Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764770 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #2760 Dátum: 2010. április 12. - 17:48:30 »

Kommentálni nemtudom, mivel nem rendelkezem mint irtam ilyen fegyverrel.Pusztán pár godolatmenetet irnák le.
Egy nagyonfontos működésbeli különbségből adódó történet elvan keverve szerintem mivel fele azt sem tudja milyen elven működik a Blaser.
Elsősorban: a hagyományos mauser rendszer 3db reteszelőszemőlcsel reteszel kettő a zárfejen, egy pedig a závárzat hátsó traktusában. Ezt egyes gyárak a saját modelljeiknél kettőre redukálták a zárfejre. Na most a mauser rendszer egy logikus mozdulatsor elvégzése után mechanikailag kerül biztonságosan zárt, töltött helyzetbe miután a zárdugattyú karját lefelé elmozgatjuk a zártest előremozgása után.
A Blasernél ez nem így van. A zár előretolása maga a mechanikai folyamat része de maga a lővéskor keletkező gáznyomás hatására a lamellák feszülnek a zárókörívbe biztosítva a teljes tőltényűr zárását.Minnél nagyobb a gáznyomás annál jobban feszülnek a lamellák ennél fogva mégerőteljesebb
a zár reteszelése.Az hogy biztositott fegyvernél elsülheta fegyver a zárdugattyú pármilliméteres hátrahuzásakor erre nemtudok válaszolni de a blaser biztosan tud mivel feltett szándékom hogy írok nekik egy mailt mert engem is érdekelne a véleményük.
Üdv!
Azért olyan nagy beismerő vallomást ne várjál tőlük.  Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2761 Dátum: 2010. április 12. - 18:08:39 »

Üdv!
Azért olyan nagy beismerő vallomást ne várjál tőlük.  Emelem
Üdv Oconor Emelem
Nem is készülök arra hogy a jézuska pecsétjével bizonyítják igazukat de igen is kiváncsi vagyok mit reagálnak viszont. Azt hozzáteszem nem csak egy szimpla kérdés gyanánt fogom megfogalamzni, lesz benne egykis turpisság is Ördög
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2762 Dátum: 2010. április 12. - 20:48:16 »

Kommentálni nemtudom, mivel nem rendelkezem mint irtam ilyen fegyverrel.Pusztán pár godolatmenetet irnák le.
Egy nagyonfontos működésbeli különbségből adódó történet elvan keverve szerintem mivel fele azt sem tudja milyen elven működik a Blaser.
Elsősorban: a hagyományos mauser rendszer 3db reteszelőszemőlcsel reteszel kettő a zárfejen, egy pedig a závárzat hátsó traktusában. Ezt egyes gyárak a saját modelljeiknél kettőre redukálták a zárfejre. Na most a mauser rendszer egy logikus mozdulatsor elvégzése után mechanikailag kerül biztonságosan zárt, töltött helyzetbe miután a zárdugattyú karját lefelé elmozgatjuk a zártest előremozgása után.
A Blasernél ez nem így van. A zár előretolása maga a mechanikai folyamat része de maga a lővéskor keletkező gáznyomás hatására a lamellák feszülnek a zárókörívbe biztosítva a teljes tőltényűr zárását.Minnél nagyobb a gáznyomás annál jobban feszülnek a lamellák ennél fogva mégerőteljesebb
a zár reteszelése.Az hogy biztositott fegyvernél elsülheta fegyver a zárdugattyú pármilliméteres hátrahuzásakor erre nemtudok válaszolni de a blaser biztosan tud mivel feltett szándékom hogy írok nekik egy mailt mert engem is érdekelne a véleményük.

Ez a fegyver elsüthető úgy, hogy a lamellák nincsenek teljesen a helyükön. Erről személyesen is meggyőződtem egy kolléga puskáján. Mit kéne még tudnom róla?
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #2763 Dátum: 2010. április 12. - 21:02:55 »

hozzáteszem nem csak egy szimpla kérdés gyanánt fogom megfogalamzni, lesz benne egykis turpisság is Ördög

"Igen Tisztelt Blaser!
Előre is elnézést kérek a csúnya írásomért, de mivel a múlt hónapban egy sajnálatos fegyverbaleset kapcsán elvesztettem a szemem világát, az arcom és az agyam egy részét..."

 Bion Taps
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2764 Dátum: 2010. április 12. - 22:14:45 »

Kommentálni nemtudom, mivel nem rendelkezem mint irtam ilyen fegyverrel.Pusztán pár godolatmenetet irnák le.
Egy nagyonfontos működésbeli különbségből adódó történet elvan keverve szerintem mivel fele azt sem tudja milyen elven működik a Blaser.
Elsősorban: a hagyományos mauser rendszer 3db reteszelőszemőlcsel reteszel kettő a zárfejen, egy pedig a závárzat hátsó traktusában. Ezt egyes gyárak a saját modelljeiknél kettőre redukálták a zárfejre. Na most a mauser rendszer egy logikus mozdulatsor elvégzése után mechanikailag kerül biztonságosan zárt, töltött helyzetbe miután a zárdugattyú karját lefelé elmozgatjuk a zártest előremozgása után.
A Blasernél ez nem így van. A zár előretolása maga a mechanikai folyamat része de maga a lővéskor keletkező gáznyomás hatására a lamellák feszülnek a zárókörívbe biztosítva a teljes tőltényűr zárását.Minnél nagyobb a gáznyomás annál jobban feszülnek a lamellák ennél fogva mégerőteljesebb
a zár reteszelése.Az hogy biztositott fegyvernél elsülheta fegyver a zárdugattyú pármilliméteres hátrahuzásakor erre nemtudok válaszolni de a blaser biztosan tud mivel feltett szándékom hogy írok nekik egy mailt mert engem is érdekelne a véleményük.

Nem tudom melyik fórumon, de Genfi fórumtársunk régebben képsorozatokkal bizonyította - és döbbent meg - hogy bizony az R93-as elsült nem teljesen reteszelt állapotban.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #2765 Dátum: 2010. április 13. - 10:11:38 »

Sziasztok!

Úgy látom jó témát találtam... Ördög
Amúgy nekem sem R93 van hanem CZ550.
BP Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2766 Dátum: 2010. április 13. - 13:13:46 »

"Igen Tisztelt Blaser!
Előre is elnézést kérek a csúnya írásomért, de mivel a múlt hónapban egy sajnálatos fegyverbaleset kapcsán elvesztettem a szemem világát, az arcom és az agyam egy részét..."


"... kérem készítsenek nekem egy balkezes fegyvert, melynek segítségével maradék agyamat is elveszíthetem, ezzel lehetőséget teremtve arra, hogy nagyívű politikusi pályát fussak be... "
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #2767 Dátum: 2010. április 13. - 13:30:58 »

Jóóóóóóóóóóóóóóóóó!  Igen Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2768 Dátum: 2010. április 13. - 14:22:23 »

"... kérem készítsenek nekem egy balkezes fegyvert, melynek segítségével maradék agyamat is elveszíthetem, ezzel lehetőséget teremtve arra, hogy nagyívű politikusi pályát fussak be... "

De rögtön hozzá kell tegyem tisztelt Blaser,  akkora hülye voltam egész agyállományom birtokában is, hogy pár számmal nagyobb kaliberű lőszert töltöttem csőre...................erről viszont nem tehetek, mivel a pénz gyorsan jött én meg világ életemben műszaki analfabéta voltam. Drága anyum mindig mondta amikor Pesten jártunk, hogy ejnye kisfiam, ne akarj folyton beleharapni a villamosba, az nem bundás kenyér.................. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 13. - 14:41:27 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2769 Dátum: 2010. április 13. - 14:24:50 »

De rögtön hozzákell hogy tegyem tisztelt blaser hogy akkora hülye voltam egész agyállományom birtokában is, hogy pár számmal nagyobb kaliberű lőszert töltöttem csőre...................erről viszont nem tehetek mivel a pénz gyorsan jött én meg világ életemben műszaki analfabetika voltam. Drága anyum mindig mondta amikor pesten jártunk hogy ejnye kisfiam ne akarj folyton beleharapni a villamosba az nem bundáskenyér.................. Emelem
Tudod, hogy ki tárazott be az ominózus esetben?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2770 Dátum: 2010. április 13. - 15:23:16 »

Tudod, hogy ki tárazott be az ominózus esetben?

Nemtudom de nem is érdekel tisztelettel Emelem
Mert szerinted ha tudom akkor Nem szól szám
Na felejtsük már el ezt a hülyeséget kéremszépen.
Egyetlen lénytől jérnék elnézést a szóhasználatért őt pedig úgy hívják, a megváltó.
Én nemtudom de kicsit életidegen számomra ez a hát tudod te kiről van szó? Na ha ezt megtudják akkor jujj............na ne ez nálam nem működik.Mindannyian emberek vagyunk tévedhetünk, de aki akkora balfax hogy ekkorát téved saját és mások testi épségét veszélyeztetve szóval ne menjünk oda zabot hegyezni ahova kukorica van vetve Emelem
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #2771 Dátum: 2010. április 13. - 15:42:34 »

Nemtudom de nem is érdekel tisztelettel Emelem
Mert szerinted ha tudom akkor Nem szól szám
Na felejtsük már el ezt a hülyeséget kéremszépen.
Egyetlen lénytől jérnék elnézést a szóhasználatért őt pedig úgy hívják, a megváltó.
Én nemtudom de kicsit életidegen számomra ez a hát tudod te kiről van szó? Na ha ezt megtudják akkor jujj............na ne ez nálam nem működik.Mindannyian emberek vagyunk tévedhetünk, de aki akkora balfax hogy ekkorát téved saját és mások testi épségét veszélyeztetve szóval ne menjünk oda zabot hegyezni ahova kukorica van vetve Emelem
Szerintem Te félre értetted Petit!
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #2772 Dátum: 2010. április 13. - 15:44:09 »

Tudod, hogy ki tárazott be az ominózus esetben?
Most már érdekel engem is. Ki?
Naplózva
Wanderer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 262


« Új üzenet #2773 Dátum: 2010. április 13. - 15:56:42 »

Zoli sszervusz Emelem
Nagyon gusztusos lett az a zastava elismerésem.Még mindig eladó, valóban kár hogy nem olyanhoz került akinél megbecsülésre talált volna.
Naplózva

A dolgoknak nem feltétlenül kell megtörténnie, de amely utjára indul, egyszer biztosan véget ér.......
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #2774 Dátum: 2010. április 13. - 15:59:08 »

Zoli sszervusz Emelem
Nagyon gusztusos lett az a zastava elismerésem.Még mindig eladó, valóban kár hogy nem olyanhoz került akinél megbecsülésre talált volna.

Üdvözöllek.
Igen, eladó pár nap kihagyással. Szép is, jó is, drága is.  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 [185] 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: