegy.
Sauer 202 375 H&H miliós újpuska, gyorsító előre,lövés elmegy, soha többet nem lehetett ezt vele produkálni. Azért a gyár küldött egy új sütést.
IZS 27-1c-MC Jön az égben a kakas, első lövésre esik, (véletlenül) engedem le a puskát és elmegy a második cső. Biztos hogy nem nyúltam bele,mert a jobb kezem már a zsebembe volt az új lőszerért.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1071 Dátum: 2020. Május 21. - 22:04:48 »

Egy kölcsön Blaser R8-al vadászott az illető, meg is lőtte a bakot, aztán ürítette a puskát - kivette a tárat - és megemelve a puskát elhúzta a ravaszt. Sajnos a bak meglövése után újból csőre töltött, de ezt az örömtől elfelejtette.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1072 Dátum: 2020. Május 21. - 22:52:00 »

Innentől akkor nem is csak felelőtlen találgatás, hogy a fegyvernek az égvilágon semmi baja nem volt, viszont ő biztonságos fegyverkezelés legelemibb szabályait sem tartotta be.  Fej a falba
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1073 Dátum: 2020. Május 22. - 08:31:11 »

Egy kölcsön Blaser R8-al vadászott az illető, meg is lőtte a bakot, aztán ürítette a puskát - kivette a tárat - és megemelve a puskát elhúzta a ravaszt. Sajnos a bak meglövése után újból csőre töltött, de ezt az örömtől elfelejtette.
R8-nál a tár és az elsütőszerkezet egyben van. Ha kiveszi a tárat nem tudja elsütni.  Fejvakarás
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1074 Dátum: 2020. Május 22. - 10:28:25 »

R8-nál a tár és az elsütőszerkezet egyben van. Ha kiveszi a tárat nem tudja elsütni.  Fejvakarás

Most, hogy mondod... Ennyit az első kézből való infókról.  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
300w
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #1075 Dátum: 2020. Május 22. - 12:28:43 »

Továbbá R8 -nál ha  kiveszed a tárat ha eőtte feltolt / lövésre kész/ állapotban volt automatikusan feszteleniti magát.
Mondjuk ha ez váltotta ki a vétlen elsütést mert ez a funkció elromlott......bár mint tudjuk a Toyota után a B sem romlik el soha. Fejvakarás
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1076 Dátum: 2020. Május 22. - 12:50:13 »

Nyilván védekezik majd foggal-körömmel, és nem is akarom lerántani róla a keresztvizet, de sajnos borzasztó sok ilyen ketyegő bomba van a fegyvertartók között, akik egészen egy ilyen balesetig pont minimum fokhegyről veszik a biztonsági előírásokat.
Valóban nem árt, ha innen-onnan csipegetett félinformációk alapján nem húzzuk egyből deresre.
És azt sem árt szem előtt tartani, hogy MINDENKI aki fegyvert forgat, az egy ketyegő bomba...
Te is, én is, bármelyikünk.
A hülyék tábora nyilván komolyabb veszélyforrás.
De míg pl. a legtöbb "igazvadász" a kezdőktől tart, addig a nagyon rutinos vadölők sokkal inkább tévesztenek.
Nekem legalább is néhány vadászvendég után ez a tapasztalatom.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1077 Dátum: 2020. Május 22. - 13:10:15 »

Valóban nem árt, ha innen-onnan csipegetett félinformációk alapján nem húzzuk egyből deresre.

Tudod Csaba, meghalt egy ember.
Ennyi.
Az összes többi már csak fingreszelés. Sem az elhunytat, sem a családját nem érdekli, hogy került ki az a golyó a csőből.
És akik ilyenkor a komplett vadásztársadalmat deresre húzzák, azok sem foglalkoznak a technikai részletekkel. Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1078 Dátum: 2020. Május 22. - 21:55:19 »

Tudod Csaba, meghalt egy ember.
Ennyi.
Az összes többi már csak fingreszelés. Sem az elhunytat, sem a családját nem érdekli, hogy került ki az a golyó a csőből.
És akik ilyenkor a komplett vadásztársadalmat deresre húzzák, azok sem foglalkoznak a technikai részletekkel. Fejvakarás

Ez igaz. Mégis jó lenne tudni mi történt. Mert tanulni kellene belőle.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1079 Dátum: 2020. Május 22. - 21:57:58 »

R8-nál a tár és az elsütőszerkezet egyben van. Ha kiveszi a tárat nem tudja elsütni.  Fejvakarás


Erről a tárról valaki homályosítson már fel, meg a golyós fegyveren a szánról mert nem igazán vagyok képben!   Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Oldalak: 1 ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: