Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 43   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Félautomaták  (Megtekintve 114522 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Dátum: 2008. December 11. - 11:42:53 »

Na ez az egyik kérdés, ami megosztja a T. Vadásztársadalmat. De egyet nem tagadhatunk: vannak köztük kiváló fegyverek.

A továbbiakban ide lehet írni a sörétes (!) félautomatákról.
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #1 Dátum: 2008. December 17. - 16:46:18 »

Nagyjaink közül is sokan szerették őket!Lásd:Browing Barnabás levele.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. December 17. - 16:51:06 »

Én nem értem annyira az ellenérzéseket, bár nekem nincs...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #3 Dátum: 2008. December 17. - 21:17:00 »

Nekem hasonlóak az érzéseim az ilyen sörétesekkel, mint a golyósokkal.
Azoknál a Schönauer, M98, "ezeknél" meg csak és kizárólag Browning Auto 5.
Mert ehhez azért tartozik "valami", egy ember, egy tradíció, egy csomó kiváló könyv, történet...egy Fekete István. Kacsint

Meg kell mondjam 2 éve fűzöm egyik tagunkat, akinek van egy ilyen, ráadásul 16/65-ös...eredeti Browning Auto 5-ös...azt hiszem az 50-es évek végéről, vagy a 60-as évek elejéről.
Idén már mondta, hogy lehetséges, hogy megválna tőle, mert 2 sörétes sok.
Még 2-3 év és talán eladó is lesz.  Bion
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. December 17. - 21:36:54 »

Szia Roli!

Netán ilyenre gondoltál? Kacsint



készült 1927 vagy 1929 ???? 16 x 65
Sajnos már nem az eredeti, mert új tust kellett hozzá csináltatni!  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5 Dátum: 2008. December 17. - 21:43:01 »

Attila!

Képzeld el egymás mellett a szekrényben Browning Auto 5-öst és a Schönauer Mod. 1903-ast...
Ennél többet egy "magamfajta" nem kívánhatna. Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. December 17. - 21:49:00 »



Azért elférne ott még több is! Azért lehetne még sorolni! Kacsint

Apámtól azt tanultam, ha kívánok kívánjak olyat, amitől az Isten is hanyatt esik!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #7 Dátum: 2008. December 17. - 22:12:17 »

Sziasztok

Felautomatakba szerintem a Benelli a kiraly ...en lottem egy ideig Beretta-t, Browning-ot,  de amikor Benelli-t probaltam ki nem volt mese verte mindkettot........nagyon kezbeillo,  konnyu es gyors a celraemelese, a leggyorsabb ismetlesbe, es mivel hatraloko inertiaval mukodik nem erzekeny koszra es kulonbozo toltenyekre mint a gazzal mukodoek !

http://www.benelliusa.com/firearms/montefeltro.tpl



Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. December 17. - 23:22:00 »

Szia Roli!

Netán ilyenre gondoltál? Kacsint



készült 1927 vagy 1929 ???? 16 x 65
Sajnos már nem az eredeti, mert új tust kellett hozzá csináltatni!  Fejvakarás

Be van még folyva a barnítás?
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #9 Dátum: 2008. December 18. - 06:22:35 »

Nekem a remingtonok is tetszenek:)

Igaz még csak lefoglalóztam, de nemsokára lessz:)
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #10 Dátum: 2008. December 18. - 07:28:22 »

Nekem a remingtonok is tetszenek:)

Igaz még csak lefoglalóztam, de nemsokára lessz:)

Jók is. 7400-ast veszel?
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #11 Dátum: 2008. December 18. - 09:04:05 »

Szia Roli!

Netán ilyenre gondoltál? Kacsint



készült 1927 vagy 1929 ???? 16 x 65
Sajnos már nem az eredeti, mert új tust kellett hozzá csináltatni!  Fejvakarás

Sziasztok!

Nekem ilyen fegyverem volt, ezzel kezdtem vadászni. Apu vette még a hetvenes évek végén egy távolabbi rokonunktól, aki addig nagy megelégedéssel használta. Talán abbahagyta a vadászatot akkor, nem tudom biztosan, de ez a valószínű, idős volt már.
Szóval még emlékszem, amikor apu kivitt bennünket a húgommal, a puska kipróbálására. Szépen hullottak a gerlék, alig hibázott vele. Használta is abban az időben elég sokat a fácánozásokon, de valahogy egyre szerényebb eredménnyel, aztán lassan visszaszokott a 20-as Merkelre.
A későbbiekben is elővette ugyan néha a Browningot, de nem sikerült összhangba kerülniük. Azt mondta, hogy zavarja nagyon, amikor ismétlésnél megmozdul a cső a szeme előtt, ráadásul ő bal vállból is lő (ha kell, söréttel jobból is, de lehetőség szerint golyóval mindig balból, pedig amúgy jobbkezes ???), és az orra előtt átrepülő hüvelynek sem örült. Egy időben gyári 65-ös töltényt is elég nehezen lehetett szerezni, úgy kellett a csillagperemezésből középen kivágni valamennyit, aztán egy darab műanyaggal a helyét eltömíteni és gyertyaviasszal beönteni. Természetesen a véletlenül túl hosszúra hagyott hüvely az ismétlésnél beakadt...
Valahogy mégis piszkálhatta apu fantáziáját ez a fegyver, mert időnként makacsul próbálkozott vele, hogy összeszokjanak, míg aztán egy januári, patakparti récézésen végleg elszakadt a cérna. Én akkor katona voltam, csak elmondásából tudom, hogy több csapat kacsát sikerült aznap belopnia és közel egy öv töltényt eldurrogtatva talán, ha egyet szárnyazott nagy nehezen...
Ráadásul a felriasztott csapatok még vissza is jöttek, ott forogtak a közelben, szinte csúfot űztek belőle. Na, ekkor döntött úgy, hogy az enyém lesz ez a puska, ha levizsgázom.
Képzelhetitek, mennyire örültem! Készültem nagyon lélekben, hogy majd én kitűnően fogok vele lőni, nálam jó helyre kerül. Hiszen olvastam Fekete István, Széchenyi Zsigmond írásait, amik mind csak magaszatalták ezeknek a fegyvereknek a képességeit.
Sajnos, nekem sem vált be. Rengeteget hibáztam és nem tudtam rájönni, hogy miért. Azért az első fácánkakasomat, szalonkámat, rókámat vele lőttem és néha (nagyon-nagyon ritkán) szép dolgokat csináltunk, de nem ment a dolog. Hol voltak már az álmaim!
Aztán egy fácánozáson elromlott, eltört a zárdugattyújában egy alkatrész. Javíttani egy jó darabig nem tudtuk, jött a másik fegyver, a 12-es Merkel Sulh. Ezzel az első pillanattól kezdve egy hullámhosszon voltunk.
Sok év telt el, aztán egyszer csak sikerült megjavíttatni az öreg Browningot. Ismét kipróbáltam, mondván hátha...  De nem.
Így aztán örömteli meglepetésként ért T. bácsinak a nyilatkozata egyszer, amikor nálunk vendégeskedett, hogy neki már milyen régóta fáj a foga erre a puskára. Én erről eddig semmit sem tudtam! Gyorsan megállapodtunk, ő a saját TOZ bockjával nem volt megelégedve. Nekem ugyan FÉG volt a titkos álmom évek óta, de ezekről is jót írtak. 2003-ban cseréltünk. Azóta mindkettőnk boldogan, megelégedéssel használja a másik által kegyvesztett fegyvert. Holnap elvileg Szeged mellett találkozunk is egy apróvadazáson.
Utólag visszagondolva, alighanem a tusa lehetett hosszú szegény Browningnak, azért nem állt kézre.
Ja, 16/65-ös volt, és állítólag a két háború között készült.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. December 18. - 10:37:31 »

 Igen

Lehet, hogy csak azt kellett volna megérnije szegény Brnabásnak, hogy megszülessen a kis Telek Csabika? Vállat von Mosolyog
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. December 18. - 10:51:28 »

Igen, ezt tartom a legvalószínűbbnek!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. December 18. - 12:28:19 »

Sziasztok

Felautomatakba szerintem a Benelli a kiraly ...en lottem egy ideig Beretta-t, Browning-ot,  de amikor Benelli-t probaltam ki nem volt mese verte mindkettot........nagyon kezbeillo,  konnyu es gyors a celraemelese, a leggyorsabb ismetlesbe, es mivel hatraloko inertiaval mukodik nem erzekeny koszra es kulonbozo toltenyekre mint a gazzal mukodoek !

http://www.benelliusa.com/firearms/montefeltro.tpl





Ezzel teljes mértékben azonosulok... Taps Táncol
Ha automata akkor Benelli , nagyon-nagyon jó fegyverek.
És csak a Benelli kézbevétele, volt maradandó a Merkel dupla után.

 Wave
Naplózva

Üdv End
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 43   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: