Oldalak: 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764747 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2370 Dátum: 2009. November 20. - 20:32:48 »

Ja igen bocsánat nos volt az a kis bekezdés, hogy vadászatra tiltott eszköz a 40mm-nél rövidebb hüvelyű lőszer. Megnyugtatásul közlöm ám, hogy puskacsőből a .357-es majd kétezer a .44-es akár 2700 Joule energiát isprodukál és ezek hazai mérések. Tehát előbbi őzre bőven megteszi utóbbi elméletben bármire 100 yardon belül természetesen tehát cserkelőkarabályként.

Egészen megnyugodtam! Huh! Nevet
Több, mint tíz évig vadásztam 30-30-assal, és bár az erősebb-gyorsabb, mint a revolver lőszerek, azért adtam el, mert nagyon kellemetlen érzés, ha a vad kicsit messzebb áll, és haza kéne mennem a nagypuskáért! Szomorú
Ezért, ha rám szakad az OTP, a következő puskám 7mm Rem. Magn. kaliberű lesz! Mosolyog
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2371 Dátum: 2009. November 20. - 20:40:44 »

Sanyooo!
Próbáld ki a 63,5B hüvelybe, 338-as "maggal" szerelt lőszert lövő pusit is, ha Nagytéténybe jársz.
Igen kellemes.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2372 Dátum: 2009. November 20. - 20:45:09 »

Most, hogy nem szorongat már a bűvös 40mm-es korlát és a fegyverboltos haverom sorban próbál rámtukmálni bizonyos revolverlőszeres karabélyokat amik lévén tízlövetű alsókulcsos fegyverek tehát eleve nekem valók, így megcsapott a dolog szele. Esetleg vadászott itt már valaki .357-as vagy .44-es Magnummal? Ha van tapasztalat érdekelne! Persze a reklámvidiben szivarvégként leborított szarvasok és a bölény sok jót sejtet, dehát azért mégiscsak többet ér a ti szavatok nekem! (tíz évnyi elmebajt suroló megszálottság után a fegyverekkel képben vagyok valamennyire és ismerem a két kalibert mint a rossz pénzt tehát tudom kb mi várható tőllük csak azért hajt a kíváncsiság mert a személyes tapasztalat az mégiscsak egyedi és más mint az általánosság.)


Üdv a fórumon!

Ha nagyvadra kívánod használni az alsókulcsos fegyveredet, akkor eléggé leszűkül a lehetséges kaliberválaszték. Mindjárt ott a korábban említett 2500 J, másrészt a nem túl jó tapasztalatok. Ami értelemszerűen Mo.-n nincs sok, mert ezek bármilyen nagy múltú, nálunk mégiscsak új kaliberek.

30-30W kaliberű Marlinnal láttam embert, aki hajtásban jól ügyködött, de szarvasra -pláne bikára- nem lőtt vele. 444 Marlin is beválik - bizonyos fajta lőszerekkel, de az eredetileg kapható Rem gyártmány 10 fillért nem ér.
45-70-el ugyanez a helyzet, a Hornady LE ami energiában kimagaslik a többi közül, de csendben jelzem hogy a gímbika nem borult el szivarvégként ettől sem, sőt... A 26g-os Rem SP-ről ne is ejtsünk szót, mert nem éri el a 2500 J-t. (a 45-70-es topikban olvashatsz a bikalövésekről bővebben)
A nemrég megjelent 308 Marlin Expresst dicséri a gazdája, egyenértékűnek tartja a hagyományos 308W-el, de tudtommal csak egyféle lőszer kapható hozzá.
450 ME-t tegnap láttam először, pont akinél ez a fegyver volt, az nem lőtt semmit egész nap.  Szomorú Pedig kíváncsi lettem volna.

Szóval az én meglátásom szerint kb az a helyzet alsókulcsos-fronton, hogy kevés olyan kaliber van, ami nálunk általános vadászati célra megfelel, és ezekhez sem valami parádés a lőszer választék.

A reklámfilmről röviden: a virginiai fehérfarkú szarvas nem sokkal nagyobb egy jó testű őznél. A legutóbb általam lőtt 4 őzből 3 helyben maradt, 223Rem kaliberű lőszertől. Az nem olyan nagy csoda hogy a fehérfarkú eldőlt a 375-től.
A bölényvadászatból annyi látszik, hogy odalő az ember pontosan a horizontra  Meglepődött ??? , a bölény elugrik, aztán örülnek. Hogy közben mi minden történt, mennyire ment, még hányat lőttek rá stb stb... arról semmi. Azért ez engem egy hangyányit sem győzött meg semmiről.

Egyébként meg olyan puskát vegyél, amilyet szeretnél, mert nem nekünk kell vadászni vele, hanem neked! Wave
Naplózva
KomoroKid
Vendég
« Új üzenet #2373 Dátum: 2009. November 20. - 20:49:49 »

A pontos számokra nem emlékszem de asszem Hornady lőszer volt az és valahol a Kapszli fórumán nézegettem ők méricskéltek. .30-30-ast én most tervezek venni egyébként oylan három hónapon belül ha minden jól megy. De én itt a frontieren (ukrán-magyar határvidék Nyírségi erdők) szerintem nem sokszor fogok 100 yard felé lövöldözni... És abszolút nem bánom ha jól megdolgoztat mert közel kell cserkelni. DE ha messzire akarnék lőni én a .338 Marlin Expressnél kötnék ki azt hiszem. Ha képes lennék elszakadni a lever action szisztémától és tolózárasom lenne ugy két kaliber tetszik, a .308 Win és a Big Seven nick névre hallgató 7mm Rem. Mag. Kitűnő választás!
Naplózva
KomoroKid
Vendég
« Új üzenet #2374 Dátum: 2009. November 20. - 20:55:20 »

Írás közben jött a lövés nem baj reag oda is. Először is köszönöm a tájékoztatási szándékot Jan! A .30-30 -esz nállam is a befutó ami biztos, revolver lőszeres karabélyt ha venék akkor csak harmadiknak plinkingre. Vagy rókahívásra. A .30-30-as nem izomlőszer de amint azt a több tízmilliós ipari tételben kitermelt a kárpátinál jóval változatosabb Észak-Amerikai nagyvad bizonyítja, azért elég vadra fogható. Főleg ha valakinek a cserkelés jelenti a nagyvad vadászat alfáját és omegáját és eleve nem szeret messzire lőni mint én.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2375 Dátum: 2009. November 20. - 20:57:41 »

A pontos számokra nem emlékszem de asszem Hornady lőszer volt az és valahol a Kapszli fórumán nézegettem ők méricskéltek. .30-30-ast én most tervezek venni egyébként oylan három hónapon belül ha minden jól megy. De én itt a frontieren (ukrán-magyar határvidék Nyírségi erdők) szerintem nem sokszor fogok 100 yard felé lövöldözni... És abszolút nem bánom ha jól megdolgoztat mert közel kell cserkelni. DE ha messzire akarnék lőni én a .338 Marlin Expressnél kötnék ki azt hiszem. Ha képes lennék elszakadni a lever action szisztémától és tolózárasom lenne ugy két kaliber tetszik, a .308 Win és a Big Seven nick névre hallgató 7mm Rem. Mag. Kitűnő választás!

Az alsó kulcsos rendszernek van egy-két hibája, mondom én, aki "szerelmes" vagyok-voltam belé! Mosolyog A nyitókulcs nagyon megvastagítja a tusanyak fogását, és gyorsítós elsütőszerkezet nincs hozzá! A zárolás módja (gyengesége)  pedig behatárolja a használható lőszerek erejét! Jó kis puskák, nem mondom, de "egypuskának" nem való!
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #2376 Dátum: 2009. November 20. - 21:01:05 »

Írás közben jött a lövés nem baj reag oda is. Először is köszönöm a tájékoztatási szándékot Jan! A .30-30 -esz nállam is a befutó ami biztos, revolver lőszeres karabélyt ha venék akkor csak harmadiknak plinkingre. Vagy rókahívásra. A .30-30-as nem izomlőszer de amint azt a több tízmilliós ipari tételben kitermelt a kárpátinál jóval változatosabb Észak-Amerikai nagyvad bizonyítja, azért elég vadra fogható. Főleg ha valakinek a cserkelés jelenti a nagyvad vadászat alfáját és omegáját és eleve nem szeret messzire lőni mint én.

Szia KomorKid!
Van egy olyan érzésem,hogy a Te szívedhez közelebb áll az amerikai fegyver és vadászhagyományok,mint az európai,és a magyar!
Én ezeket a fegyvereket nagyon jól eltudom képzelni paradicsomkarónak,mint Magyar Vadász fegyverének! Nem
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2377 Dátum: 2009. November 20. - 21:01:44 »

Az alsó kulcsos rendszernek van egy-két hibája, mondom én, aki "szerelmes" vagyok-voltam belé! Mosolyog A nyitókulcs nagyon megvastagítja a tusanyak fogását, és gyorsítós elsütőszerkezet nincs hozzá! A zárolás módja (gyengesége)  pedig behatárolja a használható lőszerek erejét! Jó kis puskák, nem mondom, de "egypuskának" nem való!
Igen
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2378 Dátum: 2009. November 20. - 21:03:50 »

"Főleg ha valakinek a cserkelés jelenti a nagyvad vadászat alfáját és omegáját és eleve nem szeret messzire lőni mint én."

Gyulajban cserkeltem dámbikára. Bekerített terület, de valami 12.000 Ha, kicsit messzebb volt a vad, mint szerettem volna, a kísérő erősen biztatott lövésre, én nem akartam, de végül lőttem. Hála istennek nem sebeztem, elment a hasa alatt a mag!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2379 Dátum: 2009. November 20. - 21:05:47 »

Szia KomorKid!
Van egy olyan érzésem,hogy a Te szívedhez közelebb áll az amerikai fegyver és vadászhagyományok,mint az európai,és a magyar!
Én ezeket a fegyvereket nagyon jól eltudom képzelni paradicsomkarónak,mint Magyar Vadász fegyverének! Nem

"Paradicsomkaró"----Azért ez kicsit durva volt! Szomorú
 Wave
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2380 Dátum: 2009. November 20. - 21:06:30 »

Írás közben jött a lövés nem baj reag oda is. Először is köszönöm a tájékoztatási szándékot Jan! A .30-30 -esz nállam is a befutó ami biztos, revolver lőszeres karabélyt ha venék akkor csak harmadiknak plinkingre. Vagy rókahívásra. A .30-30-as nem izomlőszer de amint azt a több tízmilliós ipari tételben kitermelt a kárpátinál jóval változatosabb Észak-Amerikai nagyvad bizonyítja, azért elég vadra fogható. Főleg ha valakinek a cserkelés jelenti a nagyvad vadászat alfáját és omegáját és eleve nem szeret messzire lőni mint én.
Szasz !
Több barátom is használt 30-30-as kalibert, már mind áttért erősebb kaliberre, a jó lövést ugyan nem helyettesíti az erős kaliber, de a gyenge kaliber a jó lövéssel sem tud igazán eredményes lenni. Ez a kaliber a rézbőrüek ellen nagyon bevált a vadnyugaton de ott is csak a beteghordók ijesztgetésére, komolyabb harcos mellel levette a golyót..................legalább is egy barátom ezt állítja  Nyihi
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
KomoroKid
Vendég
« Új üzenet #2381 Dátum: 2009. November 20. - 21:09:55 »

Azt már a bemutatkozómban írtam egyébként hogy a szívem lelkem Dixie. És azt tudom, hogy a magamfajta Redneck alakok nem a szíve csücskei sokaknak errefelé, és az amerikai fegyverek sem. Ez a vezető oka, hogy sose mertem különösebben aktívan fórumozni sehol csak olvasgattam. Gondoltam most kipróbálom a dolgot beregisztrálva. Számítottam ilyen kapok hideget meleget is dolgokra de én kitartok ezek melett a vasak melett. Nekem jók az én furkó fajtámnak vannak kitalálva! (Nem ezen a kontinensen tervezek megöregedni tehát már nem sokat rontom itt a levegőt egyébként Kacsint )  Jah éshát azért nem szeretném én ha hátba veregetnének egy iylen paradicsomkaróval Bion
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2382 Dátum: 2009. November 20. - 21:12:48 »

Most, hogy nem szorongat már a bűvös 40mm-es korlát és a fegyverboltos haverom sorban próbál rámtukmálni bizonyos revolverlőszeres karabélyokat amik lévén tízlövetű alsókulcsos fegyverek tehát eleve nekem valók, így megcsapott a dolog szele. Esetleg vadászott itt már valaki .357-as vagy .44-es Magnummal? Ha van tapasztalat érdekelne! Persze a reklámvidiben szivarvégként leborított szarvasok és a bölény sok jót sejtet, dehát azért mégiscsak többet ér a ti szavatok nekem! (tíz évnyi elmebajt suroló megszálottság után a fegyverekkel képben vagyok valamennyire és ismerem a két kalibert mint a rossz pénzt tehát tudom kb mi várható tőllük csak azért hajt a kíváncsiság mert a személyes tapasztalat az mégiscsak egyedi és más mint az általánosság.)


Komolyra fordítva a szót, ha nem akarsz sebezni és árkon-bokron keresztül napokig tartó bolyongásokkal utánkeresni akkor ne kisérletezz 30-30-al, nézz magadnak valami erősebb kalibert, 7,62 alatt ne keresgélj a 7x64-est kivéve. Csak javaslat nem muszáj betartani Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2383 Dátum: 2009. November 20. - 21:14:28 »

Szasz !
Több barátom is használt 30-30-as kalibert, már mind áttért erősebb kaliberre, a jó lövést ugyan nem helyettesíti az erős kaliber, de a gyenge kaliber a jó lövéssel sem tud igazán eredményes lenni. Ez a kaliber a rézbőrüek ellen nagyon bevált a vadnyugaton de ott is csak a beteghordók ijesztgetésére, komolyabb harcos mellel levette a golyót..................legalább is egy barátom ezt állítja  Nyihi

Azért én nem szívesen állnék ki még 300-ra sem a golyója elé! Mosolyog
Naplózva
Vándor
Vendég
« Új üzenet #2384 Dátum: 2009. November 20. - 21:14:52 »

Szervusztok Emelem

Komorokid, te ha jól gondolom komorosi gyerök vagy ???
Ha igen ismi e neked ezen nevek: Bicskei Lajos,Jeles Zsolt ???(42. évükben járnak)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 [159] 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: