Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114521 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #15 Dátum: 2008. December 18. - 20:28:15 »

Jók is. 7400-ast veszel?
11-96 ost:)

Ez a 11-87 esnek egy 97 ben gyártott kiadása igyzából 99% ban 11-87 es tipus.
Valamivel könyebb és kicsit díszes

Mosolyog

Haliho
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. December 19. - 12:08:17 »

http://www.benelliusa.com/videoPlayer/index.php?id=13   gyozo   Azelöbbi nem volt jó cim
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. December 19. - 17:42:24 »

Ezt a Vadászaprón találtam, ha érdekel valakit:

"Eladom browning 16/65 öntöltős sörétes puskámat tipus váltás miatt a kártyája 2016 -ig érvényes irányára 70.000 Ft"
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. December 19. - 22:49:53 »

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #19 Dátum: 2008. December 19. - 22:50:49 »

Ha már itt tartunk, akkor említsük meg Tom Knapp nevét.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #20 Dátum: 2008. December 20. - 08:04:39 »

De nem kell messzire menni ám...

Simonyi Ottó nevét se felejtsük, csak ö nem Benellivel hanem remingtonnal lövi ezeket a szépeket.




Hali
« Utoljára szerkesztve: 2008. December 20. - 08:18:29 írta Voldemort » Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. December 20. - 08:48:54 »




Lehet, hogy meg tudná lőni a 25-8-at?
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #22 Dátum: 2008. December 20. - 09:16:11 »


Ezz áááálat Mosolyog

Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. December 20. - 09:55:46 »

De azért "vadászni" is szokott:

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #24 Dátum: 2008. December 20. - 10:23:01 »

Na, ha csak fele így tudnék lőni, nem kellett volna a vizsgán izgulnom a tizedik korong miatt...  Vadász Nyihi
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. December 20. - 10:48:36 »

Másrészt az én véleményem szerint felesleges félautomatával vadászni, azon kívül, hogy némelyik modell nekem kifejezetten tetszik. De két gyors lövést egy rendes mezei sörétessel is le lehet adni, az a harmadik lőszer, amit pluszban a félautomata ad, nagyon ritkán éri utol a gyakran már lőtávolon kívül levő vadat.  Vadász Egyik rokonom egy Remington félautomatával vadászik, és egy-két lövés elég neki, hogy elessen a vad. Ha mind a hármat kirepetálta a fegyverből az a vad rendszerint egészségesen el is ment. Nekem ez a véleményem róluk.  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. December 20. - 11:25:28 »

Ezeket a fegyvereket "nagyterítékű" vadászatokra, és főleg vízivad vadászatára "találták ki", ahol, ha hiszed, ha nem, kevés a "két lövés"!
Én mikor megvettem az enyémet olyan vadászatokra jártam, ahol "betelt az aggatóm"! Rég volt, de igaz volt! Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. December 20. - 11:34:27 »

Idézet
Másrészt az én véleményem szerint felesleges félautomatával vadászni, azon kívül, hogy némelyik modell nekem kifejezetten tetszik. De két gyors lövést egy rendes mezei sörétessel is le lehet adni, az a harmadik lőszer, amit pluszban a félautomata ad, nagyon ritkán éri utol a gyakran már lőtávolon kívül levő vadat.  Vadász Egyik rokonom egy Remington félautomatával vadászik, és egy-két lövés elég neki, hogy elessen a vad. Ha mind a hármat kirepetálta a fegyverből az a vad rendszerint egészségesen el is ment. Nekem ez a véleményem róluk.  Mosolyog

Az hogy felesleges automatával vadászni, az nem igaz! Nem fácánozásra meg nyúlászásra találták ki elsősorban -bár arra is lehet használni- hanem kacsázásra, libázásra. Amikor a kacsák ötösével-tízesével húznak, akkor bizony jobb ha minél többet tud lőni az ember. Libagödörbe meg egyenesen csak az való! Mondom ezt én aki nem különösebben rajong a félautomatákért. Egyet kivéve: Browning Auto 5
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. December 20. - 12:56:01 »

Mint már többször is említettem, én vagy húsz évig csak Browning T 5  fegyverrel vadásztam. Ez volt.( Illetve volt még egy IZS 18-as is amit inkább dúvadazásra használtam.) Nekem szerencsém volt vele, mert igen jól feküdt, évekig ezzel korongoztam is! Az tény, hogy nagyon "ustorhegyre" hord, és legalább úgy meg kell tanulni vele lőni, mint egy huszassal!
Az én tapasztalatom, hogy ezekkel a fegyverekkel szemben nem véletlenül alakult ki az ellenszenv. Nem is vadászias, sőt egyenesen etikátlan a többi vadásszal szemben, ha az ember a tár lehetőségét kihasználva kettőnél több lövést ad le vele egy társasvadászaton. Kivéve, ha mondjuk leálló, és nem zavarja mások lehetőségeit.
Nincs is annál utálatosabb, mint amikor még a százhúsz méterre futó nyúlra is ráereszti az ötödik lövést, vagy két, három ember feje fölé is átlövöldöznek vele.

Önuralom kérdése, és nem hiszem, hogy a fegyvere határozza meg egy Vadász megitélését.

A kacsázásnál, libázásnál valóban megfizethetetlen! Na ezt a varázst szüntették meg a tárreduktorral! :'(
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. December 20. - 13:15:40 »

Mint már többször is említettem, én vagy húsz évig csak Browning T 5  fegyverrel vadásztam. Ez volt.( Illetve volt még egy IZS 18-as is amit inkább dúvadazásra használtam.) Nekem szerencsém volt vele, mert igen jól feküdt, évekig ezzel korongoztam is! Az tény, hogy nagyon "ustorhegyre" hord, és legalább úgy meg kell tanulni vele lőni, mint egy huszassal!
Az én tapasztalatom, hogy ezekkel a fegyverekkel szemben nem véletlenül alakult ki az ellenszenv. Nem is vadászias, sőt egyenesen etikátlan a többi vadásszal szemben, ha az ember a tár lehetőségét kihasználva kettőnél több lövést ad le vele egy társasvadászaton. Kivéve, ha mondjuk leálló, és nem zavarja mások lehetőségeit.
Nincs is annál utálatosabb, mint amikor még a százhúsz méterre futó nyúlra is ráereszti az ötödik lövést, vagy két, három ember feje fölé is átlövöldöznek vele.

Önuralom kérdése, és nem hiszem, hogy a fegyvere határozza meg egy Vadász megitélését.

A kacsázásnál, libázásnál valóban megfizethetetlen! Na ezt a varázst szüntették meg a tárreduktorral! :'(


 Igen Igen Igen
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: