Oldalak: 1 [2] 3 4   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: West Highland White Terrier  (Megtekintve 82834 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. December 19. - 11:32:39 »

"A véletlen is segített a változat életben maradásában, Malcolm ezredes ugyanis egy vadászaton összetévesztette kedvenc vörösesbarna kutyáját egy rókával, és lelőtte. Így a múlt század hatvanas éveitől kezdve a Malcolm-dinasztiában a westie fehér színe biztosította, hogy ne fordulhasson elő több ilyen tragikus vadászbaleset."

Ha én kigombolnám Csipeszt, nem valószínű, hogy fontos lenne utána hazamennem.... Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. December 19. - 11:51:27 »

Bátyáméknak egy westy-tacskó keverék szukájuk... olyan tipikus szőke nő, csak kutyában. De az biztos, hogy ha nem féltenék annyira és nem lenne hófehér, akkor simán vinném kotorékozni, annyira jól fog.

Nekem ugyan tacskóim vannak, de ismerek egy Westi tulajdonost, akit rábeszéltem a Westi kipróbálására kotorékban  Ördög
Merthogy állítása szerint séta alkalmával a kotorékok után erősen érdeklődik. Majd meglátjuk, akkor is érdeklődik-e, ha élesben megy a dolog.
Már várom az első olyan alkalmat, ami neki és nekem is jó lesz, aztán bevetjük.  >Nevet
Ha nem jön ki, majd utána küldjük a tacsikat, azok kihúzzák úgyis  Ördög Ördög Ördög Ördög  (na jó, csak hülyéskedtem, biztos kijön)

Megmondom amúgy őszintén, hogy én attól tartok, hogy a mai Westi nem teljesen ugyanaz, mint az eredetileg kitenyésztett. Úgy értem, attól tartok, hogy a küllemet favorizáló tenyésztés miatt a mai Westik egyre kevésbé alkalmasak a vadászatra.......
Ez egyébként sok egykori kiváló vadászkutyára igaz, amik mára szobakutyává váltak.....
Naplózva

Dávid
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #17 Dátum: 2008. December 19. - 11:57:00 »

Nekem ugyan tacskóim vannak, de ismerek egy Westi tulajdonost, akit rábeszéltem a Westi kipróbálására kotorékban  Ördög
Merthogy állítása szerint séta alkalmával a kotorékok után erősen érdeklődik. Majd meglátjuk, akkor is érdeklődik-e, ha élesben megy a dolog.
Már várom az első olyan alkalmat, ami neki és nekem is jó lesz, aztán bevetjük.  >Nevet
Ha nem jön ki, majd utána küldjük a tacsikat, azok kihúzzák úgyis  Ördög Ördög Ördög Ördög  (na jó, csak hülyéskedtem, biztos kijön)

Megmondom amúgy őszintén, hogy én attól tartok, hogy a mai Westi nem teljesen ugyanaz, mint az eredetileg kitenyésztett. Úgy értem, attól tartok, hogy a küllemet favorizáló tenyésztés miatt a mai Westik egyre kevésbé alkalmasak a vadászatra.......
Ez egyébként sok egykori kiváló vadászkutyára igaz, amik mára szobakutyává váltak.....

Ahogyan a sok vékony, satnya vizsla...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. December 19. - 12:04:05 »

Ahogyan a sok bamba labrador, meg ilyenek.
Nem győzöm hangsúlyozni a GAZDA FELELŐSSÉGÉT!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. December 19. - 12:35:07 »

Igen! Petivel és Sabbati-val is egyetértek.
A gazdi felelőssége meghatározó. Na meg a tenyésztőé........
Én például Girgesz helyében biztosan kipróbálnám azt a Westit, igazából nem is annyira azért, mert ha jól dolgozik, akkor nekem is kell egy. Hanem azért, mert kíváncsi lennék rá, mi maradt meg a vérében.
Naplózva

Dávid
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. December 19. - 14:55:37 »

Na,álljon meg a menet Bion
Én is kipróbálnám, ha az enyém lenne... de nem az. A sógornőmé a blöki, aki egyenlőre hiába próbál belőle szobakutyát faragni... ugyanis mindent széttép és előszeretettel tartózkodik az ágyneműtartóban és a szekrények alatt.
A színe azért baj, mert ha egyszer mégiscsak elcsenném,akkor tuti lebuknék, mert egyből meglátszik rajta a kosz. Bion Bion Bion Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. December 19. - 15:29:45 »

Itt már a sógornőd hibázik, mert a blöki nem azért cibálja szét a lakást, mert hülye, vagy gonosz, hanem mert nem kapja meg a neki megfelelő foglalkozást.
Csipp kezdetektől fogva békén hagyta a lábbeliket, szőnyeget, ilyesmit, mert volt más elfoglaltsága.
Az egyik sebész csajnál meg a westy lett a terrorista háziúr, mert ostobán nevelik.
A múltkor panaszkodoptt, hogy megharapta, rámorgott, ráfordult.
Ez- számomra- már a méret miatt is kacagtató, másrészt értelmes ember nyilvánvalóan tudja, hogy mit kell ilyenkor tenni a kutyával.
De véleményem, hogy eddig el sem kell jutni.

Az biztos, hogy ez a fajta állandóan tesztel, csekkolja, hogy hol a határ, biztos-e az a parancs, ami nem a kedvére való, viszont - mint írtam-hajlandó haláláig olyan dolgokat végezni, amiket szeret.

 :turbanos
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #22 Dátum: 2008. December 19. - 15:36:38 »

Na,álljon meg a menet Bion
Én is kipróbálnám, ha az enyém lenne... de nem az. A sógornőmé a blöki, aki egyenlőre hiába próbál belőle szobakutyát faragni... ugyanis mindent széttép és előszeretettel tartózkodik az ágyneműtartóban és a szekrények alatt.
A színe azért baj, mert ha egyszer mégiscsak elcsenném,akkor tuti lebuknék, mert egyből meglátszik rajta a kosz. Bion Bion Bion Bion

Rá kell beszélni a kipróbálásra....  Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Én azzal a dumával hozakodnék elő, hogy ha tényleg igazi Westi, azaz kotorékeb, akkor örömmel, és nagy kedvvel kell csinálnia a dolgot. (ami igaz is)  Angyal
Lehet, hogy ha kiélhetné magát egy kotorékban, nem tépne szét otthon semmit sem....  Vigyorog
Naplózva

Dávid
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. December 19. - 15:59:26 »

Rá kell beszélni a kipróbálásra....  Nyihi Nyihi Nyihi Nyihi
Én azzal a dumával hozakodnék elő, hogy ha tényleg igazi Westi, azaz kotorékeb, akkor örömmel, és nagy kedvvel kell csinálnia a dolgot. (ami igaz is)  Angyal
Lehet, hogy ha kiélhetné magát egy kotorékban, nem tépne szét otthon semmit sem....  Vigyorog

Esélytelen.Ő szobakutyát akar belőle nevelni és soha nem bocsátaná meg, ha egy kis bibis is lenne a kutyun. Tasli
Pedig jó fej blöki. (Az ő kölykeit próbáltam meg jó helyre juttatni anno.)

Na, majd ha lesz sajátom,akkor azzal ki fogok menni kotorékozni(igaz,én tacsit szeretnék.).
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dudu
Tacskós
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. December 19. - 17:26:52 »

Esélytelen.Ő szobakutyát akar belőle nevelni és soha nem bocsátaná meg, ha egy kis bibis is lenne a kutyun. Tasli
Pedig jó fej blöki. (Az ő kölykeit próbáltam meg jó helyre juttatni anno.)

Na, majd ha lesz sajátom,akkor azzal ki fogok menni kotorékozni(igaz,én tacsit szeretnék.).

Na ja, ha lesz sajátod az más......
OFF
Ha tényleg tacsit szeretnél, én bizony tudok neked....... Kiváló munka adottságok, kiváló küllem.
Ha érdekel, priviben megdumálhatjuk. Tavasszal lesz csak kölyök.
ON
Naplózva

Dávid
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. December 25. - 00:10:33 »

Csipesz kapott karácsonyra egy új fekvőpárnát.Nagyon tetszik neki, de ettől függetlenül egész nap az ágyainkat dögli végig...
 :vau :vau :vau Kutyaalszik
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. December 25. - 12:25:29 »

Csipesz kapott karácsonyra egy új fekvőpárnát.Nagyon tetszik neki, de ettől függetlenül egész nap az ágyainkat dögli végig...
 :vau :vau :vau Kutyaalszik

És ő nem rakott Nektek valami ajándékot a fa alá? Nyihi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. December 26. - 15:34:00 »

Mondom, hogy nem való neked kutya...
Csipesz nem sz@rik a lakásban, csak ha leviszed.
Szoktam is nézni, hogy milyen furcsa körszakállas figurákat tud magából kinyomorítani.... Nyihi Ördög Nyihi Ördög Nyihi Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 26. - 15:39:59 írta Viktor » Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. December 26. - 15:42:13 »

Mondom, hogy nem való neked kutya...
Csipesz nem sz@rik a lakásban, csak ha leviszed.
Szoktam is nézni, hogy milyen furcsa körszakállas figurákat tud magából kinyomorítani.... Nyihi Ördög Nyihi Ördög Nyihi Ördög

Értem. Szóval akkor nyomizik be a lakásba, ha leviszem. Fura, de nyilván nem ez az egyetlen érdekes szokás amit Tőled tanult... :ALC
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #29 Dátum: 2008. December 26. - 16:07:32 »

 :ALC :ALC
 :VITA

Gondolkodom rajta, hogy megkérem Fincust, néha Téged is vigyen le....
Talán nem a lakásban emelgetnéd a lábad...


 Tasli Tasli Tasli
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 [2] 3 4   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: