Oldalak: 1 ... 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 [852] 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1751250 alkalommal)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12765 Dátum: 2017. Október 23. - 18:06:16 »

 Unokabátyám autószerelő műhelybe dolgozik , náluk eddig kétszer volt olyan eset hogy , hagytak a kocsiban ilyen dolgot !

egyszer, egy terepjáróban hagyott a gazdája lőszert  ( 2dbz sörétes patront)  !

 A másik eset kicsit durvább volt , akkor nem hogy lőszert  , de még a fegyvert is otthagyta a tulaj , egy  önvédelmi 9mm-es CZ-75 öst  tokban, teli tárral csőretöltve +még 2 tele tárral , ott figyelt a kesztyűtartóban !   Ráadásul majd egy hét eltelt hogy , elkezdték szerelni az autót , addig kint ált a parkolóba a kocsi  , a tulaj nem is kereste a pisztolyát , akkor szóltak neki !  
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12766 Dátum: 2017. Október 23. - 18:26:49 »

Unokabátyám autószerelő műhelybe dolgozik , náluk eddig kétszer volt olyan eset hogy , hagytak a kocsiban ilyen dolgot !

egyszer, egy terepjáróban hagyott a gazdája lőszert  ( 2dbz sörétes patront)  !

 A másik eset kicsit durvább volt , akkor nem hogy lőszert  , de még a fegyvert is otthagyta a tulaj , egy  önvédelmi 9mm-es CZ-75 öst  tokban, teli tárral csőretöltve +még 2 tele tárral , ott figyelt a kesztyűtartóban !   Ráadásul majd egy hét eltelt hogy , elkezdték szerelni az autót , addig kint ált a parkolóba a kocsi  , a tulaj nem is kereste a pisztolyát , akkor szóltak neki !  

És ilyenkor nem lenne jogos ÖRÖKRE bevonni a tartásiját?
Naplózva
rem223
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215


« Új üzenet #12767 Dátum: 2017. Október 23. - 18:58:47 »

Kicsit off ugyan de az autoszerelő mi a lópikulát keresett a kesztyütartóban?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #12768 Dátum: 2017. Október 23. - 19:00:20 »

Kicsit off ugyan de az autoszerelő mi a lópikulát keresett a kesztyütartóban?

Egyes tipusoknak ott található a motortető nyitója.
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12769 Dátum: 2017. Október 23. - 19:47:57 »

Kicsit off ugyan de az autoszerelő mi a lópikulát keresett a kesztyütartóban?

A szervizkönyvet  !   Emelem
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #12770 Dátum: 2017. Október 24. - 09:54:42 »

Bocsánat! De ne legyünk már teljesen debilek! Ha a rendőrség hivatalos levélben felszólítja a pógárt hogy ha már egyszer büntetőeljárás van ellene ugyan lesz szíves bevinni a fegyvereit mert aki ellen büntetőeljárás van folyamatban talán nem kéne lőfegyverrel rendelkeznie, akkor talán értelem szerűen a lőszer is hozzá tartozik. Mivel a fegyverek, lőszerek engedély kötelesek, ha nincs fegyver nincs engedély, ha nincs engedély nincs fegyver. Fegyver lőszer összetartozik. Szóval ha valaki eladja a fegyvert lőszer nélkül és nincs ugyan olyan kaliber bejegyzés nincs a tartásiban ugyan úgy megáll a lőszerrel való visszaélés bcs. Kicsit rendőrellenes kommenteket lehetett olvasni az előbbi hsz.-ekben. Nem védeni akarom őket, de akkor olyat példát hozzatok amikor nincs a pógár füle mögött vaj...csak úgy nem foglalnak le lőszert, fegyvert...
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #12771 Dátum: 2017. Október 24. - 10:05:35 »

Bocsánat! De ne legyünk már teljesen debilek! Ha a rendőrség hivatalos levélben felszólítja a pógárt hogy ha már egyszer büntetőeljárás van ellene ugyan lesz szíves bevinni a fegyvereit mert aki ellen büntetőeljárás van folyamatban talán nem kéne lőfegyverrel rendelkeznie, akkor talán értelem szerűen a lőszer is hozzá tartozik. Mivel a fegyverek, lőszerek engedély kötelesek, ha nincs fegyver nincs engedély, ha nincs engedély nincs fegyver. Fegyver lőszer összetartozik. Szóval ha valaki eladja a fegyvert lőszer nélkül és nincs ugyan olyan kaliber bejegyzés nincs a tartásiban ugyan úgy megáll a lőszerrel való visszaélés bcs. Kicsit rendőrellenes kommenteket lehetett olvasni az előbbi hsz.-ekben. Nem védeni akarom őket, de akkor olyat példát hozzatok amikor nincs a pógár füle mögött vaj...csak úgy nem foglalnak le lőszert, fegyvert...

Az üldözési mánia kezelhető...
(Sehol nincs rendőrellenesség a kommentekben, azt max. Te magyarázod bele)
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12772 Dátum: 2017. Október 24. - 10:10:10 »

Bocsánat! De ne legyünk már teljesen debilek! Ha a rendőrség hivatalos levélben felszólítja a pógárt hogy ha már egyszer büntetőeljárás van ellene ugyan lesz szíves bevinni a fegyvereit mert aki ellen büntetőeljárás van folyamatban talán nem kéne lőfegyverrel rendelkeznie, akkor talán értelem szerűen a lőszer is hozzá tartozik. Mivel a fegyverek, lőszerek engedély kötelesek, ha nincs fegyver nincs engedély, ha nincs engedély nincs fegyver. Fegyver lőszer összetartozik. Szóval ha valaki eladja a fegyvert lőszer nélkül és nincs ugyan olyan kaliber bejegyzés nincs a tartásiban ugyan úgy megáll a lőszerrel való visszaélés bcs. Kicsit rendőrellenes kommenteket lehetett olvasni az előbbi hsz.-ekben. Nem védeni akarom őket, de akkor olyat példát hozzatok amikor nincs a pógár füle mögött vaj...csak úgy nem foglalnak le lőszert, fegyvert...


Csak a turbózás kedvéért ! Meg veheti a maradék lőszereket a fegyver megvásárlója ha nincs a tartásijában már egy ugyan olyan kaliber ? Én úgy tudom nem ! (Hivatalosan nem!)
Jogosan van e az eladónál a maradék lőszer miután eladta a fegyverét és nincs a tartásijában még egy olyan kaliber ? - Talán addig a pár napig amíg ki nem írják az okmányból !  Vállat von
Lehet rajta törpölni hogy mi a jogszerű  - Illetve azt tudjuk de hogy az életszerű e és logikus e .............?   Vállat von Fejvakarás
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12773 Dátum: 2017. Október 24. - 10:21:15 »

Van ettől cifrább anomália is. 16/65- ös puskád van beírva. 16/67-feles vagy 16/70-es simán kilőhető.
Vagy csak a legegyszerűbb .357 Magnum revolver. A legtöbben 38 Special töltényt lőnek belőle. Külön kérésre írták nekem be a 38-ast.
Vagy csak, az ok nem mindennapi kaliber 9,3x82R. Kilőhető belőle a 9,3x72R. Nyilván sokan azt sem tudják mik ezek, de tények.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #12774 Dátum: 2017. Október 24. - 10:57:49 »

Csak a turbózás kedvéért ! Meg veheti a maradék lőszereket a fegyver megvásárlója ha nincs a tartásijában már egy ugyan olyan kaliber ? Én úgy tudom nem ! (Hivatalosan nem!)
Jogosan van e az eladónál a maradék lőszer miután eladta a fegyverét és nincs a tartásijában még egy olyan kaliber ? - Talán addig a pár napig amíg ki nem írják az okmányból !  Vállat von
Lehet rajta törpölni hogy mi a jogszerű  - Illetve azt tudjuk de hogy az életszerű e és logikus e .............?   Vállat von Fejvakarás
Az biztos, hogy amíg nincs beírva a fegyver , addig lőszert nem lehet vásárolni hozzá. Az a szerencsés dolog itt nálunk, hogy olyan szinten rugalmasak a z Ig. Rend.-en, hogy egy fél órán belül elintéznek mindent.
 Volt olyan, hogy fegyvervásárlásból hazafelé tartva odatelefonáltam, és be is  lett vezetve , még aznap.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12775 Dátum: 2017. Október 24. - 11:20:57 »

Van ettől cifrább anomália is. 16/65- ös puskád van beírva. 16/67-feles vagy 16/70-es simán kilőhető.
Vagy csak a legegyszerűbb .357 Magnum revolver. A legtöbben 38 Special töltényt lőnek belőle. Külön kérésre írták nekem be a 38-ast.
Vagy csak, az ok nem mindennapi kaliber 9,3x82R. Kilőhető belőle a 9,3x72R. Nyilván sokan azt sem tudják mik ezek, de tények.

Szerencsére fegyverügyi előadó sose volta és még fegyverügyes beosztottam se volt de vadászként és némi rálátással tevékenységükre a legkevésbé egységes szakterületnek ítélem , mert majdnem igaz a közmondás "Ahány ház annyi szokás !" . Ez viszont nem jó és néha nevetségessé , fafejűvé ,  bürokratikussá és káosszá avanzsálja még azokat is akik igyekeznek jól ellátni feladatukat nem is beszélve arról hogy mennyi bosszúságot okoz az ügyfeleknek . Lehet hogy ott a hiba hogy nem mernek alulról kérdést , problémát felvetni  vagy akiknek felvetik  ( megyei szint ) már nem kérdeznek nem adják tovább vagy .......  Vállat von

Az biztos, hogy amíg nincs beírva a fegyver , addig lőszert nem lehet vásárolni hozzá. Az a szerencsés dolog itt nálunk, hogy olyan szinten rugalmasak a z Ig. Rend.-en, hogy egy fél órán belül elintéznek mindent.
 Volt olyan, hogy fegyvervásárlásból hazafelé tartva odatelefonáltam, és be is  lett vezetve , még aznap.

Ez még csak kis szelete az anomáliáknak pedig egy hülye "róka fogta csuka fogta róka... " helyzet az egész egy normális utasítással , rendelettel rendbe lehetne tenni . Mert az ugye nincs rendjén hogy  "rugalmasak" (vagyis rendjén van ) a törvényeknek kéne életszerűnek  lenni és senkinek nem jutna eszébe hogy pl. stiklibe azért megvegye a fegyver mellé a lőszereket  mert az eladónak is meg a vevőnek is de tán még a hatóságnak is így a jobb . Ellenkező esetben lehet újabb kilométereket autózni a vadászboltba az eladóhoz vagy nem tudom mit kezdenének a lőszerrel ha valaki olyan hülye lenne és a hatósághoz vinné be a lőszereket hogy a "puskát eladta nem köll"  Fejvakarás
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12776 Dátum: 2017. Október 24. - 12:49:20 »

Az biztos, hogy amíg nincs beírva a fegyver , addig lőszert nem lehet vásárolni hozzá. Az a szerencsés dolog itt nálunk, hogy olyan szinten rugalmasak a z Ig. Rend.-en, hogy egy fél órán belül elintéznek mindent.
 Volt olyan, hogy fegyvervásárlásból hazafelé tartva odatelefonáltam, és be is  lett vezetve , még aznap.
Vásárolni nem lehet, de tartani igen.
Az adás-vételi dátumától a tied a puska.
A kölcsönbe kapott puskához is tarthatsz lőszert.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12777 Dátum: 2017. Október 24. - 13:50:21 »

Az biztos, hogy amíg nincs beírva a fegyver , addig lőszert nem lehet vásárolni hozzá. Az a szerencsés dolog itt nálunk, hogy olyan szinten rugalmasak a z Ig. Rend.-en, hogy egy fél órán belül elintéznek mindent.
 Volt olyan, hogy fegyvervásárlásból hazafelé tartva odatelefonáltam, és be is  lett vezetve , még aznap.

Ezt magam is megerősítem. Anno,mikor még kellett vásárlási engedély,bementem a kapitányságra 8 óra 5 perckor a kérvénnyel és 8,15-kor már a vásárlási engedéllyel jöttem ki. Akkoriban a pesti tagjaink szerint voltak kerületek,ahol két-három hónapos mutatvány volt mindez. Igaz ehhez az is kellett,hogy az előző hónapban újult meg a fegyvertartásim és a főnökasszony megkérdezte csináltam-e valamit azóta. Igaz azt még hozzátette,ha nem mondanék igazat se baj,mert úgyis kiderül és akkor kisöpörteti a szekrényemet. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12778 Dátum: 2017. Október 24. - 15:53:03 »

Ezt magam is megerősítem. Anno,mikor még kellett vásárlási engedély,bementem a kapitányságra 8 óra 5 perckor a kérvénnyel és 8,15-kor már a vásárlási engedéllyel jöttem ki. Akkoriban a pesti tagjaink szerint voltak kerületek,ahol két-három hónapos mutatvány volt mindez. Igaz ehhez az is kellett,hogy az előző hónapban újult meg a fegyvertartásim és a főnökasszony megkérdezte csináltam-e valamit azóta. Igaz azt még hozzátette,ha nem mondanék igazat se baj,mert úgyis kiderül és akkor kisöpörteti a szekrényemet. Vigyorog

Kerületekben??  Fejvakarás
 Ha emlékezetem nem csal, Budapesten lakóknak egyetlen helyen, a BRFK  Fegyverosztályán az Andrási út 12-ben, majd jóval később a Teve utcában intéztek csak fegyverügyet. (A Pest megyében lakóknak pedig az Aradi utcában) 
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #12779 Dátum: 2017. Október 24. - 15:54:24 »

Az üldözési mánia kezelhető...
(Sehol nincs rendőrellenesség a kommentekben, azt max. Te magyarázod bele)
Kinek nem inge...
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 ... 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 [852] 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: