Oldalak: 1 ... 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 [973] 974 975 976 977 978 979 980 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764734 alkalommal)
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #14580 Dátum: 2022. November 14. - 22:16:10 »


Játszunk el a gondolattal, ki milyen készséget állítana össze nekem, ha a cél leginkább a vaddisznó vadászata,
8x57JS Voere Mauser 2155 egy Meopta Artemis 3-12 vagy 7x50 vil.pontos távcsővel.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1674


Koma


« Új üzenet #14581 Dátum: 2022. November 15. - 10:48:31 »

Aztán, mé ne 300WM, drága hozzá a lőszer?
 Mosolyog
Szevasz Gêzabátyám!

Drága itt már a fing is. Mosolyog

Semmi komolyabb szandekom nem volt, csak abbol hoztam le, hogy ha főként vadkár, ahol 10-250m közt jöhet ki vad oda jobb esetleg olyat venni ami kb arany középùt. Asszem te mondtad h ha nagyon közel van a vad akkor ott azert lehet meglepi azzal higy csak átszalad a vadon a gubacs.

Sok helyről hallom amùgy  hogy a 300wm nek nagyon zaklatott a lövedék ellátása mostanában.  Vállat von
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #14582 Dátum: 2022. November 15. - 11:32:55 »

Szép napot mindenkinek!
...
Játszunk el a gondolattal, ki milyen készséget állítana össze nekem, ha a cél leginkább a vaddisznó vadászata, többnyire vadkárban. Esőben, ködben sokat kint a területen. Fegyver, optika, kaliber. A felső kategória ne legyen fókuszban. Kíváncsian várom kinek egyezik keginkább az elgondolása az enyémmel.

Üdv!

 Emelem

Mindegy, csak .243-asnál nagyobb legyen...

Akár egy ilyen is jó lehet, ha valaki nem szereti a normális kalibereket (>9mm)  Kacsint Vigyorog

https://www.egun.de/market/item.php?id=18919821

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #14583 Dátum: 2022. November 15. - 12:12:26 »

Emelem

Mindegy, csak .243-asnál nagyobb legyen...

Akár egy ilyen is jó lehet, ha valaki nem szereti a normális kalibereket (>9mm)  Kacsint Vigyorog

https://www.egun.de/market/item.php?id=18919821

 Wave

Ezidáig, ez tűnik a leginkább időjárásállónak. Kacsint
Naplózva
Báki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #14584 Dátum: 2022. November 15. - 17:18:35 »

Kedves Visszatérő! Mintha csak évekkel ezelőtti önmagam írt volna ide tanácsot kérve. Akkor még nem ismertem a fórumot (sajnos), így egyébb forrásokból próbáltam tájékozódni
(irodalom, haverok, vadásztársak, stb.), ennek eredményeként meg főleg ár-érték szerint döntöttem a CZ557 mellett .270W kaliberben + Meopta Meostár 3x12x56 optika került rá.
Egyiket sem bántam meg, nincs elvesztett vadam, legtöbb helyben maradt vagy tisztán hibáztam, vagy max.120m-t  ment csak el (1 eset).
A cső minden lőszert szeret és jól hord!
Ha netalán erre a kombóra is gondolnál csak arra figyelj, hogy egyedül a 30.06 kaliberről vannak negatív infók is, de hogy mi az oka, az még nem derült ki, vagy csak én nem tudok róla.
Naplózva
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #14585 Dátum: 2022. November 17. - 11:02:05 »

Szép napot mindenkinek!
Az úgy kezdődött, hogy betöltöttem a 18-at. ...több mint 3 évtizeddel ezelőtt. Néhány havi fizetésemből megvettem az első golyósomat. Akkor nagyon beleszerettem egy Remington 700 bdl 243 W. Mindjárt tag is lettem édesapám területes társaságában, és akkor megvàltozott az életem. No buli, no csajok. Munkából vadászni, vadászatról munkába. Hétköznap, hétvége elvesztette jelentőségét. Azután törvényszerűen bekövetkezett, hogy eredménye kezdett lenni a folyamatos kintlétnek. A vaddisznó vadászat rabjává váltam.

Nem számított, hogy esik az eső, a hó, kint voltam. Viszont a remington képes volt "berozsdásodni" egy párás novemberi éjszaka alatt a vállamon. Kívül az olajos rongy megoldotta, de a csőfuratnak a csőtorkolattól számított 30-40 mm mélységéig bizony meglátszott néhány év után a nyoma. Akkor kezdtem el vágyakozni egy olyan fegyverre, ami megbírkózik az ilyen kihívásokkal, de ez az álom nem vált valóra. Család, gyerekek, lakás, ház.....tizenegynéhány év semmi vadászat. Most újra kezdem. Jó néhány hónapja böngészem ennek a fórumnak jó néhány topikját. Vannak itt fórumtársak, akiknek hasonlatos az "eszejátása" az enyémhez.

Játszunk el a gondolattal, ki milyen készséget állítana össze nekem, ha a cél leginkább a vaddisznó vadászata, többnyire vadkárban. Esőben, ködben sokat kint a területen. Fegyver, optika, kaliber. A felső kategória ne legyen fókuszban. Kíváncsian várom kinek egyezik keginkább az elgondolása az enyémmel.

Üdv!

Kedves Visszatérő!

Én hasonló indíttatásból vásároltam CZ557-t. (A szép fatusás CZ550 száraz időben jön ki velem, ellenkező esetben a szekrényben pihen mert sajnálom, jó lesz majd a gyereknek)   
A kaliber mindegy volt, így lett egy CZ 557 Eclipse 30-06. Ennek már a barnítása szerintem nem a CZ550 minősége. itt-ott kopik a barnítás, bár nem vigyázok rá úgy. Egyébként maga a fegyver pontos, nehéz és jó minőségű, összerakott fegyver benyomását kelti, cső belsején nem igazán látszik semmi éve múltán sem. Előbb veszem ki a szekrényből mint az 550-et. Szóval összességében arra amire akartam, hogy ne kelljen sajnálni, cserkelni, esőben hurcolni tökéletes. egyszer majd a barnítást ki kell javítani, ha olyan mértékű lesz a kopás. jól visz majdnem minden lőszert.

De ha már a fenti elvárásoknak kellene megfelelni és belefér a keretbe akkor valami Stainless Steel csövű műanyag tusás fegyvert vennék erre a célra. Mauser M18, Howa 1500, Weatherby Vanguard, Tikka T3, Savage 110, Remington Seven.
Távcsőnek Meopta optika6 vagy Noblex NZ6i

Kalappal! Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #14586 Dátum: 2022. November 17. - 11:56:56 »

Ezidáig, ez tűnik a leginkább időjárásállónak. Kacsint

Szerintem attól is függ, mit keresel, meg mennyiért.
El szeretnéd-e tenni mutogatni az utókornak?
Legyen rozsdamentes, vagy rozsdaálló és luxusos is, vagy simán csak ne sajnáld?

Mert ha  utóbbi, én egy Ruger Americant vennék, vagy Xpr, vagy hasonló, egykét éve még olcsónak számító dolgot. Műanyag a tus, a  fémmunka is inkább célszerű, mint elegáns, de mindenkitől azt hallani, hogy az American például borzasztó pontos puska, nem csak az árához mérten. És nem, nem fog széthullani a kezedben.

Százból 90 vadász annyit se lő egy évtized alatt, hogy egyáltalán bekopni kezdjen a cső, nemhogy elkopni, de ez csak az én korlátozott tapasztalatom, lehet máshol hevederből tüzelnek a vadra.
Naplózva
Gerschli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #14587 Dátum: 2022. November 17. - 12:48:17 »

Szerintem attól is függ, mit keresel, meg mennyiért.
El szeretnéd-e tenni mutogatni az utókornak?
Legyen rozsdamentes, vagy rozsdaálló és luxusos is, vagy simán csak ne sajnáld?

Mert ha  utóbbi, én egy Ruger Americant vennék, vagy Xpr, vagy hasonló, egykét éve még olcsónak számító dolgot. Műanyag a tus, a  fémmunka is inkább célszerű, mint elegáns, de mindenkitől azt hallani, hogy az American például borzasztó pontos puska, nem csak az árához mérten. És nem, nem fog széthullani a kezedben.

Százból 90 vadász annyit se lő egy évtized alatt, hogy egyáltalán bekopni kezdjen a cső, nemhogy elkopni, de ez csak az én korlátozott tapasztalatom, lehet máshol hevederből tüzelnek a vadra.

 Emelem Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek mematyi hozzászólásával. És személy szerint kb. 10 éve vettem egy Ruger Americant amolyan bokorugró/eső puskának .308w kaliberben és nagy megelégedéssel használom, pedig kapja az ívet rendesen, az esetek 80%-ában őt veszem ki a szekrényből. Úgy voltam vele, hogy ha 5 évet kibír probléma nélkül ezért a pénzért, akkor már megérte. Persze érezni rajta az olcsóságot, a műanyag agyazás nem egy iparművészeti remekmű, de elég ergonómikus és nem sorjás (ellentétben néhány hasonló árfekvésű ,,műanyag" puskával). Egy dolog zavaró talán, mégpedig az, hogy a könnyű tus miatt a fegyver ,,orrnehéz" és vállon hordva szépen lassan megpróbál csővel a föld felé fordulni. Viszont a tus üreges, így ki lehet súlyozni  Kacsint A csöve tényleg nem válogatós és pontos is. Viszem magammal a ködös esős időben is és nem rozsdásodik.
A.308w pedig szerintem egy nagyon kiegyensúlyozott, kellemes kaliber és magyar viszonylatban mindenre elég (rókától bőgő bikáig)
Ha egy puska nem villantani kell, hanem eszközt keresel a vadászathoz, akkor a Ruger American és a Win XPR szerintem jó döntés és az olcsóságán megspórolt összeget felhasználhatod egy kicsit jobb céltávcső vásárlásához.
Egy barátom egyébként egy XPR-t (is) használ 8 éve és ő is teljesen elégedett vele. Annak a puskának a műanyagja talán valamivel igényesebb Rugerénél.

Remélem segítettem  Emelem
Naplózva
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #14588 Dátum: 2022. November 17. - 12:52:54 »

Szerintem attól is függ, mit keresel, meg mennyiért.
El szeretnéd-e tenni mutogatni az utókornak?
Legyen rozsdamentes, vagy rozsdaálló és luxusos is, vagy simán csak ne sajnáld?

Mert ha  utóbbi, én egy Ruger Americant vennék, vagy Xpr, vagy hasonló, egykét éve még olcsónak számító dolgot. Műanyag a tus, a  fémmunka is inkább célszerű, mint elegáns, de mindenkitől azt hallani, hogy az American például borzasztó pontos puska, nem csak az árához mérten. És nem, nem fog széthullani a kezedben.

Százból 90 vadász annyit se lő egy évtized alatt, hogy egyáltalán bekopni kezdjen a cső, nemhogy elkopni, de ez csak az én korlátozott tapasztalatom, lehet máshol hevederből tüzelnek a vadra.

Kedves MeMatyi!

én pont a Ruger Americant cseréltem le CZ557-re(mielőtt megvettem a cz-t tettem egy kitérőt a Rugernél). Az ára utóbbi időben annyival ment fel, hogy azért műanyag CZ557-t is kapni illetve kis plusz ráfordítással bármelyik egy polcal feljebb lévő puskát is megkapni. Saját szubjektív véleményem, hogy a tus nagyon gagyi, gyenge, rossz tapintású és csúszós is. Markolat nekem kicsi volt. A forgó tolózár lötyögős volt, könnyen kinyílt. Én nem tudtam megbarátkozni vele.
A pontossága az tényleg az árához mérve kivételes! 3 féle lőszerrel próbáltam mikor megvettem és mindet jól vitte(összeszakadtak).
Az acél alkatrészek milyen minőségűek azt nem tudom, annyi időt nem élt meg nálam.
Ettől még vannak rajta jól kitalált részek:
pl a forgó tolózár kivétele egyszerű a cz-hez képest
az elsütő billentyű erejének állítása szintén egyszerű és a gyáriból is sokat ki lehet hozni egy rugó cserével
cső pontossága lenyűgöző egy ilyen "olcsó" fegyvernél

Jó fegyver lenne, ha megfelelő tus lenne hozzá. De akkor már elveszíti azt az előnyét, hogy olcsó.

Vadász üdvözlettel Zsolt
Naplózva
Gerschli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #14589 Dátum: 2022. November 17. - 13:30:37 »

A forgó tolózár lötyögős volt, könnyen kinyílt. Én nem tudtam megbarátkozni vele.

 Emelem

Ezt az iménti hozzászólásomból kifelejtettem, de ez tényleg így van. Okozott már kapkodást nem is egyszer az, hogy a szálkereszt a diszó oldalán feszült, de ravasz elhúzása után gyakorlatilag csak fesztelenítettem a fegyvert, mert a zárkar a nagy izgalomban, a vállról levétel közben valahogy felnyílt... Ilyenkor újranyit-újrazár-durr. Ha a disznó is úgy akarja  Ördög
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #14590 Dátum: 2022. November 17. - 14:30:28 »

Rugert  inkább ezt választanám!

https://www.leroshop.cz/opakovaci-puska-ruger-scout-rifle-m77-raze-308-win.html 

nem tudom itthon  lehet e kapni  valahol
Naplózva
Sz.Zsolt
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #14591 Dátum: 2022. November 17. - 14:33:36 »

Fegyver, optika, kaliber. A felső kategória ne legyen fókuszban. Kíváncsian várom kinek egyezik keginkább az elgondolása az enyémmel.

Bocsánat, kaliber lemaradt.
Szerintem bármi ami elérhető 7-el kezdődő kalibertől fölfelé.
7x57, 7mm-08, 7mm remmag, 270win, 308 win, 8x57IS, 30-06, 9,3x62...a lista nem teljes
egy jó lövedékválasztással bármelyik a fentiekből megfelelő lehet.

Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #14592 Dátum: 2022. November 17. - 16:35:15 »

Amennyiben újban gondolkoznék, ár érték ès funkcionalitás tekintetében, talán egy Mauser M-18, rajta egy Zeiss Conquest variábel, 8x57JS kaliberben 12,7 grammos cseh SPCE tölténnyel.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #14593 Dátum: 2022. November 17. - 16:42:56 »

Vagy .308 Win kaliberben 12 grammos Lapua Mega kombináció.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 225


« Új üzenet #14594 Dátum: 2022. November 17. - 19:53:14 »

 Emelem
A Ruger Hawkeye fegyver modellek között megtalálhatóak a rozsdamentes változatok, és szénacél csövűek, műanyag és fa tussal is. Ezek a fegyver modelljeik Mauser-zárasak, a klasszikus hosszú hüvelyvonóval, a tárfenék lenyitható. Ezekből lehetne választani, ha a kereskedelem ezeket hozná be a Ruger American helyett. Lényegesen jobb minőségűnek látszanak, mint Ruger American.
https://www.ruger.com/products/Hawkeye/overview.html
Naplózva
Oldalak: 1 ... 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 [973] 974 975 976 977 978 979 980 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: