Oldalak: 1 ... 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 [773] 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1764655 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11580 Dátum: 2016. Október 01. - 10:23:36 »

Szerintem, rossz a példa Emelem

Horst  Blaser, már akkor vadászfegyvert épített,(1957) amikor még mások a csattogó szárnyú lepkét húzogatták a porban.
A 70/80-es években már fogalom volt a neve. azok a fegyverek még most is nagyon drágák:
Ezért írtam, hogy a fegyvergyártás terén fiatal cég, szemben a 100-150 éves cégekkel szemben.
Naplózva
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11581 Dátum: 2016. Október 01. - 10:28:54 »

Szerintem, rossz a példa Emelem

Horst  Blaser, már akkor vadászfegyvert épített,(1957) amikor még mások a csattogó szárnyú lepkét húzogatták a porban.
A 70/80-es években már fogalom volt a neve. azok a fegyverek még most is nagyon drágák:
Illetve a Remington az idén 200 éves!
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11582 Dátum: 2016. Október 01. - 10:35:29 »

Ezért írtam, hogy a fegyvergyártás terén fiatal cég, szemben a 100-150 éves cégekkel szemben.

A Blaser példa azért is sántít egy kicsit, mert ők minden időben, múszaki unikumot alkottak, és sikereiket ez alapozta meg, szemben a most tárgyalt márkával, amely a kommerszebb kategóriában próbál helyet keresni magának az amúgy is telített piacon. A fiatal szót és a nagy múltat könnyű relativizálni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11583 Dátum: 2016. Október 01. - 10:53:37 »

A Blaser példa azért is sántít egy kicsit, mert ők minden időben, múszaki unikumot alkottak, és sikereiket ez alapozta meg, szemben a most tárgyalt márkával, amely a kommerszebb kategóriában próbál helyet keresni magának az amúgy is telített piacon. A fiatal szót és a nagy múltat könnyű relativizálni. Emelem
Arra gondoltam , amíg 1957- től  1993-ig volt kb 2 -3 modell, amiből eladtak kb 2000db-ot, azt nem sorolnám a nagy múltúak közé. Annak oka volt, hogy 97-ben a Sig-gel összeolvadt, és aztán indult meg igazán a szekér. Addig csak németországi vásárlók voltak 95%-ban.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11584 Dátum: 2016. Október 01. - 11:03:57 »

Arra gondoltam , amíg 1957- től  1993-ig volt kb 2 -3 modell, amiből eladtak kb 2000db-ot, azt nem sorolnám a nagy múltúak közé. Annak oka volt, hogy 97-ben a Sig-gel összeolvadt, és aztán indult meg igazán a szekér. Addig csak németországi vásárlók voltak 95%-ban.

Nagyon helyesen írod, igaz a számok azok hát OOO mit mondjak, hagynak kívánni valót maguk után de,  éppen ezek miatt nem jó a példa. Kacsint Az, hogy a mai világban ki-kivel fuzionál az meg szinte mindenkire igaz és leginkább a nagy múltúakra. Félreértés ne essék  nem szívem csücske a Blaser, csak úgy a gondolkodásbeli diverzitás kisördöge, mondatja velem amit mondat. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11585 Dátum: 2016. Október 01. - 11:24:05 »

Nagyon helyesen írod, igaz a számok azok hát OOO mit mondjak, hagynak kívánni valót maguk után de,  éppen ezek miatt nem jó a példa. Kacsint Az, hogy a mai világban ki-kivel fuzionál az meg szinte mindenkire igaz és leginkább a nagy múltúakra. Félreértés ne essék  nem szívem csücske a Blaser, csak úgy a gondolkodásbeli diverzitás kisördöge, mondatja velem amit mondat. Emelem
Természetesen kíváncsi vagyok, hogy kend  ez esetben , hogyan definiálja a nagy múltú céget?
Mert az én hidroglobuzsomban  a "nagy múltú fegyvergyárak" polcon, olyanok sorakoznak mint Mauser, Winchester, Remington, Carl Gustaf stb..
 Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3151



« Új üzenet #11586 Dátum: 2016. Október 01. - 12:36:43 »

A Blaser példa azért is sántít egy kicsit, mert ők minden időben, műszaki unikumot alkottak, és sikereiket ez alapozta meg, szemben a most tárgyalt márkával, amely a kommerszebb kategóriában próbál helyet keresni magának az amúgy is telített piacon. A fiatal szót és a nagy múltat könnyű relativizálni. Emelem

Mi a műszaki unikum a Blasernél, amit ők "alkottak"?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #11587 Dátum: 2016. Október 01. - 14:21:08 »

Én meg azt sajnálom nagyon,hogy megszüntették a csehek a cz 550 gyártását.
Ami meg van helyette,az pl.nem szimpatikus nekem,és sokaknak.

Naponta többször jövök rá,hogy régen nem voltak hülyék az emberek,hosszú évekig kifogástalan minőségben gyártott ,bevált gépeket silányítanak újítással a szarral egyenlővé tradicionális cégek.
Így aztán tényleg nem lesz nehéz új márkákat bevezetni,amikor csak a logóért fizetsz extra pénzt ,márkásnak hirdetett,annak hitt termékeknél.

Simán el tudom képzelni,hogy egy bergara b14 különb sok Remington tipusnál.
Sokan el vannak ájulva a remington 700-astól,szerintem meg nem ér annyit ,mint egy cz 550,nem vagyunk egyformák.

Kár,hogy nem gyorsítós ez a bergara b 14.



Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #11588 Dátum: 2016. Október 01. - 15:13:10 »

Én meg azt sajnálom nagyon,hogy megszüntették a csehek a cz 550 gyártását.
Ami meg van helyette,az pl.nem szimpatikus nekem,és sokaknak.

Naponta többször jövök rá,hogy régen nem voltak hülyék az emberek,hosszú évekig kifogástalan minőségben gyártott ,bevált gépeket silányítanak újítással a szarral egyenlővé tradicionális cégek.
Így aztán tényleg nem lesz nehéz új márkákat bevezetni,amikor csak a logóért fizetsz extra pénzt ,márkásnak hirdetett,annak hitt termékeknél.

Simán el tudom képzelni,hogy egy bergara b14 különb sok Remington tipusnál.
Sokan el vannak ájulva a remington 700-astól,szerintem meg nem ér annyit ,mint egy cz 550,nem vagyunk egyformák.

Kár,hogy nem gyorsítós ez a bergara b 14.





Nekem tetszenek a reminton 700-sok, de nem azért mert el lennék ájulva tőle milyen jók, csak simán ha nem tetszik rajta valami, sokkal könnyebben vehetsz hozzá cserealkatrészt,mint például a cz-hez köszönhetően az amerikaiak 700-as mániájának.  A 700-nak is ugyanúgy keményforrasztott zárdugattyúja van, szóval elvileg szét eshet, csak esetleg kicsit több anyagot toltak bele,szerintem ennyi a különbség. 

Egyébként cz550 varmintot kerestem én is,de sajnos már nemigen találni belőle.

Mikor megnéztem a b14-et, direkt megmértem, 16mm a csőtorkolata, nekem elég vastagnak, tűnt, de az interneten mindenhol  kb. ennyit írnak az összes többi golyós fegyverhez is,úgyhogy biztos tévedtem, így már annyira nem tartom annyira sportosnak,  de ha nem találok mást,és senki sem mond valami nagyon rossz kritikát,akkor ezt választom. Majd ha kétszer beleakad a lesen a plafonba, visszavágatom 20"-ra és lesz egy rövid,de vastag csövűm, amit "bull" fórumtárs ajánl  Ördög Ördög  Csak legyen két alkalmam  Vigyorog
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11589 Dátum: 2016. Október 01. - 16:45:41 »

Mi a műszaki unikum a Blasernél, amit ők "alkottak"?

Nagy tisztelettel üdvözöllek!

A M830/850,8512,852,853,854, valamint M850/88 zárszerkezetére bátorkodtam gondolni amit rajtuk, kívül csak a Mauser M66 on alkalmaztak, de azon sem a zárkarral működtették a gyorsítót, Az R 93 csőben zárolási megoldására( nem az, hogy ott zárol, hanem ahogyan zárol) sem sok példa akadt még a vadászfegyverek között, A műanyagok és könnyűfémeket is bátran alkalmazták akkor amikor még ördögtől való volt még az említése is. Persze az unikum sokszor csak apró részletekben jelenik. Ha úgy jobb, akkor az alkotás a továbbiakban legyen alkalmazás, a szerzői jog védelme érdekében Kacsint A műszaki dolgok esetében nehéz visszavezetni az első ötletgazdára a megoldást. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11590 Dátum: 2016. Október 01. - 16:53:37 »

Nagy tisztelettel üdvözöllek!

A M830/850,8512,852,853,854, valamint M850/88 zárszerkezetére bátorkodtam gondolni amit rajtuk, kívül csak a Mauser M66 on alkalmaztak, de azon sem a zárkarral működtették a gyorsítót, Az R 93 csőben zárolási megoldására( nem az, hogy ott zárol, hanem ahogyan zárol) sem sok példa akadt még a vadászfegyverek között, A műanyagok és könnyűfémeket is bátran alkalmazták akkor amikor még ördögtől való volt még az említése is. Persze az unikum sokszor csak apró részletekben jelenik. Ha úgy jobb, akkor az alkotás a továbbiakban legyen alkalmazás, a szerzői jog védelme érdekében Kacsint A műszaki dolgok esetében nehéz visszavezetni az első ötletgazdára a megoldást. Emelem

Nem akarok belevau, de annak a néhány/ki tudja mennyi Vállat von/ szerencsétlennek a véleményére is kíváncsi lennék, akinek levitte a fél arcát... Fejvakarás de már irtak erről itt a fórumon...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11591 Dátum: 2016. Október 01. - 17:09:22 »

Nem akarok belevau, de annak a néhány/ki tudja mennyi Vállat von/ szerencsétlennek a véleményére is kíváncsi lennék, akinek levitte a fél arcát... Fejvakarás de már irtak erről itt a fórumon...

 Emelem

A dolog hozadéka, jelen esetben irreleváns, bár nem kikerülhető. Viszont, ha annak hatása olyan lett volna mint amilyet itt tulajdonítunk neki, akkor az a fegyver ma nem, hogy egy felső árkategóriás fegyver volna, de még a gyárat is felszántották volna a kártérítési perek után. Jó tudom, el volt tusolva, meg korrupt mindenki...
Mondjuk haltak bele önvezető Teslába is én azért elfogadnék egyet. Szerény tapasztalatom szerint a Magyar vadászokat foglyul ejtette a savanyú a szőlő és a fegyverprüdéria, álságos,  színpadias, ortodox hagyománytiszteletbe göngyölt különös elegye.
(Titkon mindenki bevállalna egy jó c.pnát.)
Na most tessenek köpdösni, de előtte egy kis önvizsgálat azért legyen. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11592 Dátum: 2016. Október 01. - 17:22:13 »

A dolog hozadéka, jelen esetben irreleváns, bár nem kikerülhető. Viszont, ha annak hatása olyan lett volna mint amilyet itt tulajdonítunk neki, akkor az a fegyver ma nem, hogy egy felső árkategóriás fegyver volna, de még a gyárat is felszántották volna a kártérítési perek után. Jó tudom, el volt tusolva, meg korrupt mindenki...
Mondjuk haltak bele önvezető Teslába is én azért elfogadnék egyet. Szerény tapasztalatom szerint a Magyar vadászokat foglyul ejtette a savanyú a szőlő és a fegyverprüdéria, álságos,  színpadias, ortodox hagyománytiszteletbe göngyölt különös elegye.
(Titkon mindenki bevállalna egy jó c.pnát.)
Na most tessenek köpdösni, de előtte egy kis önvizsgálat azért legyen. Ördög


Azt hiszem ezt módosítanom kell.
Tehát: egyes vadászokat(számuk nem ismert) Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #11593 Dátum: 2016. Október 01. - 17:25:22 »

A dolog hozadéka, jelen esetben irreleváns, bár nem kikerülhető. Viszont, ha annak hatása olyan lett volna mint amilyet itt tulajdonítunk neki, akkor az a fegyver ma nem, hogy egy felső árkategóriás fegyver volna, de még a gyárat is felszántották volna a kártérítési perek után. Jó tudom, el volt tusolva, meg korrupt mindenki...
Mondjuk haltak bele önvezető Teslába is én azért elfogadnék egyet. Szerény tapasztalatom szerint a Magyar vadászokat foglyul ejtette a savanyú a szőlő és a fegyverprüdéria, álságos,  színpadias, ortodox hagyománytiszteletbe göngyölt különös elegye.
(Titkon mindenki bevállalna egy jó c.pnát.)
Na most tessenek köpdösni, de előtte egy kis önvizsgálat azért legyen. Ördög


Akkor ezek szerint már volt is Blaser baleset. Én őszintén, nem hallottam róla.
 Csak a barátomnak van egy R8 szukszessz  Vigyorog . Tetszett a fegyver, jó a fogása- tartása, de amikor megláttam a zárdugattyú reteszt, mondtam , hogy:
-Aj-jaj!!  -Ez most komoly???  Röhög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11594 Dátum: 2016. Október 01. - 17:30:43 »

Urak!
Venni kell az "ájgán"-on egy 25 éves "stájermancit" és nincs probléma! Ha öregebb, tapasztaltabb  Vigyorog az még jobb!
 Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 [773] 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: