Oldalak: 1 [2] 3 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pézsmázás  (Megtekintve 50078 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. December 29. - 20:52:48 »

Szia Taser!

Én is így gondolom!
Ott van a célballisztikában az igazi helye!


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. December 29. - 20:56:27 »

Ha ekkora probléma a dolog, akkor megkérnék valakit a moderátorok közül, akinek jogosultsága van rá, hogy emelje ezeket a képeket ki (és esetleg tegye át a célballisztikába). Majd, ha sikerül a gépemet rendbetenni és előkerülnek a régi fotók, akkor rakok fel olyan képeket, amiken a vesszők már nem lesznek a vadban.

Bár a pézsmás képet sajnálni fogom, egyik kedvenc fotóm... :'(
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Bandi
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. December 29. - 21:19:51 »

Szia Gábor!
Nekem van egy 33#-os magyar íjam,szerinted megfelelő heggyel alkalmas lenne pézsmapocok vadászatára?
Üdv.Bandi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. December 29. - 21:21:24 »

Taser!

Örülök, hogy mint íjász így reagáltál és azt hiszem Erdőjáró is rátapintott arra mire is gondoltam.
Azért bátorkodtam megjegyezni mindezt, mert egyre több ilyen képet látok és reménykedem abban, hogy idehaza nem ez lesz a trend.
A vihogó, Youtube-os, íjászokról megvan a véleményem, ne vegyünk át mindent odaátról.

Gábor!

Nekem is van olyan fotóm - nem is egy - ami arról szól, hogy információt adjon a lövés körülményeiről, de ezeknek - ahogyan Erdőjáró írja - a célballisztika gondolatmenetében a helye.
A feltett képeket módosítani, fotoshop-pal "gányolni" nincs értelme, egyszerűen azt kell feltenni, ahol nincsenek ezek a vesszők - pláne több - egy vadban.
...lehet így is vadászias egy kép...sőt!

üdv.
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. December 29. - 21:47:20 »

Wetzlar,

félre ne érts! Maximálisan egyetértek Veled, Taserral vagy Erdőjáróval! (Ezért kértem, hogy aki tudja törölje, vagy tegye át a megfelelő helyre.) Amúgy pedig csak leírtam a fotók keletkezésének körülményeit, indokait és azt, hogy például arról a gidáról nincs jelenleg más képem...
(De azért nem gondolnám, hogy a vadásziasságomat akartam illusztrálni a sündisznóőzzel) Mosolyog

Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. December 29. - 21:58:00 »

Szia Gábor!
Szerintem ezek a képek már maradjanak itt! A leírtak vonatkozzanak a jövőben felrakottakra! Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #21 Dátum: 2008. December 30. - 08:40:52 »

Szia Gábor!
Nekem van egy 33#-os magyar íjam,szerinted megfelelő heggyel alkalmas lenne pézsmapocok vadászatára?
Üdv.Bandi

Szia Bandi

Bár nem nekem írtad válaszolok rá. Én nem vadásznék vele pézsmára. Egyrészt nagyon sokat kell vele gyakorolni mert a tradi íjak ( főleg a visszacsapó reflexek) nem "pontlövők". A pézsma a vízben nem egy nagy célpont, ha meg úszik akkor pláne nem egyszerű eltalálni.
 Ha az íj  stilusának  ( tradi) megfelelő favesszővel használod akkor meg pláne alapos vesszőválogatás szükséges Drága borovi fenyő vesszőket pulykatollal  meg nem érdemes ellövöldözni a mocsárba, ráadásul fa vesszőkre nem is olyan nagy a vadászhegy választék.
Természetesen mindez csak abban az esetben érvényes ha van vadászíjász vizsgád. Mert íjjal vadászni csak úgy lehet. Tök mindegy, hogy pézsma vagy szarvasbika az elejtendő vad. Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Bandi
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. December 30. - 10:52:16 »

Szia Bandi

Bár nem nekem írtad válaszolok rá. Én nem vadásznék vele pézsmára. Egyrészt nagyon sokat kell vele gyakorolni mert a tradi íjak ( főleg a visszacsapó reflexek) nem "pontlövők". A pézsma a vízben nem egy nagy célpont, ha meg úszik akkor pláne nem egyszerű eltalálni.
 Ha az íj  stilusának  ( tradi) megfelelő favesszővel használod akkor meg pláne alapos vesszőválogatás szükséges Drága borovi fenyő vesszőket pulykatollal  meg nem érdemes ellövöldözni a mocsárba, ráadásul fa vesszőkre nem is olyan nagy a vadászhegy választék.
Természetesen mindez csak abban az esetben érvényes ha van vadászíjász vizsgád. Mert íjjal vadászni csak úgy lehet. Tök mindegy, hogy pézsma vagy szarvasbika az elejtendő vad. Wave
Szia!
Kösz a választ!Amúgy nem használok fa vesszőt,nem szeretem.Csak Easton carbon vesszőket.Amúgy elméletileg a 33# elég lenne rá?
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. December 30. - 11:04:31 »

Bandi!
A fonterő elég.

Az íjászattal kapcsolatos kérdéseket inkább az íjász topikban tedd fel.  Ott szívesen válaszolunk rá. Wave
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. December 30. - 11:07:06 »

Bandi!
A fonterő elég.

Az íjászattal kapcsolatos kérdéseket inkább az íjász topikban tedd fel.  Ott szívesen válaszolunk rá. Wave
Igen Wave
Naplózva
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #25 Dátum: 2008. December 30. - 21:25:08 »

Szia Gábor!
Szerintem ezek a képek már maradjanak itt! A leírtak vonatkozzanak a jövőben felrakottakra! Wave Wave

Attila! Igen

Megbeszéltük!  Mosolyog
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #26 Dátum: 2008. December 30. - 21:26:38 »

Találtam még egy fotót, ahol pézsmáztunk Cegléden, azt a csatornát ábrázolja.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. December 31. - 13:44:10 »

A csatorna neve: Gerje patak,  csak Ceglédnél egy kicsit "szabályozták" Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 31. - 20:45:46 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
KerteszGabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


vadász


« Új üzenet #28 Dátum: 2008. December 31. - 20:44:36 »

A csatorna neve: Gerje patak,  csak Ceglédnél egy kicsit szabályozták Wave

Attila!

A térképet nézegetve igazat kell, hogy adjak Neked megint! Mosolyog

Valóban a Gerje patak volt ahol vadásztunk..., csak valahogy csatornának emlegették és a kinézete is olyan (lásd a fotó) valahogy ez maradt meg bennem...
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Gábor
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #29 Dátum: 2009. Január 01. - 17:05:27 »

 Üdv a pézsmázóknak Wave A pézsmázás nagyon érdekes vadászat tud lenni.,dec.jan. feb. hónapokban .
 A lesvadászat is eredményes tud lenni ,de egy jó tacsi + egy ásó ,az igazi .Ez az ugrasztásos modszer föleg íjászoknak való,mert sörétessel nem lehet,nagyon közel van a pézsma :laposfarkú ahogy mi hivjuk.Jegesedés után könnyü megtalálni öket ,kagylóhéj, sástorzsa,légbuborék.Általában két kijáratot csinál ,egy a vizalatt,másik felette.Az ásóval a vizalattit bezárjuk.A járatok rövidek ,megfelelö helyen dobbantásokra egy idő után ugrik, de a tacsira is kell vigyázni mert ő is ugrik a pézsmára. Szerintem téli hónapokban vetekszik a kotorékozással,csak nem kell annyit kubikolni. Valaki irta keményvad: hát nem az .Egy jól összegyúrt agyag golyó az orra hegyén eltalálva is elég neki. Íjászok jó vadászatot . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 [2] 3 4 5   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: