Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114446 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2017. Július 15. - 11:30:32 »

Milyen kukkert tettél a golyós csőre?

Meopta 1-4x22 K-dot  világító szálkeresztes ,  oldható Weaver Komlói szereléken .    Emelem
Naplózva
Pöte
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #586 Dátum: 2017. December 16. - 08:04:14 »

Sziasztok!

Segítsetek, legyetek szívesek, Baikal Mp155 és 153 chok menete azonos? Esetleg melyik típussal lehet egyezés?

Előre is köszönöü!
Naplózva
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #587 Dátum: 2018. December 16. - 13:19:29 »

Üdv!

Browning A 500-asom hüvelykivonója elveszett. A karom, a rugó, a stift, minden eltűnt. Kaposváron a karom nincs, a rugó és a stift raktáron van, beszerzését bizonytalan időre ígérik, elvileg európai raktárban sem található. Más mint az A5-é sajnos .  Ha valakinél kallódna, vagy van tippje hogy hol, merre próbálkozzak még, kérem keressen.
(  Esetleg ha Kanadában jár valaki az ünnepekkor, kérem vegyen nekem egyet, szerintem az első vadászboltban polcon van . Bár erre nem látok nagy esélyt  Röhög )
 
Előre is köszönöm!
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #588 Dátum: 2018. December 17. - 17:05:40 »

Üdv!

Browning A 500-asom hüvelykivonója elveszett. A karom, a rugó, a stift, minden eltűnt. Kaposváron a karom nincs, a rugó és a stift raktáron van, beszerzését bizonytalan időre ígérik, elvileg európai raktárban sem található. Más mint az A5-é sajnos .  Ha valakinél kallódna, vagy van tippje hogy hol, merre próbálkozzak még, kérem keressen.
(  Esetleg ha Kanadában jár valaki az ünnepekkor, kérem vegyen nekem egyet, szerintem az első vadászboltban polcon van . Bár erre nem látok nagy esélyt  Röhög )
 
Előre is köszönöm!

talán itt érdemes , elvileg küldi

https://www.ebay.ie/itm/Browning-A-500-Extractor-Browning-A-500-R-G-extractor/173678742950?hash=item28700f4da6:g:ki4AAOSwPAJcCWMJ
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #589 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 20:53:50 »

Sziasztok,

Tizen eve vadaszok golyos es soretes fegyverekkel. Eddig a golyos puskara fokuszaltam, mivel nagyvadas teruleten van tagsagom es alklamankent ( ez kb 170-220-at Jelent) voltam csak aprovad vadaszaton.

Eddig egg Isz 12/70-es bock puskaval vadaszatam mindenre. Szalonka, nyul, facan, liba....

Elerkezettnek latom az idot egy ontoltos soretes fegyver vasarlasara. Kaliber 12/76

Kerdeseeim, kereseim;

- szamomra nem egeszen tiszta a kulonbozo soretes fegyverek toltesi rendszere. Ha van valakinek angol, magyar nyelvu irodalma amit ajanlani tud, hasznos link azt szivesen veszem

- Ha van valakinek osszehasonlitasi tapasztalata az is johet

- amit ra tudok kolteni az kb 1000-1200 euro nagy on max 1500

- nem surgos a vasarlas es szokasomhoz hiven, szivesn toltok nehany hetet, honapot olvasassal mivel ez uj terulet szamomra

- Mi a helyzet, ha kulfoldon vasarolok fegyvert? Olaszorszag? Svedorszag? Szlovakia?.....


Tehat egy univerzalisan hasznalhato, csere chock-os 12/76-os soretes puskat keresek
Tus lehet fa vagy muanyag.
Markak, gyartok fele is nyitott vagyok; Browning, Winchester, Fabarm... Vagy akar kisebb markak....

Elore is koszonom

Misi
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #590 Dátum: 2019. Szeptember 30. - 21:44:04 »

Sziasztok,

Tizen eve vadaszok golyos es soretes fegyverekkel. Eddig a golyos puskara fokuszaltam, mivel nagyvadas teruleten van tagsagom es alklamankent ( ez kb 170-220-at Jelent) voltam csak aprovad vadaszaton.

Eddig egg Isz 12/70-es bock puskaval vadaszatam mindenre. Szalonka, nyul, facan, liba....

Elerkezettnek latom az idot egy ontoltos soretes fegyver vasarlasara. Kaliber 12/76

Kerdeseeim, kereseim;

- szamomra nem egeszen tiszta a kulonbozo soretes fegyverek toltesi rendszere. Ha van valakinek angol, magyar nyelvu irodalma amit ajanlani tud, hasznos link azt szivesen veszem

- Ha van valakinek osszehasonlitasi tapasztalata az is johet

- amit ra tudok kolteni az kb 1000-1200 euro nagy on max 1500

- nem surgos a vasarlas es szokasomhoz hiven, szivesn toltok nehany hetet, honapot olvasassal mivel ez uj terulet szamomra

- Mi a helyzet, ha kulfoldon vasarolok fegyvert? Olaszorszag? Svedorszag? Szlovakia?.....


Tehat egy univerzalisan hasznalhato, csere chock-os 12/76-os soretes puskat keresek
Tus lehet fa vagy muanyag.
Markak, gyartok fele is nyitott vagyok; Browning, Winchester, Fabarm... Vagy akar kisebb markak....

Elore is koszonom

Misi

Szervusz!
 Olcsó műanyag, de jó: https://www.nepo.sk/hu/termek/1983/franchi-affinity-12-76-synthetic-black-ontolto-soretes-puska
Vagy használt Benelli
Nekem Benellim van.
Naplózva
nagytoth
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #591 Dátum: 2019. Október 01. - 05:11:11 »

Sziasztok,

Tizen eve vadaszok golyos es soretes fegyverekkel. Eddig a golyos puskara fokuszaltam, mivel nagyvadas teruleten van tagsagom es alklamankent ( ez kb 170-220-at Jelent) voltam csak aprovad vadaszaton.

Eddig egg Isz 12/70-es bock puskaval vadaszatam mindenre. Szalonka, nyul, facan, liba....

Elerkezettnek latom az idot egy ontoltos soretes fegyver vasarlasara. Kaliber 12/76

Kerdeseeim, kereseim;

- szamomra nem egeszen tiszta a kulonbozo soretes fegyverek toltesi rendszere. Ha van valakinek angol, magyar nyelvu irodalma amit ajanlani tud, hasznos link azt szivesen veszem

- Ha van valakinek osszehasonlitasi tapasztalata az is johet

- amit ra tudok kolteni az kb 1000-1200 euro nagy on max 1500

- nem surgos a vasarlas es szokasomhoz hiven, szivesn toltok nehany hetet, honapot olvasassal mivel ez uj terulet szamomra

- Mi a helyzet, ha kulfoldon vasarolok fegyvert? Olaszorszag? Svedorszag? Szlovakia?.....


Tehat egy univerzalisan hasznalhato, csere chock-os 12/76-os soretes puskat keresek
Tus lehet fa vagy muanyag.
Markak, gyartok fele is nyitott vagyok; Browning, Winchester, Fabarm... Vagy akar kisebb markak....

Elore is koszonom

Misi
Szia. Nézd meg a Beretta a 300 Outlandert. Jó  is és a keretbe is belefér.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #592 Dátum: 2019. Október 01. - 10:57:27 »

Sziasztok,


Elerkezettnek latom az idot egy ontoltos soretes fegyver vasarlasara. Kaliber 12/76

Kerdeseeim, kereseim;

- szamomra nem egeszen tiszta a kulonbozo soretes fegyverek toltesi rendszere. Ha van valakinek angol, magyar nyelvu irodalma amit ajanlani tud, hasznos link azt szivesen veszem

- Ha van valakinek osszehasonlitasi tapasztalata az is johet

-

Szia !  Amit rászánsz 1000-1200 Euró azért már jó félautomatát lehet vásárolni .  Talán a legmegbízhatóbbak a Benellik . Többször hallottam a mindenevő Benelli kifejezést kiváló csőhátrasiklásos rendszerűek vannak . Ugyan abban a cipőben jártam mint Te - azzal a különbséggel hogy én azért ismertem ezek működési elvét is de 17 évet vadásztam egy IZS bokkal . Jelenleg egy Winchester SX3 asom van . Nekem jelentős változást hozott az eredményességben az új fegyver és nem a tűzgyorsaság miatt . Nagyon kézre áll ha felkapom ott van ahol kell stb.stb.  A Jehován vagy más néven FEHOVÁN láttam meg és ott fogtam a kezembe és próbáltam magamhoz . Elhatároztam hogy lesz és kész.-Nem bántam meg . Az nagyon sajnos hogy fegyverismereti vizsgán úgy át lehet menni hogy löveted nincs a fegyverek töltési rendszeréről . Azon meg úgy tudsz segíteni hogy keresel az interneten és főként a You Tub -on ahol mozgó rajzokon metszeteken megtalálod ezek működését . A jobb vadászboltokban is megmutatják és tán valahol lőhetsz is velük . Azért a tökéletes ismeret hiányába ne kezdj egyedül lődözni .  Emelem
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #593 Dátum: 2019. December 11. - 12:34:33 »

Sziasztok
a Stoeger felatomata fegyverekrol van valakinek szemlyes tapasztalata? Ami a neten olvashato art elolvastam. Itthon eladot sem talaltam
Misi
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #594 Dátum: 2019. December 26. - 14:32:33 »

Tisztelt fórumtársak!

Pontosan, hogy is van ez a tárkapacitás korlátozása?
A rendőrhatóság elfogadja a gyárilag mellékelt (álltalábn műanyag) tárreduktor beszerélsét,vadászaton történő használatát, vagy csak a roncsolás nélkül nem eltávolíható megoldást?
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #595 Dátum: 2019. December 26. - 14:44:33 »

Kis hazánkban, a roncsolás nélkül nem eltávolítható megoldás érvényes félautomatára.
Naplózva
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #596 Dátum: 2019. December 26. - 14:54:15 »

Micsoda barbarizmus!
Pedig szemezgettem egy SX4-es Winchester-el, de ennyit nem ér, össze b@szni egy vadonat új fegyvert!
Marad a pumpás.
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #597 Dátum: 2019. December 26. - 15:14:57 »

Én is így vagyok vele, ezért vettem benelli supernovát  Sorozat
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #598 Dátum: 2019. December 26. - 16:20:13 »

Amit nem tud az ember 3 lőszerrel meglőni az már nem vadászat !
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #599 Dátum: 2019. December 26. - 18:20:33 »

Kis hazánkban, a roncsolás nélkül nem eltávolítható megoldás érvényes félautomatára.

Ez hol olvasható, mert én ilyet még nem találtam!  Csak annyiról tudok, hogy olyan félautomata használható vadászatra melybe háromnál több lőszer nem tölthető.  (1 csőbe, 2 tárba) A tárreduktort úgy kell megoldani, hogy egyszerű szerszámmal ne lehessen azt kivenni.  ( Kinek mi az egyszerű szerszám? ) Nekem egy fa!  rúd van a tárba, és oldalról egy stifttel  biztosítva. Soha egyetlen vizsgán nem volt vele gond!  Az pedig nem hiszem, hogy bármelyik barbár úgy oldaná meg a tárreduktort, hogy azt csak roncsolás után lehetne eltávolítani.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: