Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764815 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2310 Dátum: 2009. Október 28. - 09:30:30 »

Az én ZKK puskámnak is totálkáros volt a csöve, pedig abból biztosan nem ment ki több ezer lövés. Csak mielőtt elhoztam, évekig állt, takaritás nélkül.

A csőben gondolom a jótékony cseh por maradványaival... Nyihi
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #2311 Dátum: 2009. Október 28. - 09:32:17 »

A csőben gondolom a jótékony cseh por maradványaival... Nyihi
Kiegészítve a cseh gyújtóanyagból hátramaradt finomságokkal... Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
sab
Vendég
« Új üzenet #2312 Dátum: 2009. Október 28. - 12:30:54 »

Hát, el vagyok keseredve, megosztom a történetet, pár honlappal is.
Megrendelőmnek nem is olyan rég egy Steyr-Mannlicher SBS fegyverre szereltem fel egy céltávcsövet, eredeti Steyr oldható szerékkel.
Minden gond nélkül.
Maga a szerelékről szól a történet.

Mint talán tudott a Steyr oldható szerelék gyárilag nyers, azt nem lehet egyből feldobni a fegyverre.
Van erre egy gyár által biztosított technológiai folyamat, hogy miként kell a nyers szereléket illeszteni.
Ugye van két talpazat, ez megy a fegyverre, és van a felső forgózsámoly, elöl és hátsó résznél a reteszelő.
Hogy ne untassam a jónépet, csak és kizárólag sík, lehetőleg kézi csiszolással és szintén kézi polírozással, síkban kell elvenni pár század mm-t a forgózsámoly alsó felületéből.
Hátsó reteszelésnél, meg a zárolópontokat kell megigazítani.
A lényeg, hogy szép húzósan fel lett helyezve a szerelék, szépen kattra zárt is, és meg is történt a belövés.
Ja és a szerelék csavarok, talpazat megfelelő ragasztóval rögzítve is, amit a gyár javasol is.
( nem is tudom számontartani, ez hanyadik szerelés már)
Most, tegnap, jelzi a tulajdonos, hogy a forgózsámolynál kotyogást észlel.
Nem a talpazat, a felső része.
Ez a felső rész ugye 4 körmös reteszeléssel rendelkezik, melyek szépen befordulnak a megfelelő kiképzésbe.

Mondja a tulajdonos, hogy ez a négy reteszelő felület látványosan fényes, kopott, annak ellenére, hogy azt felrakáskor kentem is.
A hibajelenséggel felhívta a Magnum forgalmazó céget is, ahonnét származik minden, és közölték, hogy a mester volt a hibás, mert a körmöknél kell lereszelni a felesleget az illesztéshez.
Én meg innét üzenem a forgalmazónak, hogy maradjon az asztal azon végén, ahol a forgalmazás történik, és ne mondjon már baromságokat, mert a kotyogás abban az esetben még nagyobb lenne.
Le akarják passzolni az ügyet, ki másra, mint a felszerelőre.
Én meg közlöm, hogy nem az első szerelékem, minden esetben a gyártó ajánlása alapján lett minden fegyver felszerelve, belőve és eddig nem is volt gond soha és imádtam is a Steyr oldható szerlékeket.
Azt kell, hogy mondjam, mert elhozzák a fegyvert, hogy le fogom fényképezni a kopást, amely egyértelműen bizonyítja azt, hogy sajnos gyengére, puhára készült a szerelék, azon része.
Talán kifelejtették a kéregedzést, vagy nem tudom, de ez 30 év múlva sem kotyoghatott volna.
Akit érdekel, bemásolom képként a gyári utasítást.
Sajnálatos, de megrendült a Steyr szerelék szeretete bennem, nincs más megoldás, marad akkor az EAW.
Forgalmazó meg tehet egy szívességet, de át fogom küldeni nekik a technikai utasítást, és a képeket a szerlékről, tegyék ki az ablakba. Mosolyog

Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2313 Dátum: 2009. Október 28. - 12:33:00 »

Hát, el vagyok keseredve, megosztom a történetet, pár honlappal is.
Megrendelőmnek nem is olyan rég egy Steyr-Mannlicher SBS fegyverre szereltem fel egy céltávcsövet, eredeti Steyr oldható szerékkel.
Minden gond nélkül.
Maga a szerelékről szól a történet.

Mint talán tudott a Steyr oldható szerelék gyárilag nyers, azt nem lehet egyből feldobni a fegyverre.
Van erre egy gyár által biztosított technológiai folyamat, hogy miként kell a nyers szereléket illeszteni.
Ugye van két talpazat, ez megy a fegyverre, és van a felső forgózsámoly, elöl és hátsó résznél a reteszelő.
Hogy ne untassam a jónépet, csak és kizárólag sík, lehetőleg kézi csiszolással és szintén kézi polírozással, síkban kell elvenni pár század mm-t a forgózsámoly alsó felületéből.
Hátsó reteszelésnél, meg a zárolópontokat kell megigazítani.
A lényeg, hogy szép húzósan fel lett helyezve a szerelék, szépen kattra zárt is, és meg is történt a belövés.
Ja és a szerelék csavarok, talpazat megfelelő ragasztóval rögzítve is, amit a gyár javasol is.
( nem is tudom számontartani, ez hanyadik szerelés már)
Most, tegnap, jelzi a tulajdonos, hogy a forgózsámolynál kotyogást észlel.
Nem a talpazat, a felső része.
Ez a felső rész ugye 4 körmös reteszeléssel rendelkezik, melyek szépen befordulnak a megfelelő kiképzésbe.

Mondja a tulajdonos, hogy ez a négy reteszelő felület látványosan fényes, kopott, annak ellenére, hogy azt felrakáskor kentem is.
A hibajelenséggel felhívta a Magnum forgalmazó céget is, ahonnét származik minden, és közölték, hogy a mester volt a hibás, mert a körmöknél kell lereszelni a felesleget az illesztéshez.
Én meg innét üzenem a forgalmazónak, hogy maradjon az asztal azon végén, ahol a forgalmazás történik, és ne mondjon már baromságokat, mert a kotyogás abban az esetben még nagyobb lenne.
Le akarják passzolni az ügyet, ki másra, mint a felszerelőre.
Én meg közlöm, hogy nem az első szerelékem, minden esetben a gyártó ajánlása alapján lett minden fegyver felszerelve, belőve és eddig nem is volt gond soha és imádtam is a Steyr oldható szerlékeket.
Azt kell, hogy mondjam, mert elhozzák a fegyvert, hogy le fogom fényképezni a kopást, amely egyértelműen bizonyítja azt, hogy sajnos gyengére, puhára készült a szerelék, azon része.
Talán kifelejtették a kéregedzést, vagy nem tudom, de ez 30 év múlva sem kotyoghatott volna.
Akit érdekel, bemásolom képként a gyári utasítást.
Sajnálatos, de megrendült a Steyr szerelék szeretete bennem, nincs más megoldás, marad akkor az EAW.
Forgalmazó meg tehet egy szívességet, de át fogom küldeni nekik a technikai utasítást, és a képeket a szerlékről, tegyék ki az ablakba. Mosolyog


Ez gáz...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2314 Dátum: 2009. Október 28. - 12:43:42 »

Jó magyar fogtechnikai hagyományokon alapuló szokás beigazolódott. Megmenekült első ránézésre a csere díjától, a bibi azzal van, hogy nagy dobra lesz verve. A cégnek - ha egy mm-t is tovább látott volna az orránál, szépen, csendben, sunnyogva ki kellett volna kompletten cserélni a szereléket, a következő kettő eladott úgyis visszahozta volna az árát. (azt szerintem mindenki megérti, és emiatt nem mondana le a steyr-ről, hogy hiba, ha elhanyagolható százalékban is, de előfordulhat.) Viszont amiatt, hogy ezt nem látták be, sokba is kerülhet a mizéria. Ez ilyen. Kíváncsi lennék, a gyár ezt hogyan kommentálja?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #2315 Dátum: 2009. Október 28. - 12:57:13 »

Mikor másolod be az utasítást? Wave
Én biztosan leverném a port a forgalmazón! Woest
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2316 Dátum: 2009. Október 28. - 13:02:20 »

Jó magyar fogtechnikai hagyományokon alapuló szokás beigazolódott. Megmenekült első ránézésre a csere díjától, a bibi azzal van, hogy nagy dobra lesz verve. A cégnek - ha egy mm-t is tovább látott volna az orránál, szépen, csendben, sunnyogva ki kellett volna kompletten cserélni a szereléket, a következő kettő eladott úgyis visszahozta volna az árát. (azt szerintem mindenki megérti, és emiatt nem mondana le a steyr-ről, hogy hiba, ha elhanyagolható százalékban is, de előfordulhat.) Viszont amiatt, hogy ezt nem látták be, sokba is kerülhet a mizéria. Ez ilyen. Kíváncsi lennék, a gyár ezt hogyan kommentálja?

Ha ez az ellenreklám nekik megfelelő (már más périumgyártóval is elszórakoztam), akkor hajrá.
És már megint beigazolódott az, hogy pont a prémiumgyártók nem teszik meg azt, hogy nesze ecsém, kicserélem, aztán le van rendezve, nekünk ez nem költség, megy sejetbe és kész.
Hibás, nagyban hibás a forgalmazó is, mert ugye a fogyasztó vele van jogi kapcsolatban, nem a gyártó céggel, tehát nekik lenne kutya kötelességük orvosolni a gondot.
És én azt mondom, ha én vagy egy kollégám azt mondja, hogy hibás, nem jó, akkor egy kereskedő már ne szórakozzon, mert Ő kereskedő. CSAK.
Ha kell én, bizonyítom , hogy nem jó, de akkor az az összes vadászmédiában, szép cikk formájában, képekkel illusztrálva meg lesz szellőztetve.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #2317 Dátum: 2009. Október 28. - 13:04:43 »

Nevezett céggel már nekem is volt gondom, a Steyrhez vettem náluk egy 20 as tárat aminek rövid időn belül letörött a az egyik tárajka ( müanyag ) Nem volt nagy törés éppen csak annyira volt törött, hogy a tele tárat már nem bírta benntartani. El a céghez.
Első reakció : Lesett ? Nem
Nem : Használat közben történt:
Második rekació: Nem megfelelő volt a használat túl nagy erővel tolta be a tárat  Tasli
A kedves mama jól van. Hogy a fenébe lehet nem megfelelő erővel betolni egy tárat:
Harmadik reakció: Nem tudjuk kicseréltetni, mert többe kerülne a postaköltség mint maga a tár. Türelmetlenül
Le...rom a temék még alig három napja sincs használatban. Garanciális
Negyedik reakció: Jó de sokáig fog tartani . Akár több hónap is lehet. OOO
Megvárom.
Ötödik reakció: Ha nincs meg ez eredeti doboz a Steyr nem cseréli ki: Figyelmes olvasás
Hülyeség.
Három hónapon keresztül húzták az időt: Többszöri telefonálás után mondják a tárat nem cserélte ki a Steyr de van nekik egy másik és azt ideadják. Bemegyek a boltba. Eladó jön hozza a tárat, és majdnem megütöm mert az én korábban bevitt repedt táramat akarja visszaadni újként. Tasli Tasli Tasli
El Bécsbe Steyr cég boltjába ahol szó nélkül kicserélik  ( kb 5 perc )mert a Steyr kiadott egy értesítést, hogy ezek a tárak gyári hibásak és visszavonja őket. A bécsi boltos csodálkozik is, hogy ezt minálunk miért nem tudják. ???

Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
sab
Vendég
« Új üzenet #2318 Dátum: 2009. Október 28. - 13:14:16 »

Mikor másolod be az utasítást? Wave
Én biztosan leverném a port a forgalmazón! Woest

Műhelyben már lemásoltam, hozom haza estére és adom nyilvánosan ide.

Ja, és erről a történetről még egy másik is eszembe jutott.

Egy ismerős gondolta, a drága Steyr oldható szerléket, majd Ő maga felilleszti és ezzel pár ezer Ft-ot sikerül megsprorólni magának.
Ez annyira jól sikerült, hogy vesztett kapásból 170-180 ezer Ft-ot, mert az első művelet nem volt sikeres számára.
Hív telefonon, (az elsőnél), hogy nem megy össze a két rész, összesen négy.
Mondom neki azért, mert az nyers, azt szakszerűen illeszteni kell egymáshoz, és ennyi volt a beszélgetés, nem szólt semmit, hogy csináljam meg.
Eltelt 2h-ra és hív, hogy most meg kotyog az egész. :Mosolyog
Kérdem, mit csináltál, te szerencsétlen.
Mondja, hogy flex és a köszörű segítségével összehozta, hogy egymásba menjenek, de most meg kotyog, lötyög az egész. Vigyorog
Hát én leápoltam rendesen, ennek következménye lett, hogy már a 2 számú szerléket, melyet ismét kifizetett, már egy Osztrák kollégával szereltetett fel.
De azt még ezt követően közölte, hogy a szerelékillesztésért egy markáns összeget kifizetett.

Én meg megmondom őszintén, jót röhögtem az egészen és voltam olyan rendes, hogy közöltem vele, hogy talán megérdemelted. Kacsint Vigyorog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2319 Dátum: 2009. Október 28. - 13:24:01 »


El Bécsbe Steyr cég boltjába ahol szó nélkül kicserélik  ( kb 5 perc )mert a Steyr kiadott egy értesítést, hogy ezek a tárak gyári hibásak és visszavonja őket. A bécsi boltos csodálkozik is, hogy ezt minálunk miért nem tudják. ???



Miért érzem azt, hogy valami hasonló a helyzet itt is?

Abba már bele se menjünk, hogy ominózusék a főforgalmazók. Ilyet?!
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
sab
Vendég
« Új üzenet #2320 Dátum: 2009. Október 28. - 13:58:24 »

Mikor másolod be az utasítást? Wave
Én biztosan leverném a port a forgalmazón! Woest

Átküldtem magánban neked, biztos hasznát tudod venni.
Bemásolom ide is, talán látható lesz. :Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2321 Dátum: 2009. Október 28. - 13:58:55 »

Átküldtem magánban neked, biztos hasznát tudod venni.
Bemásolom ide is, talán látható lesz. :Mosolyog
És a második pld. a lényeg
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2322 Dátum: 2009. November 06. - 21:52:24 »

Üdv Mindenkinek!

Számomra egy nagyon tetszetős fegyver. Kinek mi a véleménye róla? Ha lenne pénzem biztos megvenném, igaz az ára a véleményem szerint elég magas, de szerintem egy igazán egyedi és szép fegyver.

http://www.tuskevb.hu/index.php?pg=!qproduct_info&cPath=87_231_233&products_id=1535

Üdv

K. Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1411



« Új üzenet #2323 Dátum: 2009. November 06. - 22:07:23 »

Üdv Mindenkinek!

Számomra egy nagyon tetszetős fegyver. Kinek mi a véleménye róla? Ha lenne pénzem biztos megvenném, igaz az ára a véleményem szerint elég magas, de szerintem egy igazán egyedi és szép fegyver.

http://www.tuskevb.hu/index.php?pg=!qproduct_info&cPath=87_231_233&products_id=1535

Üdv

K. Ádi

Valamiért több,mint 2 éve bent van a boltban.  Vállat von

És ennyiért majdnem csinálnak neked egy új építettet, a kívánt kaliberben, és díszítéssel. Talán ez az oka.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2324 Dátum: 2009. November 06. - 22:47:19 »

Üdv Mindenkinek!

Számomra egy nagyon tetszetős fegyver. Kinek mi a véleménye róla? Ha lenne pénzem biztos megvenném, igaz az ára a véleményem szerint elég magas, de szerintem egy igazán egyedi és szép fegyver.

http://www.tuskevb.hu/index.php?pg=!qproduct_info&cPath=87_231_233&products_id=1535

Üdv

K. Ádi

300.000Ft  Nem olyan drága, ennél többe kerül sok gyári tucatpuska! Mondjuk nekem nem tetszik! De a vadászaprón hirdetett 2,5 millás sem tetszett! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 [155] 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: