Oldalak: 1 ... 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 [774] 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764991 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11595 Dátum: 2016. Október 01. - 17:36:58 »


Akkor ezek szerint már volt is Blaser baleset. Én őszintén, nem hallottam róla.
 Csak a barátomnak van egy R8 szukszessz  Vigyorog . Tetszett a fegyver, jó a fogása- tartása, de amikor megláttam a zárdugattyú reteszt, mondtam , hogy:
-Aj-jaj!!  -Ez most komoly???  Röhög

Na látod, már megérte, hogy idejársz.
Ez a "zárdugattyú retesz" hát mit mondjak ez érdekelne, hogy mit találtál neked nem tetszőnek. Nem muszáj most, rá ér később is kifejteni.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11596 Dátum: 2016. Október 01. - 17:44:41 »

Na látod, már megérte, hogy idejársz.
Ez a "zárdugattyú retesz" hát mit mondjak ez érdekelne, hogy mit találtál neked nem tetszőnek. Nem muszáj most, rá ér később is kifejteni.

 Erre akkor visszatérünk később, de most mennem kell  Wildboar  -ra  Eb a vadász   . Üdv addig is!!
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11597 Dátum: 2016. Október 01. - 17:47:02 »

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=search&rurl=translate.google.hu&sl=en&u=http://cva.com/Hunter.php&usg=ALkJrhiBz6-xWsin-6j_GsrBc_wUbWrZ3Q

Bazári puskák. Élettartam garancia........ Magyarul,az utolsó pillanatig fognak működni.

Nem rossz reklám, a sok veréb meg ugrik rá..
 

A forditás viszont a puskánál is bazáriassabb  Ördög  Röhög
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11598 Dátum: 2016. Október 01. - 18:07:41 »

Nagy tisztelettel üdvözöllek!

A M830/850,8512,852,853,854, valamint M850/88 zárszerkezetére bátorkodtam gondolni amit rajtuk, kívül csak a Mauser M66 on alkalmaztak, de azon sem a zárkarral működtették a gyorsítót, Az R 93 csőben zárolási megoldására( nem az, hogy ott zárol, hanem ahogyan zárol) sem sok példa akadt még a vadászfegyverek között, A műanyagok és könnyűfémeket is bátran alkalmazták akkor amikor még ördögtől való volt még az említése is. Persze az unikum sokszor csak apró részletekben jelenik. Ha úgy jobb, akkor az alkotás a továbbiakban legyen alkalmazás, a szerzői jog védelme érdekében Kacsint A műszaki dolgok esetében nehéz visszavezetni az első ötletgazdára a megoldást. Emelem

Nem győzök javítani Stoel
A zárkar előrenyomásával a rugót feszítették illetve fesztelenitették,
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11599 Dátum: 2016. Október 01. - 18:43:58 »

Nekem tetszenek a reminton 700-sok, de nem azért mert el lennék ájulva tőle milyen jók, csak simán ha nem tetszik rajta valami, sokkal könnyebben vehetsz hozzá cserealkatrészt,mint például a cz-hez köszönhetően az amerikaiak 700-as mániájának.  A 700-nak is ugyanúgy keményforrasztott zárdugattyúja van, szóval elvileg szét eshet, csak esetleg kicsit több anyagot toltak bele,szerintem ennyi a különbség. 

Egyébként cz550 varmintot kerestem én is,de sajnos már nemigen találni belőle.

Mikor megnéztem a b14-et, direkt megmértem, 16mm a csőtorkolata, nekem elég vastagnak, tűnt, de az interneten mindenhol  kb. ennyit írnak az összes többi golyós fegyverhez is,úgyhogy biztos tévedtem, így már annyira nem tartom annyira sportosnak,  de ha nem találok mást,és senki sem mond valami nagyon rossz kritikát,akkor ezt választom. Majd ha kétszer beleakad a lesen a plafonba, visszavágatom 20"-ra és lesz egy rövid,de vastag csövűm, amit "bull" fórumtárs ajánl  Ördög Ördög  Csak legyen két alkalmam  Vigyorog


Ez a Bergara puska azért nem rossz!  árban se

 kicsit drágábban     Egyébként találtam itthon, egy  eladó Remington 700 SPS Varmint- ot (újat) ,  308Win kaliberbe  26"-os csővel , szintetikus tussal     310.000Ft     

Howa 1500 is van  308-asba  280-ért 
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11600 Dátum: 2016. Október 01. - 20:17:15 »

Ne ingerelj... :-)

És hogyan,hogyan kell érteni,azt az "élettartam garancia" fordítást,magyarabbul...  Segítenél?


Speciálisan nem az élettartam garanciéra gondoltam.
Deviszont ez : "A hordó fúrt, és megérintette, hogy elfogadja a CVA elhullott távcsőtartó."  Tasli az egéssz mondat egy vicc.  Nem
A legjobban tetszik hogy a cső (barrel) hordónak van forditva.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11601 Dátum: 2016. Október 01. - 20:30:11 »

Speciálisan nem az élettartam garanciéra gondoltam.
Deviszont ez : "A hordó fúrt, és megérintette, hogy elfogadja a CVA elhullott távcsőtartó."  Tasli az egéssz mondat egy vicc.  Nem
A legjobban tetszik hogy a cső (barrel) hordónak van forditva.

Ő legalább nem próbálja eljátszani, hogy jól tud angolul, te viszont - már csak az itt leírtak alapján is  - magyarul sem túl jól. A barrel alap jelentése valóban hordó. Honnan kéne tudnia egyébként egy Google fordító alkalmazásnak, hogy a barrel ez esetben mégis fegyver csövet jelent?  Tasli
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11602 Dátum: 2016. Október 01. - 21:02:24 »


Bazári puskák. Élettartam garancia........ Magyarul,az utolsó pillanatig fognak működni.

Nem rossz reklám, a sok veréb meg ugrik rá..

Hát Warthog, jól kimaxoltad az érvelés és disputa fogalmakat, köszönöm, gondolom egy új M98 alá nem adnád vagy, ha igen, akkor légy szíves fejtsd ki bővebben, nekem bazári puffadtpocoknak.  Emelem

Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11603 Dátum: 2016. Október 01. - 21:07:49 »


Ez a Bergara puska azért nem rossz!  árban se

 kicsit drágábban     Egyébként találtam itthon, egy  eladó Remington 700 SPS Varmint- ot (újat) ,  308Win kaliberbe  26"-os csővel , szintetikus tussal     310.000Ft     

Howa 1500 is van  308-asba  280-ért 

Láttad már azt a remingtont?
Egyszer kezembe adtak egy remington 700 sps-t ,ijedten adtam vissza ,messze nem tűnt egy minőségi cuccnak.Az ára meg több,mint egy gyorsítós cz luxusnak.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11604 Dátum: 2016. Október 01. - 22:36:10 »

Láttad már azt a remingtont?
Egyszer kezembe adtak egy remington 700 sps-t ,ijedten adtam vissza ,messze nem tűnt egy minőségi cuccnak.Az ára meg több,mint egy gyorsítós cz luxusnak.

Ahogy én hallottam, a Remington 700 (alapkivitelben) kb. az amerikaiak "Zastavája". De ha már Remington, akkor még mindig inkább a 700-as, mint a "kis költségvetésű mutációk": 710, 760, 738 (és ki tudja mi lesz a következő modell számozása). Nem riogatva senkit, akinek ilyen van, de több esetben meséltek első kézből a zárdugattyú kar letörésről, ill. ismétlés közben a zárdugattyú hátrafelé kicsúszásáról és szó szerint darabokra eséséről. A 700-asról én még nem hallottam ilyet. Abból meg (visszább volt is róla szó) több százezret kellene visszahívni véletlen elsülés miatt, nem tudom, hol tart most az eljárás...
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #11605 Dátum: 2016. Október 01. - 22:37:25 »

Fogyasztói társadalom... Pénz,pénz,pénz... Takarmányminőségű élelmiszerek,szebbnél szebb csomagolásban...  És a többi,és a többi.

"Hirtelen" ezek a dolgok jutottak eszembe.  A fegyvereknél,és minden másnál,ugyan ezt a tendenciát látom... (persze,lehet,hogy rosszul)

De hagyjuk. Várjuk inkább a Bergara csodát...

Tutta? Azokból a régi jó dolgokból nem maradt semmi!
Ezzel a hozzászólásoddal közelebb kerültem a gondolkodásmódodhoz köszi, ettől függetlenül az álláspontunk valamilyen szinten differenciált marad... Nekem is volt már a kezemben olyan Anschütz, hogy kamilláztam, ennek ellenére egy napjaink CZ-jének is ugyanúgy tudnék örülni. Ízlések és pofonok, kedves kolléga, ettől függetlenül úgy gondolom, hogy nem kell rögtön pálcát törni valami felett, mert régi vagy éppenséggel új.
Naplózva
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #11606 Dátum: 2016. Október 02. - 06:48:27 »

Új cégek vs. ismert gyártók, típusok.
Véleményem szerint nézet beli különbség oka, hogy a fritz ha nem tetszik eldobja az 1000 ejrós puskát és vesz egy másikat, míg "egyes vadászok" adnak 1000-et egy cz-ért, mert az bizonyított már, nagy baj nem lehet.
Magyarul  nekem nincs lehetőségem bukóval kiszállni egy szárnyait próbálgató típusból, ha tetszik , ha nem és utána megvenni a tutinak gondolt másikat.

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11607 Dátum: 2016. Október 02. - 07:36:07 »

Láttad már azt a remingtont?
Egyszer kezembe adtak egy remington 700 sps-t ,ijedten adtam vissza ,messze nem tűnt egy minőségi cuccnak.Az ára meg több,mint egy gyorsítós cz luxusnak.
 

Konkrétan azt az eladó darabot nem!

De, egy haverommal (aki sportlövő )  együtt járunk lőterezni , neki van egy   308-as  Remington 700 sps Varmint-ja ,  egy IOR Valdada távcsővel !  Igaz a  gyári  tust , lecserélte egy Rem 700 Police-éra ! 
Egyébként  valóban  nem tűnik egy minőségi puskának , talán  Makkmarci fogalmazott jól  hogy, " az amerikaiak "Zastavája"  , ( de mint tudjuk a Zasztava is egy igen jó jó minőségben gyártott  m98 klón ) . 

 Egyébként maga puska már jó pár éves ,  benne van kb  1000-1100 lövés  ,  még semmi baja nem volt , és nagyon pontos ( messzire is )  !   
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #11608 Dátum: 2016. Október 02. - 08:39:55 »

Láttad már azt a remingtont?
Egyszer kezembe adtak egy remington 700 sps-t ,ijedten adtam vissza ,messze nem tűnt egy minőségi cuccnak.Az ára meg több,mint egy gyorsítós cz luxusnak.

Kimaradt: 

Igen az ára , az erősen túlárazott!

  (mint az összes többi  új és használt  fegyver , ami  a magyar piacon kapható ,       Szerintem)
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11609 Dátum: 2016. Október 02. - 08:52:01 »

Szándékosan nem valakinek válaszolok,mert még találva érzi magát,és a nyakamba ugortatja  a fél vadásztársadalmat.
Szerintem nem az dönti el mi jó,hogy régi-e,vagy új.
Az dönti el,hogy a felhasznált anyagok minősége ,megmunkálása mennyire felel meg a kívánalmaknak, egyes emberek kívánalmainak.
A kívánalmak pedig szerintem a többségnél pl. a megfelelően szilárd felépítés,ami garantálja a biztonságot,és az időtállóságot.Amilyen rohadt drága minden,nem javallott sz@rt venni,mert az anyagi csőd lesz.
Amikor az alutok szilárdsága eléri a kívánt értéket,vagy meghaladja,akkor nagy a megnyugvás?
Az én puskám zárdugattyúja kajázta  a tokot,meddig lett volna jó nem tudom,nálam erősen használatban volt,másnál,átlagvadásznál,aki 1 doboz lőszert lő el egy évben lehet évtizedekig szolgál.
A gyártónak pedig nem célja,hogy valami évtizedekig jó legyen,majd erre is kitalálnak valamit.
Jeleztem ,hogy egyre mélyül a csík a tokban,meg hogy az olajos rongy szürke lesz,azt mondták,ha kicserélnék ugyanez lenne,ismert a jelenség,ne érdekeljen,használjam.
Nem éreztem jól magam,amikor egy acéllal reszelgettem egy alutokban,egy nagy tűréssel gyártott M98-as tokot,ami zörög ,lötyög ,acélból van ,többre tartottam volna akkor már,de nekem ez az alutokosat kellett megvennem jóval drágábban.
Meghírdettem,1 hét alatt elvitték.
Volt másik alutokos merkel gyártmányú "márkás" drága puskám,azt is elvitték kereken 20 perc alatt.
Feltettem a hirdetést,de elfelejtettem odaírni a kalibert ,felhívott egy emberke ,hogy milyen kaliberű a puska ,mondom milyen,lelkendezik,hogy pont ilyent szeretne,másnap elvitte.
Igaz az 520.000.--es puskát adtam 340.000.- + szerelékért,de meggyőződésem,hogy 200-at sem ért.
Ugye, ha az ember csak fele olyan okos lenne előre,mint az asszony utólag,ilyen nem történne meg.
Kinőttem a hülyeségből ,nem lesz alutokos ,műanyag alkatrészes puskám.
Nekem az kell,hogy a szerkezet mindenképpen bőven duplán triplán túl legyen biztosítva,a cső hossza illeszkedjen a kaliberhez,aztán akkor baj nem lehet.
Azért van aluból a tok,mert azt könnyebb kiönteni ,megmunkálni ,kevesebb időt bír ki stb. ,fogyjon a puska ,nem azért,hogy a kuncsaft jól járjon,arról nem beszélve ,hogy sokszor drágább,mint egy másik gyártó  acéltokos fegyvere.
Ha az új fegyver is hozza az elvárásomat,velem együtt gondolkodók elvárásait,akkor jó az új fegyver is,ha nem ,akkor csak a régi a jó.
Ha valakinek az elvárása olyan,akkor az új alufegyver is parádés,ha nem lennének ilyenek nem is tudnák eladni őket.
Azért is jó,hogy sok embernek megfelel az alu,műanyag alkatrészes(nem tusos)puska,mert azok akik hasonlóan gondolkodnak,mint pl. én ,azok hozzáférnek az egyre kisebb számban fellelhető számunkra megfelelő anyagból gyártott fegyverekhez,ami lehet új,vagy régi,teljesen mindegy,a lényeg a masszívabb felépítésen van.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 [774] 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: