Oldalak: 1 ... 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 [955] 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764884 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #14310 Dátum: 2021. November 22. - 11:13:47 »

Sajnos ezt nem tudom, viszont nem félek a Titan II-vel belemenni a QL szerinti rózsaszínbe hogy a 6,5x57-ből Ceedmoret csináljak.
Egy új, kicsit jobb, kicsit más kaliber kifejlesztése a gyártóknak "filléres" költség. A népszerüsítese kerül sokba. Ma már ez szinte csak az amerikai piacon lehetséges.
Azért vannak európai kaliberek is amik az új reneszánszukat élik, pl. a 8x57 vagy a 9,3x 62.


 Emelem
A 6,5x57-nek eleve nagyobb a hüvelykapacitása, mint a Creedmoor-nak. Szvsz. nem nehéz akár gyorsabbat-erősebbet csinálni belőle. Más kérdés, hogy kell-e?
Meg kell taná'ni a legjobb szórású töltetet, oszt' egy megfelelően jó ballisztikájú lövedékkel (pl. Ballistic Tip és tsai.) ki lehet lőni a világból...
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14311 Dátum: 2021. November 22. - 16:51:04 »

Emelem
A 6,5x57-nek eleve nagyobb a hüvelykapacitása, mint a Creedmoor-nak. Szvsz. nem nehéz akár gyorsabbat-erősebbet csinálni belőle. Más kérdés, hogy kell-e?
Meg kell taná'ni a legjobb szórású töltetet, oszt' egy megfelelően jó ballisztikájú lövedékkel (pl. Ballistic Tip és tsai.) ki lehet lőni a világból...
 Wave
Határozott válaszom hogy nem kell!
Viszont a játékszabályok betartásával nem is olyan könnyű. Nehéz hozzá megfelelő port találni, talán a Norma MRP.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14312 Dátum: 2021. November 22. - 17:09:55 »

Amit még nem értek, pl. az R8-nál zárdugattyú, cső ugyan az a Creedmoor-nál a max megengedett nyomás még is 450 bárral nagyobb?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #14313 Dátum: 2021. November 23. - 22:10:24 »

Amit még nem értek, pl. az R8-nál zárdugattyú, cső ugyan az a Creedmoor-nál a max megengedett nyomás még is 450 bárral nagyobb?
De ugyanez m98 mausernél vagy a remington 700 nál.A reteszelési konstrukciók nyilván nagyobb nyomást is kibírnak Én azt gondolom hogy inkább a hüvely vissza nem fordítható alakváltozása a meghatározó.És ez a kamra hossza,akúpszög etc.től nyilván sokban változik.De ezt nyílván a mérnökök hosszasan tudnák ecsetelni.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14314 Dátum: 2021. December 04. - 18:01:18 »

Üdv Urak!
Egy hónapja egy lendületes, kétlábas talpalással kirúgta a covid a lábaimat, de mivel nem kellettem az ördögnek (sem😇),
ha nehezen is, de itt rontom tovább a levegőt😁
Osztán mivel szép az élet (és dugni sem rossz) úgy gondoltam, hogy meg kell lepnem magam valamivel.
Arra gondoltam, hogy megerősítve a hirtelen túláradó optimizmusomat, valami időtálló dologra van szükségem.
Következő gondolatom az volt, hogy hosszú évek óta nincs a szekrényben 308-as pockozó..... Fejvakarás
Így hirtelen felindulásból meg is rendeltem egy Mauser M--18-ast.
Totális vakrandi lesz, mert azon kívül, hogy egyszer a Jehován pár másodpercen át a kezemben tartottam, semmit sem tudok róla.

Igaz, még csak a jövő hét vége felé, vagy a rákövetkező héten foghatom kézbe, de már jár az agyam.
Lehet vajon hozzá "belenyúlós" müanyag tust kapni?
Az a buzi hülyebogár.... 🤣
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14315 Dátum: 2021. December 04. - 18:25:16 »

Üdv Urak!
Egy hónapja egy lendületes, kétlábas talpalással kirúgta a covid a lábaimat, de mivel nem kellettem az ördögnek (sem😇),
ha nehezen is, de itt rontom tovább a levegőt😁
Osztán mivel szép az élet (és dugni sem rossz) úgy gondoltam, hogy meg kell lepnem magam valamivel.
Arra gondoltam, hogy megerősítve a hirtelen túláradó optimizmusomat, valami időtálló dologra van szükségem.
Következő gondolatom az volt, hogy hosszú évek óta nincs a szekrényben 308-as pockozó..... Fejvakarás
Így hirtelen felindulásból meg is rendeltem egy Mauser M--18-ast.
Totális vakrandi lesz, mert azon kívül, hogy egyszer a Jehován pár másodpercen át a kezemben tartottam, semmit sem tudok róla.

Igaz, még csak a jövő hét vége felé, vagy a rákövetkező héten foghatom kézbe, de már jár az agyam.
Lehet vajon hozzá "belenyúlós" müanyag tust kapni?
Az a buzi hülyebogár.... 🤣
Tudom, csak engem akarsz bosszantani ezzel a 7,62x51 Nato-val. Legalább egy Creedmoort vettél volna. Ördög
www.tolgyfavadaszbolt.hu/item/806387
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14316 Dátum: 2021. December 04. - 18:47:12 »

Ez lemaradt: műanyaggal még nem találkoztam.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14317 Dátum: 2021. December 04. - 19:06:02 »

Tudom, csak engem akarsz bosszantani ezzel a 7,62x51 Nato-val. Legalább egy Creedmoort vettél volna. Ördög
Az a helyzet, hogy maradt 15 db újratölthető üres hüvelyem, és ilyen értéket csak nem herdál el a környezettudatos polgár!🤣

A fa tus sajnos nem érdekel.
"Munkapuska" lesz, kár lenne érte.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14318 Dátum: 2021. December 04. - 19:41:36 »

Az a helyzet, hogy maradt 15 db újratölthető üres hüvelyem, és ilyen értéket csak nem herdál el a környezettudatos polgár!🤣


Értem én hogy rezsicsökkentés, globális felmelegedés me Greta Thunberg.
De, mégegyszer nem tudok annyit inni, hogy megvegyem a háromszáznyócasodat.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #14319 Dátum: 2021. December 04. - 20:00:57 »

Biztos kell ez neked? Még ha elegánsan túllépünk azon a tényen, hogy azzal a lyukas műanyagtussal leginkább hónaljmankóra fog hajazni (bár a covid után nem is rossz ha van az ember kezeügyében valami, amire támaszkodhat) mindig ott van az a sokak által bizonyított tény, hogy a vadat át nem üti semmiféle lőszerrel, az erő hiányában. De cserébe legalább 150 méternél tuti leesik a lövedéke szépen a földre. Ja, vért még véletlenül sem ad. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha tűzben rogyasztaná a vadat, hát megnyugtatlak, ezt sem teszi. Viszont van azért előnye is, ha mindezen fesoroltak ellénre valahogy  mégis sikerül valamit zsákmányolnod vele, na annak hírértéke van. Ismerősök sokáig szokták emlegetni.  Stoel
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #14320 Dátum: 2021. December 04. - 20:42:28 »

Üdv Urak!
Egy hónapja egy lendületes, kétlábas talpalással kirúgta a covid a lábaimat, de mivel nem kellettem az ördögnek (sem😇),
ha nehezen is, de itt rontom tovább a levegőt😁
Osztán mivel szép az élet (és dugni sem rossz) úgy gondoltam, hogy meg kell lepnem magam valamivel.
Arra gondoltam, hogy megerősítve a hirtelen túláradó optimizmusomat, valami időtálló dologra van szükségem.
Következő gondolatom az volt, hogy hosszú évek óta nincs a szekrényben 308-as pockozó..... Fejvakarás
Így hirtelen felindulásból meg is rendeltem egy Mauser M--18-ast.
Totális vakrandi lesz, mert azon kívül, hogy egyszer a Jehován pár másodpercen át a kezemben tartottam, semmit sem tudok róla.

Igaz, még csak a jövő hét vége felé, vagy a rákövetkező héten foghatom kézbe, de már jár az agyam.
Lehet vajon hozzá "belenyúlós" müanyag tust kapni?
Az a buzi hülyebogár.... 🤣

Csabus! Emelem

Örülök, hogy legyőzted ezt a tetves kórt, és ahogy látom hozzászólásod többi részét, teljesen fel is gyógyultál!  Kacsint

Én imádtam a 308 puskámat, és nagyon jó kalibernek tartom. (Bár neked nem kell mondani, tudtommal sokáig használtál ilyet.) Nekem nagyon sok sikerem volt vele, és soha nem volt panasz a hatásfokára. Igaz a legnagyobb turkácsom amit azzal lőttem 96 kg volt, de azon átment. Igen jól tudtam használni dámvadra, és gím tarvadra is. Talán a legnagyobb távolság amire egy gímtehén elment 30 m volt, és volt vér is rendesen! Sok emlékezetes vadászélményt kívánok hozzá! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14321 Dátum: 2021. December 04. - 20:56:15 »

Biztos kell ez neked? Még ha elegánsan túllépünk azon a tényen, hogy azzal a lyukas műanyagtussal leginkább hónaljmankóra fog hajazni (bár a covid után nem is rossz ha van az ember kezeügyében valami, amire támaszkodhat) mindig ott van az a sokak által bizonyított tény, hogy a vadat át nem üti semmiféle lőszerrel, az erő hiányában. De cserébe legalább 150 méternél tuti leesik a lövedéke szépen a földre. Ja, vért még véletlenül sem ad. Nem is lenne ezzel semmi baj, ha tűzben rogyasztaná a vadat, hát megnyugtatlak, ezt sem teszi. Viszont van azért előnye is, ha mindezen fesoroltak ellénre valahogy  mégis sikerül valamit zsákmányolnod vele, na annak hírértéke van. Ismerősök sokáig szokták emlegetni.  Stoel
Falusi búcsus céllövő kaliber! Az 50-es évekbe vezették be az USA hadseregbe, aztán minden háborút elveszítettek vele.
Hogyan bízhatnák egy ílyen kaliberben, ha kiáll elém életem bikája?
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #14322 Dátum: 2021. December 04. - 22:03:09 »

Falusi búcsus céllövő kaliber! Az 50-es évekbe vezették be az USA hadseregbe, aztán minden háborút elveszítettek vele.
Hogyan bízhatnák egy ílyen kaliberben, ha kiáll elém életem bikája?
 Röhög

 Röhög Igen  Csak azért nincs szurony a Mannlicheremen mert stucni és sajnáltam volna összefurkáltatni az agyazást. De szó mi szó nyugodtabb lennék. Pláne mióta medve, farkas járja erdeinket. Úgy őszintén, mire mennék ellenük a 308-al!?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14323 Dátum: 2021. December 04. - 22:40:52 »

Röhög Igen  Csak azért nincs szurony a Mannlicheremen mert stucni és sajnáltam volna összefurkáltatni az agyazást. De szó mi szó nyugodtabb lennék. Pláne mióta medve, farkas járja erdeinket. Úgy őszintén, mire mennék ellenük a 308-al!?
Vaze!
Nemond már hogy Péterkén, egy jó iparos betonacélból ne tudna rá hegeszteni neked egyet.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3509



« Új üzenet #14324 Dátum: 2021. December 04. - 22:55:31 »

Vaze!
Nemond már hogy Péterkén, egy jó iparos betonacélból ne tudna rá hegeszteni neked egyet.
 Ördög

Rávarrják azt itthon is, de adtam még egy esélyt háromszáznyócnak. Igaz bekorlátoztam magam 50 m lőtávban. A szórón még elcsúszik.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 [955] 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: