Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pézsmázás  (Megtekintve 50004 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #30 Dátum: 2009. Január 01. - 18:53:09 »

Egyébként a meglőtt pézsmával mit lehet csinálni? Gondolom nem lehet megenni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #31 Dátum: 2009. Január 01. - 19:34:49 »

 
 BErik  Wave A pézsma gereznája szép föleg a téli .Dudára kell nyúzni, majd füzfa ágat U-alakra hajlítani ,arra ráfeszíteni és nem tul száraz helyen
 kiszáritani.Időnként levenni és újra kifesziteni.Két három hét és mehet a szücshöz. Ha  összejön több,sapka, gallér esetleg egy muff. Jó vadászatot  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #32 Dátum: 2009. Január 01. - 19:55:20 »

Vastag 5-6 mm-es drót jobb a fűzfaágnál. Én azt használtam amíg volt pézsmánk.
Egyébként épp a múltkori vadászaton mesélte egy Pest megyei vendégvadász, hogy régen amikor nutriáztak megették a húsát, meg kolbászt csináltak belőle. Állítólag nagyon finom volt. Ebből az apropóból kiindulva a pézsmát is megkóstolták és az is ugyanolyan finom állítólag.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #33 Dátum: 2009. Január 01. - 20:11:57 »

 Üdv Szik Wave A nyolvanas években én is hallottam ,amúgy szép vörös húsa van.De én maradok a disznónál.Azért irtam füzfát mert kéznél van.
 Jó lenne megint pézsmázni ,de az általam ismert helyeken már nincs viz, se pézsma.. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #34 Dátum: 2009. Január 02. - 08:18:33 »

Üdv Szik Wave A nyolvanas években én is hallottam ,amúgy szép vörös húsa van.De én maradok a disznónál.Azért irtam füzfát mert kéznél van.
 Jó lenne megint pézsmázni ,de az általam ismert helyeken már nincs viz, se pézsma.. Wave

Nálunk sincs már pézsma már jó 15 éve. Víz még lenne, de megették őket a vidrák.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #35 Dátum: 2009. Január 02. - 18:07:42 »

 Üdv  Wave A mosómaciról senki nem ir Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #36 Dátum: 2009. Január 02. - 18:52:05 »

Üdv  Wave A mosómaciról senki nem ir Wave
Pedig megállíthatatlanul közeledik északról...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #37 Dátum: 2009. Január 02. - 18:55:13 »

Pedig megállíthatatlanul közeledik északról...

 Majd viszek nekik kocka cukrot  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #38 Dátum: 2009. Január 02. - 20:48:07 »

Én írtam, hogy szívós.... és ezt az íjas tapasztalatokra alapoztam... ugyanis ha csak simán keresztüllőjük a testén, még az egyébként jó tüdő vagy szívlövéssel is le tud bukni a víz alá és akkor nagy az esélye, hogy el is veszik.

Sárgolyóval nem próbáltam.. Mosolyog

De puskával sem. Ott mik a tapasztalatok? Söréttel, kisgolyóval eltalált pézsma mit csinál a vizen?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #39 Dátum: 2009. Január 05. - 15:16:37 »

Én írtam, hogy szívós.... és ezt az íjas tapasztalatokra alapoztam... ugyanis ha csak simán keresztüllőjük a testén, még az egyébként jó tüdő vagy szívlövéssel is le tud bukni a víz alá és akkor nagy az esélye, hogy el is veszik.

Sárgolyóval nem próbáltam.. Mosolyog

De puskával sem. Ott mik a tapasztalatok? Söréttel, kisgolyóval eltalált pézsma mit csinál a vizen?

Szia!

A sörétesnél, még a nyomás is fel tudja hozni, és nem lukad ki a bűre... Én még nem lőtem, de gyereként elég sokat láttam-kerestem...
Most ősszel gondolkoztam egy meglövésén, de még elengedtem, hátha több lesz...
Naplózva

Üdv End
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #40 Dátum: 2009. Január 05. - 18:14:58 »

Én 2008. március 15.-én lőttem egyet a kis 20-assal. Nagyon messze volt.
Nyúzás után kiderült, hogy egyetlen egy sörétszem ütötte át a bőrét, úgy középtájon a gerinc magasságában. Volt még pár szem a bundájában de azok nem okoztak sérültést, csak megüthették.
Hozzá tartozik még ehhez az élményhez, hogy kutya nem volt velem, így derékig be kellett gyalogolom a jéghideg kolokányos vízbe.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #41 Dátum: 2009. Január 05. - 21:10:59 »

Ezek a tapasztalatok valóban azt mutatják, hogy puskával sokkal könnyebb meglőni a pézsmát...

Tudtok egyébként olyan helyről ahol még olyan mennyiségben található pézsma, ami élvezetes vadászatot ígér? Sajnos itt Miskolc környékén hiába kerestem eddig. Hallottatok arról, hogy adtak el pézsmavadászatot? Mondjuk mennyiségi korlátozás nélkül, de hasonlóan szalonkázáshoz?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #42 Dátum: 2009. Január 05. - 22:52:28 »

Ezek a tapasztalatok valóban azt mutatják, hogy puskával sokkal könnyebb meglőni a pézsmát...

Tudtok egyébként olyan helyről ahol még olyan mennyiségben található pézsma, ami élvezetes vadászatot ígér? Sajnos itt Miskolc környékén hiába kerestem eddig. Hallottatok arról, hogy adtak el pézsmavadászatot? Mondjuk mennyiségi korlátozás nélkül, de hasonlóan szalonkázáshoz?

Hát olyat tudok hogy ha kiülsz, akkor nagy valószínűséggel láthatsz egy-két példányt. Itt a bodrogközben azért lehet találni. Sokáig jártam utánuk, mert az Öregek azt mondták, hogy a csatornákon kell őket keresni. Eddig tavon lőttem mind az 5 darabot és csatornán csak egyszer láttam.

Elmondásból tudom (tehát nem garantált, hogy igaz) hogy 2000-es nagy árhullám idején a járataikból kiszorult pézsmák kiültek a víz szélére, hármasával-négyesével pihegtek az uszadékfákon. Volt olyan "vadász" aki egy este 50db felett vitt haza.

Tamás.
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #43 Dátum: 2009. április 06. - 23:16:27 »

Sziasztok !

Örömmel jelentem a múlt hét szerdáján, pézsma pocok vadásszá avattak !  Elver  Táncol
Egy kedves vadászbarátom hívott meg Szelevénybe pézsmavadászatra. Egy gyékényes, sásos csatorna partján cserkeltünk naplemente előtt nem sokkal. A gáttól indultunk Ő az egyik, én a másik irányba.
Néhány száz méter megtétele után egyszer csak látom úgy 40 méterre tőlem a csatorna közepén igyekvő pézsmát, odagyújtottam neki a 8-as söréttel  Vadász (rókavadászatra készültem), de alighanem egy kicsit alálőttem, érte a sőrétraj de lebukott és hiába vártam 10-15 percig, nem került elő.  Rííí
Szomorúan folytattam a lopakodást az egyre sötétedő terepen, a csatorna partjától 5-6 méterre, vissza-vissza tekintgettem mikor megpillantottam a már hátrahagyott részén a víznek a túlpartra igyekvő pockot !
Célba vettem most már gondosabban és lőttem. Fácánvadász  Ez telitalálat volt, igaz ez tán csak 30 méterre volt tőlem, de azonnal felfeküdt a víz szinére. Visszamentem a pockomhoz mikor csörgött a telefon és Pisti  barátom érdeklődött, hogy szükségem van-e a horgászbotra és egy méretes avatópálcára. Boldogan mondtam, hozhatja mindkettőt ! A horgászbottal partra segítettük a pézsmámat, a a görbe fűzfa ággal pedig felavatott pézsma pocok vadásszá !   gyozo
Gyönyörű területen, kellemes és sikeres vadászat volt !  Köszönet érte !

Vgaby   Emelem

 
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 07. - 14:37:17 írta Horrido » Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #44 Dátum: 2009. április 06. - 23:21:50 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 2 [3] 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: