Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Régi idők kaliberei...  (Megtekintve 58859 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Dátum: 2008. December 14. - 23:02:22 »

Szevasztok!
Mostanában több olyan kaliberű fegyverrel találkoztam a NET-en, mely ma már nem általánosan használt.
7x66 Super Express vom Hofe
9x57 R
stb.
Tud valaki valamilyen érdekességet ezekről a kaliberekről ?
Hogyan lehet ezekkel ma vadászni ?
A puskák még ma is üzemképesek, jó állapotban vannak, hol lehet hozzájuk lőszert vásárolni ?
Milyen kaliberek vannak még használatban a fentieken kívül ?
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1 Dátum: 2008. December 14. - 23:19:06 »

Szevasztok!
Mostanában több olyan kaliberű fegyverrel találkoztam a NET-en, mely ma már nem általánosan használt.
7x66 Super Express vom Hofe
9x57 R
stb.
Tud valaki valamilyen érdekességet ezekről a kaliberekről ?
Hogyan lehet ezekkel ma vadászni ?
A puskák még ma is üzemképesek, jó állapotban vannak, hol lehet hozzájuk lőszert vásárolni ?
Milyen kaliberek vannak még használatban a fentieken kívül ?


Szia Szilva!

Horrido is tudna érdekességeket: pl 9,3x82R Nimrod... Mosolyog Vannak bizony ritkaságok, főleg a nyugati országokban. Gondolom az ott beszerezhető lőszerkínálat felér az itthoni 10x-esével...

 Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. December 14. - 23:39:34 »

Remélem további érdekességek is napvilágra kerülnek. Várjuk Horrido beszámolóját.
Más.
A 9,3x64 is elég érdekes kaliber, mondhatnám határeset, lőszert már csak az RWS-től lehet nálunk folyamatosan beszerezni, más gyártó lőszerét nem hozzák, valószínű mivel kevés az ilyen kaliberű puska, nincs rá igény.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Viktor
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. December 15. - 07:16:33 »

Mekkora ötlet ez a topic! Köszi Norbi! Igen Igen Igen

Engem a 9,3x72R Grosse Försterkaliber érdekel. Egyszer láttam egy ilyen kaliber kecses, öreg gavallért és azóta nagyon izgatja a fantáziámat.

Száz méteren elegendőnek tűnik...
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. December 15. - 07:52:11 »

Tudtom szerint Bécsben a Jagdgassében lehet utángyártatni ilyen régi kaliberekhez lőszert.
Nek két fillér a dolog de nem lehetetlen.
Ismerősömék 8*65R-t csináltattak egy századelei duplapuskához.

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. December 15. - 08:05:36 »

Szevasztok!
Mostanában több olyan kaliberű fegyverrel találkoztam a NET-en, mely ma már nem általánosan használt.
7x66 Super Express vom Hofe
9x57 R
stb.
Tud valaki valamilyen érdekességet ezekről a kaliberekről ?
Hogyan lehet ezekkel ma vadászni ?
A puskák még ma is üzemképesek, jó állapotban vannak, hol lehet hozzájuk lőszert vásárolni ?
Milyen kaliberek vannak még használatban a fentieken kívül ?

Egy ismerősömnek van 7x66 Super Express V Hofe szerinte igazán semmi nem indokolja az itthoni használatát.Komoly nehézségeket okoz a lőszer hazai beszerzése.
Egy más mellé raktam a két hüvelyt (nekem 7x64-es van) óriási a különbség  nagyon nagybácsija az enyémnek.
Naplózva

hunter55
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. December 15. - 08:13:50 »

Egy ismerősömnek van 7x66 Super Express V Hofe szerinte igazán semmi nem indokolja az itthoni használatát.Komoly nehézségeket okoz a lőszer hazai beszerzése.
Egy más mellé raktam a két hüvelyt (nekem 7x64-es van) óriási a különbség  nagyon nagybácsija az enyémnek.

Képet tudnál róla készíteni?
Érdekelne

hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #7 Dátum: 2008. December 15. - 08:48:42 »

7mm Von Hofe-hoz leggyakrabban a Mauser 66-ostát látom...tényleg nem indokolja semmi hazai használatát.

...de ha már a "kiöregedett" kalibereknél tartunk, akkor az én favoritom a 9,3x57-es, vagy ahogyan a svédek híjják "Potatiskastare".
Egyszer majdnem vettem egy öreg, 96-as Husqvarna - vagy ahogyan Kapszli koma kiváltképp szereti "huskvágen" Bion Bion Bion - Mausert...de sajnos a behozatalt nem tudtam volna megoldani. (svédhonbul)

Asszem Juszuph kerülgetett egy ilyen kaliberű M98-ast...azzal mi lett Juszuph?
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #8 Dátum: 2008. December 15. - 08:59:40 »

Képet tudnál róla készíteni?
Érdekelne

hali
A talpról van a gyak. topic  az összehasonlitásról nem készült felvétel (balga mód) mivel elajándékoztam egy gyűjtő ismerősnek pillanatnyilag más kép nincs.
Naplózva

hunter55
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. December 15. - 09:03:23 »

"Engem a 9,3x72R Grosse Försterkaliber érdekel. Egyszer láttam egy ilyen kaliber kecses, öreg gavallért és azóta nagyon izgatja a fantáziámat.

Száz méteren elegendőnek tűnik..."

Apu jó barátjának, M.Tamás bácsinak, akivel én meg a már említett sörétes puska cserét bonyolítottam le, van egy ilyen kaliberű, vegyescsövű fegyvere. A felső cső jól összehordó 16/70-es...
A puska, ha jól emlékszem Krupp márkájú, gyönyőrűen vésett, pillekönnyű. Állítólag a II. világháború előtt valami előkelő hölgy fegyvere volt. Talán még az eredeti, rezes színű céltávcső is megvan hozzá. A fém tusavég alatt tölténytartó rekesz...
Cseh S&B lőszert használ hozzá, még nagyon régen feltankolt alaposan belőle. Ha lejön apuhoz vendégségbe, általában ezt a puskát hozza.
100-120 méterig valóban elég mindenre.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #10 Dátum: 2008. December 15. - 09:36:22 »

Szevasztok!
Mostanában több olyan kaliberű fegyverrel találkoztam a NET-en, mely ma már nem általánosan használt.
7x66 Super Express vom Hofe
9x57 R
stb.
Tud valaki valamilyen érdekességet ezekről a kaliberekről ?
Hogyan lehet ezekkel ma vadászni ?
A puskák még ma is üzemképesek, jó állapotban vannak, hol lehet hozzájuk lőszert vásárolni ?
Milyen kaliberek vannak még használatban a fentieken kívül ?


Nos a 7x66SEvH nem is olyan "régi" kaliber. 1955-ben konstruálta Gehmann mester. Máig kedvelt kalibere egy, a vadászok szűk, de kitartó körének. Tökéletesen megfelel minden hazai nagyvadra. Egyébként sok KJG laborálást gyárt hozzá LM.

9x57R egy öreg Mauser patron. Századfordulón született. A két háború között az egyik legkedveltebb kalibere volt a kecses duplagolyósoknak.
Hej, de kézbe vennék egy ilyet!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. December 15. - 09:40:03 »

Egyébként lehet kapni régi kaliberhez lőszereket. Nem is olyan ördöngős áron, persze ez  relative.
Pl itt: http://www.waffen-dorfner.at/index1.html Munition-Seltene Büchsenpatronen.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12 Dátum: 2008. December 15. - 09:43:05 »

"Engem a 9,3x72R Grosse Försterkaliber érdekel. Egyszer láttam egy ilyen kaliber kecses, öreg gavallért és azóta nagyon izgatja a fantáziámat.

Száz méteren elegendőnek tűnik..."

Apu jó barátjának, M.Tamás bácsinak, akivel én meg a már említett sörétes puska cserét bonyolítottam le, van egy ilyen kaliberű, vegyescsövű fegyvere. A felső cső jól összehordó 16/70-es...
A puska, ha jól emlékszem Krupp márkájú, gyönyőrűen vésett, pillekönnyű. Állítólag a II. világháború előtt valami előkelő hölgy fegyvere volt. Talán még az eredeti, rezes színű céltávcső is megvan hozzá. A fém tusavég alatt tölténytartó rekesz...
Cseh S&B lőszert használ hozzá, még nagyon régen feltankolt alaposan belőle. Ha lejön apuhoz vendégségbe, általában ezt a puskát hozza.
100-120 méterig valóban elég mindenre.

Az a baj vele, hogy a törvény szerint csak őzre elegendő..... no meg disznóra, mert a tv. szerint arra a .22LR is engedélyezett.... Woest
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #13 Dátum: 2008. December 15. - 09:44:26 »

Tudtom szerint Bécsben a Jagdgassében lehet utángyártatni ilyen régi kaliberekhez lőszert.
Nek két fillér a dolog de nem lehetetlen.
Ismerősömék 8*65R-t csináltattak egy századelei duplapuskához.

Hali


Igaz, a Dorfner van a Jagdgasseban.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. December 15. - 10:25:54 »

Az a baj vele, hogy a törvény szerint csak őzre elegendő..... no meg disznóra, mert a tv. szerint arra a .22LR is engedélyezett.... Woest

Na igen...
Vajon megérné, illetve lehetséges lenne egy ilyen fegyvert feldörzsárazni 74-es hüvelyhez? Talán a (ha jól emlékszem) négyszeres reteszelésű zár kibírná a nyomásnövekedést. Mindjárt használhatóbb fegyver lenne.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: