Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764841 alkalommal)
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2160 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 20:43:46 »

Szia!
Hú, most belenyúltál a darázsfészekbe! Nevet

Fene se gondolta volna, de már rég olta fúrta az oldalamat a kíváncsiság  Wave
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2161 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 20:45:11 »

Amúgy a vegyescsövűek és a sörétesek záróteste ugyan az? Vagy a vegyescsövüeké átdolgozott, erősebb?
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2162 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 20:47:39 »

Lehet rossz helyre tettem fel a kérdész, mert van vegyescsővű topik is 
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2163 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 20:51:59 »

Amúgy a vegyescsövűek és a sörétesek záróteste ugyan az? Vagy a vegyescsövüeké átdolgozott, erősebb?

Ugyanaz! Épp ez a lényege, a csehek terveztek egy puskát, amire "korlátlan számú váltócsövet" lehet felszerelni egy mozdulattal! Sokan vitatják, hogy ez sikerült. De Hazánkban nagyon kevesen használnak(tak) ilyen puskát, véleménye viszont mindenkinek van róla! Nevet
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2164 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 20:55:07 »

Fene se gondolta volna, de már rég olta fúrta az oldalamat a kíváncsiság  Wave

Most néztem meg a legolcsóbb új vegyescsövű az IZS, 191 ezer jó magyar Ft! Onnantól meg megy az ár felfelé a csillagos égig!
Én, ha törvényhozó lennék Nevet köteleznék minden vadászt, hogy tartson a szekrényben egy vegyes csövű puskát!
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #2165 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 21:05:35 »

Heló.

Személy szerint több mint 10-éve használok egy ZH 301-es 12/70-es sörétest,váltócső/12/70-7X57 R/.

Sok rosszat nem tudok róla mondani,tette a dolgát mikor kellett.

Öreg puska,1975-ös de kifogástalan állapotban van még mindig.

Normális használat mellett akár életfogytig is kitart,nem kell belepisálni a csőbe.

Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2166 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 21:18:58 »

Heló.

Személy szerint több mint 10-éve használok egy ZH 301-es 12/70-es sörétest,váltócső/12/70-7X57 R/.

Sok rosszat nem tudok róla mondani,tette a dolgát mikor kellett.

Öreg puska,1975-ös de kifogástalan állapotban van még mindig.

Normális használat mellett akár életfogytig is kitart,nem kell belepisálni a csőbe.


Itt nem arról van szó hogy nem teszi a dolgát, hanem arról hogy nem lehet benne tengelyt cserélni mert nincs benne tehát amíg jó addíg jó ha meg már kotyog akkor jön a gány ugyanis zömítgetni lehet a pogácsáit de ugye azért az nem egy hosszútávú megoldás. Namost az hogy évek óta teszi a dolgát az csak attól függ hogy mennyit lősz vele, láttam olyan Browningot amelyikkel több ezret lőttek, nem írom le hogy mennyit mert úgysem hiszi el senki és tette a dolgát, persze ez a mennyiség kirívó lövés.
Normális használat:
Eddíg csak vadásztam sörétessel, évente ellőttem kb 25 max 50 patront.
Elkezdtem gyakorolgatni-korongozni, most éventelegalább 1000-et ellövök, ez vadászatban 20év lenne.
Egyébként elmondom, hogy vadonatúj cserechokos IZS-27-el kezdtem korongozni, miután kétszer kellett javíttatnom mert fellezult benne pár dolog eladtam és vettem egy Browning klónt( azért nem Browningot mert azért az háromszor annyiba kerül) lőttem vele már kb 1000-et még be sem járódott nem hogy kezdene szétesni.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #2167 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 21:32:09 »

Heló.

Nem kell leharapni a felyem azért mert szeretem a ZH-t.

Nekem bevált.

Van pár vadásztárs akiknek szintén,nem kell leszólni ezt a tipust.

Ha szétnézel fegyverműveseknél nem sok kotgyogós ZH-t láttak.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2168 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 21:37:09 »

Itt nem arról van szó hogy nem teszi a dolgát, hanem arról hogy nem lehet benne tengelyt cserélni mert nincs benne tehát amíg jó addíg jó ha meg már kotyog akkor jön a gány ugyanis zömítgetni lehet a pogácsáit de ugye azért az nem egy hosszútávú megoldás. Namost az hogy évek óta teszi a dolgát az csak attól függ hogy mennyit lősz vele, láttam olyan Browningot amelyikkel több ezret lőttek, nem írom le hogy mennyit mert úgysem hiszi el senki és tette a dolgát, persze ez a mennyiség kirívó lövés.
Normális használat:
Eddíg csak vadásztam sörétessel, évente ellőttem kb 25 max 50 patront.
Elkezdtem gyakorolgatni-korongozni, most éventelegalább 1000-et ellövök, ez vadászatban 20év lenne.
Egyébként elmondom, hogy vadonatúj cserechokos IZS-27-el kezdtem korongozni, miután kétszer kellett javíttatnom mert fellezult benne pár dolog eladtam és vettem egy Browning klónt( azért nem Browningot mert azért az háromszor annyiba kerül) lőttem vele már kb 1000-et még be sem járódott nem hogy kezdene szétesni.

Szia!
Nem akartam belemenni a vitába, mert parttalan, de ha már felhoztad a tengely-kérdést, had kérdezzem meg, melyik modern bock-ban van cserélhető csaptengely? Egyikben sem! Az utolsó a lenézett FÉG bock volt, de ugye befejezték a gyártását bizonyára nem véletlenül, túl jó volt!
Itt mi most főleg a vegyescsövű fegyverekről beszélünk,golyós topic, az meg a magányosan cserkelő vadász fegyvere, aminek legkiválóbb eszköze a német kulturkörből eredező drilling. Ilyen vadászatokon nem lövünk ezreket, tehát egy átlag cserkelő vadász életében a ZH is ÖRÖKÖS puska lehet.  Wave
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #2169 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 21:47:30 »

Sanyooo. Emelem

Vita eldöntve.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2170 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 22:17:16 »

Heló.

Nem kell leharapni a felyem azért mert szeretem a ZH-t.

Nekem bevált.

Van pár vadásztárs akiknek szintén,nem kell leszólni ezt a tipust.

Ha szétnézel fegyverműveseknél nem sok kotgyogós ZH-t láttak.
Nem haraptam le senki fejét, megfelelő használat mellett örökös puska, viszont amikor én akartam venni magamnak csak a kotyógósokat adták el, nem találtam használhatót az eladók között, na ekkor tettem le róla hogy nekem ilyenem lesz.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2171 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 22:22:41 »

Szia!
Nem akartam belemenni a vitába, mert parttalan, de ha már felhoztad a tengely-kérdést, had kérdezzem meg, melyik modern bock-ban van cserélhető csaptengely? Egyikben sem! Az utolsó a lenézett FÉG bock volt, de ugye befejezték a gyártását bizonyára nem véletlenül, túl jó volt!
Itt mi most főleg a vegyescsövű fegyverekről beszélünk,golyós topic, az meg a magányosan cserkelő vadász fegyvere, aminek legkiválóbb eszköze a német kulturkörből eredező drilling. Ilyen vadászatokon nem lövünk ezreket, tehát egy átlag cserkelő vadász életében a ZH is ÖRÖKÖS puska lehet.  Wave
Látod sanyooooooooooooooooooooo ezért szeretlek Piál, mindenre tudsz megoldást, de én azért, azért veszem a puskát hogy lövöldözzek vele, vadászaton, lőtéren,stb Vadász
u.i.:
Láttam azért olyan puskát amiben cserélhető a tengely  gyozo Táncol, tudod a kőkorszak sem azért ért véget mert elfogyott a KŐ Taps
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2172 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 22:39:22 »

Más kérdés, hogy van egy jó állapotú ilyen puskád, vigyázol rá, és akkor örökös.
Más hogy akarsz venni egy használtat, amiről nem tudhatod, hogy mennyi lövés ment ki belőle. Az nem érdekes, hogy hány puskaműves (vagy vadász) látott ilyet, hanem hogy ha megvetted a ZH-t és kotyog, akkor mi a teendő?
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2173 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 22:45:03 »

Heló.

Nem kell leharapni a felyem azért mert szeretem a ZH-t.

Nekem bevált.

Van pár vadásztárs akiknek szintén,nem kell leszólni ezt a tipust.

Ha szétnézel fegyverműveseknél nem sok kotgyogós ZH-t láttak.
Bagira, nem szólom le senki fegyverét  én csupán gyakorlati oldaláról nézem a dolgokat, többek közt a fegyvereket is, mindenki azzal vadászik ami neki a legkedvesebb, elmondanám hogy én az unokabátyámtól tanultam vadászni, neki egy GV-je van, lassan abbahagyja a vadászatot és mivel csőcserés a puskája el akarta adni alkatrésznek, na ezt a puskát én felújíttattam neki és vadászhat vele amíg akar, majd ha befejezi akkor nekem egy emlék lesz tőle, de nem a GV az álompuskám, azért azt ne felejtsük el hogy a puska az egy darab vas és egy darab fa, ha nincs ember aki használja nem ér semmit, tehát ha neked jelent valamit a ZH-d, valószínű jelent, akkor azt meg kell becsülnöd, nekem az IZs-zsel csak gondom volt, tehát én nem tartottam meg, egyébként én a vadászélményeimet nem a puskáimhoz kötöm hanem a vadászbarátaimhoz és azokhoz a helyekhez amiket közösen meglátogattunk. A vadnak teljesen mindegy hogy a mérgező ólomlövedékkel ejted el vagy a környezetbarát EVO-val és azt milyen puskából lövöd ki-szerintem.
"Ha szétnézel fegyverműveseknél nem sok kotgyogós ZH-t láttak."
Én általában nem ezt tapasztaltam, van fegyvermester barátom és nála csak a selejtezésre váró és kotyogós ZH-kkal találkoztam.
Nekem  van egy IZS18-asom, jól működik, a legelső puskám volt és ezért nem adom el, de azért műszakilag el tudom helyezni a rangsorban és ezt hallgasd meg, még senkinek nem javasoltam, hogy vegyen IZS 18-ast.
Ugye azért nincs harag Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2174 Dátum: 2009. Augusztus 10. - 22:51:07 »

Ja és még valami, mostanában a műszakin igen csak kiszórják azokat a puskákat amik pár évvel ezelőtt még simán átmentek a műszakin Vállat von, és ez nem a műszaki állapot kérdése, ez már arra megyki hogy csökkenteni akarják a kinnt lévő fegyverek számát Emelem, aki nem hiszi járjon utána Meghajol
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 ... 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 [145] 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: