Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114535 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #615 Dátum: 2020. Május 17. - 21:17:54 »

Szia Géza!
Kijön ott a matek!
3X89=267
Ezekután ha a reduktort pl. 260mm-re állítják be, akkor már nem fog tudni 3db 89-est beletuszkolni.
Viszont: 3X76= 228, vagy 3X70=210
Állítsunk fel aránypárokat!
260<267
260>228
260>210
Vonjuk le a következtetést: A tárreduktor, a kaliberjel tekintetében megfelelő, és mégis betárazható a jogszabályban engedélyezettnél több lőszer.
 Wave

(Van köztünk érettségiztető tanárember?
Alap szinten a kettesért hajtok. Szöveges feladat, megvolt! Megadjátok?)
 Röhög Stoel
Akkor az 2,6 pcs (3 1/2 “) or 3 pcs (3”or 2 3/4” )
 Röhög

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #616 Dátum: 2020. Május 17. - 22:31:45 »

Akkor az 2,6 pcs (3 1/2 “) or 3 pcs (3”or 2 3/4” )
 Röhög


Semmi baj!
Folytatom!  Nyihi Nyihi Nyihi

Tehát: 1"=25,4mm =》  3 1/2 X 25,4 = 88,9       2 3/4 X 25,4 = 69,85

Az előbbi számításban figyelembe vett 89mm-hez képest, az eltérés, mivel a teljes tárkapacitásra vagyunk kíváncsiak, (Kíváncsi a f@szom, csak szórakozunk kezi'ccsókolom!    Ördög ) 3×0.1mm=0,3mm.
Tehát,  260mm-es tárreduktort feltételezve még mindig nem tölthető be 3db lőszer.
És mivel a 69,85mm kevesebb mint a 70mm, így nem is kérdés, hogy az bele fog-e férni.

Naggggggyon jó vagyok!  Táncol
Önts valamit Gézám!  Piál Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #617 Dátum: 2020. Május 17. - 22:39:51 »

Jól van kisfiam! Szépen és ügyesen dolgoztál, megdicsérlek! Ülj le! Kettes alá. Okos
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #618 Dátum: 2020. Május 17. - 22:42:54 »

Jól van kisfiam! Szépen és ügyesen dolgoztál, megdicsérlek! Ülj le! Kettes alá. Okos

Erősen rágyúrtam a "Gyp-s osztály vitathatatlan gyöngyszeme" kitűntető címre!
 Röhög Táncol OOO
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #619 Dátum: 2020. Május 17. - 23:09:16 »

Jól van kisfiam! Szépen és ügyesen dolgoztál, megdicsérlek! Ülj le! Kettes alá. Okos

Így hogy Babakos is negkapta a szóveli vállveregetést  Mosolyog Táncol Taps és levezettük, higy a remington mérnökei is ismerik az alapműveleteket már csak egy kérdés maradt Mosolyog

Egy 2+1 tárkapacitású 12/89 kaliberű fegyver amibe betölthető 3+1 12/70 vagy 12/76 lőszer az jogszabályba ütközik-e ?( Félreértések elkerülése miatt kiemelem, hogy gyárilag ilyen nem én akarok okoskodni vele, pont az lenne a cél, hogy ne kelljen hozzányúlni.) B4 vagy B5 kategória ?
Előre is köszönöm!

Emelem
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #620 Dátum: 2020. Május 17. - 23:17:14 »

Így hogy Babakos is negkapta a szóveli vállveregetést  Mosolyog Táncol Taps és levezettük, higy a remington mérnökei is ismerik az alapműveleteket már csak egy kérdés maradt Mosolyog

Egy 2+1 tárkapacitású 12/89 kaliberű fegyver amibe betölthető 3+1 12/70 vagy 12/76 lőszer az jogszabályba ütközik-e ?( Félreértések elkerülése miatt kiemelem, hogy gyárilag ilyen nem én akarok okoskodni vele, pont az lenne a cél, hogy ne kelljen hozzányúlni.) B4 vagy B5 kategória ?
Előre is köszönöm!

Emelem


Szerintem nem ütközik jogszabályba!  Annak a fegyvernek 12689  a kalibere, ahhoz van a tárkapacitás beállítva!  De, az annál több (rövidebb) lőszer betárazása már igen.  Az, hogy belefér a rövidebből 3 lőszer, még nem jogosít fel, hogy a 2+1 ből 3+1 "csinálj", mert tv  2+1 -ben maximalizálta az öntöltő fegyverek használatát.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #621 Dátum: 2020. Május 18. - 11:18:55 »

Szerintem nem ütközik jogszabályba!  Annak a fegyvernek 12689  a kalibere, ahhoz van a tárkapacitás beállítva!  De, az annál több (rövidebb) lőszer betárazása már igen.  Az, hogy belefér a rövidebből 3 lőszer, még nem jogosít fel, hogy a 2+1 ből 3+1 "csinálj", mert tv  2+1 -ben maximalizálta az öntöltő fegyverek használatát.

Tehát mint az éjjellátó.
Nálad lehet, de nem használhatod.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #622 Dátum: 2020. Május 18. - 11:28:50 »

Tehát mint az éjjellátó.
Nálad lehet, de nem használhatod.
Szerintem nem ütközik jogszabályba!  Annak a fegyvernek 12689  a kalibere, ahhoz van a tárkapacitás beállítva!  De, az annál több (rövidebb) lőszer betárazása már igen.  Az, hogy belefér a rövidebből 3 lőszer, még nem jogosít fel, hogy a 2+1 ből 3+1 "csinálj", mert tv  2+1 -ben maximalizálta az öntöltő fegyverek használatát.

Köszönöm, igazából pont ez lett volna a lényeg, hogy nem kell szétbarmolni mert megfelel a szabályoknak. A vadászati része meg más ilyen szempontból mert oda egyértelműen le van írva, hogy maximum 2+1 tölthető így az nem kérdés, de ezek szerint jól gondoltam, ha nem élek a lehtőségel és csak 2+1-t táraznék nem köthet bele senki,.

Köszönöm!

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #623 Dátum: 2020. Május 18. - 12:40:58 »

Köszönöm, igazából pont ez lett volna a lényeg, hogy nem kell szétbarmolni mert megfelel a szabályoknak. A vadászati része meg más ilyen szempontból mert oda egyértelműen le van írva, hogy maximum 2+1 tölthető így az nem kérdés, de ezek szerint jól gondoltam, ha nem élek a lehtőségel és csak 2+1-t táraznék nem köthet bele senki,.

Köszönöm!


Szerintem nem felel meg a szabályoknak.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #624 Dátum: 2020. Május 18. - 12:52:33 »

Szerintem nem felel meg a szabályoknak.
 Emelem

Szia Géza! 
Miért nem?
Ha 12/89 a gyári méret, mihez kellene beállítani a tárreduktort?  Vagy ha 12/89 használ jó a gyári, ha mondjuk 12/70  akkor át kellene szerelni?
Adott egy vadászat, ahol elfogy a lőszer. Kap kölcsön 70-est. Akkor átszereli az egészet, vagy nem vadászik tovább?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #625 Dátum: 2020. Május 18. - 13:07:16 »

Szia Géza! 
Miért nem?
Ha 12/89 a gyári méret, mihez kellene beállítani a tárreduktort?  Vagy ha 12/89 használ jó a gyári, ha mondjuk 12/70  akkor át kellene szerelni?
Adott egy vadászat, ahol elfogy a lőszer. Kap kölcsön 70-est. Akkor átszereli az egészet, vagy nem vadászik tovább?

Attila!
Ez a puskát direkt két 89-eshez és három 70-eshez készítették. A simán csak két 89-es méretébe nem fér be három 70-es.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #626 Dátum: 2020. Május 18. - 13:59:16 »

Attila!
Ez a puskát direkt két 89-eshez és három 70-eshez készítették. A simán csak két 89-es méretébe nem fér be három 70-es.


Így már értem!  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #627 Dátum: 2020. Május 18. - 14:12:50 »

 Emelem

Szervusztok!

A Browning A550-as automatámon levált a csősín.

Egy libázás alkalmával kb. a 15-18. lövésnél csak úgy libegett.....   Sorozat

Az első /csővégi/, meg az utolsó /töltényűr felőli/ maradt csak meg a helyén.

Persze a  Lúd csak jött....

Én meg:  Lő

Így aztán nem elég, hogy levált,a következő lövésnél a 3.-4. "láb" között el is törött.

Persze megoldottam, mert mindig van nálam szigetelőszalag. Rátekertem, vagy 6-8 menetet, aztán:  Patron Lő Sorozat Lő Lúd

Amikor vége lett a húzásnak, mondtam magamnak:  LQrtad

De javíttatni kellene, mert így nem mutat jól....  Stoel

Van valakinek ilyen dologban tapasztalata, információja? Tudna valaki tanáccsal szolgálni?

Tisztelettel maradtam: Csaba    Emelem Emelem Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #628 Dátum: 2020. Május 18. - 14:41:30 »

Emelem

Szervusztok!

A Browning A550-as automatámon levált a csősín.

Egy libázás alkalmával kb. a 15-18. lövésnél csak úgy libegett.....   Sorozat

Az első /csővégi/, meg az utolsó /töltényűr felőli/ maradt csak meg a helyén.

Persze a  Lúd csak jött....

Én meg:  Lő

Így aztán nem elég, hogy levált,a következő lövésnél a 3.-4. "láb" között el is törött.

Persze megoldottam, mert mindig van nálam szigetelőszalag. Rátekertem, vagy 6-8 menetet, aztán:  Patron Lő Sorozat Lő Lúd

Amikor vége lett a húzásnak, mondtam magamnak:  LQrtad

De javíttatni kellene, mert így nem mutat jól....  Stoel

Van valakinek ilyen dologban tapasztalata, információja? Tudna valaki tanáccsal szolgálni?

Tisztelettel maradtam: Csaba    Emelem Emelem Emelem

Merre laksz?

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #629 Dátum: 2020. Május 18. - 14:46:35 »

Merre laksz?



 Emelem

Nemesvámos ( Noblecustoms); Veszprém megye.
De Fejér megyében vadászom, onnan származok.

 Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: