Oldalak: 1 ... 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 [946] 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764867 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #14175 Dátum: 2021. Március 05. - 19:24:48 »

Kedves Csaba!
Köszönöm az infót , sokat segítettél a döntésembe!
Üdv  Emelem

Igazán nincs mit.  Emelem
A Geco TM 6,8g-ost lövöm vele. Szerintem teljesen jó, és nagyon pontos.  Persze izlések és pofonok...
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #14176 Dátum: 2021. Március 05. - 22:04:14 »

Üdv!
Régi oldal biztosítós! A rövid cso miatt szórhatja e a lőszert ? Hátrány e a rövid cső és egy 243 win kaliberű, és maga cső milyen minőség ?
Meg nem vol steyer - em nem tudok róla sokat !
Köszönöm

243ast 50 centis csővel?
Fakírság.
Naplózva
laci008
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 185



« Új üzenet #14177 Dátum: 2021. Március 07. - 15:48:26 »

Üdv!
Régi oldal biztosítós! A rövid cso miatt szórhatja e a lőszert ? Hátrány e a rövid cső és egy 243 win kaliberű, és maga cső milyen minőség ?
Meg nem vol steyer - em nem tudok róla sokat !
Köszönöm
Üdv ha szórja a lőszert az nem a rövid cső miatt van.De a 243win az egy magnum kategóriába sorolható lőszer.A 60 de inkább 65 cm cső dukál hozzá.A 6 gramm környéki lövedék 900 m/s körül indul.A rövidebb cső miatt a nem túl nehéz lövedék jelentősen veszít a teljesítményéből.Sem tömeg sem sebesség nem lessz egy hosszú puska.De sétálósnak jó.
Naplózva

Szeresd a puskát de a vadat még annál is jobban.
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #14178 Dátum: 2021. Március 18. - 14:12:29 »

Üdv.

Ha esetleg valakinek érdekes lehet, lemértem pontosan a puskát... 4363 gramm. S&B 8x56 céltávcsővel. Ha már elöl volt a konyhai mérleg, gyorsan igénybe vettem.
Viszont csak összehasonlításként egy zastava 8x57js 8x56 delta titaniummal 4390 gramm.

 Vadász Emelem

Üdv! Nos igy néz ki a HOWA 1500 .
Használva nagyon kezes barátságos. A sütés..no az amit szokni kell. Eddig gyorsítós fegyverem volt(meg is van), így az kicsit szorul még fejlesztésre. Ámbár gondolkodom, hogy ki lesz cserélve a sütés Timney sütésre, hogy ezt az 1,1-1,2 kg-ot lehozzuk valami 600g környékére. A zárdugattyú vaj könnyűen siklik előre, és hátra. 3 állású biztosító. Nagyon könnyen adogatja a 308as lőszereket.
Mivel billenő tárasat választottam a szerelék sín miatt meg kell szoknom a tárazást( egyébként a variációs lehetőségek...elég széles tárháza van előttünk. Legalább 10 féle tus, a fán keresztül a műanyag szintetikus a gumi a verseny "startrekes"en keresztül  mindenféle színben, és mintával.Nem csak több caliber, de több cső hossz-legyen az varmint sport, vagy vadász cső. 52-77cm-ig. Kivehető tár 5 10 lőszernek, és sorolhatnám. Mindenki saját kénye kedve szerint építheti össze.
Kellemes a fogása. Valakinek talán nagyon "egyenes " a puska. Nem az a atipikus nagyon meredek pisztoly markolatú. Nekem annyira nem ís tűnt fel, ezt azok mondták akik fogtak már ilyet.
Volt a kezemben több agyazás fajta, de maradtam a diónál.
Hornady percision hunter lett a befutó. Nos őznél 80m-en kicsit csúnya munkát végzett. Vagyis befutó??? Egyenlőre ezzel lett belőve.


Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
vadász84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 131


« Új üzenet #14179 Dátum: 2021. Március 25. - 19:14:13 »

Üdv mindenkinek Emelem
Blaser r93 professional iányzékokat szeretném eltávolítani de egyszerűen nem megy.Ha valaki tudna segíteni kép(ekkel) esetleg videóval azt nagyon megköszönném. Emelem
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #14180 Dátum: 2021. Március 29. - 20:12:39 »

Tisztelt vadásztársak!

Érdeklődnék,akinek esetleg van sabatti rover 870 thumbhole mi a tapasztalat?
Esetleg aki 8x57JS-t használ milyen lőszert lő?
Válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #14181 Dátum: 2021. Március 31. - 09:01:54 »

Tisztelt vadásztársak!

Érdeklődnék,akinek esetleg van sabatti rover 870 thumbhole mi a tapasztalat?
Esetleg aki 8x57JS-t használ milyen lőszert lő?
Válaszokat előre is köszönöm!

Szia.
Nekem volt, van 308 és 300 win mag kaliberben.
Mostanában mintha nem figyelnének oda a gyárban a cső polírozására, előfordul hogy kezdetben nem túl pontos a fegyver.
Javasolnék egy alapos bejáratást, tisztítást, polírozást. Ezt mindaddig ismételni míg nem lesz megfelelő a lőkép.
Ezen túl nem válogatós a cső. Nagyon jól működött, és nagyon pontos volt ezekből a fegyverekből a cseh 11,7-es SPCE. De jó volt a geco TM, a norma vulkan, hornady sst, illetve ELD-x. A 300-as magmum szerette még a winchester power point, és power max lőszereket is.
Próbáld a cseh SPCE-vel szerintem. Mindig kapni, precíz, olcsó lőszer. 308-ban nagyon jó volt az ölőereje is, 8x57-ben is dícsérik.
 Emelem
Naplózva
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #14182 Dátum: 2021. Március 31. - 09:07:28 »

Szia.
Nekem volt, van 308 és 300 win mag kaliberben.
Mostanában mintha nem figyelnének oda a gyárban a cső polírozására, előfordul hogy kezdetben nem túl pontos a fegyver.
Javasolnék egy alapos bejáratást, tisztítást, polírozást. Ezt mindaddig ismételni míg nem lesz megfelelő a lőkép.
Ezen túl nem válogatós a cső. Nagyon jól működött, és nagyon pontos volt ezekből a fegyverekből a cseh 11,7-es SPCE. De jó volt a geco TM, a norma vulkan, hornady sst, illetve ELD-x. A 300-as magmum szerette még a winchester power point, és power max lőszereket is.
Próbáld a cseh SPCE-vel szerintem. Mindig kapni, precíz, olcsó lőszer. 308-ban nagyon jó volt az ölőereje is, 8x57-ben is dícsérik.
 Emelem

Egyébként egy jó fegyver lenne, 4 ilyen fegyverem volt, 2 jelenleg is. Mindnek más volt sz elsütés karakterisztikája, a zárdugattyú felhúzóereje, volt olyan, hogy nem ürítette megfelelően a kilőtt hüvelyt.
Nagyon meg kell nézni az üzletben, mit veszel, ezekre a problémákra oda kell figyelni. Ha sikerül kifogni belőle egy jó darabot, nagyon elégedett leszel vele. Ha nem, csak bosszankodni fogsz.
Naplózva
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #14183 Dátum: 2021. április 03. - 08:03:51 »

Tisztelt vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék,valaki esetleg használ-e GECO PLUS lőszert 8x57 js kaliberben.
Ölő erő,vér stb..?
Válaszokat előre is köszönöm szépen!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #14184 Dátum: 2021. április 03. - 08:34:02 »

Tisztelt vadásztársak!

Érdeklődni szeretnék,valaki esetleg használ-e GECO PLUS lőszert 8x57 js kaliberben.
Ölő erő,vér stb..?
Válaszokat előre is köszönöm szépen!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!
 Emelem

Én használtam egy időben, de nekem az volt az érzésem, hogy ebben a kaliberben annál a sebességnél túl kemény. Ha a bemenetnél csontot fogott, (főleg, ha lapockát) akkor jól dolgozott, -de általában kerülöm a lapocka lövést-, inkább, ha olyanok a körülmények, akkor igyekszem mögé tenni kicsivel a találatot. Egyébkén simán átszúrta a vadat, megjegyzem nem lőttem nagy testűt, csak süldő méretű disznót vele, de kevés vérrel elég messze elmentek jó "gépház" lövéssel.  Most SPCE magot töltök, azzal ilyen probléma nincs, kiválóan teszi a dolgát ebben a kaliberben lapocka találat nélkül is.

Nem tudom merre laksz, szerintem van a szekrényben egy fél dobozzal, ha gondolod próbáld ki, odaadom szívesen. De az SPCE-t tartsd szem előtt, bátran tudom ajánlani, szerintem ebben a kaliberben az egyik legjobban dolgozó lövedék.

 Emelem



 Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
István89
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #14185 Dátum: 2021. április 03. - 09:54:57 »

Köszi!
Somogyi vagyok-Nagyatád
Hát végső soron erre voltam kiváncsi,mert sokan írják hogy túl kemény ami egyértelműen nem jó.Vulkant lőttem ugyanebben a kaliberben ami jó volt sok vad tűzben rogyott de ami elment esetleg 100-200 métert csepp vér nélkül győztem megtalálni.Lőttem geco TM-t ami szerintem már túl puha,és nekem nagyon füstölt is.Továbbá lőttem S&B HPC-t ami meg megint csak olyan kemény lőszer mint az őrület.
Nagyon sokan javasolták az SPCE-t,és a partizán PPU-t,viszont sokan szidják az olcsóbb lőszereket ezért óckodok tőle,de ha már ennyien dicséik csak ki próbálom!
Köszönöm az információkat!
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #14186 Dátum: 2021. április 03. - 10:58:06 »

Nem hiszem, hogy tapasztalatnak nevezhető 10 nagyvad elejtése Geco Plus-szal, de talán használható info lehet. Kaliber 308, 30-06 és 8x57. Lőtáv jellemzően 50-100 méter.
2 gímbika, 3 bak, 2 őz + 2 gím tarvad és 1 dámbika alapján az ölőhatása nagyon jó, magas blattlövéssel az egyik gímbika  ment talán 80 métert , a többi vad még 20-at sem. Viszont valóban kevés vért adott, bár nagyon nem is kerestem (ük), mert nem volt szükség rá.

Mindhárom fegyverem kiválóan hordja, én nagyon szeretem.

Disznóról nincs tapasztalatom, este aludni szoktam.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #14187 Dátum: 2021. április 03. - 14:43:49 »

Köszi!
Somogyi vagyok-Nagyatád
Hát végső soron erre voltam kiváncsi,mert sokan írják hogy túl kemény ami egyértelműen nem jó.Vulkant lőttem ugyanebben a kaliberben ami jó volt sok vad tűzben rogyott de ami elment esetleg 100-200 métert csepp vér nélkül győztem megtalálni.Lőttem geco TM-t ami szerintem már túl puha,és nekem nagyon füstölt is.Továbbá lőttem S&B HPC-t ami meg megint csak olyan kemény lőszer mint az őrület.
Nagyon sokan javasolták az SPCE-t,és a partizán PPU-t,viszont sokan szidják az olcsóbb lőszereket ezért óckodok tőle,de ha már ennyien dicséik csak ki próbálom!
Köszönöm az információkat!
Két doboz Geco Plust lőttem el 30-06-ból. Hazudnék, ha azt mondanám beleszerettem! S&B csak kölcsön puskából lőttem, ezért nem tudok véleményt mondani. A PPU-t meg azok szidják rutinból, akik csak a régit használták.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #14188 Dátum: 2021. április 03. - 15:20:21 »

Szia!
Tégy egy próbát az SPCE-vel.
Nagyon meglepne, ha elégedetlen lennél miatta.
A "sokan szidják az olcsó lőszereket" a legtöbb esetben nem a lőszert (főként nem a lövedéket), hanem az embert minősíti, aki úgy alkot véleményt, hogy azt sem tudja, mit beszél.
A Jóisten is az átlagosnál kissé lassabb kaliberekre gondolhatott, mikor valaki fejéből kipattant a tervrajza.
A vágóél a legtöbb esetben jó vért ad.
A gombásodása és a sokkhatása nagyon jó.
Ritkán fordult elő, hogy darabosabb vadban (nagy kan, bőgő bika) nem volt kellő mélységi hatás.
Kb. annyiszor, mint a Vulkánnal.
Ha kedveled az egyértelmű becspódás-hangot, akkor nagyon a kedvedben fog járni Vigyorog
Olyanokat tud döngetni a vad testén, mint ha nekifutásból belerúgnának egy nagydobba Igen
Ja, és majdnem olyan jó, mint a Mega....csak ugye azt nem gyártják 8 mm-ben... Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
verebt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 367


« Új üzenet #14189 Dátum: 2021. április 04. - 06:48:03 »

Szia!
Tégy egy próbát az SPCE-vel.
Nagyon meglepne, ha elégedetlen lennél miatta.
A "sokan szidják az olcsó lőszereket" a legtöbb esetben nem a lőszert (főként nem a lövedéket), hanem az embert minősíti, aki úgy alkot véleményt, hogy azt sem tudja, mit beszél.
A Jóisten is az átlagosnál kissé lassabb kaliberekre gondolhatott, mikor valaki fejéből kipattant a tervrajza.
A vágóél a legtöbb esetben jó vért ad.
A gombásodása és a sokkhatása nagyon jó.
Ritkán fordult elő, hogy darabosabb vadban (nagy kan, bőgő bika) nem volt kellő mélységi hatás.
Kb. annyiszor, mint a Vulkánnal.
Ha kedveled az egyértelmű becspódás-hangot, akkor nagyon a kedvedben fog járni Vigyorog
Olyanokat tud döngetni a vad testén, mint ha nekifutásból belerúgnának egy nagydobba Igen
Ja, és majdnem olyan jó, mint a Mega....csak ugye azt nem gyártják 8 mm-ben... Rííí

 Kipipal

Csak osztani tudom a véleményt. Nekem ami a legjobban bevált eddig  308-ban az SPCE, 30-06-ban a 12 gr lapua mega. Általában csak dől, borul minden. Most 30-06 ban próbálnám az SPCE-t, ha a pestis nem tüntette volna el a disznókat... Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 [946] 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: