Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271365 alkalommal)
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1380 Dátum: 2021. November 10. - 22:44:29 »

Az ezért nem lehet olyan egyszerű, ez a betiltás. Olyan lenne mintha betiltanák a gázolajat….mert az káros.

Remélhetőleg nem fogják tudni keresztülvinni, mert olyan nagy ellenállás lesz vadász és sportlövő körökben. A Nimród novemberi számában ezzel kapcsolatban van egy cikk a 86-89. oldalon.
 Emelem
Naplózva
feco800
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24


« Új üzenet #1381 Dátum: 2021. November 15. - 20:06:07 »

Olyan sörétes fegyverből, ami nincs bevizsgálva acél sörétre, tilos acél sörétet kilőni, mert nem bírja a nagyobb nyomást. Az, hogy alkalmas-e acél söréthez, kiderül a fegyver papírjaiból, kétes esetben meg kell kérdezni a forgalmazót. Szerintem ez a fegyver csak ólomra van bevizsgálva, úgyhogy nem érdemes kísérletezni, hogy felrobban-e, vagy nem.
 Emelem

Én ezt találtam a vonatkozó rendeletben(https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0600031.gkm):

3. melléklet

"(2) Simacsövű, acélsörétes töltényeket lövő fegyverek lőpróbája.
Az alkalmazott acélsörétek méretétől függően a vizsgálati előírások a következők:
a) 12/70 kaliberű, legfeljebb 3,25 mm, 16/70 kaliberű, legfeljebb 3,0 mm illetve 20-as kaliberű, legfeljebb 2,6 mm átmérőjű acélsöréttel töltött lőszer bármelyik, az (1) pont szerint bevizsgált fegyverből működtethető, kiegészítő vizsgálat nem szükséges."

18. melléklet

"3) A 33. § c) pontja szerinti szemrevételezéses vizsgálatnál a mintaként kivett lőszereken
a) szemrevételezéssel vizsgálni kell a következő megkülönböztető jelölések meglétét:
aa) a lőszer gyártójának azonosítási jele;
ab) kereskedelmi célra újratöltött lőszereken az újratöltő jele;
ac) központi gyújtású lőszerek hüvelyén a kaliberjel megléte;
ad) sörétes töltényeken az előzőekben felsoroltakon kívül a sörétszemek mérete vagy számjelzése, továbbá a hüvely hossza is, ha az meghaladja a 63,5 mm-t;
ae) acélsörétes töltényeken előzőeken kívül az „acélsörét" vagy „steel shot" felirat;
af) a normál lőszerekre megengedett maximális értéknél nagyobb gáznyomást adó nagyteljesítményű sörétes lőszereken az erre utaló jelzés;"

Tehát ha jól értem, a 41 éves 12/70-es kaliberű IZS 27-ben biztonságosan használhatok normál gáznyomású, és 3.25mm-nél nem nagyobb szemű acélsörétes lőszert, anélkül, hogy próbajelet keresnék.
Jól értem?
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1382 Dátum: 2021. November 16. - 15:38:58 »

Én ezt találtam a vonatkozó rendeletben(https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0600031.gkm):

3. melléklet

"(2) Simacsövű, acélsörétes töltényeket lövő fegyverek lőpróbája.
Az alkalmazott acélsörétek méretétől függően a vizsgálati előírások a következők:
a) 12/70 kaliberű, legfeljebb 3,25 mm, 16/70 kaliberű, legfeljebb 3,0 mm illetve 20-as kaliberű, legfeljebb 2,6 mm átmérőjű acélsöréttel töltött lőszer bármelyik, az (1) pont szerint bevizsgált fegyverből működtethető, kiegészítő vizsgálat nem szükséges."

Az idézett hozzászólásomban leírtaknál jobb tanácsot nem tudok adni. Vannak itt a Fórumon nálam avatottabb szakértői a témának, majd ők megválaszolják ezt a megválaszolhatatlan kérdést, ha tudják.
 Emelem

18. melléklet

"3) A 33. § c) pontja szerinti szemrevételezéses vizsgálatnál a mintaként kivett lőszereken
a) szemrevételezéssel vizsgálni kell a következő megkülönböztető jelölések meglétét:
aa) a lőszer gyártójának azonosítási jele;
ab) kereskedelmi célra újratöltött lőszereken az újratöltő jele;
ac) központi gyújtású lőszerek hüvelyén a kaliberjel megléte;
ad) sörétes töltényeken az előzőekben felsoroltakon kívül a sörétszemek mérete vagy számjelzése, továbbá a hüvely hossza is, ha az meghaladja a 63,5 mm-t;
ae) acélsörétes töltényeken előzőeken kívül az „acélsörét" vagy „steel shot" felirat;
af) a normál lőszerekre megengedett maximális értéknél nagyobb gáznyomást adó nagyteljesítményű sörétes lőszereken az erre utaló jelzés;"

Tehát ha jól értem, a 41 éves 12/70-es kaliberű IZS 27-ben biztonságosan használhatok normál gáznyomású, és 3.25mm-nél nem nagyobb szemű acélsörétes lőszert, anélkül, hogy próbajelet keresnék.
Jól értem?
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #1383 Dátum: 2021. November 16. - 15:46:09 »

Üdv!
Az idézett hozzászólásomban leírtaknál jobb tanácsot nem tudok adni. Vannak itt a Fórumon nálam avatottabb szakértői a témának, majd ők megválaszolják ezt a megválaszolhatatlan kérdést, ha tudják.
 Emelem
Naplózva
mikkamakka
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1384 Dátum: 2021. November 17. - 15:39:52 »

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy véletlenül nincs-e valakinek egy feleslegessé vált gyári Izs-27 tus (12/76 EM-1C de ez mindegy is)? Olyanra gondolok, aki esetleg magának új agyazást készíttetett, és ez fölöslegessé vált.
Sporttársi áron szívesen venném.
Előre is köszönöm, ha valaki jelentkezik:-)
Üdv, J
Naplózva
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #1385 Dátum: 2022. Augusztus 16. - 09:59:07 »

Sziasztok!

Keresek IZS-58 MAE puskámhoz zárási hézagért felelős csapot. Ez az a csapszeg, amin a csőpáron lévő "kampó" mozog nyitáskor és záráskor. Kérem ha van ilyen valakinek elfekvőben, írjon rám.

Előre is köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1386 Dátum: 2022. Augusztus 16. - 13:26:28 »

Sziasztok!

Keresek IZS-58 MAE puskámhoz zárási hézagért felelős csapot. Ez az a csapszeg, amin a csőpáron lévő "kampó" mozog nyitáskor és záráskor. Kérem ha van ilyen valakinek elfekvőben, írjon rám.

Előre is köszönöm a segítséget!  Emelem

Ahhoz, hogy az korrekten illeszkedjen, a kampót fel kell dörzsárazni, és egy nagyobb átmérőjű csapot kell beletenni. Szerintem ilyet nem lehet készen kapni.  Én két éve csináltattam, tökéletes lett igen elfogadható áron!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Balázs1987
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 82


« Új üzenet #1387 Dátum: 2022. Augusztus 17. - 13:57:26 »

Ahhoz, hogy az korrekten illeszkedjen, a kampót fel kell dörzsárazni, és egy nagyobb átmérőjű csapot kell beletenni. Szerintem ilyet nem lehet készen kapni.  Én két éve csináltattam, tökéletes lett igen elfogadható áron!


Jobban belegondolva teljesen így van. Megkérdezhetem hogy mennyi volt az elfogadható ár?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1388 Dátum: 2022. Augusztus 21. - 21:57:35 »

Jobban belegondolva teljesen így van. Megkérdezhetem hogy mennyi volt az elfogadható ár?

Írtam privát üzenetet!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Shinas
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #1389 Dátum: 2022. November 10. - 17:00:40 »

Sziasztok!
TOZ-63-hoz hol tudnék külső kakast venni?

Előre is köszönöm a segítséget!
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1390 Dátum: 2022. November 11. - 09:22:05 »

Sziasztok!
TOZ-63-hoz hol tudnék külső kakast venni?

Előre is köszönöm a segítséget!

 Emelem

Nyilvánvalóan a külsőkakasboltban.  Bow
 Ördög
 Stoel

Szerintem ilyen kérdésekkel inkább a fegyvermestereket kell hívogatni.  Kacsint

Egyébként, ha esetleg  "csak" eltört és a darabjai megvannak és összeilleszthetők, lézeres hegesztéssel van esély a sikerre. - Erre tudok neked iránymutatást adni.
Persze ilyenkor is fegyvermester szereli ki-be.
 Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
npali
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #1391 Dátum: 2023. November 01. - 10:49:46 »

Üdvözletem az Uraknak!

IZS 54 hez keresek tust. Ha valakinek lenne ne tartsa magánál!

Köszönöm szépen.
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1392 Dátum: 2023. November 01. - 11:43:40 »

Sziasztok!
TOZ-63-hoz hol tudnék külső kakast venni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Fegyvermester tud neked készíteni!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Oldalak: 1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 [93]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: