Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764850 alkalommal)
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1470 Dátum: 2009. Március 04. - 20:24:13 »

Az R93 műszaki alapjain, Horst E. Blaser úr által kifejlesztett fegyvert volt alkalmam sokat vizslatni. A Strasser RS05-ről van szó. Hogy divatos szóval éljek: ez is LEGOpuska, de nekem igen elnyerte a tetszésem. A reteszelése is megbízhatónak tűnt, biztosításkor egyúttal fesztelenít, a hidraulikus csőrögzítés biztos, mint az atom, mégis egy imbuszkulccsal oldható, így könnyen cserélhető a cső. Schneller nélkül is hibátlanul sül, kivehető táras, a tusa is meglehetősen kézre áll. Hiába na, ez is biztosan megosztja a közösséget, de gépész ember alkotta  Ördög Ördög
De valamiért mégsem sikerült igazából elterjednie! ???
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1471 Dátum: 2009. Március 04. - 20:26:59 »

De valamiért mégsem sikerült igazából elterjednie! ???

Itthon... Külföldön van belőle. Itthon aki ilyen kategóriát vesz, szinte csak Blaserben gondolkozik szerintem. Pedig a Strasser felépítése számomra meggyőzőbb volt. De kinek a pap, kinek a paplan Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1472 Dátum: 2009. Március 04. - 20:49:34 »

"............de volt. a Blaser R 93 őse  a Mauser 66, cserélhető csővel, rövid teleszkópos zárral amelyiknek nem lötyög úgy a zárdugattyúja mint az m98-nak."

 Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen Igen
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1473 Dátum: 2009. Március 04. - 20:55:38 »

A Bleserrel egy gondom van, mégpedig az ára.
Ennyi pénzért egyedi golyóst lehet építtetni. Olyat ami legalább annyira kezes, kényelmes, és legalább annyira szép és hasznos...csak nem olyan trendi. :-)
Persze hozzáteszem az R93-as szerintem is jól néz ki, de ugyanaz az érzés kerített hatalmába mint Jant, amikor szétszedve megláttam...azok a lamellák, amiket reteszelő szemölcsnek neveznek... Vállat von

...és a kiplaufokkal is ugyanaz a véleményem mint Janinak, verhetetlenek az biztos, dehogy engem rá nem lehetne venni egy R93-a megvételére az bizsos...egy K95-ös, vagy egy R84-es...na az már más téma. Mosolyog
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1474 Dátum: 2009. Március 04. - 20:58:05 »

A Bleserrel egy gondom van, mégpedig az ára.
Ennyi pénzért egyedi golyóst lehet építtetni. Olyat ami legalább annyira kezes, kényelmes, és legalább annyira szép és hasznos...csak nem olyan trendi. :-)
Persze hozzáteszem az R93-as szerintem is jól néz ki, de ugyanaz az érzés kerített hatalmába mint Jant, amikor szétszedve megláttam...azok a lamellák, amiket reteszelő szemölcsnek neveznek... Vállat von

...és a kiplaufokkal is ugyanaz a véleményem mint Janinak, verhetetlenek az biztos, dehogy engem rá nem lehetne venni egy R93-a megvételére az bizsos...egy K95-ös, vagy egy R84-es...na az már más téma. Mosolyog
Az árát mi sem keveselltük! Angyal
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1475 Dátum: 2009. Március 04. - 21:15:15 »

Tudom nekem könnyen jár már a pofám, de hidd, el amint a kezedbe veszel egy méretedre szabott, ízlésednek megfelelő színű/kialakítású tussál, csővel, irányzékkal, elsütővel, szerelékkel, távcsővel szerelt golyóst megváltozna a véleményed. Kacsint
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #1476 Dátum: 2009. Március 04. - 22:10:40 »

Tudom nekem könnyen jár már a pofám, de hidd, el amint a kezedbe veszel egy méretedre szabott, ízlésednek megfelelő színű/kialakítású tussál, csővel, irányzékkal, elsütővel, szerelékkel, távcsővel szerelt golyóst megváltozna a véleményed. Kacsint
Ha nekem szólt, akkor ezt én elfogadom, sőt a hozzám és az én elképzelésem szerint készített fegyver gondolata közelebb is áll hozzám.
Naplózva
Róbert82
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 33



« Új üzenet #1477 Dátum: 2009. Március 04. - 22:53:57 »

Sziasztok!
Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni! eljött az idő, hogy megvegyem az első golyós puskámat, csak még azt nem tudom milyen kaliberűt vegyek. eddig a 30-06 és a 7X64-ben gondolkoztam. most hogy jön a FEHOVA oda is elnézek. érdemes újat venni vagy inkább maradjak a használtnál! Ja igen! a legfontosabb magára a fegyverre kb 200ezret szánok. tudom nem sok, de most ennyi van rá. az optikát majd később megveszem rá!
Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Robi Wave
Naplózva
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1478 Dátum: 2009. Március 04. - 22:59:23 »

Sziasztok!
Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni! eljött az idő, hogy megvegyem az első golyós puskámat, csak még azt nem tudom milyen kaliberűt vegyek. eddig a 30-06 és a 7X64-ben gondolkoztam. most hogy jön a FEHOVA oda is elnézek. érdemes újat venni vagy inkább maradjak a használtnál! Ja igen! a legfontosabb magára a fegyverre kb 200ezret szánok. tudom nem sok, de most ennyi van rá. az optikát majd később megveszem rá!
Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Robi Wave

Mikor, mennyiszer és mire van lehetőséged vadászni?
A 200-ban benne van a céltávcső is?
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1479 Dátum: 2009. Március 04. - 23:34:40 »

A Bleserrel egy gondom van, mégpedig az ára.
Ennyi pénzért egyedi golyóst lehet építtetni. Olyat ami legalább annyira kezes, kényelmes, és legalább annyira szép és hasznos...csak nem olyan trendi. :-)


Nem feltétlenül. A Blasert alkatrészenként is lehet kapni, egy "építős" puskaművessel ha jóban vagy... meg egy agyazóval...Kacsint
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #1480 Dátum: 2009. Március 05. - 04:43:25 »

Sziasztok!
Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni! eljött az idő, hogy megvegyem az első golyós puskámat, csak még azt nem tudom milyen kaliberűt vegyek. eddig a 30-06 és a 7X64-ben gondolkoztam. most hogy jön a FEHOVA oda is elnézek. érdemes újat venni vagy inkább maradjak a használtnál! Ja igen! a legfontosabb magára a fegyverre kb 200ezret szánok. tudom nem sok, de most ennyi van rá. az optikát majd később megveszem rá!
Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Robi Wave
Optika nélkül 200-ért  csak ujjat!  (cz) szerintem.
Naplózva

hunter55
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1481 Dátum: 2009. Március 05. - 07:18:13 »

Sziasztok!
Véleményeket, tanácsokat szeretnék kérni! eljött az idő, hogy megvegyem az első golyós puskámat, csak még azt nem tudom milyen kaliberűt vegyek. eddig a 30-06 és a 7X64-ben gondolkoztam. most hogy jön a FEHOVA oda is elnézek. érdemes újat venni vagy inkább maradjak a használtnál! Ja igen! a legfontosabb magára a fegyverre kb 200ezret szánok. tudom nem sok, de most ennyi van rá. az optikát majd később megveszem rá!
Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Robi Wave

Szia Robi!

Nem lehetetlen 200-ért jó állapotú komplett használt fegyvert kapni, szerintem nézz szét köztük alaposan. Ha a 7x64-est preferálod az jó hír, mostanság ebben a kaliberben vannak a legjobb ajánlatok a használtpiacon, nem egy divatos kaliber, pedig nagyon jó.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1482 Dátum: 2009. Március 05. - 07:26:47 »

Az biztos, hogy amikor a balesetek történtek ezekkel a fegyverekkel több tulajnak is egy kicsit megingott a bizalma a fegyverrel szemben. Aztán valami oknál fogva megszűntek ezek a balesetek, és mindenki használja az óta is megelégedve. Egyébként Viktor jól megfogalmazta, hogy ez a fegyver kétfelé ossza a világot.

Na, azért arra is kiváncsi vagyok, hogy a balesetek kérdésének napirenden tartásában kik az érdekeltek. Tán csak nem a konkurencia... az biztos, hogy a gyárak szervezett reklámkampányaiban is fokozott szerepet kapott a biztonság kérdése, jellemző, hogy a Steyr az egész kampányát a biztonságra építette az új SBS 96-osnál, jellemzően a Blaseres balesetek időpontjában... Kacsint A Merkel KR1-esnél is folyton kihangsúlyozták, hogy a fegyver Horst Blaser skiccei alapján készült, de a fegyver zárolása BIZTOSABB, MINT AZ R93-ASÉ... Vigyorog

Az az érdekes, hogy a sok "szakértő" fanyalog, K.József fröccsöntő iparos pedig - aki soha nem vette a fáradságot, hogy belenézzen - egészséggel használja... Vigyorog

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1483 Dátum: 2009. Március 05. - 07:36:22 »

Az R93 műszaki alapjain, Horst E. Blaser úr által kifejlesztett fegyvert volt alkalmam sokat vizslatni.

Nekem is volt a kezemben, de nekem annyira nem jött be, a rövidzáras megoldást áldozták fel. Mondom ezt úgy, hogy amúgy a kivehető tár pártján állok. elsősorban a lányok tudják, hogy mit számít pár centi  Ördög , de szerintem egy fegyver egyensúlyát ez alapvetően meghatározza. No nem Neked, mert a Te karjaid közt a Strasser is elvész, de egy magamfajta tömzsi alaknak ez szempont.

[$quote author=Marksman link=topic=25.msg42999#msg42999 date=1236193900]
 biztosításkor egyúttal fesztelenít,
[/quote]

Az R93 is fesztelenítős.
Naplózva
Juszuph
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333


« Új üzenet #1484 Dátum: 2009. Március 05. - 08:08:33 »

A Bleserrel egy gondom van, mégpedig az ára.
Ennyi pénzért egyedi golyóst lehet építtetni. Olyat ami legalább annyira kezes, kényelmes, és legalább annyira szép és hasznos...csak nem olyan trendi. :-)
Persze hozzáteszem az R93-as szerintem is jól néz ki, de ugyanaz az érzés kerített hatalmába mint Jant, amikor szétszedve megláttam...azok a lamellák, amiket reteszelő szemölcsnek neveznek... Vállat von

...és a kiplaufokkal is ugyanaz a véleményem mint Janinak, verhetetlenek az biztos, dehogy engem rá nem lehetne venni egy R93-a megvételére az bizsos...egy K95-ös, vagy egy R84-es...na az már más téma. Mosolyog
Sziasztok,
a Blaser most Nürnbergben mutatja be a K 95 erősebb vastagabb változatát, ahol a méretek 1,2 szorzóval értendők. Erre azért volt szükség, mert a normál K 95-be a mostani széles magnumoknak nincs elég hely. Követik a piaci igényeket. A K 95 talán a legjobb gavallér, lőképe bármelyik tolózárassal kiállja a próbát. Az előagy ötletes rögzítésével megoldották a billenőkre jellemző gondot, a cső melegedésével a találati pontok fölfelé mennek. De mint tudjuk, a gavallérok nem sorozatlövő fegyverek. Szerencsére. Az R 93-nál elvi gond van,  amiből következtek a rendkívüli esetek egyidejűsége mellett az ismert balesetek. Itt nem történt a szó szoros értelmében robbanás, hanem a zárolás kinyílt, és a zárfej jött hátra. Ez ismert szakmai körökben, és ennek alapján  tervezte Horst Blaser a Strassert. Üdv Juszuph  Wave
Naplózva

Üdv : Juszuph
Oldalak: 1 ... 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: