Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764977 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2250 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:30:34 »

"A cimborám Tikkájában 3 év után úgy kikopott a kivehető tár, - pedig nem volt agyon használva - hogy folyamatosan kiesett...el is hagyta."

Az egyik vadásztársam - szintén Tikkával - ugyanígy járt, lehet hogy nem egyedi eset  Fejvakarás


Azt le sem mertem írni, hogy a vadőrünk, akinek elpattant a zárdugattyú persely, szintén elhagyta a tárat.
Alig-alig fogta bent a tárat a retesz, igaz a puska immáron 18 éves. (A tárat kb. 4-5 éve hagyta el.)
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2251 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:31:38 »

Ha most új puskát vennék  csak Browning, FN Herstal nem hazudik!!!

Szia Szilva!  Emelem

Igen, ahogyan BEriknek is írtam a Browning már képen is magáért beszél. A SAKO vs. Tikka kérdést korábban feszegették a topicban, na az meggyőző volt a SAKO  Igen , Browning színvonalú fegyver.

Üdv.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2252 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:34:26 »

Az is ebben az árkategóriában van  Meglepődött ???

Az a kategória teteje, sajnos a "leg" oldalról (HUF)!
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2253 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 21:54:58 »

Üdv Dzsi!

No igen közlékenyebb az ember, ha nem azt kell eldönteni, hogy Browning, vagy CZ, mert ha megvan rá a keret, számomra egyértelmű a döntés...Browning.
Azt megveszed és használod, a CZ-t meg viheted csiszoltatni, esetleg új tust csináltatni. (nem mindig, de sajnos egyre gyakrabban.)
Egyik barátom vitt vissza olyan CZ-t amin gyárilag ferdén volt a sín bemarva.
A másikon olyan tus volt, hogy az egyik felébe szépen lehetett dolgozni, a másik felén meg szinte "málott" a tus anyaga. (MEO???)
De a Steyr-Mannl. tusa meg esetenként középen a tárnál törik.
Az én Zastavámnak az eredeti elsütője valami pelenka anyagból volt...kapott szintén gyári egybillentyűt, működik, mint a veszedelem.
A cimborám Tikkájában 3 év után úgy kikopott a kivehető tár, - pedig nem volt agyon használva - hogy folyamatosan kiesett...el is hagyta.
A vadőrünk Tikkájában a zárdugattyú műanyag perselye egyszercsak elpattant, pedig nem emlékezett, hogy valahová odaverte volna.
Ez ilyen, alapigazság nincs.

Vannak azonban olyan puskák amik nem a végletek, de mindig állandó minőséget kapsz.
Ilyen a Sako, meg pl. a Browning is, de szerintem a Voere is az.
De arra a kérdésre hogy Browning vagy CZ szerintem puskát kedvelő, szerető ember egyértelmű választ ad.
...csakhát nem egy kategória. Kacsint

Ádi!

Ha beletörik a Sabbatiba a csavar, akkor nem véletlenül a csavar a rossz, nem a puska?
Egyébként a többi felsorolt hiba bosszantó apró hiba.

Szia Wetzlar!

Természetesen nem azt kell eldönteni, hogy CZ vagy Browning, ezért írtam mellé a HUF spektrumot, nem említettem egy lapon a kettőt! Sőt a Browning a skála fölött van, de mindannyian így nézhetjük a zseb kontra elérhető fegyver kérdést: Na ez csak egy 50-essel drágább..stb. Na így jutottam én is a Cz-től a Browningig persze több lépcsőn!
Pontosan ezt vártam Tőled! Sejtettem, hogy van személyes, vagy másodkézből kapott tapasztalatod, ha nekifeszülsz a témának. A Tikka tetszett a legkevésbé küllemileg, és az is biztos, hogy fix tárast veszek, bármi légyen is az! Sokat segítettek a leírtak.  Igen
Mint Moderátorhoz: Kérlek tedd helyre a Beriknek írt válaszomat. A válasz az idézet része lett véletlenül. Köszi
 
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #2254 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 22:35:46 »

Wetzlar!

Igazad van a csavar biztos nem volt jó, de a puska vállszíjának a csatjaiban levő csavarok se a legjobb minőségűek. Egyszer meglazítottam őket és ennyi elég volt arra, hogy a csavar fején a vágat már nagyon sérült.

Még annyit elfelejtettem mondani a Sabatti puskáról, hogy a gyorsítójával semmi probléma. Elégedett vagyok vele, hangtalanul előre lehet tolni a ravaszt és az érzékenysége is megfelelő!

Üdv

Kovi Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2255 Dátum: 2009. Szeptember 03. - 23:19:30 »

Urak!

A Remingtont okkal, vagy ok nélkül kihagytátok a véleményezésből. Közben nézegettem, és a Remington 700 CDL még szebb, mint a BDL.

Erről a fegyverről valami vélemény, tapasztalat?  Vállat von  Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2256 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 09:27:09 »

Urak!

A Remingtont okkal, vagy ok nélkül kihagytátok a véleményezésből. Közben nézegettem, és a Remington 700 CDL még szebb, mint a BDL.

Erről a fegyverről valami vélemény, tapasztalat?  Vállat von  Emelem

Hali!

Azok is jó fegyverek  Ördög
Ált. a legtöbb vélemény szubjektív. Szóval számomra a Zasti, Sabatti fölött álnak, illetve a CZ fölött is, részben mivel igencsak felment az ára. (persze a 700-as széria).
Természetesen egy Browning vagy Sako, jobb a Remingtonnál, helyesebben jobb a kidolgozottságuk, finomabb műszerek.
Nincs gyorsító, de állítható a sütési erő, illetve a billentyű út is, a holt játék is...ha jól tudom. Nekem a gyári beállítás is nagyon jó.
Mivel a hüvelyvonó nem a zárdugattyún kívül van, szépen finoman jár a zárdugattyú. A biztosítóját lehet hangtalanúl működtetni, ha csak úgy átpöckölöd, kattan, szóval finoman kell áttolni.
De meg kell nézni, melyik tetszik, és azt kell választani, amiben 100%-ig megbízik az ember, amibe bele szeret.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2257 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 09:32:16 »

Ha belefér, a felsoroltak közzül én Browning-ot, esetleg Tikkát választanék.
(most amúgy nagyon el vannak szálva az árak, a használkt piacon is, hol ér egy CZ 220-250 ezer FT-ot? vagy egy Zastava? )
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2258 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 09:44:58 »

Szia Fkorei!

Köszi a Remingtonos hsz-t. Ez az a fegyver, amiből széles választékot találtam a Magnum oldalán. Tuti, hogy nincs gyorsítosban? Az nagyon hiányozna!
Viszont az árak, - bérmelyikről is beszélünk - elképesztőek. Hiába beszélgetünk 2-3 százezer forintról, az itt korábban elhangzotta szerint lehetnek problémák, néha komolyak is az újonan vásárolt műszerrel.  Vállat von
Azt hiszem, sok-sok hezitálás lesz itt még, alapvetően az árak miatt.  Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2259 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 09:51:22 »

Azt hiszem, sok-sok hezitálás lesz itt még, alapvetően az árak miatt.  Emelem

Úgy van az jól Mosolyog

Sajnos nincs gyorsítós tudtommal. (lehet utángyárottat lehet kapni)
De nekem nem hiányzik a gyorsító, szerintem csak azon a fegyveren van értelme, amleiyknek borzasztó a ssütése direktben.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2260 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 10:40:19 »

Szia Fkorei!

Köszi a Remingtonos hsz-t. Ez az a fegyver, amiből széles választékot találtam a Magnum oldalán. Tuti, hogy nincs gyorsítosban? Az nagyon hiányozna!
Viszont az árak, - bérmelyikről is beszélünk - elképesztőek. Hiába beszélgetünk 2-3 százezer forintról, az itt korábban elhangzotta szerint lehetnek problémák, néha komolyak is az újonan vásárolt műszerrel.  Vállat von
Azt hiszem, sok-sok hezitálás lesz itt még, alapvetően az árak miatt.  Emelem

Üdv!

A Remingtonban nincs gyorsító, de nem is kell, mert a billentyűnek három paramétere is állítható, és nagyon finomra meg lehet csinálni. Szvsz jobb megoldás mint a gyorsító.

A Sabattinak valóban van egy olyan problémája, hogy lötyög a zárdugattyú, de ezt egyszerűen lehet orvosolni. Beépítenek alul a tokba egy acélgolyót, amit egy rugó nyom felfelé. Ez mindig feszesen tartja a dugattyút, viszont nem akadályozza a mozgásban (töltéskor). És igaz hogy a fegyver kidolgozása nem csúcsminőségű, de a csövük kifogástalan! Több ilyen puska belövését láttam, (222; 30-06; 300WM; 9,3x62) kivétel nélkül mindegyik tűpontos volt! Hasonló árú fegyvereket pontosságban simán verik.

Viszont ha Browning kategória is szóbajöhet, akkor ajánlom hogy nézd meg a Thompson/Center Icon nevű puskát is. 300 körüli áron van, élettartam garanciával, garantált szórásképpel. Precíz kidolgozású, állítható elsütéssel, és szerintem ha Mo.-n kicsit ismertebb lesz a márka, nagyon fel fogják nyomni az árát, mert Sako szintű fegyver.
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #2261 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 12:16:13 »

A Remington 700 egy nagyon jó választás.
Valóban a Sako egy jobban összerakott, mint a Tikka, ha ezek közül válsztanál, akkor Sako.
Én megnézném a helyedben a Weatherby puskákat is, mert azok aztán ki vannak találva. Nagyon átgondolt, kézreálló, pontos, preciz eszközök. Nem írhatom le ki forgalmazza őket, de megtalálod, ha akarod. (Bgyarmaton) Kevesen ismerik Mo-on, de hidd el, érdemes megnézni. Én lőttem több ilyen fegyverrel (30-06Spr, 300Wby, 378Wby,) és csak jókat tudok róla írni.
Ha viszont használt is számításba jöhet, akkor 300e Huf-ért már sok jót találni. Főleg, ha alkudozol is...  Ördög
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2262 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 12:44:19 »

A Remington 700 egy nagyon jó választás.
Valóban a Sako egy jobban összerakott, mint a Tikka, ha ezek közül válsztanál, akkor Sako.
Én megnézném a helyedben a Weatherby puskákat is, mert azok aztán ki vannak találva. Nagyon átgondolt, kézreálló, pontos, preciz eszközök. Nem írhatom le ki forgalmazza őket, de megtalálod, ha akarod. (Bgyarmaton) Kevesen ismerik Mo-on, de hidd el, érdemes megnézni. Én lőttem több ilyen fegyverrel (30-06Spr, 300Wby, 378Wby,) és csak jókat tudok róla írni.
Ha viszont használt is számításba jöhet, akkor 300e Huf-ért már sok jót találni. Főleg, ha alkudozol is...  Ördög

Köszi a tippeket Robi, a Weatherby valóban mutatós, valahogyan a perifériára szorult, nem nézegettem.
  Emelem
Naplózva
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #2263 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 12:53:22 »

Köszi a tippeket Robi, a Weatherby valóban mutatós, valahogyan a perifériára szorult, nem nézegettem.
  Emelem
Szerintem érdemes, majd meglátod!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2264 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 14:57:55 »

Na pontosan ettől tartottam, hogy lesz még 5 féle puskajavaslat!  Ördög Bion

Naplózva
Oldalak: 1 ... 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 [151] 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: