Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114571 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #285 Dátum: 2012. Július 01. - 22:27:09 »

Sanyooo, lovagolhatsz a témán és bizonygathatod, hogy mennyire hülyének nézel, de hátha van még rajtam kívül más is, aki ilyen borzasztó ostoba és ebben a reménytelenül csúnya és igazságtalan törvényekkel megtűzdelt világban új félautomatát vesz! Bízom benne, hogy azért nem vagyok egyedül és nem is adom fel...!

Drága Vérem! (ez Boar szava járása, de jó!  Vigyorog )  Lovagolni én már régen nem tudok, főleg mióta Erdőjáró  eldugja a gyógyszerem!  Vigyorog Ha vissza olvasol tapasztalod, hogy pont én vagyok annak a szent ügynek élharcosa, mindenki olyan puskát vesz, amilyet akar! DE! Fenntartom, hogy ma félautomata sörétest venni anakronizmus! Kérlek bocsáss meg ezért egy olyan öreg embernek, akinek van félautomata sörétese és sokat használta régebben. SŐT! Vadászott olyan jágerrel, akinek az MC-21-ese 7 (hét) lövetű volt! Láttál ilyet? Én igen!  Vigyorog
Naplózva
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #286 Dátum: 2012. Július 02. - 03:46:51 »

Szia!
Ha meg tudsz győzni arról, hogy manapság van értelme sok pénzért félautomatát venni, akkor elfogadom, hogy igazad van! Bizonyára elkerülte a figyelmedet, amit alább írtam: A most hatályos törvény elvette az "automata" egyetlen előnyét, de megmaradt a sok hátránya.
 Emelem

"A többiben meg egyetértek az előttem szóló Gáborral!  Emelem "---Én meg nem!

"Az engedélyezett tárkapacitás meg egy dolog.....  Ördög"------Nekem ez a mondat azt sugallja, hogy Ő nem használja a tárreduktort, vagyis törvénysértést követ el. Én másképp nem tudom értelmezni ezt a mondatot.
Szomorú
Ha valaki nem akarja használni nagyon egyszerűen megoldható, sőt olyannal is beszéltem aki meg is hosszabbította a csőtárat. Így 10+1 volt a tárkapacitása. Mindenki maga viszi a vásárra a bőrét. Az a jó hogy ilyen fórumokon midenki olyan szent, mindenki elítéli a jogtalanságot és soha senki nem hibázik  Kacsint Nem akarok vitát generálni. A kiinduló kérdére visszatérve. Ha minden szabály szrint is történik és 3 lőszerrel van használva a fegyver, legtöbbstör azért veszik meg mert maga a technika tetszik a tulajdonosának. Nem a praktikussága miatt. 12/89-ben viszont vitathatatlan előnye az automatának, hogy a hátra mozgó zárdugattyú jelentősen csillapítja a fegyver rúgását. Ész érvnek csak ezt tudnám ffelhozni.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #287 Dátum: 2012. Július 02. - 07:17:18 »

viszont vitathatatlan előnye az automatának, hogy a hátra mozgó zárdugattyú jelentősen csillapítja a fegyver rúgását. Ész érvnek csak ezt tudnám ffelhozni.

Ennek a fizikája érdekelne.

Vázolnád néhány mondatban?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
FTKGeri
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #288 Dátum: 2012. Július 02. - 08:34:24 »

Kedves Sanyooo, ha a véred lennék, arról szerintem tudnék, ezért megkérnélek, hogy ezt a megszólítást mellőzd! Ha valamely ügynek te vagy az élharcosa, akkor meg nem értem miért kell mégis az ellenvéleményedet másra erőltetni!? Az meg hogy korszerűtlen vagyok...?
Ezt nem hinném! Egyszerűen tetszik a félautomata és kész, de ezért én nem próbálok senkit sem meggyőzni arról, hogy ez milyen k@rva jó és vegyen mindenki ilyet, vagy mennyire nem jó és bolond az aki még csak használtban is ad érte egy fillért is!
Kérdésedre válaszolva, nem, nem láttam hét lövetű MC-t, ami biztos az én szegénységi bizonyítványom!  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #289 Dátum: 2012. Július 02. - 10:32:42 »

"Kedves Sanyooo, ha a véred lennék, arról szerintem tudnék, ezért megkérnélek, hogy ezt a megszólítást mellőzd! "----Értettem!
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #290 Dátum: 2012. Július 02. - 17:52:18 »

Hülye nem vagyok (azt hiszem  Vigyorog ), ezért pénzt nem adok félautomatáért, de kellene egy! Lehetőleg új, vagy alig használt!  Ördög Hová menjek érte?
Régebben törtem a fejem, hogy jó lenne egy vizivadra, meg gerlézni, de aztán bevezették ezt a hülye tárreduktort, így aztán letettem az elképzelésről! Na, meg az utóbbi években alig járok apróvadra, tehát egyenlőre nem tudnám kihasználni.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #291 Dátum: 2012. Július 02. - 18:44:38 »

Ha minden szabály szrint is történik és 3 lőszerrel van használva a fegyver, legtöbbstör azért veszik meg mert maga a technika tetszik a tulajdonosának. Nem a praktikussága miatt.

Hát ezt én cáfolnám!
Vagyunk néhányan akik pont azért a bizonyos harmadik lövésért, és nem utolsó sorban a jó csövéért vettük meg a magunk fegyverét!
Kicsit ormótlan, kicsit hosszú, de pont annyival tud többet, mint amiért nekem kellett!
Az a zárdugattyús téma engem is érdekelne, főleg az MC-21-nél!!!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #292 Dátum: 2012. Július 02. - 19:45:06 »

Ennek a fizikája érdekelne.

Vázolnád néhány mondatban?

Pontosan nem tudom megmagyarázni, nem vagyok fizikus. Csak azt tudom hogy amíg egy pumpás vagy bock 12/89 marha nagyot üt. Addig több félautomata kipróbálása utá modom, lényegesen finomabb. Valószínűleg a hátramozgó zárdugattyú tömege csillapít. Ez persze lehet csak fikció vagy csak bebeszéltem magamnak, de más is vélekedett így.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #293 Dátum: 2012. Július 02. - 20:28:42 »

Nem fikció, így igaz!
Nekem a 16-os Browning csöve lövéskor hátrasiklik. A hátrasiklást a csőnél is és a gázdugattyúnál is egy-egy  rugó csillapítja, lassítja. Ez úgy leveszi a visszarúgást, hogy nyugodtan lehet akár egy kézzel is lövést leadni vele, anélkül, hogy kiverné a fogad, még ha nem is fogod be a válladba.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2012. Július 03. - 18:19:18 »

Nem fikció, így igaz!
Nekem a 16-os Browning csöve lövéskor hátrasiklik. A hátrasiklást a csőnél is és a gázdugattyúnál is egy-egy  rugó csillapítja, lassítja. Ez úgy leveszi a visszarúgást, hogy nyugodtan lehet akár egy kézzel is lövést leadni vele, anélkül, hogy kiverné a fogad, még ha nem is fogod be a válladba.

Üdv!

..Ha már itt tartunk, tegyük tisztába a dolgokat.

Amikor majd lesz időd a Browningoddal picit közelebbről megismerkedned.., látni fogod, hogy nincs benne semmilyen gázdugattyú......

Ez a zárási mód,  Browning  Mester szabadalma..   
Úgy hívják, ..mifelénk..., hogy rövid csőhátrasiklásos, merev-reteszelésű rendszer...

Aminek a lényege, hogy a lövés pillanatában, ill. egy meghatározott ideig, a cső és a zár mereven össze van kapcsolva. Majd tovább haladva, egy kényszerpálya nyitja a zárat a csőfartól, miután megfeszítette az elsütőszerkezetet..

Ugyan ezt a megoldást alkalmazta a Mester, a Browning HP pisztolynál is.. amit rendőri körökben, csak
parabellumnak szokás hívni..  Mosolyog ..

Na, emiatt a rendszer miatt olyan lágy a fegyvered működése, amilyen..   Emelem
 
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #295 Dátum: 2012. Július 03. - 19:51:43 »

Az elmúlt 43 év alatt volt időm vele megismerkedni!
Egyébként én is tudom mi a gázdugattyú, valószínűleg többet gyártottam (AMD) mint te láttál valaha, Ördög de itt nem az volt a lényeg, hogy erről írjak! De köszi a kiegészítést!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
T.Gabor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 159


« Új üzenet #296 Dátum: 2012. Július 04. - 22:11:30 »

Az elmúlt 43 év alatt volt időm vele megismerkedni!
Egyébként én is tudom mi a gázdugattyú, valószínűleg többet gyártottam (AMD) mint te láttál valaha, Ördög de itt nem az volt a lényeg, hogy erről írjak! De köszi a kiegészítést!
Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #297 Dátum: 2012. Július 05. - 09:55:56 »

Most ezt én nem értem! Mosolyog
Az automata sörétes lényege, hogy 5 lövést gyorsan le lehetett vele adni, ami néha nagyon jól jött a vadásznak. Ezért az előnyért elviselte az ember a puska hátrányait. Azzal az impotens ötlettel, hogy lekorlátozták 3 darabra a betölthető patronok számát, csak a puska hátrányai maradtak. Ezért mondtam, hogy manapság okafogyottá vált sörétes automatát venni! Akinek van régről az megtartja, eladni úgysem lehet, de újat venni sok pénzért szerintem ostobaság!
Ez az én véleményem.
 Emelem

Ezt a nézetet, véleményt én is osztom, mert tényleg ez a mai valóság. Igen Emelem

u.i ha nem lenne ez a agyament tárreduktorozási szülemény, akkor  a véleményünk is más lenne ezen fegyvert tekintve.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #298 Dátum: 2012. Július 05. - 22:39:47 »

Üdv!

..Ha már itt tartunk, tegyük tisztába a dolgokat.

Amikor majd lesz időd a Browningoddal picit közelebbről megismerkedned.., látni fogod, hogy nincs benne semmilyen gázdugattyú......

Ez a zárási mód,  Browning  Mester szabadalma..   
Úgy hívják, ..mifelénk..., hogy rövid csőhátrasiklásos, merev-reteszelésű rendszer...

Aminek a lényege, hogy a lövés pillanatában, ill. egy meghatározott ideig, a cső és a zár mereven össze van kapcsolva. Majd tovább haladva, egy kényszerpálya nyitja a zárat a csőfartól, miután megfeszítette az elsütőszerkezetet..

Ugyan ezt a megoldást alkalmazta a Mester, a Browning HP pisztolynál is.. amit rendőri körökben, csak
parabellumnak szokás hívni..  Mosolyog ..

Na, emiatt a rendszer miatt olyan lágy a fegyvered működése, amilyen..   Emelem
 
                            Üdv! Mifelénk inkább úgy hívják, hogy hosszú csőhátrasiklásos forgó zárfejes rendszerű !  A működése inkább  a  7,65-ös  Frommer Stop pisztolyéra hasonlít (ill ugyanaz) !     A BROWNING HP nem ugyanaz , ott nincs külön reteszelőelem a csőfarnál !  Emelem                                                                                                                                                             
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2012. Július 06. - 07:50:17 »

                            Üdv! Mifelénk inkább úgy hívják, hogy hosszú csőhátrasiklásos forgó zárfejes rendszerű !  A működése inkább  a  7,65-ös  Frommer Stop pisztolyéra hasonlít (ill ugyanaz) !     A BROWNING HP nem ugyanaz , ott nincs külön reteszelőelem a csőfarnál !  Emelem                                                                                                                                                             

Üdv bull!

..Most, hogy így mondod.., valóban hosszú csőhátrasiklásos... Köszönöm a javítást!
 
Utoljára, 72-ben láttam egy ilyen automata Browningot, ..és fiatal suttyóként, meg is tapogathattam..  Mosolyog ..
..Az az érzés, azóta is mély nyomott hagyott bennem..  Mert már akkor, fiatalon éreztem, hogy nem egy étkezés előtti(un. desszert)  Ördög  dugóspuskát markolok, ..hanem egy mechanikai remekművet..

..Nemsokkal utána, az is letisztult  bennem, hogy egy Mauser-puska, csak egy játék.., a MESTER tervezte fegyvertípusok mellett....

No! Kicsit elkalandoztam megint..  ..és, NEM szeretném,ha beszólnátok a fentiekért.. 

Hiszen, a fenti sorok, kizárólagosan az én magánvéleményem!  Kacsint ...   Emelem 

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: