Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177055 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1050 Dátum: 2020. Május 19. - 08:13:49 »

Azért ha a távolság adata jó, akkor biztosan felmerül a lövést leadó felelőssége.
Kíváncsiságból beütöttem a ballisztikai táblázatba, de ilyen távolságra nem számol jól. (30-06-os lövedék 800 m-en kb. 4 métert esik)
Valószínűleg felfelé, dombélen lévő vadra lőtt (ha egyáltalán bakra lőtt és nem pl. fán ülő madárra), máshogy nem mehet el 2 km-re.
Talán kapunk róla több információt.

Én is agyaltam rajta, de csak valahogy úgy jönne ki, hogy dombélen álló vadra a földről lő és az áldozat meg mögötte egy völgyben volt. Nem biztos, hogy megtudjuk hogyan is történt valójában.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1051 Dátum: 2020. Május 19. - 10:09:51 »

Valószínűleg felfelé, dombélen lévő vadra lőtt (ha egyáltalán bakra lőtt és nem pl. fán ülő madárra), máshogy nem mehet el 2 km-re.
Talán kapunk róla több információt.
És még egy csomó más módon elsülhetett az a puska, amilyen "véletlen" lövések számolatlanul bekövetkeznek.
Tucatnyi eset jut eszembe a saját praxisomból, amiknek vagy van tanulsága, vagy nincs... vagy csak annyi, hogy aki puskát vesz a kezébe, annak kibővül egy lappal a paklija.
Csak valami 1 a milliókhoz az esélye annak, hogy ilyen baj történjen.
Klasszikusan az az eset, amikor az okozónak és családjanak, illetve az áldozat családjának is mély nyomot hagy az életén ez a szerencsétlen lövés.
Tudomásom szerint a jog két esetet ismer emberölésnél.
Szándékos és gondatlan, az esetleges kiegészítő, minősítő sallangokkal.
Pedig akárhogyan is próbálunk rola nem tudomást venni, létezik az a helyzet, ami a klasszikus "baleset"
Nincs megnevezhető felelős, mindenki aki érintett, csupán rosszkor volt rossz helyen.
Nagyon sajnálatos eset, borzasztó lehet feldolgozni mindkét félnek, és a vadásznak együtt élni a tudattal Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1052 Dátum: 2020. Május 19. - 10:10:27 »

Erre nem nagyon van mentség. Persze láttunk már érdekes szakértői véleményeket.
Talán térdelve vagy fekve adta le a lövést? Vagy valóban fán ülő madárra lőtt golyós puskával?
Mondjuk nincs mentség arra sem, amikor valaki előzés közben telibeveri a szembejövőt és megöl egy családot, aztán olyankor mégsem petíciózik senki az autóvezetés vagy legalábbis az előzés betiltásáért, itt meg már előre hallom a hörgést, hogy a "saját udvarában sincs biztonságban az ember ezektől a gyilkosoktól"...és a maga módján még igaz is... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1053 Dátum: 2020. Május 19. - 10:11:41 »

Én is agyaltam rajta, de csak valahogy úgy jönne ki, hogy dombélen álló vadra a földről lő és az áldozat meg mögötte egy völgyben volt. Nem biztos, hogy megtudjuk hogyan is történt valójában.
Nem sokat jártam arra de emlékezetemben az nem egy dombos vidék... Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1054 Dátum: 2020. Május 19. - 10:15:07 »

Én is agyaltam rajta, de csak valahogy úgy jönne ki, hogy dombélen álló vadra a földről lő és az áldozat meg mögötte egy völgyben volt. Nem biztos, hogy megtudjuk hogyan is történt valójában.

A dombél - völgy nem nagyon játszik. Ez az Alföld...
De tényleg lehet akár olyan is, hogy véletlenül belenyúl a ravaszba, akár fölfelé (nem teljesen függőlegesen) tartott puskával.
Én is hallottam már ilyenről...  :Mosolyog Nem szól szám
Az hogy így eltaláljon valakit...  Vállat von Nem sok esélye van... pont ez benne a tragédia.  Rííí
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1055 Dátum: 2020. Május 19. - 10:28:53 »

A dombél - völgy nem nagyon játszik. Ez az Alföld...
De tényleg lehet akár olyan is, hogy véletlenül belenyúl a ravaszba, akár fölfelé (nem teljesen függőlegesen) tartott puskával.
Én is hallottam már ilyenről...  :Mosolyog Nem szól szám
Az hogy így eltaláljon valakit...  Vállat von Nem sok esélye van... pont ez benne a tragédia.  Rííí
https://www.google.com/amp/s/24.hu/tudomany/2016/08/04/vegre-megtudhatod-mi-tortenik-az-egbe-lott-lovedekkel/amp/
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #1056 Dátum: 2020. Május 19. - 11:07:26 »

Nagyon sajnálom mindkét felet, mert sok mindennek kellett egyszerre összejönni ehhez.
Egyébként ahhoz, hogy 2000 méterre elmenjen egy lövés nem is kell irreálisan nagy szögben felfelé lőni. Nem lehet tudni, hogy felfelé lőtt, vagy akár kézben tartott puska sült el.  Vállat von
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1057 Dátum: 2020. Május 19. - 22:06:20 »

Most nézem a tévében (ha nem igaz nem az én saram) a riportot. Állítólag azt sem tudták, hogy lövés érte. Hasi fájdalmai voltak, nem is vérzett. Sem a mentőben, sem a kórházban nem derült ki, hogy mi a baja. Ő maga sem tudta. Csak a boncolásnál derült ki. A lövőt inkább nem méltatnám, ahogy az orvosokat sem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1058 Dátum: 2020. Május 19. - 22:12:18 »

A lövésről annyit mondtak, hogy a vadászoknál volt egy nagy kaliberű golyós puska, olyan, amivel Afrikában szoktak vadászni. Ezzel lőtt a levegőbe az illető.  Vállat von
Csak gondolkodom, valaki kipróbálta, hogy nagyot szól-e, nagyot rúg-e? Fejvakarás
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1059 Dátum: 2020. Május 19. - 23:16:27 »

Most nézem a tévében (ha nem igaz nem az én saram) a riportot. Állítólag azt sem tudták, hogy lövés érte. Hasi fájdalmai voltak, nem is vérzett. Sem a mentőben, sem a kórházban nem derült ki, hogy mi a baja. Ő maga sem tudta. Csak a boncolásnál derült ki. A lövőt inkább nem méltatnám, ahogy az orvosokat sem.

Valahol Sükösd környékén történt talán a '60-as évek elején, hogy egy lovakkal szántó fiatal gazda munka után rosszul lett.
Valami parlagot tört fel, és közben lett egy pici seb a köldökénél, azt hitte, hogy felszúrta valami kórószár.
Aztán meghalt.
A boncolásnál meg találtak benne egy .22-es ólomlövedéket.
A közelben volt egy varjútelep, feltehetően ott lőtt valaki a fák magasságába, és a leszálló lövedék eltalálta szerencsétlent.
Kilyukadtak a belei, és  elvitte a szepszis.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1060 Dátum: 2020. Május 20. - 07:08:29 »

Vagy 10 éve,amikor még néztem tv-t Ördög egy helyszínelős sorozatban volt ilyen sztori. Azt hittem óriási fantázia kell hozzá. A korábban idézett cikk szerint nem annyira. Évente többen is halnak meg így világszerte.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1061 Dátum: 2020. Május 20. - 08:36:01 »

Bakóczi Antal - Vadorzók c. könyvében írt le hasonló esetet, "Fejlövés az állatkertben" címmel. Valamikor a 60-as években történt. Egy kisfiúcska az állatkertben, az oroszlánok ketrece előtt elájult, az apa megdöbbenve fedezte fel, hogy a gyerek füle mögött apró lyuk és vérzés látható. Az orvosok a lyukból kioperáltak egy 5,6 mm-es kispuskalövedéket. A nyomozás során megállapították, hogy a lövedék gurulatot a találat előtt nem kapott, valószínűsítették, hogy a lövő a lőtéri szabályokat súlyosan megszegve adhatta le a lövést. A nyomozás eredményeképpen a rendőrség megállapította, hogy mintegy 1000 méterre!!! a helyszíntől fiatalok céllövészetet tartottak. A lövészetvezető egy kis ideig ott hagyta őket, a fiatalok pedig agy egyik közeli magas fára leszállt vadgerlére több lövést adtak le. A lövések célt tévesztettek, és az egyik lövedék minden akadály nélkül repült és vágódott az állatkerti kirándulók közé. Szerencsére a kisfiú teljesen felépült.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1062 Dátum: 2020. Május 21. - 14:27:30 »

https://magyarnemzet.hu/belfold/veletlenul-elsult-vadaszpuska-olt-8144477/

Gondolom akkor eredetileg - kizárásos alapon remélve -, feszteleníteni akart volna a csávó? Mert azért se töltöttséget, se biztosítottságot nem a billentyűvel szokás "még egyszer" ellenőrizni, hanem a zárdugattyúval meg a biztosító ellenőrzésével, szerintem...  Fejvakarás
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1063 Dátum: 2020. Május 21. - 14:37:38 »

https://magyarnemzet.hu/belfold/veletlenul-elsult-vadaszpuska-olt-8144477/

Gondolom akkor eredetileg - kizárásos alapon remélve -, feszteleníteni akart volna a csávó? Mert azért se töltöttséget, se biztosítottságot nem a billentyűvel szokás "még egyszer" ellenőrizni, hanem a zárdugattyúval meg a biztosító ellenőrzésével, szerintem...  Fejvakarás
ilyenkor én is mindig elgondolkodom,hogy szegény újságírónak diktálják ezt a rémes hülyeséget,vagy nem ért valamit és hozzákölt pár saját gondolatot???

"Ennek kötelező forgatókönyve van, a fegyvert ki kell biztosítani, a tárat ki kell venni, a töltény­űrben levő lövedéket a golyós fegyver szánjának hátrahúzásával ki kell venni a puskából, majd az elvileg így már üres fegyvert feszteleníteni kell, semleges irányba – a levegőbe – el kell húzni az elsütőbillentyűt."
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1064 Dátum: 2020. Május 21. - 14:56:09 »

ilyenkor én is mindig elgondolkodom,hogy szegény újságírónak diktálják ezt a rémes hülyeséget,vagy nem ért valamit és hozzákölt pár saját gondolatot???

"Ennek kötelező forgatókönyve van, a fegyvert ki kell biztosítani, a tárat ki kell venni, a töltény­űrben levő lövedéket a golyós fegyver szánjának hátrahúzásával ki kell venni a puskából, majd az elvileg így már üres fegyvert feszteleníteni kell, semleges irányba – a levegőbe – el kell húzni az elsütőbillentyűt."

Ez idézet a cikkben, valami fegyvermestertől...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: