Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114572 alkalommal)
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #315 Dátum: 2012. Augusztus 04. - 21:46:17 »

Szeretnék minden egyes vadásztársamtól elnézést kérni nem állt szándékomban senkit megbántani lehet hogy egy kicsit nyers a stilusom de higyétek el nem rossz indulatból irtam amit irtam .Az erölködtök mint gyerek a bilin pedig csak polyénnak  szántam de látom nem igazán jött be .
Nekem bejött a poén!
Én is automatapárti vagyok,jól jönne soxor.Mondjuk én túlnyomó részben nem "vadászok",hanem őrzök.
A bockot szeretem,azt kértem.(Céges)Mikor megkaptam egy 64-es gyártmányú izs-12-t elkerekedett a szemem.Nem vártam új puskát,de ez minden elvárás alatt volt.Lelakva,ütött-vert állapotban.
Lassan egy éve van meg,most már nem válnék meg tőle.Nincs ejektor,még automata biztosítás sincs.(cső letörésekor kibiztosítva marad)
Eltöltött a fegyverművesnél pár napot.Visszaforrasztották a csősínt,kapott új csőcsapot,és megtoldották az agyat.
Már szeretem,tisztelem a korát de ha egyszer össze tudok spórolni a mai helyzetben egy puskára velót,jön mellé egy automata.
Naplózva
Öcsi26
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #316 Dátum: 2012. Augusztus 14. - 04:55:30 »

Végre egy ember aki nem rosszindulatot meg pökhendiséget lát bele egy egyszerű hozzászóláshoz , nem gondoltam volna hogy ennyire lány lelkű vadászok vannak Magyarországon volt egy egyszerű hozzászólásom erre mindjárt leszedték a fejem ,meg ki tiltással fenyegettek .A lények hogy vannak azért férfiak is Magyarországon mint pl te Loader , remélem mi hamarabb sikerül összespórolni az új puskára valót .
Naplózva
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #317 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 13:47:49 »

Végre egy ember aki nem rosszindulatot meg pökhendiséget lát bele egy egyszerű hozzászóláshoz , nem gondoltam volna hogy ennyire lány lelkű vadászok vannak Magyarországon volt egy egyszerű hozzászólásom erre mindjárt leszedték a fejem ,meg ki tiltással fenyegettek .A lények hogy vannak azért férfiak is Magyarországon mint pl te Loader , remélem mi hamarabb sikerül összespórolni az új puskára valót .
Köszi Mosolyog
Tudod,mindenkinek van saját véleménye,és ízlése.A vadász ember pedig különleges mint a baktai vetés.A saját véleményem: Sokan nem maguknak vesznek fegyvert,hanem egy közösségnek-társaságnak akarnak megfelelni.A környezetemben látok sok embert,aki megveszi a csodapuskáját,és attól várja a nagy eredményt.Én úgy vagyok vele,hogy veszek egy olcsó,nekem tetsző sörétszórót,és pár karton lőszert.És gyakorlok.
Alapból sok lőszert lövök el,pl. múlt évben soxor volt hogy napi 1-2 doboz elgurult.Azt állítják jól lövök,én mégsem vagyok megelégedve magammal.
A félautomata pedig azért kellene,mert teszik,és ott van az esély a csapatból több madár elejtésére.
Naplózva
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #318 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 10:41:04 »

"Én úgy vagyok vele,hogy veszek egy olcsó,nekem tetsző sörétszórót,és pár karton lőszert.És gyakorlok. A félautomata pedig azért kellene,mert teszik,és ott van az esély a csapatból több madár elejtésére."

Látod loader ezzel én is így vagyok! Mióta megvettem a fegyvert voltam kint néhány alkalommal lőtéren gyakorolni és a végére már egészen jól ment. Aztán a gyakorlat szintén bebizonyította, hogy csak van értelme a harmadik lőszernek is. Szombaton, húzáson hat tőkést lőttem, de ebből kettő sajnos sebzetten ment volna tovább ha nincs a harmadik lehetőség! Kezdek a fegyverrel megbarátkozni, de a gyakorlás még kell.
A közösség, társasági megfelelés nálunk nagy valószínűséggel nemtetszés lesz, mivel fekete az egész puska, de hadd szokják az idősebbek Kacsint! Am. inkább maradok a bock-nál társas vadászaton.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #319 Dátum: 2012. Október 16. - 17:11:03 »

Sziasztok

Erősen elméleti és kibic módon kérdezném azokat akik szeretik a nagyobb tárkapacitást, hogy nem élvezne ilyen esetben abszolút előnyt egy előágyszános puska? Akár 8 db patron is tölthető.
Nekem egyik sincs, sőt az első megszerzésimre várok, így inkább csak érdekelne a véleménye azoknak, akiknek ebben valódi tapasztalata is van.


 Emelem


Üdv;
Dani
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #320 Dátum: 2012. Október 19. - 22:06:30 »

Nekem van egy 12/76-os Mossberg 500 előágyszános(köszönöm, hogy ezt a szót használod!), nagyon szeretem, de társasvadászaton szerintem nincs helye ezeknek, vízivad vadászaton vagy libázáskor viszont elsőrangú. Disznóhajtásban a hajtósorban is szolgált már néhányszor, sajnos nem mostanában volt - lesz...
5 a tárba - egy a csőben.
Ha ellősz belőle 10 - 15 db 12/76 1050b Mirage-t, napokig tapogatod az arcod, hogy megvan e még, a szembejövők megkérdezik, melyik helyi kocsmában volt tegnap ekkora csetepaté?
Nem vonatkozik rá a tárkorlátozás, az, hogy változtatja a súlypontját, megszokható, de a félautomatával szemben a lövésenkénti felhúzás miatt lassúbb.
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #321 Dátum: 2012. Október 19. - 22:36:25 »

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!  Emelem
Azért nem írtam eddig, mert még nem volt lehetőségem kipróbálni ismét a fegyvert. De szereztem többfajta lőszert RC-t, Nike-t, stb.. és amint tehetem kipróbálom őket. A puskát teljesen szétszedtem, nagy kopásokat sehol sem látok rajta. Minden alkatrészt letakarítottam, átolajoztam. A fékezőgyűrűk hasítását egy irányba fordítottam (állítólag így fékez a legkevésbé) és most várom a lehetőséget, hogy kipróbáljam! Amint ez megtörtént, megírom a tapasztalataimat.

Vannak fejlemények félautomata ügyben.  Vigyorog Szóval riinyáltam itt a télen, hogy nem jó a puska (MC-21). Elvittem fegyvermesterhez (megjavította) és azóta a leggagyibb trap lőszerrel is hibamentesen adogat. Ee öjömbódottáá!  Táncol
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #322 Dátum: 2012. Október 22. - 08:23:13 »

Vannak fejlemények félautomata ügyben.  Vigyorog Szóval riinyáltam itt a télen, hogy nem jó a puska (MC-21). Elvittem fegyvermesterhez (megjavította) és azóta a leggagyibb trap lőszerrel is hibamentesen adogat. Ee öjömbódottáá!  Táncol
Üdv!
Hogyan csinálta meg a mester azt tudod?
Nekem olyan kérdésem lenne ,hogy a zárszerkezetet milyen rugó működteti?Nem az a nagy vastag rugó ami a csőnél van ,hanem amit a tusagumi leszedése után lehet kiszedni.Valaki talán tudja miről beszélek?Azért kérdezem ,mert szereztem egy fegyvert (mc-21) és ez az alkatrész nincs benne ,csak egy kb. 10 cm-es müanyag szál ,szóval a fegyver így használhatatlan.Tudnátok segíteni abban ,hogy az a rugó ,hogy nézhet ki ,vagy mit kell keresnem bele.Köszi!
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #323 Dátum: 2012. Október 22. - 18:03:42 »

Üdv!
Hogyan csinálta meg a mester azt tudod?
Nekem olyan kérdésem lenne ,hogy a zárszerkezetet milyen rugó működteti?Nem az a nagy vastag rugó ami a csőnél van ,hanem amit a tusagumi leszedése után lehet kiszedni.Valaki talán tudja miről beszélek?Azért kérdezem ,mert szereztem egy fegyvert (mc-21) és ez az alkatrész nincs benne ,csak egy kb. 10 cm-es müanyag szál ,szóval a fegyver így használhatatlan.Tudnátok segíteni abban ,hogy az a rugó ,hogy nézhet ki ,vagy mit kell keresnem bele.Köszi!

Nem tudom, hogy mit tett vele. Kétszer volt velem lőtéren, Saga és Melior Trap lőszereket lőttem vele és azoknál nem volt adogatási vagy bármilyen más hiba. A mester azt mondta, hogy minden alkatrésze van az MC-hez. Ha érdekel a dolog, akkor privátban megadom a számát és megbeszélheted vele a dolgokat - nagyon korrekt ember.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #324 Dátum: 2012. Október 22. - 19:09:02 »

Sziasztok

Erősen elméleti és kibic módon kérdezném azokat akik szeretik a nagyobb tárkapacitást, hogy nem élvezne ilyen esetben abszolút előnyt egy előágyszános puska? Akár 8 db patron is tölthető.
Nekem egyik sincs, sőt az első megszerzésimre várok, így inkább csak érdekelne a véleménye azoknak, akiknek ebben valódi tapasztalata is van.


 Emelem


Üdv;
Dani

Én, igaz húsz éve, kezdőként, többször is jártam nagy terítékű vadászaton, akkor vettem az MC-21-est. Majd hatszáz lőtt fácánnak tisztelegtünk délután, oda jó volt! Viszont a vadásztársak túlnyomó része hagyományos sörétessel is bírta! Ha megtanulsz úgy lőni, hogy két lövésből rendszeresen zsákmányolsz két madarat, akkor érdemes elgondolkozni a nagyobb tárkapacitáson, bár szerintem akkor már nem fogsz!
 Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #325 Dátum: 2012. Október 22. - 20:37:21 »

Én, igaz húsz éve, kezdőként, többször is jártam nagy terítékű vadászaton, akkor vettem az MC-21-est. Majd hatszáz lőtt fácánnak tisztelegtünk délután, oda jó volt! Viszont a vadásztársak túlnyomó része hagyományos sörétessel is bírta! Ha megtanulsz úgy lőni, hogy két lövésből rendszeresen zsákmányolsz két madarat, akkor érdemes elgondolkozni a nagyobb tárkapacitáson, bár szerintem akkor már nem fogsz!
 Emelem

Tényleg csak érdeklődés miatt kérdeztem, amit kérdeztem. Én nagyon az út elején járok és már meg van az első sörétes, érdekelt azonban a vélemény a félautomaták / előágyszános puskákkal kapcsolatban.


Üdv;
Dani


 Emelem
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #326 Dátum: 2012. Október 22. - 21:11:35 »

Nem tudom, hogy mit tett vele. Kétszer volt velem lőtéren, Saga és Melior Trap lőszereket lőttem vele és azoknál nem volt adogatási vagy bármilyen más hiba. A mester azt mondta, hogy minden alkatrésze van az MC-hez. Ha érdekel a dolog, akkor privátban megadom a számát és megbeszélheted vele a dolgokat - nagyon korrekt ember.
Üdv Cujoe!
Azt nagyon megköszönném ,ha elküldenéd a mester számát ,hátha!
Ide küld légyszi Tozmen@citromail.hu
 Emelem
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #327 Dátum: 2012. Október 22. - 21:42:02 »

Üdv Cujoe!
Azt nagyon megköszönném ,ha elküldenéd a mester számát ,hátha!
Ide küld légyszi Tozmen@citromail.hu
 Emelem

Elküldtem!  Wave
Naplózva
Tozmen
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 63


« Új üzenet #328 Dátum: 2012. Október 22. - 22:14:41 »

Elküldtem!  Wave
Ok! Wave
Naplózva
Tboy
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #329 Dátum: 2012. November 03. - 19:50:29 »

Sanyooo, lovagolhatsz a témán és bizonygathatod, hogy mennyire hülyének nézel, de hátha van még rajtam kívül más is, aki ilyen borzasztó ostoba és ebben a reménytelenül csúnya és igazságtalan törvényekkel megtűzdelt világban új félautomatát vesz! Bízom benne, hogy azért nem vagyok egyedül és nem is adom fel...!

 Tiszteletem!!!

  Nem vagy egyedül, mert nekem a jövő héten jön meg az új Marocchi si-12-es félautómatám!!  Mosolyog
 
 Üdvözlettel, egy "autómata" rajongó! :-)
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: