Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114541 alkalommal)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #375 Dátum: 2013. December 18. - 19:01:19 »

Gyönyörű ez a Browning Auto500-as.
Remek puskák!
Egy öreg barátom használta, a 32g-os Nike 8-assal parádés lövéseket produkál.

Egyszer én is jártam hasonlóan sörétes puskával.
Régebben dupla és bock puskáim voltak.
Aztán a kezembe adtak egy Benelli Super 90-est...
Ekkor szerettem bele a félautomatákba. A Beretta 303-as, a  Benelli Super 90 Duca Di Montefeltro és a Benelli Crio között vaciláltam.
Nézegettem, fogdostam anno a Fehován, ill Ecker Mihályéknál a Podmaniczky  utcában. ( Biztosan az agyára mentem..., de türelmes volt velem. )
Ez ment 3-4 évig.
Végül megvettem a Montefeltrot  kihagyhatatlan áron...
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #376 Dátum: 2013. December 18. - 19:40:55 »

Dehogynem! Vigyorog
Életem egyik legnagyobb ballépése volt, hogy eladtam a pumpálós Mossberget, spéci golyólövő, nyílt irányzékos váltócsővel....szarérhugyér....... Fej a falba
Azóta többször kérdeztem már az új tulajdonosát, hogy nem lenne-é kedve visszaadni (sokkal többért, mint amiért elvitte tőlem), de mindig csak lenézően mosolyog Nyihi
Hajtáskor beállni a legsűrűbb részekbe, meg kukoricában a károsított foltoknál vadászni......nem tudok jobb fegyvert hozzá.

Mert nincs is.  Kacsint

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #377 Dátum: 2013. December 18. - 22:01:55 »

Na jól lemaradtam Csabus. Előbb olvastam a ludas élményedet és most látom csak a főszereplő puskát. Jó kezdet, sok hasonló vadászatot kívánok! Jaj a sörtéseknek. Vigyorog Igen Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Stefi
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2013. December 19. - 07:48:27 »

Dehogynem! Vigyorog
Életem egyik legnagyobb ballépése volt, hogy eladtam a pumpálós Mossberget, spéci golyólövő, nyílt irányzékos váltócsővel....szarérhugyér....... Fej a falba
Azóta többször kérdeztem már az új tulajdonosát, hogy nem lenne-é kedve visszaadni (sokkal többért, mint amiért elvitte tőlem), de mindig csak lenézően mosolyog Nyihi
Hajtáskor beállni a legsűrűbb részekbe, meg kukoricában a károsított foltoknál vadászni......nem tudok jobb fegyvert hozzá.

Na de gépágyúval ?  Sorozat           Röhög

Egyébként kacsingatok egy MP-153 felé de az úgy lenne az igazi hogy 75 centis cső vízivadra , golyólövő vaddisznóra .  Angyal Wave
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #379 Dátum: 2013. December 19. - 15:45:46 »


Egyszer én is jártam hasonlóan sörétes puskával.
Régebben dupla és bock puskáim voltak.
Aztán a kezembe adtak egy Benelli Super 90-est...
Ekkor szerettem bele a félautomatákba.


Ez az en sztorim is pontosan, csak nekem bock es pumpas soreteseim voltak, addig amig hasznaltam a baratom Super 90 -et egy libavadaszaton.  Az mar regen volt, de azota is Benelli Super Black Eagle-t haszanalok nagy megelegedessel. Temerdek sok libat lottem vele.
(habar mar reg nem hasznaltam, mint mindegyik fegyveremet) 

Csaba

 Gratulalok jo libavadaszat, erdekesen leirva mint mindig,  szep Browning.   Emelem
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
viragnloc
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #380 Dátum: 2014. Február 25. - 18:53:29 »

Sziasztok!
Remélem valaki tud nekem segíteni.
Mert egy olyan gondom van,hogy elmaradt a baikal mp 153 sörétesem szerelő kulcsa.
És abban kérném a segítségeteket,hogy akinek van az kérem ha tudja küldje el a méreteit nekem ,vagy mégjobb lenne ha egy lapra átrajzolná és úgy küldené el.
a segítségeteket előre is köszönöm
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #381 Dátum: 2014. Február 25. - 20:55:31 »

Helló!  Emelem
Megpróbálom a napokban megcsinálni neked :-D
Naplózva
baliiii
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #382 Dátum: 2014. Március 04. - 21:37:17 »



itt amit igértem. Nem tökéletes de régen volt szakrajzom  Ördög Remélem segítettem

Üdv: Baliiii  Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #383 Dátum: 2014. Március 08. - 19:57:56 »

Az okos a saját kárán tanul.....a hülye azon sem Ördög

Elakadt a Browningban a lőszer ürítés közben.
Nem húztam elég lendülettel hátra a zárat, nem dobta rendesen fel a tárból hátramozgó lőszert, az ferdén megszorult, se fel-se le.....
Okos vadász ilyenkor megfordítja a puskát és 1-2 kisebb, kézzel kivitelezett ütéssel helyre ugrasztja a rakoncátlan lőszert.
Ámde az álmos, hajnali keléstől elszokott, kényelmes vadász mit tesz?
........Igen, benyúl kézzel és elkezd kotorászni........nem kellett volna Vigyorog
Azt szinte éreztem, amikor a zár elindult, ki is kaptam (volna) a kezemet, de az a fránya rugó tette a dolgát.....
Akkora vérhólyag nőtt az ujjam végére másodpercek alatt, mint egy lóbab Meglepődött
Ahogy hazaértem, kezelésbe vettem, kiböködtem és jó erős nyomókötéssel leragasztottam, hogy ne tudjon újból feltelni.
Így 3 nap után már nem olyan vészes a dolog, de az első éjszakát szívesen kicseréltem volna valakivel Ördög



Tanulság: Félautomata fegyverben nem kotorászunk puszta kézzel NoNo
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #384 Dátum: 2014. Március 08. - 20:09:46 »

Az okos a saját kárán tanul.....a hülye azon sem Ördög

Elakadt a Browningban a lőszer ürítés közben.
Nem húztam elég lendülettel hátra a zárat, nem dobta rendesen fel a tárból hátramozgó lőszert, az ferdén megszorult, se fel-se le.....
Okos vadász ilyenkor megfordítja a puskát és 1-2 kisebb, kézzel kivitelezett ütéssel helyre ugrasztja a rakoncátlan lőszert.
Ámde az álmos, hajnali keléstől elszokott, kényelmes vadász mit tesz?
........Igen, benyúl kézzel és elkezd kotorászni........nem kellett volna Vigyorog


A kezdők betegsége !  Stoel Stoel Stoel                             ( Félhold nem volt még ?    Ördög   Azon is túl kell esni mint a mumpszon. )   Röhög
Naplózva
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #385 Dátum: 2014. Március 08. - 20:10:53 »


A kezdők betegsége !  Stoel Stoel Stoel                             ( Félhold nem volt még ?    Ördög   Azon is túl kell esni mint a mumpszon. )   Röhög
  Ördög
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #386 Dátum: 2014. Március 08. - 20:15:30 »

Az okos a saját kárán tanul.....a hülye azon sem Ördög


Remélem, nem szidtad a tervezőjét..       Jobbulást  Okos ..           
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #387 Dátum: 2014. Március 08. - 20:33:01 »

Remélem, nem szidtad a tervezőjét..         
Miért szidtam volna....hát tehet ő arról, hogy én marha voltam??? Ördög
Ez a 3. félautomatám és ezt is ki kellett próbálnom Vigyorog

Pista!
Köszönöm, olyan szem körüli tiplim még nem volt....de már nem is tervezem Angyal

Ugyan itt Browning A500-as jutányos áron eladó Röhög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #388 Dátum: 2014. Március 08. - 20:33:58 »

Az okos a saját kárán tanul.....a hülye azon sem Ördög






 Wave
Látod,ha ezt a képet a Segítsünk rovatba teszed fel,hogy:... ennyit szavaztam rátok Balkó!....Most hősként ünnepelne mindenki! Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #389 Dátum: 2014. Március 08. - 20:55:07 »

Miért szidtam volna....hát tehet ő arról, hogy én marha voltam??? Ördög
Ez a 3. félautomatám és ezt is ki kellett próbálnom Vigyorog


Nem csalódtam Benned!  Vigyorog    Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: