Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764813 alkalommal)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2790 Dátum: 2010. április 14. - 10:32:28 »

Egy kiváncsi kérdés, ezek a tulajok ezen esetben most akkor bizalom hiányában mellőzik a blasert, vesznek másik fegyvert vagy?

Ugye látható, hogy Blaser R-93-as van eladó bőven, hogy ez a válságra vagy másra vezethető vissza nem tudom, de azt igen, hogy többen el akarják adni az elmondottak miatt.
Én pld. egy teljes évig nem vállaltam R-93-as fegyver akkor mikor azt a sok szőrnyű képet felrakták a net-re melyet ez a fegyver okozott.
Soha nem féltem és nem is félek egy fegyvertől sem, de az R-93-tól egészségesen tartok. :Mosolyog

Gyakorlatias, őszinte a válaszod Emelem
Viszont ebben az esetben ez a bukott történet kategóriáját fogja magaköré kinőni idővel minek okán rettenetesen értékvesztett fegyverek maradnak a szekrények mélyén. mivel mindennek híre megy s a jó magyar szájhagyomány gondoskodni fog erről csak idő kell hozzá. :Mosolyog
Mert ami kinyílik, véletlen elsül, stb azért senki nem fog egy vagyont kifizetni. Wave
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
sab
Vendég
« Új üzenet #2791 Dátum: 2010. április 14. - 11:13:54 »

Gyakorlatias, őszinte a válaszod Emelem
Viszont ebben az esetben ez a bukott történet kategóriáját fogja magaköré kinőni idővel minek okán rettenetesen értékvesztett fegyverek maradnak a szekrények mélyén. mivel mindennek híre megy s a jó magyar szájhagyomány gondoskodni fog erről csak idő kell hozzá. :Mosolyog
Mert ami kinyílik, véletlen elsül, stb azért senki nem fog egy vagyont kifizetni. Wave

Nem tudhatom, csak a magam nevében szólhatok, de azt tudom, hogy egy fegyver legyen "vasból", és ha lehet, akkor legyen "Mauser" záras, és akkor rendben van minden.
Lehet, hogy maradi vagyok, de sok fegyvert látok naponta, különböző újításokat bevezetve, aminek a böjtje majd 5-10 év múlva fog beteljesedni, vagy még ennyi sem kell.
Már most találkoztam olyan "új" "lego" fegyverrel, aminek a zárszerkezete középen alu, a két vége igaz acél, de már kikezdte, berágta az alu középrészt.
Mi lesz ezekkel a fegyverekkel 2-3 év nem is int6enzív használatot követve ?
R-93-as fegyverre visszatérve a tulajdonosok 70-80%-nél ez státuszfegyver, fogalmuk sincs az itt írtakról, mert Ők nem, csak a titkárnő olvas netán net-et, akkor sem a vadászati honlapokat. Kacsint Vigyorog
Én az környezetemben 95%-os, és nem lakatos, kertész, stb. a tulajdonosok megoszlása.
-5%-ot azért nem említem, mert mindenkit én sem ismerhetek, pedig elég nagy a rálátásom már ennyi idő elteltével.
Naplózva
clint
Vendég
« Új üzenet #2792 Dátum: 2010. április 14. - 11:44:50 »

Így van, ahogy írod.
A biztonsági furat nem a csőrobbanáskor fellépő +nyomás elvezetésére szolgál, hanem az esetleges hüvely szakadá illetve a gyutacs kilyukadáskor keletkező hátra szökő gáznyomás elvezetésére szolgál.
Akkor most mi van 7,62-es? Többen ist azt mondják, hogy a túlnyomást is el kellene vezetnie, ezért van olyan helyen a biztonsági furat, hogy könnyen ki tudjon szakadni a hűvelypalást és kifújjon. ( a hüvely valamivel gyengébb és vékonyabb anyagból van mint a cső vagy a töltényűr fala.) Nem kötekszem, csak tisztában akarok lenni a furat funkciójával. Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2793 Dátum: 2010. április 14. - 12:05:26 »

Mint írtam emberek vagyunk tévedhetünk, én is Emelem
Ha félreértettem majd referálni fog az érintett.
Befejeztem a témát, mert úgy látom, hogy Téged senki, és semmi sem tud meggyőzni.
Bár nem is tudom, hogy kell-e...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2794 Dátum: 2010. április 14. - 12:07:57 »

Nem tudhatom, csak a magam nevében szólhatok, de azt tudom, hogy egy fegyver legyen "vasból", és ha lehet, akkor legyen "Mauser" záras, és akkor rendben van minden.
Lehet, hogy maradi vagyok, de sok fegyvert látok naponta, különböző újításokat bevezetve, aminek a böjtje majd 5-10 év múlva fog beteljesedni, vagy még ennyi sem kell.
Már most találkoztam olyan "új" "lego" fegyverrel, aminek a zárszerkezete középen alu, a két vége igaz acél, de már kikezdte, berágta az alu középrészt.
Mi lesz ezekkel a fegyverekkel 2-3 év nem is int6enzív használatot követve ?
R-93-as fegyverre visszatérve a tulajdonosok 70-80%-nél ez státuszfegyver, fogalmuk sincs az itt írtakról, mert Ők nem, csak a titkárnő olvas netán net-et, akkor sem a vadászati honlapokat. Kacsint Vigyorog
Én az környezetemben 95%-os, és nem lakatos, kertész, stb. a tulajdonosok megoszlása.
-5%-ot azért nem említem, mert mindenkit én sem ismerhetek, pedig elég nagy a rálátásom már ennyi idő elteltével.
        Attila Igen
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2795 Dátum: 2010. április 14. - 12:12:09 »

Befejeztem a témát, mert úgy látom, hogy Téged senki, és semmi sem tud meggyőzni.
Bár nem is tudom, hogy kell-e...

Én úgy vélem csak beszélgetünk, véleményeket, gondolatokat közlünk és váltunk Kacsint
Ezért van ez a fórum. Viszont azt be sem lehet fejezni amit el sem kezdtél.Nem fenngőg szöveget kell itt hangoztatni mert te ezt úgy látod :Mosolyog
A dolog másik része pedig az, hogy köszönöm ne kell meggyőzni,legkevésbé neked akár tudod akár nem. Ördög Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #2796 Dátum: 2010. április 14. - 12:13:58 »

Befejeztem a témát, mert úgy látom, hogy Téged senki, és semmi sem tud meggyőzni.
Bár nem is tudom, hogy kell-e...

Azért nem reménytelen a csávó. Nekem is leírta, hogy
"Másrészt ez a fegyver ár meg tulajdonos meg szégyenli ez fals megközelítés.Na mindegy."

Aztán Attila részletesebben leírta neki, és azóta biztosan megértette, hogy a tulaj azért nem fogja ócsárolni a drága puskáját, mert
1) Státusszimbólum, ezért nem tud a problémáról, és nem is akar tudni róla
2) Tud róla, és szabadulna is tőle, de akkor meg a drága puskáját hatalmas bukóval tudná csak eladni, ha elkezdené ócsárolni.

Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2797 Dátum: 2010. április 14. - 12:25:46 »

Azért nem reménytelen a csávó. Nekem is leírta, hogy
"Másrészt ez a fegyver ár meg tulajdonos meg szégyenli ez fals megközelítés.Na mindegy."

Aztán Attila részletesebben leírta neki, és azóta biztosan megértette, hogy a tulaj azért nem fogja ócsárolni a drága puskáját, mert
1) Státusszimbólum, ezért nem tud a problémáról, és nem is akar tudni róla
2) Tud róla, és szabadulna is tőle, de akkor meg a drága puskáját hatalmas bukóval tudná csak eladni, ha elkezdené ócsárolni.



Hja hogy én vagyok a csávó ???
ohh Vigyorog
És neked is leirtam......................nos igen levelem leirtam..................

Figyelj csak egy picit ide "csávó" csak ismételni tudom irányodba, értelmezési, felfogási problémákra van segítség, orvoslat még a számodra is. Még akkor is ha jelen állapotodban ez nem megyszerű feladat.
Veled értekeztem konkrétan vagy Attilával? Te pár motyogáson kívül csak a kibic szerepét játszod sunyin figyelve.
Hogy van ez "csávó" ??? Nyihi
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2798 Dátum: 2010. április 14. - 12:30:46 »

Hja hogy én vagyok a csávó ???
ohh Vigyorog
És neked is leirtam......................nos igen levelem leirtam..................

Figyelj csak egy picit ide "csávó" csak ismételni tudom irányodba, értelmezési, felfogási problémákra van segítség, orvoslat még a számodra is. Még akkor is ha jelen állapotodban ez nem megyszerű feladat.
Veled értekeztem konkrétan vagy Attilával? Te pár motyogáson kívül csak a kibic szerepét játszod sunyin figyelve.
Hogy van ez "csávó" ??? Nyihi

Wanderer!

Ez a stílus itt nem megengedett! Itt nem szokás egymást sértegetni!  Kérlek tartsd be a fórum szabályait!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #2799 Dátum: 2010. április 14. - 12:32:20 »

Hja hogy én vagyok a csávó ???
ohh Vigyorog
És neked is leirtam......................nos igen levelem leirtam..................

Figyelj csak egy picit ide "csávó" csak ismételni tudom irányodba, értelmezési, felfogási problémákra van segítség, orvoslat még a számodra is. Még akkor is ha jelen állapotodban ez nem megyszerű feladat.
Veled értekeztem konkrétan vagy Attilával? Te pár motyogáson kívül csak a kibic szerepét játszod sunyin figyelve.
Hogy van ez "csávó" ??? Nyihi

"Én úgy vélem csak beszélgetünk, véleményeket, gondolatokat közlünk és váltunk"  de nem így mint alant!!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2800 Dátum: 2010. április 14. - 12:34:00 »

Üdv mindenkinek!

Kedves vadásztársak, nem ismerlek benneteket (lehet, hogy jobb is  Ördög ), de szívesen olvasom a szakmai hozzászólásaitokat. Légyszíves ne személyeskedjetek, mert a fórumnak nem ez a célja. Aki meg nem bírja a kritikát és felhúzza magát, az magára vessen.
Ezek után is szívesen olvasok a Golyós fegyverekről általában.
 Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2801 Dátum: 2010. április 14. - 12:37:12 »

A dolog másik része pedig az, hogy köszönöm ne kell meggyőzni,legkevésbé neked akár tudod akár nem. Ördög Emelem
Akkor miért is váltsunk gondolatokat? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2802 Dátum: 2010. április 14. - 12:44:31 »

Én úgy vélem csak beszélgetünk, véleményeket, gondolatokat közlünk és váltunk Kacsint
Ezért van ez a fórum. Viszont azt be sem lehet fejezni amit el sem kezdtél.Nem fenngőg szöveget kell itt hangoztatni mert te ezt úgy látod :Mosolyog
A dolog másik része pedig az, hogy köszönöm ne kell meggyőzni,legkevésbé neked akár tudod akár nem. Ördög Emelem
Egyébként ismerjük egymást? Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
clint
Vendég
« Új üzenet #2803 Dátum: 2010. április 14. - 12:50:35 »

 Mosolyog Báró, von de genere vagyok. Az alábbiak tegnap történtek velem.

- Nagyságos úr megkérdezhetem, hogy milyen puskája van?
- Kérlek szépen, én egy Blaser R-93-assal vadászom.
-Gyááááá!
-"...Már ezért megérte megvenni..."
-És mennyibe került?
- Ha a távcsövet is számolom, akkor .........., azt el se tudod képzelni.
-Oszt jó puska?
-Hogy jó-e? Azt mondta az eladó, ha megveszem, enyém lesz a "fél világ".  Mosolyog
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2804 Dátum: 2010. április 14. - 12:52:23 »


Wanderer!

Ez a stílus itt nem megengedett! Itt nem szokás egymást sértegetni!  Kérlek tartsd be a fórum szabályait!

Köszönöm tisztelettel a figyelmeztetést a közeljövőben szem előtt fogom tartani a szabályokat Emelem

De azt nem tűrőm el hogy amíg én maximálisan tisztelettel élek itt szinte bárki irányába, viszontként a csávó megszólítást kapom. Ördög
Horrido.....Alant? No comment Vigyorog Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Oldalak: 1 ... 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: