Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114540 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #495 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 08:42:36 »

Tisztelt fórumozók!

Szeretnék egy fél-automata sörétest a szekrényemben tudni. (Baikal MP-153)
Vadászni nem vinném a fegyvert. Lőtéren szeretném használni a teljes tárkapacitást, már ha lehetséges ez.

A 3 lőszer max és tárreduktor kötelezettség az csak a vadászaton való részvételre vonatkozik a jogszabály szerint. Viszont a fegyvervásárlás után a rendőrség vadászfegyverként jegyzi be, ahhoz meg kell a reduktor, gondolom én.

Roncsolni nem szeretném a fegyvert. Létezik erre megoldás, hogy lőtéri gyakorlás idejére kiveszem, majd szekrénybe helyezés előtt visszarakom a reduktor?

 Emelem
Miért szeretnél félautomatával korongozni, ha nem vadászol vele?

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #496 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 08:57:59 »

Tisztelt fórumozók!

Szeretnék egy fél-automata sörétest a szekrényemben tudni. (Baikal MP-153)
Vadászni nem vinném a fegyvert. Lőtéren szeretném használni a teljes tárkapacitást, már ha lehetséges ez.

A 3 lőszer max és tárreduktor kötelezettség az csak a vadászaton való részvételre vonatkozik a jogszabály szerint. Viszont a fegyvervásárlás után a rendőrség vadászfegyverként jegyzi be, ahhoz meg kell a reduktor, gondolom én.

Roncsolni nem szeretném a fegyvert. Létezik erre megoldás, hogy lőtéri gyakorlás idejére kiveszem, majd szekrénybe helyezés előtt visszarakom a reduktor?

 Emelem

Érdekes mert a sportlövők dupla bock- ot használnak szinte kivétel nélkül. A szűkítések variálhatósága miatt szerintem célszerűbb is .
A törvény szerint csak az jegyezhető be vadászfegyvernek amibe RONCSOLÁS MENTESEN el nem távolítható tárreduktort szereltek .
Hogy mi értelme van ne kérdezd !  Már kitárgyaltuk néhányszor és megosztó a dolog . De a törvény az ez !
Lehet eszelni , próbálkozni de............... Fejvakarás
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #497 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 09:02:17 »

Szerintem ha ,, csak" vadász vagy, és nem igazolt sportlövő, akkor nem. Illetve legálisan nem.

Így van, ha vadászati célra van bejegyezve, akkor kell a tárreduktorozás, majd ezt a kézilőfegyvervizsgáló ellenőrzi, kategóriát változtat.

Ha meg sportcélra szeretné, akkor kösse fel a gatyát, mert annyi "caflangot" igényel, hogy normális ember nem vállalja be.
Mi több, sportcélra bejegyzett fegyverrel nem is vadászhat.

Vegyen egy "pumpást", abba annyit rakhat, amennyi a kapacitása, sőt még bővíthető is, ha engedi az adott fegyvergyártmány. Emelem
Naplózva
e46fan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33


« Új üzenet #498 Dátum: 2015. Szeptember 12. - 09:18:44 »

A félautomata most behúzott nálam az utóbbi időben. Sportlövészettől messze vagyok, de ha egyszer kimegyek lőtérre, szerettem volna a félautomata fegyvert mindenféle redukálás nélkül használni a hatályos jogszabályoknak megfelelően. Úgy látszik erre nincs lehetőség. Sportcélú fegyvertartásra jelenleg sem időm, sem energiám sajnos. Ahogy írta egyikőtök, a legközelebbi megoldás a pumpás.

Köszi a felvilágosítást
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #499 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 16:11:03 »


Van e valakinek huzagolt sörétes golyólövő cső a félautomata vagy pumpálós fegyverén ? Érdekelne hogy a hozzákészített lövedékekkel milyen pontos , milyen távolságokra lett próbálva milyen a hatása.? Ki szabad e lőni belőlük  sörétes lőszert és azt hogy teríti ? Szóval minden tapasztalat érdekel .       Emelem
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #500 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 16:17:38 »

Most nics , de volt Remi870 Combo , a huzagolt csak a drága Coope-Solidod serette ( de a 100 méter a bufurc nyílt irányzék miatt csak álom ) , a sima "brenekét" nem az a sima cső sokkal jobban hordta . Akkor volt a Cooper-solid valami 1100 Ft/db .
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #501 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 17:22:59 »

Van e valakinek huzagolt sörétes golyólövő cső a félautomata vagy pumpálós fegyverén ? Érdekelne hogy a hozzákészített lövedékekkel milyen pontos , milyen távolságokra lett próbálva milyen a hatása.? Ki szabad e lőni belőlük  sörétes lőszert és azt hogy teríti ? Szóval minden tapasztalat érdekel .       Emelem

Kollégám  nikénél vizsgálta meg próbálta a lightfield slugokat, huzagoltból.
Azt mondta hogy 50yardra a 5cm belül volt a szórása, 100ydra meg egy bő tenyérnyi.
Váltócsövessel lőttek ìgy a sörétet nem abból eregették.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #502 Dátum: 2015. Szeptember 13. - 17:48:14 »


Köszönöm !  Emelem    Hátha lesz még több tapasztalat ! ?
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #503 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 15:12:53 »

Van e valakinek huzagolt sörétes golyólövő cső a félautomata vagy pumpálós fegyverén ? Érdekelne hogy a hozzákészített lövedékekkel milyen pontos , milyen távolságokra lett próbálva milyen a hatása.? Ki szabad e lőni belőlük  sörétes lőszert és azt hogy teríti ? Szóval minden tapasztalat érdekel .       Emelem

 Emelem

Mekem is a Rem.870-hez van egy huzagolt váltócső. Egy Aimpont piros pöttyös irányzék van rajta.
A Lightfield volt a legpontosabb (bár a Hybred exp - a kék hüvelyű - célballisztikai teljesítménye nem győzött meg. Jobb volt a 12/76-os Lightfield Commander - bordó hüvelyű) - De ezeket - ha jól tudom -  már nem is lehet kapni.  (Szerencsére én jól beraktároztam belőle Táncol)
Szintén a múlté már a Rem. Core Lockt Ultra (Sabot), azzal próbáltam 100m-re: ~10-15cm volt a szórása. Ennek talán az AccuTip az utódja.
A CoperSolid-ra nem emlékszem számszerűen, de kielégítően jól vitte.
A Reminton Slugger már kevésbé pontos (azért még jól használható), de a puska hátrarúgása vele betyáros.  Ördög

A "hagyományos" bordázott brekekéket össze-vissza bobálja.

Sörétes lőszert szvsz. ki szabad lőni, csak értelme nincs. Én persze kipróbáltam... Stoel  Hat (6) méterről már több mint egy métert terít. Vigyorog -Esetleg közelharcra jó.  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #504 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 16:47:57 »

"Hat (6) méterről már több mint egy métert terít. Vigyorog -Esetleg közelharcra jó.  Kacsint"

Majdnem leestem a székről.
Ördög Ördög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv End
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #505 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 17:53:41 »



Sörétes lőszert szvsz. ki szabad lőni, csak értelme nincs. Én persze kipróbáltam... Stoel  Hat (6) méterről már több mint egy métert terít. Vigyorog -Esetleg közelharcra jó.  Kacsint

 Wave

A golyos csonek nincs semmi szukitese.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #506 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 18:52:11 »

Ráadásul megforgatja a sörétkosarat ami a csövet elhagyva sörètlocsolóvá válik...   Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #507 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 18:53:15 »

Ráadásul megforgatja a sörétkosarat ami a csövet elhagyva sörètlocsolóvá válik...   Ördög

 Emelem

Megelőztél!  Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #508 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 18:59:04 »

Pedig a lesen ülök... Táncol
Amúgy szemèlyes tapasztalat.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 19:19:18 »

Pedig a lesen ülök... Táncol
Amúgy szemèlyes tapasztalat.

 Emelem

Akkor görbüljön a .....cső!   Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: